konec (0:0, 0:0, 5:0)

31.10.2018, 18:00 • 18. kolo • Martin Vavruša

Tipsport: 1.4 5.8 5.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Já se s Vámi sloučím a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosu ze slovenského hokeje, na viděnou. (20:20:47)
I přes dvě třetiny, kdy se nedokázala prosadit, tak Nitra vrátila Liptovskému Mikuláši vysokou porážku z konce září.
Po neuvěřitelné třetí třetině přichází jasné vítězství Nitry, 5:0. To zahájil ve 43. minutě Judd Blackwater, který dorazil do branky svou vlastní nepřesnou střelu. Jen o dvě minuty později na něj navázal Marek Slovák a domácí si mohli oddechnout. To se nejvíce projevilo v 51. minutě, když se prosadili třikrát během pouhé půl minuty! Postupně se prosadili Kale Kerbashian a Róbert Lantoši, kteří vyhnali Kislitsyna z branky. Uplynulo ale jen pět vteřin a nerozchytaný Bátory musel čelit střele Daniila Fominykha, která stanovila konečné skóre zápasu 5:0.

59:54

Buček vytlačil soupeře až k jeho brance a zdá se, že je dobojováno.

59:39

Buček poslal puk Richardovi příliš dopředu a po zakázaném uvolnění se tak hra vrací před Šimbocha.

59:31

Šimboch raději ukryl puk pod lapačku. Teď si jistě nepřeje přijít o čisté konto.

59:02

Fominykh přihrál nepřesně Majdanovi a Liptáci mohou otočit hru.

58:41

Buček si nádherně položil obránce a vyjel si před branku. Bátory se ale opět blýskl pěkným zákrokem.

58:15

Nitra musí opět začít ze středního pásma.

58:10

Slovák nebezpečně pálil z první, ale Matěj Bátory se proti němu fantasticky přesunul a ukryl puk do lapačky!

57:49

Hosté dostávají puk aspoň do středního pásma.

57:16

Po krásné kombinaci domácích se dostal ke střele z mezikruží Mezei, ale ten v obrovské příležitosti minul branku.

56:56

Mezeiovu střelu srazili hosté do ochranné sítě.

56:52

Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Filip Mezovský (LMI).

56:41

Piatka posunul puk do středního pásma, ale tam se jej opět zmocnili domácí.

56:07

Majdanovi se před brankou nabízel Buček, ale útočník Nitry to raději zkusil z ostrého úhlu.

55:33

Bátory zastavil Morrisonovu dělovku betonem.

55:02

Liptáci vyhazují puk k Šimbochovi.

54:48

Blackwater prudkou přihrávku musel zpracovat a Bátory se proti němu stihl přesunout.

53:52

Domácí si ale zahrají přesilovku. Dvouminutový trest si odpyká Alex Tamáši.

53:52

Slovákova střela našla jen Baču.

53:08

Nechaj neprošel přes soupeřovu obranu.

52:22

Liptáci se ještě snaží něco udělat s děsivým skóre. Nedaří se jim ale usadit v útočném pásmu.

50:53

Nitra právě vstřelila branku!
Hosté chybovali v rozehrávce, jednomu z obránců puk přeskočil hokejku a dopředu se vyřítil DANIIL FOMINYKH. Ten si udělal prostor mezi kruhy a prudkou střelou přivítal Bathoryho. Bez asistence.

50:48

Střídání v týmu MHk 32 Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Kislitsyn, přichází Bátory.

50:48

Hned vzápětí přichází další úder. Majdan vybojoval puk v útočném pásmu a předložil ho mezi kruhy RÓBERTU LANTOŠIMU, který přesnou střelou vyhnal Kislitsyna z branky. Asistence: Juraj Majdan.

50:24

KALE KERBASHIAN si ale vyjel z rohu a přesnou střelou zakončil. Bez asistence.

50:20

Morrison zachytil vyhození a poslal je na branku. Kerbashian ještě dorážel, ale puk končí za brankou.

49:43

Kerbashian z první našel jen beton Kislitsyna.

49:15

Lantošiho pokus zprava Kislitsyn kryje.

48:51

Hosté vyhazují až k Šimbochovi.

48:30

Slovákovi se přechod do útočného pásma nezdařil, ale jen o chvíli později se to podařilo Mezeiovi.

48:13

Nitra si navíc zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odsedí Marek Uram (LMI).

48:00

Rapáčovu střelu Kislitsyn vyrazil.

47:44

Nitra se ale vzápětí vrací do útočného pásma.

47:08

Blackwater se vrhl sám mezi čtyři soupeře. Ti jej odstavili od puku.

46:26

Šiška zavezl puk za soupeřovu branku, ale jeho přihrávka našla jen hostujícího hráče.

46:08

Tamášiho střelu domácí zblokovali.

45:35

Piatka z mezikruží minul branku.

44:54

Hosté si špatně pohlídali předbrankový prostor a MAREK SLOVÁK tak mohl nadvakrát dostat puk za Kislitsynova záda. Asistence: Róbert Lantoši.

44:52

Blackwaterovo nahození tečoval jeden z jeho spoluhráčů jen mimo branku.

44:27

Slovák vystihl rozehrávku, ale hned vzápětí přišel o puk.

43:44

Liptáci se snaží odpovědět co nejdříve. Števuliak se ale zatím nedokáže dostat zpoza branky.

42:34

Slavné pravidlo nedáš dostaneš se opět potvrzuje. JUDD BLACKWATER minul branku, ale puk se k němu o mantinel odrazil zpět a nitranský útočník ho dorazil za záda Kislitsyna. Bez asistence.

42:16

Uhram hledal před brankou volného Oška, ale tomu puk přeskočil hokejku.

41:50

Hostům nevyšla přihrávka a domácí opět posouvají puk aspoň do středního pásma.

40:29

Rapáč drží puk v útočném pásmu a šetří cenné vteřiny.

40:01

Třetí třetinu začnou hosté opět přesilovou hrou, která tentokrát potrvá ještě minutu a padesát osm vteřin.
Buly vyhráli domácí a tak už se Liptáci nedostali ani ke střele. Také po druhé třetině proto vládne v Nitře nerozhodný stav 0:0, ačkoliv domácí tým překypuje aktivitou a několikrát svého soupeře zatlačil v jeho obranném pásmu. Hostům nezbývá než spoléhat na brejky, ve kterých je dnes nebezpečný především Lištiak.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Třetí třetinu s největší pravděpodobností začne Liptovský Mikuláš přesilovkou. Dvě minuty za napadení si odpyká Marek Slovák (NIT).

39:58

Bortňák to nakonec zkusil z úhlu, Kislitsyn byl pozorný.

39:50

Nitra se drží za brankou soupeře, ale nedokáže se dostat do střelecké pozice.

37:41

Scheidl se pokoušel tečovat střílenou přihrávku na branku, ale minul.

37:15

Uram vyslal do útoku Sukeľa, ale ten neměl dostatečnou rychlost, aby ujel do brejku.

36:52

Nitra se hned drala zpět dopředu, ale zastavuje ji ofsajd.

36:42

Nádašdi bekhendem vyhodil až do středního pásma.

36:16

Jeden z hostů ztratil hokejku a tak Kislitsyn raději přikrývá puk, jen co se k němu dostal.

35:20

Morrison nabídl zadovku Kerbashianovi, kterého vychytal Kislitsyn.

34:37

Blackwater se protáhl podél pravého mantinelu, zavezl za branku a nabízel ho před ni. Tam ale byli jen hosté.

34:07

Další pokus Liptáků zblokoval bránící hráč.

34:01

Nahození od modré čáry Šimboch raději podrží v lapačce.

33:30

Lištiak jel opět sám na Šimbocha, ale ani tentokrát neuspěl.

33:11

Richard minul branku a Nitra se sama vyhnala z útočného pásma.

32:54

Pupák si svezl puk k brance, ale střela mu nesedla.

32:13

Morrison vybojoval puk v útočném pásmu, objel si branku a zkusil zakončit z otočky, minul však.

31:38

Scheidlova střela od mantinelu minula branku.

31:24

také napodruhé jejich snahu zastavil ofsajd.

30:49

Nitru zastavuje postavení mimo hru.

30:09

Rapáč si najel před branku a v pádu trefil tyč!

29:46

Kriška hledal šikovnou zadovkou spoluhráče u bližší tyče, ale ten jeho záměr nevytušil.

29:10

Števuliak neprostřelil bránícího hráče.

28:36

Útok Liptáků zastavuje ofsajd.

28:22

Hosté vyhodili přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská. Puk má Mezei.

27:38

Daří se jim to dobře. Puk opět putuje až ke Kislitsynovi.

27:19

Rapáč vyhazuje ke Kislitsynovi. Domácí začínají bránit oslabení.

26:55

Střelu Róberta Huny zblokoval Mezei do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Šimbochem.

26:34

Domácí se drží na puku, ale mají problémy dostat se do útočného pásma.

25:48

Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za krosček si odpyká Marek Slovák (NIT).

25:19

Mezeiova střela končí ve výstroji Kislitsyna.

25:11

Přesilovku si zahraje Nitra. Dvě minuty za podrážení si odpyká Filip Mezovský (LMI).

24:34

Hosté vyhodili puk jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Kislitsynem.

24:23

Morrison nastřelil jen soupeře.

23:26

Marek Slovák šel sám na Kislitsyna, ale ten jeho kličku zastavil betonem!

23:20

Suchého ránu domácí zblokovali.

23:00

Uramovu nabídku před branku domácí srazili za branku.

22:00

Liptovský Mikuláš si zahraje další přesilovku. Dvě plus deset minut obdržel Juraj Šiška (NIT). Menší trest za něj odpyká Juraj Majdan.

21:56

Nitra poslala na Kislitsyna dvě střely z prakticky nulového úhlu, ty hostujícího brankáře nemohly ohrozit.

21:37

Kerbashian prokličkoval přes celé kluziště a přes obránce vystřelil na Kislitsyna. Ten má puk v lapačce.

21:16

Nádašdiho ránu opět zblokoval domácí hráč, ale po něm se dostal k puku Mezovský, jehož pokus už na branku prošel. Ztroskotal však na Šimbochovi.

20:54

Suchý vystřelil z otočky, ale Šimboch drží puk.

20:25

Kurali se dostal k nebezpečné střele z osy, ale domácí hráči ji zblokovali.

20:01

V první třetině byli aktivnější domácí hráči, kteří Liptovský Mikuláš prakticky k ničemu nepustili. Hosté se dostali pouze jednou do obrovské šance, když Lištiak ujel do brejku, ale Šimboch si s jeho kličkou poradil. Potom patřilo kluziště opět Nitře, která si vyzkoušela přesilovku, přečíslení dva na jednoho i samostatný únik, ale recept na Kislitsyna nenašla. Druhá třetina tak začne za stavu 0:0. Hostům však stále zbývá více než minuty z přesilové hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:54

Kriškova střela na branku neprošla.

19:12

Liptáci v závěru třetiny vybojovali přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Matúš Rais (NIT).

18:50

Morrison jel sám na Kislitsyna, ale místo mezi betony nenašel!

18:29

Čaládi prověřil Kislitsyna střelou z velkého úhlu.

17:58

Nádašdi nahodil puk za branku Šimbocha. Liptáci se ale do útočného pásma nijak nehrnou.

17:39

Rapáčovi střela nevyšla, zlomil hůl.

17:00

Napodruhé Slovák zvolil střelu, ale Kislitsyn jeho pokus vyrazil.

16:43

Slovák našel přihrávkou přes šířku kluziště Lantošiho, ale ten to neměl na střelu.

16:05

Piatka s Tamášim vyrazili do útoku a druhý jmenovaný šikovně vracel puk před branku, ale ohrožení Šimbocha z toho nakonec nevzešlo.

15:29

Hosté s obtížemi, ale nakonec přece jen dostávají puk z obranného pásma.

14:56

Richard si udělal prostor a prověřil Kislitsyna střelou z levého kruhu.

14:34

Hosté jen protečovali do útočného pásma, kde si puk bere Rácz.

14:26

Aktivitu domácích zastavuje postavení mimo hru.

14:01

Uhrík se snažil s pukem natlačit na osu hřiště, ale neúspěšně.

13:28

Liptáci šikovnou zadovkou uklidnili situaci u své branky a získali čas na rozehrávku.

13:00

Kerbashianovu střílenou přihrávku srazili hosté do rohu.

12:50

Korím nahodil puk od modré čáry, jen na připravenou hruď Kislitsyna.

12:23

Hosté se kličkou vystavili do ofsajdu a Nitra má klid na rozehrávku.

11:44

Teď jsou to Liptáci, kdo se drží v soupeřově obranném pásmu. Nedokáží se však dostat od mantinelu.

10:56

Lantoši jel do přečíslení dva na jednoho spolu se Slovákem. Nakonec zvolil střelu a minul branku.

10:18

Tamáši po delší době, kdy se Nitra držela v útočném pásmu, opět vyvezl puk, ale za modrou čárou neustál souboj.

09:11

Čaládi netrefil puk dobře a ten zamířil zcela mimo branku.

08:58

Až teď Kriška vyvezl puk za modrou a nahodil na Šimbocha.

08:39

Nitra dobře napadá a nepouští Liptáky z jejich obranného pásma.

08:01

Na druhé straně se tlačil před branku Richard, ale v poslední chvíli jej bránící hráči připravili o puk.

07:21

Lištiak jel sám na Šimbocha, ale ten jeho bekhendový blafák zastavil betonem!

06:34

Na druhé straně také Kurali zasáhl jen soupeřova hráče.

06:08

Kerbashian nabídl do druhé vlny Pupákovi, jehož střelu ale zblokoval jeden z hostů.

05:30

Také Róbert Huna zkoušel najít před brankou spoluhráče, ale zasáhl brusle bránícího hráče.

04:57

Přihrávka před branku nenašla nikoho z hráčů Nitry. Liptáci mohou vyvézt puk.

04:00

McCormack zkusil nahodit puk od modré čáry, Kislitsyn jeho pokus vyrazil.

03:43

Hosté vyhazují alespoň do středního pásma.

03:20

Lantoši minul branku.

03:11

Domácím se zatím nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu.

02:38

Lantoši si udělal kličku na střed a Michal Uhrík (LMI) se ho pokusil ještě zastavit. Lantoši upadl přes jeho hokejku a útočník Liptovského Mikuláše tak putuje na trestnou lavici za podrážení.

02:17

Majdan se ocitl v ofsajdu a hra je přerušena.

02:02

Také Šimboch se teď zapojil do rozehrávky a trochu zavařil svým obráncům, ale ti situaci zvládli.

01:24

Dva hráči Nitry se vydali mezi tři soupeře, puk na branku neprotlačili.

01:13

Liptáci drží puk za svou branku a vyhlížejí cestu.

00:58

Hosté protečovali puk do útočného pásma, ale útočník Liptovského Mikuláše byl ještě před červenou čarou a píská se proto zakázané uvolnění.

00:41

Kotouč končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude na hranici obranného pásma Liptovského Mikuláše.

00:12

Lantošiho zadovku Liptáci vystihli a ihned odehráli puk zpět do středního pásma.

00:01

Poslední tóny dozněly a hráči se chystají do středového kruhu k úvodnímu buly.
Stadionem právě zní slovenská národní hymna. Utkání během několika minut začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Budou se Liptáci radovat také tentokrát? Nebo Nitra vrátí soupeři porážku? Utkání začíná v 18:00.
Vzájemná střetnutí
Oba týmy na sebe v letošní sezóně narazily dosud jen jedenkrát, a to na ledě Nitry. Utkání vyznělo lépe ve prospěch hostů, kteří tehdy zvítězili 4:0.
Nejproduktivnější hráči:
Judd Blackwater (NIT) – 17 bodů (9+8)
Róbert Huna (LMI) – 13 bodů (6+7)

Úspěšnost brankářů:
Juraj Šimboch (NIT) – 91,24 % (11 zápasů)
Anton Kislitsyn (LMI) – 90,97 % (18 zápasů)
MHk 32 Liptovský Mikuláš – 8. místo (26 bodů)
Hosté za sebou mají o jeden zápas více, ale v tabulce si stojí právě o jedno místo a o tři body hůře, než jejich dnešní soupeř. Z devatenácti utkání Liptáci zvítězili devětkrát, přičemž dvě výhry přišly až v nastavení. Podobně jako Nitra, i Liptovský Mikuláš zahájil sezónu řadou výkyvů, než přišel útlum v podobě sedmi porážek, který si vynahrazuje v současné chvíli. Do zápasu totiž Liptáky žene vlna čtyř vítězství, včetně toho posledního, 4:2 na ledě Miškovce.
HK Nitra – 7. místo (29 bodů)
Po loňském úspěchu v podobě vítězství v základní části, si letos Nitra vede zatím spíše průměrně a po osmnácti odehraných utkáních jí patří sedmé místo. Výkony domácích jsou totiž jako na houpačce a výhru střídá prohra. Nejdelší série vítězství se Nitře podařila až nedávno, kdy ukořistila tři vítězství v kuse (z toho jedno až v samostatných nájezdech), ale vzápětí zase přišla šňůra tří proher, kterou zakončilo poslední utkání na ledě Dukly Trenčín a porážka 1:2. Dnes tak budou domácí bojovat o ukončení této nepříjemné série.
Krásný nedělní večer všem příznivcům slovenského hokeje! Dnes je na programu 12. kolo Tipsport ligy a s ním utkání mezi HK Nitra a MHk 32 Liptovský Mikuláš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:0

Branky a nahrávky: 43. Blackwater, 45. Slovák (Lantoši), 51. Kerbashian, 51. Lantoši (Majdan), 51. Fominykh

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Pupák, Rácz, Korím, Fominykh – Lantoši, Slovák, Blackwater, Scheidl, Kerbashian, Buček, Richard, Bortňák, Rapáč, Šiška, Čaládi, Majdan

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Bátory) – Nádašdi, Mezovský, Horváth, Fereta, Kurali, Suchý, Nemec, Bača – Kriška, Huna Ri., Huna Ró., Uram, Oško, Sukeľ, Nechaj, Tamáši, Piatka, Števuliak, Uhrík, Lištiak

Rozhodčí: Snášel, Németh – Smrek, Pálkövi

02:38 LMI 2 Uhrík, podrážení
19:12 NIT 2 Rais, nedovolené bránění
22:00 NIT 2 Šiška, vražení na hrazení, odpyká Majdan
25:11 LMI 2 Mezovský, podrážení
25:48 NIT 2 Slovák, krosček