7:6

po prodl. (1:3, 4:3, 1:0 - 1:0)

31.10.2018, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • 14. kolo • Ivan Harčár sk

Tipsport: 1.17 8.0 7.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Neskutočné derby odišlo do minulosti. Fantastický hokej, z ktorého by si mohli zobrať ponaučenie niektorí extraligisti. Dukla prehrávala 1:5, vyrovnala na 5:5, znovu doťahovala jednogólové manko, vyrovnala zásluhou kapitána Kolbu a v predĺžení ďalší skúsený hokejista Mašlonka rozjasal publikum. Aj druhý boj o Laborec skončil v prospech majstra. Lúči sa s Vami komentátor Ivan Harčár. Najbližšie sa stretneme v piatok z ľadu Humenného, kam zavíta Trnava. (20:00:05)

62:51

Dukla Michalovce dala gól!
Je rozhodnuté! Zodpovednosť na svoje plecia prevzal Marek Mašlonka a hoci bol tiesnený, krásne zavesil puk.

62:40

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Safaraleyev – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Pavúk – 2 min., hrubosť).

62:40

Pästný súboj medzi Safaraleyevom a Pavúkom!

62:03

Razantný Hančák vybojoval puk.

61:44

Vaško sa pokúšal nachytať na hruškách Tkáčika. Nevyšlo mu to.

61:20

Oba tímy hrajú so štyrmi hráčmi.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Formát troch proti trom. Stačí akékoľvek maličké zaváhanie a je po stretnutí! Celých šesťdesiat minút sme sledovali výborné hokejové predstavenie, ktoré bude určite pokračovať ešte nasledujúcich päť minút.
Predĺženie sa začne o 19:51.
Nikto neveril v 22.minúte, že sa budeme pozerať na predĺženie. Humenné viedol na ľade majstra 5:1, ale nedokázalo vyhrať za tri body! O dve minúty začne predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:20

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Valečko – 2 min., filmovanie pádu).
Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Vaško – 2 min., držanie).

59:08

Brankár Dukly Tomáš Tkáčik je mužom zápasu! Rybičkou zabránil streliť rozhodujúci gól Ivanovi Fedorkovi!

58:49

Pozorný Tkáčik po vhadzovaní ukryl delovku Babinetsa do lapačky.

58:46

Nie veľmi šťastné riešenie Michaloviec. Viac ako minútu a štvrť pred sirénou zbytočne poskytli Humennému výhodu pásma.

58:00

Dve minúty do konca riadneho hracieho času.

57:20

Domáci s piatimi hráčmi.

57:04

Hančák použil svoju ťažkú váhu proti Babinetsovi, ktoré sa muselo zahmlieť pred očami.

56:32

Marek Kolba bude dúfať v celé zotrvanie na trestnej lavici.

56:30

Dukla hrá so štyrmi hráčmi.

55:55

Azda najlepšiu možnosť strhnúť vedenie na svoju stranu Humenné ani v tejto chvíli nemá.

55:40

Hosťom sa zdvojnásobila výhoda.

55:20

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Kolba – 2 min., nedovolené bránenie).

55:13

Predošlá presilovka nevyšla. Je tu šanca na reparát.

54:30

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Korenko – 2 min., sekanie).

54:29

Dukla hrá v plnom počte.

53:24

Baláž smeroval za hetrikom. To by mu však musela vyjsť posledná kľučka.

53:00

Opäť môže nováčik gólovo udrieť.

52:29

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., sekanie).

51:00

Buraľ v hodine dvanástej odpálil puk z hokejky Valečka, ktorý chcel k zakončeniu vyzvať Piataka.
Hlásateľka oznámila počet divákov. Zemplínske derby v Michalovciach sleduje 1650 divákov.

50:04

Jedno šťastie, že Dukla stratila puk a previnila sa zakázaným uvoľnením. Humenčania si odfúkli.

49:05

Klasické presilovkové rozostavenie, podmienené hľadaním ideálneho momentu na strelu. To v plnej paráde predviedol Marek Kolba a ako správny kapitán posúva michalovskú loď k bodu.

48:34

Nováčik sa skvelo bráni. Jeho priaznivci skandujú na plné hrdlo.

47:54

Safaraleyev výbornou tvrdou strelou takmer odpálil Sidorovu vyrážačku.

47:28

Linet natiahol Sidora.

47:14

Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Mačkovič – 2 min., podrazenie).

47:10

Humenné pôjde do štyroch.

46:47

Rodák z bieloruského Mogilevu musel spraviť vrásky svojmu trénerovi Stašovi. V čase, keď je potrebné držať disciplínu na uzde, on to nedokázal a v stretnutí končí.

46:47

Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Bylina – 5 min.,+ DKZ faul kolenom)

46:47

Mrazivý moment na ľadovej ploche. Jednému z domácich hokejistov prišli na pomoc nosidlá!

46:24

Erik Piatak netrafil odkrytú časť brány Humenného! Mohlo byť vyrovnané!

45:25

Je veľmi dobré a chvályhodné, že obaja sa venujú hre a nie provokáciám a zákernostiam. Traja muži v pruhovanom taktiež nezasahujú do diania hlúpymi rozhodnutiami.

44:48

Tak teraz si Buraľ dovolil veľa na domácu hviezdu a kapitána Mareka Kolbu. Múdrejší a hlavne starší ustúpil.

44:28

Na pozore sa musia mať Humenčania. Ich súper krúži po ich tretine.

43:51

Fedorko sa predieral cez Valečka, párkrát ho oklamal, ale v dôležitej fáze útoku prišiel o puk.

43:33

Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

43:23

Dukle už nič nehrozí. Ubráni sa.

42:38

Hostia sa ešte neukázali vpredu, hoci hrajú v početnej výhode.

42:02

Domáci sa mohli dostať do tempa aj trháku, ale ich hráč s číslom 23 to trochu skomplikoval.

41:33

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Cútt – 2 min., napadnutie).

41:33

Radovan Cútt si počínal dosť agresívne a už mieri na trestnú lavicu.

40:37

Humenné hrá v plnom počte.

40:18

Baláž vyhodil puk a zbiera pre svoj celok cenné sekundy.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Kto z koho? Dukla posunie duel do predlženia, alebo Humenné jej vráti porážku z 19.9.2018? Tieto otázky stoja pred otvorením poslednej tretiny.
Tretia tretina sa začne o 19:11.
Famózna druhá tretina vo vynikajúcej druhej bitke o Laborec. Videli sme až sedem gólov, Dukla prehrávala 1:5, stiahla to na 5:5, ale konečné slovo v tejto časti mal Oliver Jokeľ. Posledná tretina bude znamenať pre hostí ešte 37 sekundové oslabenie, keď na lavici sedí Martin Ondrej.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:45

Piatak stále špekuluje so strelou.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej a "šialenej" tretiny.

38:58

Stihnú Michalovce do sirény dokonať fantastický návrat do stretnutia? Ondrej im k tomu pomáha sedením na trestnej lavici.

38:37

Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Ondrej – 2 min., napadnutie).

38:10

Humenné dáva gól! Hostia dopriali majstrovi iba dvadsaťsekundovú radosť z vyrovnania. Oliver Jokeľ s ťažkosťami, ale predsa pomedzi nohy poslal puk Tkáčikovi.

37:50

Dámy a páni, strácam dych a neverím, čoho som svedkom. Z beznádejného stavu pre Michalovce vysvitlo vyrovnanie ešte pred koncom druhej tretiny. Ľubor Balko rovnakým spôsobom skóroval ako jeho predchodca Pulščák.

37:40

Ľubomír Buraľ veľmi aktívne dohráva súpera. Len aby opäť nesmeroval na trestnú lavicu.

37:37

Začínajú tiecť nervy. Vrábeľ si vyšliapol na Hamráčka.

37:00

Jokeľ nedokázal prestreliť dobre postaveného Hopkoviča.

36:48

Nováčik je nahnevaný, ale môže byť jedine sa seba. Jeho hráči začali lietať v oblakoch a k zemi ich zrazili tri pekné góly Dukly.

36:12

Veľké veci sa dejú v zemplínskom derby. Zo skóre 1:5 je razom len jednogólový rozdiel. Jakub Linet čakal v medzikruží na prihrávku, ktorú mu poslal Safaraleyev. Puk si potiahol do strany a poslal ho do protipohybu Sidora.

35:55

Michalovce strieľajú delovky z každej pozície.

35:16

Sergej Babinets by mal zapracovať na kondičke, resp. korčuľovaní. Mal náskok pred Piatakom, keď naháňali voľný puk, ale prehral súboj.

34:57

Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Buraľ – 2 min., držanie).

34:14

Herný prejav majstra sa mení na nepoznanie. Masívne skandovanie zaplnených tribún "Dukla, Dukla".

33:46

Najmä tretí gól môže hnevať hostí, keďže brankárovi nikto nepomohol.

33:08

Obranný pilier "líšok" Hančák z jednej napálil puk na bránu, kde stál osamotený František Pulščák. Prvé zakončenie skončilo na betóne Sidora, ale dorážka už v bráne.

32:33

Oliver Jokeľ vyrazil na Tkáčika, ktorý ho vychytal a následne bol telom Kolbu odsunutý na zadný mantinel.

32:10

Do tlaku sa dostali Michalovce. Humenné podozrivo sa stiahlo a začína pred útočnými výpadkami cúvať.

31:30

Debatný krúžok Tomu a Babinetsa. Rozhodca ich dal od seba.

30:43

Agresívnejšia hra Dukly sa vypláca. Róth sa natlačil pred bránu a znižuje stav.

30:28

Hančák medzi striedačkami čistým hitom dal dole Marcela Baláža.

30:15

Tomáš Tkáčik si na pár sekúnd môže vydýchnuť, keďže od jeho príchodu musel byť v permanencii. Hra sa presunula pred Sidora.

29:54

Pulščák bol skvelo napádaný a nevedel sa dostať z vlastnej tretiny.

29:14

Možnosť vziať si time-out využíva aj Milan Staš, ktorý báda, že Dukla už je nebezpečnejšia a jeho zverenci neistejší.

29:13

Chalupa priletel zo striedačky do pásma a vybojoval puk. Spoza brány ho naservíroval Tomovi, no malé čierne čudo sa mu len kotúľalo medzi korčuľami.

28:03

Martin Ondrej v protiútoku opečiatkoval spojnicu michalovskej svätyne!

27:37

Presilová hra domácich je úplne bez iskry, myšlienky, či nejakého momentu prekvapenia. Ľudia to cítia a pískajú.

26:52

Mašlonkov úmysel nepochopil Hančák a Dukla stratila pásmo.

26:20

Ak by sa Babinets nepošmykol na červenej čiare, mohol do nájazdu vysunúť svojho kolegu.

25:59

25:39

Brankár MHK musel prikryť klzajúci sa puk k jeho bráne, aby ho nedoklepol Cútt.

25:15

Tipéri, ktorí stavili na Humenné, si určite prídu na svoje.

25:07

Erik Piatak v súboji jeden na jedného nebezpečne vystrelil. Jeho náprotivok a spoločný rodák spod Tatier Dušan Sidor predviedol semafor.

24:28

Dva rýchle góly spôsobili ospalosť Michaloviec. Stále sa pozeráme na veľký tlak nováčika.

23:43

Diváci len nechápavo krútia hlavami. Niektorí zase zvolili odchod do bufetu.

23:00

Veľká smola i nervozita sa vkradla na domáce čepele. Humenné jasne prevyšuje Duklu.

21:32

Nahnevaný tréner Miroslav Chudý berie oddychový čas a Adam Trenčan prenecháva miesto Tomášovi Tkáčikovi.

21:32

Humenné dáva gól! Je tu cca dvetisíc divákov, ale domáci fanúšikovia skameneli a hostí počuť čoraz viac.

21:04

Michalovce sú v ťažkej situácii a predovšetkým nezvyknutej, keďže na domácom ľade vždy dominovali. Dnes tieto prognózy neplatia.

20:20

Humenné dáva gól! Veru, je to tak. Pobyt Jakuba Lineta na trestnej lavici ukončil v magickom čase bývalý hráč majstra Vladislav Solomončak.

20:09

Som zvedavý, či aj po zmene strán sa bude hosťom dariť.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Humenné bude mať šancu zvýrazniť svoje vedenie. Druhé dejstvo odštartuje 97 sekundovou presilovkou.
Druhá tretina sa začne o 18:19.
Po prvej tretine disponujeme stavom, ktorý sa ani neočakával. Je nutné pochváliť nováčika, ktorý sa nebojácne pustil do úradujúceho majstra od úvodu a zaslúžene vyhráva po góloch Jokeľa, Baláža a Bylinu, teda tria bývalých hráčov Prešova 3:1.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:47

Hostia si len prihrávajú, strela zrejme nepríde.

19:23

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Linet – 2 min., držanie).

19:23

Kým sa skončí prvá časť derby, bude sa vylučovať.

19:00

Začala posledná minúta prvej tretiny.

18:28

Banovský v rýchlosti asi nemyslel na prípadné dôsledky svojho konania a puk "podaroval" súperovi. Báť sa ale nemusel.

17:59

Markuš už načrtol, že asi padne ďalší gól, no z omylu ho vyviedol domáci muž pod maskou efektným zákrokom semaforom.

17:26

Humenné dáva gól! Nováčik sa predsa dopracoval k dvojgólovému vedeniu. Gleb Bylina na dvakrát dopravil puk do brány Michaloviec. Vyplatil sa mu jeho veľký dôraz.

16:26

Toto môže Humenné mrzieť! Kvarteto hokejistov v modrých dresoch si úžasne rozložilo trojicu brániacich súperových hráčov. Na konci akcie bol Sergej Babinets, ktorý trestuhodne zahodil!

16:09

Znova to vrie pred Sidorom. Celkom zbytočná reakcia Jokeľa na domáceho hráča po odpískaní.

15:10

Humenné dáva gól! Marcel Baláž teraz dokonale ukázal domácim funkcionárom, prečo si ho nevážili a nedávali mu priestor ako sa na hráča jeho kvalít patrí. Vedel, kde sa má postaviť vo vhodný okamih a v samostatnom úniku strelou po zemi prekonal Trenčana.

14:55

Iskrí sa medzi Balkom a Pavúkom za bránkou. Hosťujúci obranca by možno rád pokračoval aj iným spôsobom. Rozhodcovia celú situáciu uhasili.

14:45

Tomáš Valečko v pozícii tradičného bombardéra od modrej čiary. Mal však vychýlenú mušku.

14:39

Pribudlo nám trochu nervozity v bránkovisku hostí. Nič hrozné sa ale nedeje.

14:22

Róth "vytancoval" Vrábeľa na kruhu, ktorý sa dostával do jeho línie, ale napokon mu s pukom na hokejke ušiel.

13:52

Potlesk takmer vypredaného hľadiska michalovskej arény pre Trenčana za pekný zákrok.

13:27

Marcel Baláž sa rozbiehal z polovice klziska, no zistil, že prejsť cez hradbu menom Daniel Hančák bude asi problém. Radšej zvolil na modrej čiaru otočku.

12:39

Až teraz našiel odvahu vhodiť puk medzi Bylinu a Mašlonku čiarový rozhodca. Neviem, prečo to toľko naťahoval.

12:02

Hamráček si tenisovým spôsobom skrotil skackajúci puk pred Mačkovičom. Nasledovala strela z pravej strany, ktorá vôbec nebola presná.

11:45

Buly po ľavici Adama Trenčana.

11:20

Markuš šiel atakovať do roha Pulščáka. Ten sa mu šikovne uhol.

10:58

Spomínaný domáci hokejista zabránil, aby puk prenikol na voľného hráča Humenného.

10:09

Budem sa opakovať, ale puku sa zmocnil michalovský virtuóz s ruským pasom Safaraleyev, na ktorom si idú diváci oči vyočiť.

09:43

Gleb Bylina sa snažil z opačnej strany o rýchlu prihrávku medzi kruhy, kde sa pripravoval Baláž, no obrana Dukly zasiahla včas.

08:48

Dukla sa dostáva k svojej typickej nátlakovej domácej hre. Uvidíme, dokedy dokáže nováčik odolávať bez gólového postihu.

08:00

Oliver Jokeľ túžil po druhom zápise do streleckej listiny! Trenčan bol v rozkľaku a našťastie pre Duklu, súperova strela bola zblokovaná brániacim hráčom!

06:54

Róth ihneď po naskočení z trestnej lavice vyrazil do útoku, ale jeho sľubná a tvrdá strela minula priestor brány.

06:49

Michalovce hrá v plnom počte.

06:00

Toma už sa dostával k puku, ktorý bol však rýchlejší a domáci mladík nemal toľko energie, aby ho dostihol. Inak by sa rútil sám na Sidora!

05:37

Humenné hrá s piatimi hráčmi.

05:27

Prichádza vyrovnávajúci presný zásah pri hre štyroch proti štyrom. Pulščák napodobnil Jokeľa, iba že na druhej strane a domáce hľadisko sa raduje.

04:49

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Róth – 2 min., nedovolené bránenie).

04:49

Úvodná päťminútovka sa síce blíži k záveru, ale Humenné začalo zostra a veľmi aktívne, preto vedie najtesnejším rozdielom. Škoda, že svoj tím Buraľ pribrzdil faulom.

04:37

Linetovu presnú prihrávku si chcel Cútt prehodiť na forhend, ale puk od neho odskočil.

03:37

Vylúčenie v tíme MHK Humenné (Buraľ – 2 min., podrazenie).

03:35

Neskutočné! Domáci gólman aj tentoraz mal dobre postavenú bránu, keďže opäť to za ním zahučalo!

03:32

Zvoní žŕdka za Trenčanom!

02:45

Veľká obetavosť, ktorou sa teraz prezentovali Humenčania. Strely lietali smerom na Sidora, avšak v zárodku ich dráhu prerušili obrancovia efektívnym zaľahnutím.

01:52

Humenné dáva gól! Prvý dotyk puku michalovským brankárom sa stal, ale následná bomba Olivera Jokeľa skončila v bráne.

01:36

Lenďák dovolil prvý kontakt s pukom v zápase Adamovi Trenčanovi.

01:14

Michalovce aj Humenné za pochodu striedajú.

00:37

Zakázané uvoľnenie. Daniel Hančák poslal prudkú prihrávku na Mesaroša.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.

Zaznela minúta ticha za tragicky zosnulého bývalého popradského hráča Dávida Gáborčíka!
Čaká nás neskutočná atmosféra, ktorú majú na svedomí oba tábory.
Hostí prišla v derby podporiť početná skupina fanúšikov, ktorí už spievajú rôzne chorály.
Domáci tréner Miroslav Chudý po prvej prehre v riadnej hracej dobe mierne pomenil formácie. Voľno udelil ukrajinskému útočníkovi Vladislavovi Gavrikovi, ktorého som videl v civile pri mantineli.
Hellowenske kolo má na programe druhú atraktívnu bitku o Laborec. Tú prvú jednoznačne vyhrala Dukla pod Vihorlatom 7:2. Zápasy týchto klubov majú správny náboj a výbornú atmosféru. Novinkou pre Michalovce bola piatková prehra v Topoľčanoch 2:1, to znamená, že zverenci trénera Chudého prvýkrát padli v riadnom hracom čase.

Susedia zo Zemplína ťahali štvorzápasovú sériu výhier, ktorá sa skončila nedávno v Bratislave. Následne prišiel jasný triumf v Bystrici 7:1, už aj s novou posilou Marcelom Balážom, ktorý sa vráti na známy ľad, z ktorého pred necelým mesiacom odišiel. Humenné uplynulý týždeň malo skvelo rozbehnutý zápas s Martinom, avšak kontroverzné verdikty rozhodcov ho ku koncu značne ovplyvnili a z vyrovnaného boja sa stala hladká výhra hostí 6:3.

Na krásnom michalovskom štadióne sa tak stretnú dva kluby, ktoré budú chcieť opäť naskočiť na víťaznú vlnu. Ktorý z nich to bude, nám ukáže duel 14.kola St.Nicolaus ligy, ku sledovaniu ktorého Vás srdečne pozývam.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

7:6

Branky a nahrávky: 6. Pulščák (Novický), 31. Róth (Linet), 34. Pulščák (Hančák), 37. Linet (Safaraleyev), 38. Balko (Kolba), 50. Kolba (Korenko, Toma), 63. Mašlonka – 2. Jokeľ (Markuš, Vrábeľ), 16. Baláž, 18. Bylina (Ondrej, Buraľ), 21. Solomončak (Ondrej, Baláž), 22. Markuš (Michalčin), 39. Jokeľ (Markuš)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (22. Tkáčik) – Hančák, Kolba, Balko, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko, Bdžoch – Banovský, Piatak, Mašlonka – Pulščák, Cútt, Mesaroš – Safaraleyev, Linet, Róth – Chalupa, Toma, Hamráček.

HC 19 Humenné: Sidor – Ondrej, Buraľ, Pavúk, Mačkovič, Lenďák, Michalčin, Krempaský – Solomončak, Bylina, Baláž – Vaško, Babinets, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Markuš – Kamenický, Hudák, Šiňanský.

Rozhodčí: Korba – Riš, Jobbágy.

Diváci: 1650.

01:52 HUM 0:1 Jokeľ (Markuš, Vrábeľ)
03:37 HUM 2 Buraľ, podrážení