Maxa liga

HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno

2:1

konec (1:1, 1:0, 0:0)

31.10.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 20. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.9 4.3 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 2 848 diváků. (19:53:35)
A více se toho dnes již nestane! V domácím kotli nějaké to pyro, což je pro Duklu pár peněz ze vstupného mimo, ale to nic nemění na výsledku zápasu, který dopadl 2:1 pro Jihlavu. Ve třetí třetině se již nic zvláštního, co se hry týče, nestalo. Kladno útočilo, Jihlava bránila hubený výsledek, což se i přes enormní tlak od hostí povedlo. Před domácí děkovačkou se ještě dostalo potlesku Jiřímu Říhovi, který ocenil domácí fanoušky potleskem. Dukla dnešní bitvu zvládla a připisuje si tři cenné body do tabulky. Z mé strany je to dnes vše, přeji vám z prokouřeného HZS příjemný zbytek týdne a u dalšího hokeje, tentokrát až za devět dní, napočtenou!

59:18

Domácí po vyhraném buly vyhazují opět na druhou stranu hřiště. Kladno je v totálním tlaku.

59:18

Nashovu bombu zblokoval Jiránek, zleva pálil i Říha, Brož ale vykopl betonem. A Kajínek to udělal šikovně a jednoduše, tlak ukončil icingem, na což reaguje trenér Vlk oddechovým časem.

58:37

Boj o puk u mantinelu nevypadá pro ani jeden tým, nakonec z toho vzešlo lépe Kladno, Tůma ale vyhazuje.

58:27

Logicky přichází hra bez gólmana od hostí, posledních 93 sekund!

58:27

Šest hráčů bojujících o puk se nelíbilo hlavnímu sudímu, který přerušuje hru. Bude se vhazovat v útočném pásmu Dukly a Kladno si bere oddechový čas!

57:49

Dva tvrdé hity předvedl na Zikmunda nyní Kajínek a začíná to být velmi zajímavý konec utkání. Hosté zatím hrají s Cikánkem v bráně.

56:38

Vildumetz se pokusil o průnik podél mantinelu, zastavil ho však Osmík, který se následně i zmocnil puku a vyvezl ho. Poldi se ale rychle do útoku vrací.

56:04

Kautovi zezadu přisekl hůl k ledu jeden z domácích. Nechává se vše bez trestu, Kautova střela logicky nemohla být ani světoborná. A také nebyla.

55:13

Anděl se po přistrčení od Dostálka dostal ke střele, ale ta mířila mimo. Žádné pohledné momenty nám utkání nenabízí...

54:15

Domácí v závěrečných minutách drží puk na holi a nespěchají dopředu, Kladno to má přesně obráceně.

53:38

Svedlund v přerušení dával menší kázaní hlavnímu sudímu, který na jeho učení nepřistoupil a má to za deset minut na trestné.

53:38

Harkabus ani tuto situaci nemohl řešit jinak, situaci 2 na 2 ukončil střelou a Cikánek zachytil do lapačky.

52:41

Další vyhození, tentokrát ho provedl Dostálek a Anděl dojížděl, ale více z toho měl Skořepa, který se osamocen dostal mezi kruhy s pukem, jenže si podkopl nohy a zůstal ležet na zemi, zatímco kotouč byl jinde.

52:16

Ani Nash si od modré nepřišel na Brože, ten mu do střely nastavil jednoduchou lapačku. Komerční přestávka.

51:58

Hlinka volil proti Hořavovi jednoduchou střelu přes hůl, puk Hořava zblokoval nechráněnou částí těla a dvakrát nejlépe mu tedy není. Navíc se puk ocitl v ochranné síti.

51:32

Osmík se už na obranu nemohl dívat, tak to vzal na levém křídle na sebe a Cikánek musel zakročit. Bude se vhazovat po jeho pravici.

2:1

Branky a nahrávky: 18. D. Váňa (T. Havránek), 26. Osmík (M. Hlinka, T. Havránek) – 5. Kružík (Vildumetz)

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – D. Váňa, Kajínek (A), L. Doudera, J. Pohl, Mareš, Štebih – D. Tůma, Werbik, Mandát – Anděl, Skořepa (C), Dostálek – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Osmík, M. Hlinka, T. Havránek.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Nash, Zajíc, P. Hořava (C), Zelingr, Kehar, J. Říha, Veber – Zikmund, Kubík, Svedlund – Vildumetz, T. Kaut (A), Kružík – Jelínek, Š. Bláha, Hajný – M. Bláha.

Rozhodčí: Souček, Ondráček – Rubáš, Tvrdík

Diváci: 2 848

02:51 JIH 2 Werbik, hákování
04:36 KLA 0:1 Kružík (Vildumetz)
09:59 KLA 2 Vildumetz, sekání
14:55 KLA 2 T. Kaut, podrážení