28.10.2018, 22:10 • PNC Arena, Raleigh • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.77 4.2 3.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Thomas Greiss (NYI): 38 zák., 1 gól, úsp. 97,4%
2. Ryan Pulock (NYI): 1+0
3. Sebastian Aho (CAR): 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Petr Mrázek (CAR): 18 zák., 2 góly, úsp. 90%
Je dobojováno, New York Islanders zabrali a porazili Carolinu 2:1 na jejím ledě. Svěřenci Roda Brind'Amoura sice hokejisty brooklynského celku přestříleli 39:20, výtečný výkon ale v brance Islanders podal Thomas Greiss. Německý gólman za svá záda pustil jen nechytatelnou střelu Teuva Teräväinena, který ve 22. minutě vyrovnával na 1:1, za Islanders se prosadil předtím Anders Lee a potom Ryan Puluck, jehož gól je tedy nakonec vítězný.

59:57

Po nepřesné přihrávce Jordana Staala kotouč vyletěl z útočného pásma Hurricanes, je rozhodnuto!

59:42

Po trmě-vrmě v prostoru mezi kruhy se kotouč dostal na hůl Justina Williamse, ten ale z pravé strany přestřelil.

59:18

Po dalším zakázaném uvolnění v podání Islanders se hra vrací zpět před Thomase Greisse.

59:04

Ryan Pulock vyhodil puk na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny už zbývá jen necelá minuta!

58:31

Thomas Greiss teď po střele Faulka vůbec nevěděl, kde je puk, Pelech mu ale vypomohl a odpálil touš ze třetiny.

58:08

Petr Mrázek upaluje na střídačku, Canes to zkusí v šesti!

57:27

Jaccob Slavin se postupně prokousal až do mezikruží, tam jej ale o kotouč připravil Pelech a vyhodil černou pryž do bezpečí.

56:53

Petr Mrázek pro jistotu přerušil hru po nahození ze středního pásma, Faulk už se pomalu chystá k návratu do hry.

56:38

Brock Nelson po pravém křídle zavezl kotouč do útočného pásma, hosté o něj ale vzápětí zase přišli.

55:42

Jordan Martinook na modré čáře donutil k chybě Nicka Leddyho, načež Canes vyhodili puk až ke Greissovi.

55:00

Justin Faulk (CAR) půjde přesně pět minut před koncem třetí třetiny pykat na dvě minuty za podrážení.

54:07

Sudí po souboji o puk v rohu kluziště ztratili černou pryž z dohledu, a tak přerušili hru – a před námi je další komerční přestávka.

52:21

Po nepovedené rozehrávce Greisse se puk dostal na vrchol kruhů k Faulkovi, ten ale nedokázal usměrnit puk do poloodkryté hostující svatyně!

1:2

Branky a nahrávky: 22. T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk) – 4. Lee (Jo. Bailey, Leddy), 35. Pulock (Lee, Jo. Bailey)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Darling) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, T. van Riemsdyk, Pesce – Ferland, Aho, T. Teräväinen – Foegele, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – B. McGinn, N. Roy, Zykov.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Pulock, Hickey, Mayfield, Pelech, Boychuk – Lee, B. Nelson, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Kühnhackl.

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Amell, Murchison

03:30 CAR 2 J. Staal, hákování
03:39 NYI 0:1 Lee (Jo. Bailey, Leddy)
08:26 NYI 2 Lee, hákování
14:10 NYI 2 M. Martin, hrubost
16:17 CAR 2 Svečnikov, hákování
21:16 CAR 1:1 T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk)