konec (0:0)

27.10.2018, 16:15 • Estadio San Mamés (Bilbao) • 10. kolo • Ondřej Klos

Tipsport: 2.82 3.24 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (18:08:29)
Sledovali jsme utkání mezi Bilbaem a Valencií, který končí bezbrankovou remízou. Moje predikce remízy byla úspěšná a oba celky natahují svou remízovou vládu. V prvním poločase byli lepší hosté, jenže v druhém poločase se vše otočilo. Šance byly na obou stranách, jenže ani jeden celek neměl přesnou mušku. Bilbao poskakuje v neúplné tabulce na šestnácté místo, Valencie stoupá na třinácté.

90+4

90+3

Celý stadion hnal domácí Bilbao za vítěznou branku z přímého volného kopu. K němu se postavil Unai López, který našel Berchicheho, jenže ten nechal vyniknout Neta!

90+2

Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).

90+1

Útočným faulem se provinil francouzský útočník Kévin Gameiro, který poslal na zem Iñiga Martíneze.

90

Rozhodčí Mallenco se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Unai López.

87

Domácí trenér Berizzo, který minulou sezónu vedl Sevillu, bude naposled v tomto utkání střídat.

86

Valencie všemi dostupnými prostředky toto nebezpečí ubránila.

85

Po faulu Gabriela budou domácí kopat další volný přímý kop.

84

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Yeray Alvarez.

83

Iñigo Martínez musel před Gameirem odkopnout míč na rohový kop.

82

José Gayá si dokázal poradit s nebezpečným Iñakim Williamsem, který výraznou měrou změnil útočnou fázi domácích.

81

Daniel Wass se krásně dostal do útoku, přihrál na Rodriga, jenže jeho pokus jde hodně mimo bránu.

80

Posledních deset minut základní hrací doby a předpokládaná remíza se nám blíží do reálných obrysů.

79

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Iker Muniain.

78

78. Další obrovská šance Valencie

78

Obrovská šance Valencie! Volný přímý kop se jim moc nepovedl, jenže poté Dani Parejo krásně nacentroval na hlavu Kevina Gameira, který umístil hlavičku pod horní tyč. Iago Herrerín ovšem fantasticky vytlačil míč na horní tyč! Z následné dorážky se sice dostal míč za brankovou čáru, jenže Geoffrey Kondogbia byl v ofsajdu.

77

Žlutou kartu dostává Yuri Berchiche (Athletic Bilbao).

76

Dnešní utkání sleduje 39 261 diváků.

75

Žlutou kartu dostává Daniel Wass (Valencia CF).

74

Po příchodu Daniela Wasse se hosté probrali a opět dokážou udržet míč před vápnem Bilbaa.

73

Geoffrey Kondogbia se pokusil o další střelu z dálky, nicméně jeho pokus úspěšně zblokoval Mikel San José.

72

Iñaki Williams ihned dal o sobě vědět. Krásně se prohnal po levém křídle, kde přihrál na Raúla Garciu, který střílí mimo bránu Neta.

71

Posledních dvacet minut utkání a stav je stále bezbrankový. Zápas nám ovšem graduje a můžeme sledovat v druhé půli velice zajímavý fotbal.

70

Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Daniel Wass.

69

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Iñaki Williams.

68

Zakončení Susaety nehrálo žádnou roli, protože jeden z jeho spoluhráčů si vypomohl nedovoleným zákrokem.

67

Vezo musel před Gabrielem Paulistou poslat míč na další roh. Tentokrát z druhé strany.

66

Ještě před tím budou i domácí zahrávat rohový kop po skvělé práci Garcii, který je jedním z potencionálních hráčů, které Williams nahradí.

65

Domácí trenér Berizzo bude poprvé v tomto utkání střídat. Na hřiště přijde Iñaki Williams.

64

Nepřesnosti na obou stranách. Míč má na polovině hřiště Geoffrey Kondogbia.

63

Rohový kop Valencie byl bez problémů ubráněn. Baskové se řítí do útoku.

62

Valencie získala míč a šla do rychlého brejku. Celou situaci zakončil Parejo, který byl v pokutovém území poslán na zem Martinezem. Mallenco zůstává ledově klidný.

60

Po hodině hry je stav stále bezbrankový. nicméně domácí si vytváří velký tlak.

59

Bilbao je v druhé půli jasně lepším týmem. Valencie působí unaveným dojmem, přitom hrála „pouze“ proti Young Boys Bern.

58

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Francis Coquelin.

57

Bilbao pomalu zvyšuje obrátky. Tentokrát centroval do vápna Garcia. Aritz Aduriz se dostal k zakončení, jenže jeho pokus poslal na rohový kop Garay.

56

Yuri Berchiche přesně našel v pokutovém území hlavu Mikela Rica. Jeho pokus ovšem letí pouze vedle pravé tyče.

55

Paulista mizerně přihrával na Neta. Ten musel pod velkým tlakem odkopnout míč pouze na tribunu.

54

Valencie se snaží o napadání, nicméně to zatím moc úspěšné není. U míče je na pravém křídle San Jose.

53

Bilbao kombinuje na své polovině hřiště a snaží se najít volnou mezírku v obraně Valencie.

52

Markel Susaeta se nedokázal prodrat přes Gayau. V utkání stále dominují obránci, kteří jednu akci za druhou.

51

Další nepovedená kombinace hostů končí za brankovou čarou. Iago Herrerín bude odkopávat od brány.

50

Raúl García nedokázal kvalitně odcentrovat. Brankář Neto drží míč ve svých rukavicích.

49

Po dalším faulu Valnecie budou domácí kopat další nebezpečný volný přímý kop.

48

Rodrigo parádně centroval do pokutového území na Carlose Solera, jenže ten byl dobře krytý Bechichem, který si plní své povinnosti do puntíku.

47

Hostující trenér Marcelino reaguje na nepovedený poločas Batshuayie.

46

Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Kévin Gameiro.

46

Sledovali jsme první poločas mezi Bilbaem a Valencií, který končí bezbrankovou remízou. Moc fotbalové krásy jsme neviděli, pouze na straně Valencie byly dvě zajímavé šance. Michy Batshuayi ovšem selhal na Herrerínovi a Kondogbia svou dalekonosnou střelou těsně minul bránu Bilbaa. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.
Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44

Aritz Aduriz si nezvykle naběhl na míč za obranu hostů. Ezequiel Garay ho ale lehce zastavil, protože byl o parník rychlejší.

43

Ander Capa se hanl po pravém křídle. Skončil u brankové čáry, kde ho zastavil Gabriel Paulista. Neto bude odkopávat od brány.

42

Markel Susaeta v souboji čtrnáctek fauloval Gayau a může být hodně rád, že nevidí další žlutou kartu.

41

Rodrigo se na levém křídle nedokázal prosadit přes dobře postaveného Capu, který se musí mít hodně na pozoru, protože již má žlutou kartu.

40

Posledních pět minut prvního poločasu a na světelné tabuli svítí dvě velké nuly.

39

Francis Coquelin parádně zastavil dobře rozběhnutého San Joseho. Zápas je stále velice vyrovnaný.

38

Žlutou kartu dostává Michy Batshuayi (Valencia CF).

37

Mallenco má jednu práci za druhou. Neustále musí pískat fauly na obou stranách.

36

Do ofsajdového postavení se dostal Aritz Aduriz, který stále čeká na letošní branku ve španělské nejvyšší soutěži.

35

Geoffrey Kondogbia v minulé reprezentační pauze poprvé oblékl dres Středoafrické republiky, i když přes třemi lety hrál ještě v té francouzské.

34

Žlutou kartu dostává Carlos Soler (Valencia CF).

32

Yeray Alvarez hledal dlouhým pasem dobře rozběhnutého Rudiho Garciu. Míč ale letěl nepřesně. Tohle by nechytl ani Usain Bolt, který zkouší své štěstí v Austrálii.

31

Domácí hráči se snaží kombinovat na své polovině, aby otupili tlak Valencie, která je minutu od minuty silnější.

30

Po půlhodině je stav stále bezbrankový. Valencia měla dvě dobré příležitosti, nicméně ani jeden neskončil gólovou oslavou.

29

Ten se jim nepovedl, protože aktivní Michy Batshuayi selhal na Alvarezovi.

28

Mikel Rico spěchal za míčem. Vypadalo to, že balon skoční v autu, jenže ten se odrazil od rohového praporku a Gaya může rozjet rychlý brejk.

27

San Mamés je zaplněné zhruba z devadesáti procent. Opět další velice slušná návštěva.

26

Dani Parejo trefil pouze dobře připravenou dvojčlennou zeď. Poté se faulem provinil Vezo a tak může Martinez v pohodě rozehrát.

25

Rodrigo dobrým pohybem vybojoval volný přímý kop zhruba z dvaceti metrů od brány Herrerína. Drobné problémy má Francis Coquelin, který se drží za levý kotník.

24

24. Bilbaa jeho zakončení šlo těsně vedle

24

Další ohrožení branky Bilbaa! K nebezpečnému zakončení se dostal Geoffrey Kondogbia. Jeho pokus těsně před vápnem skočil před Herrerínem, jenže ten nakonec nemusel zasahovat, protože míč letí zhruba metr od pravé tyče.

23

Další faul. Tentokrát se jim provinil Carlos Soler, který poslal na zem Mikela Rica.

22

Vůbec bych se nedivil, kdyby utkání skončilo remízou, protože Bilbao má na svém kontě již šest remíz, Valencie dokonce šest. Tohle je tedy zápas remízových králů.

21

Standardní situace týmu z Andaluzie nepřinesla žádné nebezpečí. Hra je naprosto vyrovnaná.

20

Žlutou kartu dostává Ander Capa (Athletic Bilbao).

19

Baskové opět parádně napadali a po chybě Kondogbii získali míč lehce za polovinou hřiště.

18

18. Obrovská šance Valencie

18

Obrovská šance Valencie! Michy Batshuayi dostal parádní míč za obranu Bilbaa. Šel se Solerem na jednoho obránce. Belgický útočník si ovšem vybral střelu k pravé tyči. Iago Herrerín předvedl fantastický zákrok nohou!

17

K hlavičce se dostal Rudi García, jenže jeho pokus hlavou byl příliš pomalý a letěl do míst, kde stál brazilský brankář Neto.

16

Žlutou kartu dostává Rúben Vezo (Valencia CF).

15

Raúl García nedokázal u rohového praporku ani rohový kop. Valencia opět pomalu kombinuje na své polovině.

14

Michy Batshuayi parádně zapracoval do obrany a nakonec vybojoval na svou osobu faul. Valencia nikam nespěchá, protože lídr zálohy Francis Coquelin si mění kopačky.

13

Aritz Aduriz si dobře pokryl míč a Gabriel ho fauloval. Bilbao bude kopat volný přímý kop zhruba z třiceti metrů.

12

Bilbao lehce získalo míč na polovině hřiště a mohou opět zaútočit.

11

Do ofsajdového postavení se dostal Michy Batshuayi.

10

Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Ezequiel Garay.

9

Rychlá hra domácích zatím slaví úspěch. Mikel Rico krásně centroval do vápna, kde musel Gabriel zahrát míč na první rohový kop v tomto utkání.

8

V úvodu utkání můžeme vidět velké množství faulů. Hra je tedy logicky hodně rozkouskovaná.

7

Nepřesný pas Carlose Solera končí za brankovou čarou. Iago Herrerín, který nahradil Kepu, bude odkopávat od brány.

6

Markel Susaeta dostal pas za obranu hostů. Toto pravé křídlo svou úlohu nezvládlo, protože míč byl až moc prudký.

5

Valencia je na míči na své útočné polovině hřiště a snaží se kombinovat po celé šířce hřiště. Athletic se zatím bez problémů brání.

4

Nedovoleným útočným faulem se provinil baskická legenda Aritz Aduriz, který skluzem zajel do pravého obránce Veza.

3

Gabriel Paulista, který hrál například v Arsenalu, nedokázal kvalitně zpracovat. Susaeta bude vhazovat.

2

K prvnímu zakončení se dostal domácí obránce Ander Capa, který napřáhl z hranice vápna. Neto musel předvést první úspěšný zákrok.

1

Úvod utkání rozehráli hostující hráči, konkrétně belgický útočník Michy Batshuayi. Bilbao obléklo červené dresy, Valencia bílé.

1

Athletic Bilbao: Herrerín – Berchiche, I. Martínez, Yeray, Capa – M. Rico, San José, Dani García – Raúl García, Aduriz, Susaeta (C).
Náhradníci: Simón – de Marcos, Unai López, Muniain, I. Williams, Núñez.

Valencia CF: Neto – Gayá, Garay, Gabriel, Vezo – Kondogbia, Coquelin, Parejo (C) – Rodrigo, Batshuayi, Soler.
Náhradníci: Doménech – Diakhaby, Gameiro, Murillo, Lato, Wass, Torres.

Rozhodčí: Mallenco A. (Esp).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

17.03.16 Valencia-Ath. Bilbao 2 : 1
Valencia také neprožívá ideální začátek sezony a je až na čtrnácté pozici. Na svém kontě mají za 9 utkání 10 bodů za výhru a sedm remíz. Na první sestupové místo mají náskok pouze dvou bodů. Na první Barcelonu ztrácí osm bodů, takže letošní španělská soutěž je hodně vyrovnaná. Skóre mají záporné 7:8. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za výhru a čtyři remízy. Nejlepší střelec týmu je s jedním gólem Denis Čeryšev.
Athletic Bilbao se momentálně nachází na nelichotivém sedmnáctém místě. Na svém kontě mají za 9 utkání 9 bodů za výhru a šest remíz. Na šestý Valladolid ztrácí šest bodů, na svého dnešního soupeře pouze jeden, takže ještě nic není ztracené.Skóre mají záporné 11:15. Z posledních pěti utkání získali tři body za tři remízy. Především remíza 1:1 proti Realu Madrid je určitě ceněná. Nejlepší střelec týmu je s čtyřmi góly Muniain.
Hezký den u sledování španělské La Ligy! V dnešním 10.kole se představí domácí Athletic Bilbao, které vyzve Valencii. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.