4:1

konec (3:1, 1:0, 0:0)

18.10.2018, 17:00 • Tipsport Aréna Žilina. • 13. kolo • Pavel Pubal

Tipsport: 1.9 4.8 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisté Žiliny po dvou porážkách zabrali a zaslouženě vyhráli. Vítězství domácích se zrodilo už v první třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok. Zisk tří bodů pak v prostředním dějství ještě pečetil svou druhou brankou v utkání Hvila. Žilina si polepšila na 16 bodů a posunula se na devátou příčku tabulky, naopak DVTK Miškovec prohrál už pošesté v řadě a aktuálně je na předposlední dvanácté příčce Tipsport Ligy se 14 body.
Tímto se s vámi pro dnešek loučím, hezký večer. (19:31:26)

59:34

Symbolická snaha DVTK už nepovede ani ke snížení.

58:01

Běží poslední dvě minuty základní hrací doby, utkání už se dohrává.

57:00

Hosté z Maďarska jsou teď sice aktivnější, ale zatím se jim nedaří ani snížit. Dnešní zápas se zdá být rozhodnutý.

56:01

Domácí přežili i třetí oslabení ve třetí třetině. Trenér DVTK navíc poslal Adorjána zpátky do brány, pokračujeme v pěti na obou stranách.

55:30

Hosté se teď nemohou usadit v pásmu, Žilina dobře napadá jejich rozehrávku.

54:25

Hosté to zkoušejí v šesti proti čtyřem! Střelu Milama ale Mikoláš kryl.

54:01

Oddechový čas pro hosty.

54:01

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Pastor – 2 min., vysoká hůl).

53:17

Střela Pétera Vinczeho skončila v rukavici Mikoláše.

53:10

Do konce utkání zbývá necelých sedm minut a zdá se, že je rozhodnuto. Hokejisté DVTK v přesilovce šanci na snížení promrhali.

52:33

52:10

Domácí vyhazují.

51:50

Závar před vlastní brankou teď Žilina přežila s velkou dávkou štěstí, puk zůstal pod betonem Mikoláše.

50:33

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Huna – 2 min., podrážení).

49:07

Domácí obránce Jiří Kučný vystihl přihrávku Panceho a ujížděl sám na Adorjána, ale ten jeho střelu z větší dálky kryl. Kučný už se evidentně bál, že ho hostující obránci dostihnou.

48:57

Žilina hraje opatrně, nikam se nežene a hlídá si svůj tříbrankový náskok. S výjimkou velké šance Kulmaly si zatím hosté žádnou velkou šanci na snížení nevytvořili.

46:50

46:30

Hokejisté DVTK zatím zkrácenou přesilovou hru nevyužili, domácí už dvakrát vyhodili puk.

45:28

45:17

Hostující Kulmala jel sám na bránu, ale Mikoláš střelu finského útočníka kryl do lapačky.

44:50

Přesilovku nakonec navíc předčasně ukončil svým faulem Bárta, odchází si sednout na dvě minuty za držení.

44:45

Dlouhá přesilovka se domácím opravdu nedaří, do jejího konce už zbývá jen necelá minuta.

42:20

Žilina se usadila v útočném pásmu, ale zatím soupeře neohržuje a vyčkává s vědomím třígólového náskoku.

40:28

Rozhodčí nakonec překlasifikovali zákrok Miskolcziho a ukládají mu trest do konce utkání. Je tady pětiminutová přesilovka pro domácí!

40:28

Ruský obránce Žiliny Nikolai Zhilin stále zůstává po zákroku Miskolcziho na ledě a lékaři si žádají nosítka.

40:28

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Miskolczi – 5 min. + osobní trest do konce utkání, faul kolenem).

40:09

Rychlé zakázané uvolnění DVTK, vhazovat se bude po pravici Adorjána.

40:01

Oba týmy už se vrací na led, za pár okamžiků společně vstoupíme do závěrečného dějství základní hrací doby.
Stále sledujeme hodně neurovnané utkání, velmi často se hraje v nerovnovážném počtu hráčů. Žilina ve druhém dějství navýšila svůj náskok už na 4:1 a pokud se nestane nic neočekávaného, měla by si ve třetí dvacetiminutovce udržet vítězství, které po dvou porážkách tak moc potřebuje.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32

Hvila se pokoušel o hattrick, ale jeho tvrdou ránu z dálky Adorján kryl. Čepice zatím zůstávají na hlavách fanoušků.

39:10

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:02

37:40

Matějkova bomba od modré čáry skončila po teči v ochranné síti. Žilina zůstane v útočném pásmu.

36:58

Hosté už jsou alespoň ve čtyřech.

36:46

Kučného ránu od modré Adorján kryl a bude se vhazovat.

36:02

Domácí čeká takřka minutová přesilovka pět na tři.

36:02

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Magosi – 2 min., sekání).

35:21

Hosté zaútočili ve vlastním oslabení, z druhé vlny se k puku dostal Kiss, ale trefil Mikoláše do náručí.

34:58

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Galanisz – 2 min., podrážení).

34:30

Žilina už mohla jít do vedení o čtyři branky, ale Adorján vychytal šanci Síkely i následnou dorážku Bárty.

32:30

Žilina vstřelila branku!
Už svůj druhý gól v utkání dává LUKÁŠ HVILA, když převzal krásnou přihrávku Matějky, natlačil se před hostujícího obránce a ujížděl sám na Adorjána. Toho rozhýbal naznačením rameny a následně puk šikovně zasunul mezi jeho betony. Asistence: Lukáš Matějka.

32:03

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Bagin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

31:16

Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí mají po sérii oslabení konečně možnost srovnat formace a zase po krátké odmlce zaměstnat obranu DVTK.

31:03

30:02

Žilina vyhazuje přes všechny čáry a alespoň částečně střídá.

29:03

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Pastor – 2 min., sekání).

28:11

28:08

Nebezpečná ofenzivní trojice Pance – Vas – Kulmala dělá domácím hlavně v přesilovkách velké problémy. Zatím ale tuto početní výhodu nevyužila.

26:48

Kulmala napálil puk z voleje mimo dosah Mikoláše, ale trefil jeho levou tyč.

26:11

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Kučný – 2 min.).

26:11

Obrovskou šanci měl teď Pance, Mikoláš jeho těžkou střelu vyrazil alespoň nad sebe. Následný závar v brankovišti pak vyřešil za cenu faulu Kučný.

24:55

Před koncem přesilovky měl šanci Ručkay, ale Adorján byl pozorný a hosté jsou v plném počtu.

23:50

Hosté poprvé vyhazují.

22:55

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Kiss – 2 min., podrážení).

22:20

Domácí Piegl pálil od modré čáry, Adorján puk vyrazil betonem do ochranné sítě a bude se vhazovat po jeho pravici.

21:00

V první minutě se nic podstatného nestalo, oba týmy střídají.

20:01

Oba týmy už jsou zpátky na ledě, za chvilku začne druhá část zápasu.
Vypjatá první třetina je za námi. Zatím jsme viděli zajímavý hokej, plno vyloučení a také čtyři branky. Hned třikrát se radovali fanoušci domácí Žiliny, která využívá okének v maďarské defenzivě a po první třetině vede 3:1. Hosté hrozili zejména v přesilových hrách, právě v početní převaze také dali zatím svůj jediný gól.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

Žilina poslední útok hostí poctivě ubránila a první třetinu už dohraje v poklidu.

19:10

18:30

Hokejisté DVTK během této přesilovky několikrát pohrozili, ale Mikoláš svou branku ustrážil.

17:31

Szirányi pálil od modré čáry, Mikoláš vyrazil puk betonem do rohu.

17:10

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Matějka – 2 min., podrážení).

16:50

Závěr první třetiny patří domácím.

14:54

Nebylo to z klasické akce v početní výhodě, ale je tu další rychle využitá přesilovka domácích. LUKÁŠ HVILA si nabruslil z pravé strany na krásnou křížnou přihrávku Jenčíka od levého mantinelu a z voleje dopravil puk za záda bezmocného Adorjána. Asistence: Richard Jenčík, Lukáš Matějka.

14:35

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (2 min.).

14:10

Michal Bárta vypálil rychle po buly, Adorjánovi vypadl puk za záda do brankoviště, kde si ho našel MATEJ SÍKELA a pohodlně vrací domácí tým do vedení. Asistence: Michal Bárta, Martin Podešva.

13:55

Domácí se snaží aktivně napadat a už několikrát vybojovali puk v útočném pásmu. Během jediného střídání teď dvakrát pálil obránce Pastor, ale rumunský gólman Adorján jeho pokusy kryl.

12:16

Domácí v plném počtu, DVTK Miškovec se přesilovou hrou spíše protrápil a branku takřka neohrozil.

11:04

Žilina se zatím brání dobře, už dvakrát vyhodila puk z obranného pásma.

10:12

Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., podrážení).

09:16

Hokejisté DVTK jeli do přečíslení dva na jednoho, Ritó pálil sám, ale gólman domácích puk kryl. Vhazovat se bude po jeho pravici.

09:01

Žilina se snaží hru uklidnit a kombinuje za vlastní brankou.

06:14

Domácí jsou kompletní, po delší době se bude pokračovat v rovnovážném počtu.

05:14

Miskolc právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru pěti proti třem. Parádní ranou od modré čáry propálil Mikoláše JAMESON MILAM a vyrovnává na 1:1. Pokračovat bude klasická přesilovka DVTK. Asistence: Rasmus Kulmala.

04:14

03:55

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Pance – 2+2+10 min., hrubost).
Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Zhilin – 2+2 min., hrubost).

03:02

Rychle využitá přesilovka domácích. Po zbytečném faulu Crawforda se prosadil MARTIN PODEŠVA, když před brankovištěm tečoval chytré nahození Michala Bárty z pravé strany. Česká spolupráce nesla poprvé ovoce. Asistence: Michal Bárta, Jiří Kučný.

02:35

Vyloučení v týmu DVTK Jegesmedvék (Crawford – 2 min., podrážení).

00:56

V brance Žiliny dnes nastoupil místo Horčičky Mikoláš, zatím z první akce hostí zasahovat nemusel.

00:01

MsHK Žilina: Mikoláš (Horčička) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matějka, Mendrej, Zhilin – Bárta, Podešva, Síkela – Jenčík, Milý, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Ondruš, Rehák.

DVTK Jegesmedvék: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze.

Rozhodčí: Snášej, Valach – Kacej, Orolin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Maďarský nováček soutěže DVTK, který hraje slovenskou soutěž až od začátku této sezony, má na svém kontě pouze o bod více a je jedenáctý s bilancí čtyř výher, dvou proher v prodloužení a sedmi porážek v základní době. Naposledy podlehl tým hrající své domácí zápasy v Miškovci Nitře 1:3.
Domácí Žilina je momentálně na dvanáctém místě třináctičlenné tabulky se ziskem 13 bodů za tři výhry v základní hrací době, dvě v prodloužení a osm porážek. Naposledy padla v neděli na ledě Detvy 1:2. Proti DVTK jí bude chybět pro zranění kapitán Jozef Balej, naopak v pořádku už je Rudolf Huna.
Čtvrteční utkání 13. kola Tipsport Ligy mezi MsHK Žilina a DVTK Jegesmedvék bude pro oba týmy nesmírně důležité, protože se momentálně pohybují ve spodních patrech slovenské nejvyšší soutěže. První vzájemné utkání letos vyhrál v polovině září na domácím ledě maďarský tým v poměru 6:2, branky vítězů tehdy dávali Magosi, Hajos, Kulmala, Milam, Kiss a Loiseau, čestné trefy poražených zaznamenali útočníci Hvila a Bárta. Uhájí domácí prostředí tentokrát Žilina, nebo se budou radovat opět Maďaři?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:1

Branky a nahrávky: 4. Podešva (Bárta, Kučný), 15. Síkela (Bárta, Podešva), 15. Hvila (Jenčík, Matějka), 33. Hvila (Matějka) – 6. Milam (Kulmala)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Láda, Milam, Rusk – Miskolczi, Harrison, Magosi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Hajós – Ritó, Galanisz, Vincze.

02:35 MIS 2 Crawford, podrážení
03:02 ZIL 1:0 Podešva (Bárta, Kučný)
03:55 MIS 2+2+10 Pance, hrubost+hrubost