HC Kometa Brno – EC Red Bull Salzburg

4:5

po prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

18.10.2018, 18:30 • DRFG arena • Skupina C • Adéla Hrabálková

Stejně jako třetí třetina i prodloužení nabídlo úplně jiné tempo hry. Nejprve svým druhým gólem v zápase srovnal Oleksiy Myklukha. Poté dokázal otočit skóre ve prospěch hostů kapitán Elis Nikolai Hede. Necelých třicet vteřin před koncem se opět prosadil Erik Meluzín, který svou třetí trefou v utkání dokázal vyrovnat. Zápas šel do prodloužení, ve kterém velmi rychle rozhodl o vítězi parádní trefou John Jason Peterka. (21:22:37)

61:02

Salzburg právě vstřelil branku!
Salzburg využívá zmatení domácích a získává i druhý bod v utkání. Po střele Hedeho, kterou Micka pouze vyrazil před sebe, se k puku dostal JOHN JASON PETERKA, který přesnou trefou překonal brněnského gólmana. Asistence: Elis Nikolai Hede, Luka Nyman.

60:01

60:00

59:31

Kometa právě vstřelila branku!
Kometa zvládla přesilovou hru bez brankáře a srovnává stav utkání! Z obrovského nátlaku v brankovišti dokázal vytěžit gól ERIK MELUZÍN, který se nejlépe zorientoval v prostoru před Buglovou svatynía kompletuje tak svůj hattrick. Asistence: Marek Minárik, Michal Kunc.

58:57

Kometa se drží v útočném pásmu, ale nedokáže se dostat k zakončení.

58:32

Kometa bude hrát v šesti proti čtyřem, dvě minuty za sekání si odpyká Wimmer.

58:10

Marek Micka zamířil na střídačku a Kometa to zkouší v šesti!

55:01

Pět minut před koncem se Slazburg ujímá vedení. Domácí obránci si špatně rozuměli a z rohu nahráli osamocenému ELISI NIKOLAIOVI HEDEMU. Ten dokázal překonat Micku přesnou střelou ke vzdálenější tyči a svému týmu získává důležité vedení. Asistence: John Jason Peterka.

54:10

Zündelova střela zamířila vedle Mickovy brány.

52:25

V další šanci se ocitl Vojtěch Kadlic. V podobné situaci jako před chvílí ani tentokrát nedokázal překonat Bugla.

50:39

A je vyrovnáno! Nedáš – dostaneš se teď prokázalo na straně Komety. OLEKSIY MYKLUKHA ujel všem a brankáře Micku překonal mezi betony. Asistence: John Jason Peterka, Luis Lindner.

50:32

V obrovské šanci se ocitl Vojtěch Kadlic, z bezprostřední blízkosti však nedokázal zvednout kotouč nad Buglův beton!

49:20

Kučera vypálil z ostrého úhlu, hostující brankář pozorný.

47:20

Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Kašpar, přichází Micka.

47:12

Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Micka, přichází Kašpar.

46:19

Polegoško parádní akcí zkoušel překonat Micku, ten si s jeho bekhednovým blafákem poradil.

43:52

Marek Minárik s Vojtěchem kadlicem se postarali o velkou šanci domácích. Minárik si sjel s pukem až k brankáři, odkud nahrál Kadlicovu ke druhé tyči. Tomu se ovšem ani nadvakrát nepodařilo překonat Bugla a Salzburg tak stále živí šance na vyrovnání.

43:09

Menner střílel, jeho pokus byla ale tečovaný a Micka měl s jeho chycením problém.

40:38

Minárikovu střelu chytá Bugl do lapačky.

40:01

Druhá třetina bylo mnohonásobně atraktivnější. Oba týmy začaly hrát rychleji a k vidění byly i zajímavé šance. Téměř v polovině utkání se dokázal z dorážky po Mlčákově střele prosadit Erik Meluzín, který svým druhým gólem v zápase navýšil náskok Komety. Necelou minutu před druhou sirénou se však o snížení postaral Luis Lindner. Kometa momentálně vede o jeden gól, což se Salzburg nepochybně bude snažit změnit, v DRFG Areně nás tedy čeká zajímavá třetí třetina.

40:00

39:21

Po ukázkové souhře hosté snižují. Varejcka nahrál LUISI LINDNEROVI k pravému kruhu, který přesnou střelou pod horní tyč překonal Marka Micku. Asistence: Filip Varejcka, Josef Eham.

38:18

Petr Krejčí vystřelil z ostrého úhlu, Bugl dokázal puk vyrazit těsně mimo hůl dorážejícího Snášela.

37:48

Po zakázaném uvolnění si domácí berou oddechový čas.

37:25

Eham se Szuberem se dostali do přečíslení dvou na jednoho. První jmenovaný se rozhodl pro střelu, kterou Micka zvládl chytit. Nešťastně mu ale vypadla a brněnská obrana měla co dělat, aby ji dostala z brankoviště.

36:08

Zündelovu střelu od modré vyráží Micka do rohu.

35:45

Domácím se početní výhoda nevyvedla, hosté jsou opět v plném počtu.

33:45

Další přesilovka pro domácí, sekáním se provinil Philipp Peter Wimmer.

32:49

Malý to zkusil bekhendem, ale střela mu nesedla a Bugl si s pukem hravě poradil.

31:35

Hede ve správnou chvíli vychytal rozehrávku domácích. V souboji s brněnským gólmanem byla ale nejúspěšnější Mickova lapačka.

29:03

Po přihrávce Krejčího prověřil Buglovu pozornost Mlčák. S jeho střelou si ale rakouský gólman dokázal poradit a vyrazil ji před sebe, kde ovšem na příležitost čekal ERIK MELUZÍN. Ten dokázal obratem vsítit puk za Buglova záda. Asistence: Jan Mlčák, Petr Krejčí.

27:13

Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale žádná šance z toho nevyplynula.

25:29

Myklukha poslal puk do brankoviště, kde chvíli dělal neplechu. S pomocí obránců jej však Micka dokázal uklidit do bezpečí.

25:05

Ani domácím se nepodařilo přesilovku využít, hosté v plném počtu.

24:17

Minárikovu střelu vyrazil Bugl lapačkou těsně vedle tyče.

23:05

První početní výhoda pro domácí, na dvě minuty za držení putuje na trestnou John Jason Peterka.

22:54

Svozil v dobré šanci přestřelil.

21:00

Mlčák si s pukem sjel až před Bugla a z ostrého úhlu vypálil, rakouského gólmana ale nepřekonal.

20:01

V první třetině nebyl k vidění ten nejzáživnější hokej, přesto ale fanoušci nemusí být zklamaní. Skóre utkání otevřel po parádní souhře v 5. minutě Oleksiy Myklukha. O pět minut později zase dobře schovanou střelou zápěstím srovnal stav Jan Sedláček. Krátce před první sirénou se parádní individuální akci předvedl Erik Meluzín a získal tak pro svůj tým vedení.

20:00

19:57

Minárik to zkusil bekhendem úhlu, Bugl připraven.

18:35

ERIK MELUZÍN předvedl naprostou parádu. Ve středním pásmu se ujal kotouče, obešel si dva hostující obránce a parádní střelou vymetl pavučinky z horního rohu Buglovy klece. Asistence: Petr Krejčí.

17:48

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale Kometa urputně brání.

16:43

Opět si oba týmy pouze vyměňují kotouč ve středním pásmu, žádné zajímavé akce k vidění nejsou.

15:42

Hede se s pukem otáčel před Mickou, ale byl o kotouč obrán dříve, než se dostal k zakončení.

15:03

Kometa je na puku a snaží se kombinovat v útočném pásmu.

13:32

Domácí v plném počtu, hosté se ani v druhé přesilovce nedostali do větších šancí.

12:03

Hosté kombinují v obranném pásmu, ale Kometa dobře forčekuje.

11:32

Další přesilovka pro Salzburg, dvě minuty za podrážení si odsedí Jan Mlčák.

09:22

Kometa se konečně dokázala usadit v útočném pásmu a ze svého tlaku vytěžit gól. Střelu Hubáčka vyazil Bugl směrem k Malému. Ten puk poslal na JANA SEDLÁČKA, který bezprostředně vypálil a prostřelil Floriana Bugla. Asistence: Jakub Malý, Oskar Hubáček.

06:49

Vogtův pokus z ostrého úhle zamířil mimo tři tyče Mickovy brány.

04:57

Krátce po skončení početní výhody s prosazuje OLEKSIY MYKLUKHA. Skvělá akce Hedeho, po které se jeho spoluhráč ocitl s pukem sám před úplně prázdnou bránou. Asistence: Elis Nikolai Hede, Luka Nyman.

04:54

04:15

Peterkovu střelu chytá Micka.

02:54

První vyloučení zápasu, dvě minuty za předchozí střet dostává Michal Kunc.

02:52

Na modré se tvrdě srazili Michal Kunc s Vladislavem Polegoshkem.

01:21

Sedláčkův pokus byl ztečován nad ochrnnou síť, vzhazování po Buglově pravici.

00:52

Brněnští vyhrávají úvodní buly a usazují se v útočném pásmu.

00:01

HC Kometa Brno: Micka (Kašpar) – Kučera (C), Holemý, Mlčák, Sedláček, Studený, Svozil, Kowalczyk – Popelka, Snášel, Miárik, Meluzín, Hubáček, Krejčí, Malý, Kadlic, Primožič, Kunc, Bartes.

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Kolarz) – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede (C), Eham, Vogt, Myklukha, Polegoško, Lindner, Maier, Leonhardt, Peterka.

Rozhodčí: Čuňočka – Maloušek, Hübl..
HC Kometa Brno
Brněnští hokejisté se po 11 odehraných utkáních nacházejí s 29 body na čele tabulky. nejproduktivnějším hráčem je s 13 body za šest gólů a sedm asistencí Marek Minárik, nejlepším střelcem je s devíti trefami Michal Kunc. Kometě se nejhůře daří využívání přesilových her, prosadit se dokázala pouze v necelých 13 % početních výhod, které měla k dispozici. Naposledy zavítali Brněnští do Českých Budějovic, v dvojutkání s Motorem však brali pouze bod za jednu výhru v nadstavbě. Motor zvítězil nejprve 5:1 a poté 6:2. Kometa také bude mít velké ambice, po přerušené sérii sedmi výher se bude chtít vyhoupnout opět na vítěznou vlnu.
EC Red Bull Salzburg
Salzburg se s 26 body nachází na druhém místě ve skupině C. Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem nejen týmu, ale dokonce i celé ligy je s 29 body za 13 gólů a 16 asistencí John Jason Peterka. Jeho spoluhráč Elis Nikolai Hede zase s 15 kladnými body vévodí statistice +/-. Svůj poslední zápas odehráli hokejisté Red Bullu v pondělí na ledě Žďáru nad Sázavou. V napínavém utkání, ve kterém dokázali stáhnout třígólové manko, ale nakonec podlehli soupeři 5:6 po prodloužení. Rakouští hokejisté si tak určitě budou chtít napravit chuť a dohnat náskok právě na brněnskou Kometu.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z 11. kola DHL Extraligy juniorů. Na svém ledě přivítá HC Kometa Brno rakouský EC Red Bull Salzburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:5

Branky a nahrávky: 10. Sedláček (Malý, Hubáček), 19. Meluzín (Krejčí), 30. Meluzín (Mlčák, Krejčí), 60. Meluzín (Minárik, Kunc) – 5. Myklukha (Hede, Nyman), 40. Lindner (Varejcka, Eham), 51. Myklukha (Peterka, Lindner), 56. Hede (Peterka), 62. Peterka (Hede, Nyman)

Rozhodčí: Čuňočka – Maloušek, Hübl.

02:54 KOM 2 Kunc, faul kolenem
04:57 SLZ 0:1 Myklukha (Hede, Nyman)
09:22 KOM 1:1 Sedláček (Malý, Hubáček)
11:32 KOM 2 Mlčák, podrážení
18:35 KOM 2:1 Meluzín (Krejčí)
23:05 SLZ 2 Peterka, držení
29:03 KOM 3:1 Meluzín (Mlčák, Krejčí)