2:5

konec (1:1, 0:4, 1:0 - N 1:0)

18.10.2018, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Skupina A • Kateřina Kundertová

Piráti i po nepovedené základní hrací době berou bod v nadstavbě, když rozhodl v prodloužení Denis Zeman.
Souboj o první místo nakonec nepřinesl tak vyrovnaný duel, jako by většina fanoušků mládežnického hokeje očekávala. Všechno rozhodla druhá třetiny, kdy se Pražané prosadili hned čtyřikrát. (19:46:03)

61:46

61:46 Denis ZEMAN - 3:5

61:46

Piráti právě vstřelili branku!
DENIS ZEMAN využívá zaváhání Slavistů, kteří se srazili na útočné modré. Chomutovský obránce vyrazil kupředu, nechal všechny za sebou a prosadil se ránou do horní části branky. Bez asistence.

61:23

Havrda si nedal říct a dotíral i po signalizaci ofsajdu, který je nakonec posouzen jako úmyslný.

60:50

Chlán projel po pravém křídle a už se chystal na střelu, jenomže mu do ni vložil hůl Steinocher, od něhož se puk odrazil do ochranné sítě.

60:16

Brož jel s Hradilem dva ne jednoho, první jmenovaný to vzal jako správný kapitán na sebe, ale nastřelil jenom boční síťku.

60:01

V závěrečné třetině Piráti jenom korigovali na 2:5 a budeme pokračovat nadstavbou.

59:46

Základní část zápasu skončí ránou Slavie jenom mimo branku.

59:21

Všechny dvouminutovky už jsou minulostí. Bude se zase hrát v pěti proti pěti.

58:39

Hned po buly Fiala nastřelil horní tyčku!

58:31

Piráti se osvobodili bez vlastního přičinění, ale Slavia se hned vrátila. Ke střele se dostal Křenek, jeho ránu ale Běhula chytil.

58:06

Beneš zablokoval Macka, ale puk se mu z pásma nepodařilo vyhodit, takže Slavia pokračuje.

57:21

Minutu a 34 vteřin bude hrát Slavia ve čtyřech proti třem.

57:21

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Seemann – 2 min., sekání).

57:15

Macek se hnal do rychlého protiútoku, jenomže se k zakončení nedostal, protože si domácí pomohli nedovoleným zákrokem.

57:01

Hra se okamžitě vyrovná.

57:01

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Všetečka – 2 min., podrážení).

56:51

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Mežnar – 2 min., podrážení).

56:20

56:20 Michal GUT - 2:5

56:20

Piráti se nakonec dočkali, a to zásluhou osvědčené dvojce. Ouřada zachytil vyhození gólmana, ten než se vrátil, tak chomutovský mladík nastřelil obě svislé tyčky. Nakonec puk dorazil zpoza brány MICHAL GUT. Asistence: Kryštof Ouřada.

55:44

Kleiner našel dlouho přihrávkou na modré Koláčka, jenomže ten stál, takže se do útoku nedostal, pouze odevzdal puk a jel střídat.

54:53

Labuzík vystřelil přes obránce v tísni pouze do Běhuly, který puk podržel a přerušil hru.

54:28

Chlán našel od pravého mantinelu Koláčka, který měl na hranici pravého kruhu malou chvilku na zakončení. To se mu nakonec povedlo, jenomže jeho bekhend netrefil vzdálenější tyčku.

53:25

Slavia byla v útočném pásmu, kde se ale nemohla dostat ke střele. Piráti nakonec puk poslali do neutrální zóny a mohli odjet střídat.

52:38

Hned po v obranném pásmu Slavie se do útoku nahrnul Brož, jenž prověřil Běhulu nepříjemnou ránou, ten všech puk udržel a přerušil hru.

52:09

Labuzík a Čapka jeli dva na jednoho. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale jeho ránu zblokoval obránce mimo nebezpečí.

52:00

Pech vystřelil od pravého mantinelu, i když jeho ránu někdo tečoval, Vecka byl na svém místě a puk lapil.

51:30

Pirátům se přesilovka nepovedla a Slavia už je v plném počtu.

51:00

Icing Chomutova.

50:55

Seemann posunul podél modré na Štochla, jehož rána z první pleskla o zadní mantinel. Následně chomutovský obránce nezachytil puk na modré, takže se Piráti museli vystěhovat z pásma.

49:57

Chlán sebral puk na vlastní modré, projel celé kluziště až před gólmana, jenomže mezeru mezi betony nenašel. To byla pěkná individuální akce.

49:36

Piráti sice vyhráli buly, ale hned přišli o pásmo.

49:30

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Steinocher – 2 min., nesportovní chování).

49:25

48:55

Slavia má zkrácenou přesilovku, jenomže nezačala dobře. Piráti hned vyhazují přes všechny čáry.

48:35

Těsně před návratem hráče Slavie se Piráti dopustili icingu.

48:09

Všetečka obešel Váchala a byl před Běhulou, který zakročil betonem a puk vykopl.

47:25

Minutu a deset vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

47:25

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Koblížek – 2 min., sekání).

47:25

Po Chlánově akci z rychlého protiútoku, Koblížek neudržel nervy a sekl do gólmana, za což obdržel dvě minuty.

47:12

Piráti kombinují v pásmu, ale jsou nepřesní, takže se neodstávají ke střele. Všechno vyústilo v nepřesnou přihrávku Chlána, od něhož míří puk dos střední třetiny.

46:35

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Fiala – 2 min., vysoká hůl).

45:24

Zeman to teď zkoušel dvakrát za sebou. Nejprve jeho rána byla ztečována na zadní mantinel, podruhé netrefil bránu. V pokračující akci střílel ještě Váchal, ale ani on neuspěl.

44:55

Srdínko vyhodil puk na trestnou, vhazuje se před Vackem.

44:18

Gut zůstal ležet, nakonec odjel na střídačku v předklonu za pomoci dvou spoluhráčů.

44:12

Fialu dvakrát zablokoval Gut, jenomže napotřetí už kotouč na branku dostal. Běhula puk vyrazil, ale pak zamezil všem zmatkům, když puk přikryl.

43:25

Chlán zkoušel přihrát z levé strany mezi kruhy na Kablížka, jenomže jeho puk srazil obránce ke gólmanovi, ten puk raději podržel.

43:16

Piráti se po buly udrželi v pásmu, Váchal to zkoušel od modré, jenomže trefil prvního hráče před sebou. To znamenalo i ztrátu možnosti k dalšímu útoku.

42:53

Puk skončil ze souboje ve středním pásmu na střídačce hostů, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

42:28

Hosté vyhazují přes všechny čáry.

41:56

Bajer posunul z pravé strany na Mežnara, jenž ale před bránou neuspěl, protože mu puk vyrazil jeden z obránců.

41:01

Slavia se opět vrátila do pásma, ale neměla puk úplně pod kontrolou, takže toho Piráti využili a dostali puk pryč.

40:24

Brožovi sjela přihrávka a dojela až na Běhulu, jenž nechce žádné komplikace, takže puk přikryl.

40:01

Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází D. Svoboda, přichází Běhula.

40:01

Piráti mají za sebou nejhorší třetinu v sezóně, když inkasovali hned čtyřikrát! Zlomový okamžik nastal na přelomu utkání, a to konkrétně od 27. do 33. minuty, kdy se postupně prosadili Jaroslav Brož, Lukáš Křenek, Robin Všetečka a Maxim Havrda. Hosté půjdou do třetí třetiny s pohodlným náskokem čtyř bodů, začneme přibližně v 19 hodin a 3 minuty.

40:00

39:52

Druhá třetina skončí v obranném pásmu Chomutova.

39:19

Slavia jela opět dva na jednoho. Havrda měl po levici Brože, ale raději zvolil střelu, kterou vyrazil Svoboda mimo prostor tří tyčí.

38:06

Prokop na útočné modré nezachytil přihrávku z vlastního pásma, což je pro něj velká škody, protože by jinak šel sám na bránu.

37:41

Icing Slavia.

37:25

Chlán zahájil rychlý protiútok, projel po pravé straně do pásma a zkoušel se natlačit do zakončení, to se mu sice nepovedlo, ale puk stejně mířil do brankoviště. Tam byl domácí Jaroš, který se k puku nedostal, ale málem si ho do vlastní branky srazil Steinocher, jenž kotouč na poslední chvíli odpálil z brankoviště.

36:43

Piráti vyhazují jenom na zakázané uvolnění.

36:27

Nepřesné vyhození Chomutova zachytil Hasil a hned posílal puk na bránu, tam zaměstnal vyrážečku Svobody.

35:48

Puk skončil na střídače domácích, u ní se také vhazuje.

35:42

Přihrávka zpoza brány projela až na Macka, jehož nahození šlo pouze do boční síťky domácí branky.

34:44

Seemann vystřelil od modré, jeho rána ale nedošla ani na gólmana, takže se nemohla potkat s úspěchem. Bude hrát Slavia.

34:05

Labuzík začal rychlý protiútok, prohnal se do pásma, ale jeho vybídnutí před bránu nikdo ze spoluhráčů nenašel. Piráti si puk vzali.

33:18

Zakázané uvolnění domácích.

32:52

Gut byl v dobrém postavení, projel obranou, ale v rozhodující moment ho soupeři vyrušili, takže se k ohrožení branky nedostal.

32:17

Oddechový čas pro domácí.

32:17

32:17 Maxim HAVRDA - 1:5

32:17

Slavia právě vstřelila branku!
Tak tohle už pro domácí nevypadá vůbec dobře! Svoboda si s první ránou hostů poradil, napodruhé už ale kapituluje. V situaci dva na jednoho Hradil přihrál na hůl MAXIMU HAVRDOVI, jenž ránou z první přidává pátou branku svého celku. Asistence: Damien Hradil Jaroslav Brož.

30:47

Střídání v týmu Piráti Chomutov: ze hřiště odchází Běhula, přichází D. Svoboda.

30:47

30:47 Robin VŠETEČKA - 1:4

30:47

Slavia hodně rychle využívá přesilovku a jde do třígólového trháku. ROBIN VŠETEČKA dostal přihrávku na modrou a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě včetně Běhuly. Asistence: Jaroslav Brož a Damien Hradil.

30:31

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Beneš – 2 min., podrážení).

30:22

30:22 Lukáš KŘENEK - 1:3

30:22

Nenápadné nahození Běhula vyrazil pouze na LUKÁŠE KŘENKA, ten nejprve neuspěl sám před bránou dlouhou kličkou do bekhendu, jenomže potom dostal puk do sítě zpoza branky odrazem o Běhulův beton. Tak tohle je velká smůla, kterou má chomutovská jednička. Asistence: Matěj Hasil.

30:12

Koláčkovi nevyšla dlouhá přihrávka, která míří až na icing.

29:25

Ze zmatku mezi kruhy se dostal ke střele ze spodní hranice levého kruhu Ouřada, jenomže jeho rána z otočky byla ztečována do ochranné sítě.

29:01

Opět puk jede přes všechny čáry – hra se bude vracet před Běhulu.

28:53

Janča se dostal k chomutovskému vyhození, mezi kruhy ale napálil puk pouze do Běhuly. Následně Chomutovští vyhodili přes všechny čáry.

28:07

Seemann to zkusil od levého mantinelu a ještě z velkého uhlů, Vecka se nenechal zaskočit a vykopl puk betonem.

27:05

Hasilova střela z pravého kruhu zůstala Běhulovi pod betonem, jednička Pirátů puk raději přikryla.

26:53

26:53 Jaroslav BROŽ - 1:2

26:53

Macek našel ideálně na modré JAROSLAVA BROŽE, který šlapal na bránu a vystřelil do pravého rohu domácí klece. Slavia se opět ujímá vedení. Asistence: Filip Macek.

26:32

Po šanci Štochla z těsné blízkosti se Slavia dostala do útoku, na což Piráti zareagovali pouze vyhozením přes všechny čáry.

26:01

Seemanovo nahození zůstalo ležet před branou, jenomže Prokop se k němu neotočil, pravděpodobně nevěděl, kde se puk nachází. Obránci hostů kotouč odpálil do bezpečí.

24:58

Slavia se držela v pásmu, ale neohrožovala přímo domácí klec. Nakonec Labuzík objel branku a vystřelil, jenomže mladík v chomutovské brance se nenechal zaskočit a zasáhl.

23:12

Ouřada přenechal mezi kruhy Chlánovi, jeho bekhend ale minul pravou tyčku hostující branky.

23:01

Puk skončil mimo mantinely ze souboje ve středním pásmu, kde se také vhazuje.

22:33

Seemanovo nahození skončila v ochranné síti, kam zamířilo odrazem od brankáře, takže se vhazuje před Veckou.

21:52

Gut přihrál v levého kruhu doprava na Ouřadu, jehož ránu vyrazil Vecka. Slavia rychle otočila a uháněla také dva na jednoho, situaci vyřešil Kižlin ránou z pravého kruhu, což ale kryl Běhula.

21:13

Ouřada nastartoval motory a uháněl do pásma i s Pechem. Nakonec z toho vzešlo přečíslení, jenomže Pech dostal kotouč z levého rohu na bekhend a nepodařilo se mu ideálně zakončit. Nepřehlednou situaci u levé tyčky přerušil Vecka.

20:25

Úvodní buly druhého dějství vyhrála Slavia, vybojovala si pásmo, ale ani jednou nevystřelila.

20:01

Skóre utkání otevřela Slavia, když udeřila z rychlého protiútoku zásluhou rány Robina Všetečka mezi betony domácího brankáře. Za Piráty vyrovnal v patnácté minutě Jiří Benše, jehož nenápadné nahození proletělo do sítě. Druhá třetina začne za vyrovnaného stavu přibližně v 18 hodin a 15 minut.

20:00

19:54

Hra se hned dvakrát po sobě přerušuje. Nejprve šel puk mimo mantinely. Nyní si Piráti přihráli rukou.

19:14

S návratem Štochla na led dostal Brož dobrou přihrávku a vystřelil. Jeho rána cinkla o horní tyčku.

18:48

Slavia teď byla dlouho v pásmu. Úplně první pokus si připsal Brož z levé strany, jenomže neuspěl. V pokračující akci nahodil Všetečka, jehož ránu vyrazil Běhula a zasáhli obránci domácích. Nakonec to zkusil Havrda, jeho rána byla ta nejhorší, jelikož šla od boční síťky do brány. Běhula už raději přerušuje.

18:01

Začaly poslední dvě minuty a Slavia je pořád za vlastní bránou.

17:41

Chomutovští dvakrát v krátkém sledu za sebou vyhodili přes všechny čáry.

17:14

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Štochl – 2 min., faul loktem).

16:51

Havrda nahodil puk z rohu před bránu, kde byl Brož, ten tečoval puk jenom mimo chomutovskou branku.

16:01

Koláček to zkusil od levého mantinelu, jenomže trefil jenom Vecku do hrudi. Brankář Slavie přerušil hru.

15:45

Beneš přihrál dlouhý pas na Pecha, ten popojel do kruhu a vypálil. Jeho rána našla jenom Veckovu lapačku, kde také počkala na hvizd rozhodčího.

15:01

Ani jeden tým nemůže založit kloudnou útočnou akci. Zdá se, že chtějí úvodní třetinu dohrát na remízu, do útoku se příliš nehrnou.

14:03

14:03 Jiří BENEŠ - 1:1

14:03

Máme srovnáno! JIŘÍ BENEŠ zkusil nahodit od modré, a to se mu nakonec i vyplatilo. Vecka asi nic neviděl, protože mu puk projel mezi betony. Asistence: Petr Chlán a Stanislav Vrhel.

13:10

Steinocher projel do pásma a vystřelil, poté stínoval ještě před bránou, kde čekal na teč nebo dorážku, ale ani k jedné z činností ne nedostal.

12:39

Koláček přihrával mezi kruhy Vrhelovi, jemuž puk ale projel a došel až na Běhulu.

11:50

Beneš udělal na modré chybu a ztratil kotouč. Nejblíže byl Křenek, který mířil na bránu, ale při střele ho vyrušil další obránce domácích, takže si s ránou poradil Běhula v brance.

11:14

Puk skončil po souboji ve středním pásmu mimo ledovou plochu, takže se vhazuje u pražské střídačky.

11:00

Výpad Pražanů zastavil ofsajd.

10:23

Slavia se na chvíli usadila v pásmu, ale ke střele se nedostala. Na druhou strnu otočil Lobodowski, jenomže jeho přihrávku z levé strany před bránou nikdo ze spoluhráčů nenašel.

09:44

Spolu s návratem Macka se Piráti provinili ofsajdem.

09:15

Piráti se dlouho nemohli dostat do pásma a spíše se hrálo v jejich obranném pásmo nebo v neutrální zóně.

08:30

Gut hledal křižnou přihrávkou z pravé strany přes brankoviště Ouřadu, jenomže ten v rychlosti netrefil puk, jinak by zakončoval do prázdné. Následně Piráti přišli o pásmo a budou muset začínat na novo.

07:54

Slavia se hned po buly osvobodila vyhozením přes všechny čáry.

07:41

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Macek – 2 min., podrážení).

07:03

Hasil promáchl mezi kruhy Křenkovu dobrou přihrávku, pak ale vystřelil Steinocher z pravé kruhu pouze do Běhuly.

06:53

Havrda byl v permanenci, nejprve tečoval nahození a poté i dorážel. Běhula byl připraven a puky udržel před čárou. Následně hned po buly Chomutovští vyhodili na icing.

06:21

06:21 Robin VŠETEČKA - 0:1

06:21

ROBIN VŠETEČKA dostal dobrou přihrávku do jízdy, na pravé straně obešel obránce a jel sám na bránu. Individuální akci zakončil ránou mezi betony. Asistence:Tomáš Labuzík a Filip Macek.

06:05

Chomutovskou akci zastavuje ofsajd.

05:45

05:40

Steinocher ve vlastním oslabení už už mířil sám na bránu, jenomže mu utekl puk z hole, takže se do zakončení nedostal. Tohle mohla být tvrdá rána pro Piráty.

05:03

Piráti jsou po chybě Ouřady u modré opět za vlastní bránou, odkud budou pokračovat v přesilové hře.

04:18

Ouřada zachytil na vrcholu kruhu vyhození Slavie, hned mířil na bránu, ale jeho tvrdá rána se odrazila od Veckovy lapačky na zadní mantinel.

03:57

Slavia hned po buly vyhodila přes všechny čáry, takže se domácí budou muset vracet.

03:45

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Srdínko – 2 min., podrážení).

03:40

Rozhodčí signalizuje výhodu, Běhula míří na střídačku a Piráti to zkusí v šesti hráčích v poli. Nakonec se nedostali ani k jedné střele.

03:06

Jaroš udržel pásmo, ale v rozhozeném rozestavení se Pirátům nepodařilo udržet pásmo, takže bude mít svojí šanci Slavia.

02:22

Nyní to dvakrát zkoušel Beneš, první nahození skončilo v rohu, podruhé ještě dorážel Mežnar, ale ani on proti brankáři hostů neuspěl. Hra se přerušuje.

01:45

Slavia jenom marně zahajuje útok, takže mají možnost Piráti. Kleiner to zkoušel od modré, jeho ránu vyrazil Vecka.

00:58

Po střele Seemanna se puk zastavil o zadní mantinel, takže se pokračovalo ve hře. Ke pokusu se dostal Chlán, jenž vyzkoušel Veckovu pozornost od pravého mantinelu.

00:26

Úvodní buly vyhráli domácí, ale ke střele se v pásmu nedostali. Slavia otočila hru, ale dopadla stejně – ztratila puk už za modrou.

00:01

V brance domácích nastoupí Richard Běhula, na druhé straně Daniel Vecka.
Oba celky už jsou na ledě, časomíra odpočítává poslední minutu, takže za pár okamžiků začne utkání o první místo ve skupině A.

Piráti Chomutov: Běhula (D. Svoboda) – Váchal, Seemann, D. Zeman, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

HC Slavia Praha: Málek (Vecka) – Fiala, Němeček, Bureš, Srdínko, Macek, Steinocher, Čapka – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Rozhodčí: Petružálek – Kurtin, Beneš.
Piráti Chomutov

Jak už bylo řečeno, chomutovské mladíky najdeme na prvním místě skupiny A. Piráti získali čtyřiadvacet bodů a v posledních pěti zápasech nepoznali hořkost porážky, jen utkání na Kladně šlo do prodloužení. Severočeši v deseti zápasech nastříleli soupeřům třiatřicet branek, což je nejvíce v celé skupině.

HC Slavia Praha

Pokud se podíváme na tabulku skupiny A, zjistíme, že Pražané jsou na druhém místě tabulky, když získali jednadvacet bodů. Lepší už je pouze Chomutov, který má o tři více. Slavia se na druhou příčku posunula díky dobře odehraným posledním třem zápasům, jelikož je všechny vyhrála. Ovšem na hřištích soupeřů se jí moc nedaří, protože z venku přivezla pouhých pět bodů.

Slavia – Litvínov 3:1
Plzeň – Slavia 1:6
Slavia – Karlovy Vary 2:0

Jaroslav Brož 10 bodů (5+5)
Robin Všetečka 9 bodů (5+4)
Damien Hradil 7 bodů (3+4)
Vítám vás u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů, v němž se představí Piráti Chomutov a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:5

Branky a nahrávky: 15. Beneš (Chlán, Vrhel), 57. Gut (Ouřada), 62. Zeman – 7. Všetečka (Labuzík, Macek), 27. Brož (Macek), 31. Křenek (Hasil), 31. Všetečka (Brož, Hradil), 33. Havrda (Hradil, Brož)

Piráti Chomutov: Běhula (31. – 40. D. Svoboda) – Váchal, Seemann, D. Zeman, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Jaroš, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

HC Slavia Praha: Vecka (Málek) – Fiala, Němeček, Bureš, Srdínko, Macek, Steinocher, Čapka – Brož, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Kižlin, Labuzík, Janča, Martinec, Petrák.

Rozhodčí: Petružálek – Kurtin, Beneš

03:45 SLA 2 Srdínko, podrážení
06:21 SLA 0:1 Všetečka (Labuzík, Macek)
07:41 SLA 2 Macek, podrážení
14:03 CHM 1:1 Beneš (Chlán, Vrhel)
17:14 CHM 2 Štochl, faul loktem
26:53 SLA 1:2 Brož (Macek)