18.10.2018, 03:40 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.42 3.93 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:09

59:09 Matthew TKACHUK - 5:2

59:09

Calgary právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Domácí vybojovali puk, posunuli jej do středního pásma a odtud jej přes obránce poslal do opuštěné branky MATTHEW TKACHUK. Asistence: Michael Stone.

57:52

Boston je v šesti, začala hostující power-play!

48:29

Po akci se ale Charlie McAvoy dopustil faulu a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

48:29

48:29 Gaudreau sice neskóroval, vybojoval ale přesilovku

48:29

Mohlo to zase být o tři góly, neboť Gaudreau přebruslil McAvoye a najednou se ocitl před Ruskem. Pokus o blafák mu ale nevyšel a gólman hostů zastavil puk svým betonem.

40:00

Tak ještě jedno vyloučení na straně Calgary, dvě minuty za hákování dostal Mikael Backlund a domácí tak zahájí třetí třetinu ve třech.

38:58

Celá akce ale byla s faulem a dvě minuty za držení dostal domácí TJ Brodie.

34:04

Přesilovka pro Boston, dvě minuty za podrážení obdržel Garnett Hathaway.

33:45

33:45 Brad MARCHAND - 4:2

33:45

Bruins právě vstřelili branku!
No, je tu snížení a Boston se vrací do utkání. Na pravé straně pronikl do pásma Pastrňák, přenechal puk Bergeronovi a ten ihned našel křížným pasem volného BRADA MARCHANDA. Ten si bleskově zpracoval a švihem k bližší tyčce upravil na 4:2. Asistence: Patrice Bergeron, David Pastrňák.

27:00

Další akce Calgary byla zastavena faulem, dvě minuty za podrážení dostal Ryan Donato.

25:48

25:48 Frolíkovo neúspěšné sólo v oslabení

25:48

Ještě větší šanci měl Frolík, ten se dostal do regulérního sóla, útok na hattrick mu ale nevyšel, neboť jeho bekhendová střela skončila vedle Raskovy branky.

24:48

Boston si dá přesilovku. Na trestnou lavici už míří Michael Stone, který se provinil nedovoleným bráněním.

23:32

23:32 Michael FROLÍK - 4:1

23:32

Dlouho se ale Boston ze snížení neradoval, neboť po Pastrňákově podklouznutí a následné ztrátě puku přišel kontr, MICHAEL FROLÍK si počkal na přesnou přihrávku a u tyčky uklidil puk za Raskova záda. Asistence: Mikael Backlund,

22:40

22:40 Patrice BERGERON - 3:1

22:40

Teď už hosté dali regulérní gól. Přečkali dlouhé oslabení a poté se vydali do útoku. Po výměně puku s Krejčím předvedl PATRICE BERGERON otočku pro uvolnění a střelou podél Smithe snížil na 3:1. Asistence: David Krejčí.

20:24

No a pozor, hosté jdou hned v úvodu druhé třetiny do tří, neboť dvě minuty za vysokou hůl dostal Patrice Bergeron.

19:39

Je tu vůbec první vyloučení utkání, přesilovku si dají domácí. Dvě minuty za držení dostal John Moore.

17:32

17:32 Pro postavení mimo hru nakonec neuznaný gól Davida Pastrňáka

17:32

Chvíli se z gólu radovali i hosté, když se po Marchandově akci trefil Pastrňák, domácí trenér ale zvolil challenge, neboť se mu nelíbil přechod Bostonu do útočného pásma. A měl pravdu, bylo tam postavení mimo hru!

16:08

16:08 Juuso VÄLIMÄKI - 3:0

16:08

Tak to je smršť! Calgary se opět usadilo v útočném pásmu, z modré si kousek sjel JUUSO VÄLIMÄKI, vystřelil a jeho pokus klepl o Raskovu lapačku, od které se obloučkem dokutálel za brankovou čáru. Velký okamžik pro tohoto hráče, byl to totiž jeho první gól v NHL. Asistence: Michael Stone, Mark Jankowski.

15:20

15:20 Johnny GAUDREAU - 2:0

15:20

Už je to o dvě branky. Domácí předvedli účinné kroužení v útočném pásmu a i když se JOHNNY GAUDREAU nejprve neprosadil, tak dobrým postavením si počkal na vhodnou chvíli a doklepl puk za Raskova záda. Asistence: Sean Monahan, Noah Hanifin.

05:34

05:34 Michael FROLÍK - 1:0

05:34

Domácí jdou do vedení! Po zisku puku se zleva dostal do pásma Tkachuk, mohl sám zakončoval, rozhodl se ale rozvinout akci a po jeho zadovce se přes Backlunda dostal puk na pravou stranu a MICHAEL FROLÍK už skóroval do odkryté Ruskovy branky. Asistence: Mikael Backlund, Matthew Tkachuk.

5:2

Branky a nahrávky: 6. Frolík (Backlund, Tkachuk), 16. J. Gaudreau (Monahan, Hanifin), 17. Välimäki (Mi. Stone, Jankowski), 24. Frolík (Backlund), 60. Tkachuk (Mi. Stone) – 23. Bergeron (Krejčí), 34. Marchand (Bergeron, Pastrňák)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Frolík, Backlund (A), Tkachuk – Neal, Jankowski, S. Bennett – Czarnik, D. Ryan, Hathaway.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí, Nordström – Bjork, Backes (A), Donato – Acciari, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Suchánek, Devorski

Diváci: 17 641

05:34 CGY 1:0 Frolík (Backlund, Tkachuk)
15:20 CGY 2:0 J. Gaudreau (Monahan, Hanifin)
16:08 CGY 3:0 Välimäki (Mi. Stone, Jankowski)
19:39 BOS 2 J. Moore, držení