4:1

konec (1:1, 1:0, 2:0)

17.10.2018, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • 11. kolo • Ivan Harčár sk

Tipsport: 1.15 8.5 8.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prekvapenie na úkor lídra sa nekonalo. Michalovce v solídnom tempe si štyrmi gólmi pripísali ďalší triumf. Hostia veľa toho neukázali, a tak všetky body ostávajú pri Laborci. Lúči sa s Vami komentátor Ivan Harčár. Dovidenia a dobrú noc. (19:44:32)

59:59

Dukla Michalovce dala gól!
Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Mašlonka stihol dokorčuľovať stratený puk a stanovil stav na konečných 4:1!

59:55

Hančák skúsil dať gól cez celé klzisko, ale puk sa kĺzal tesne vedľa.

59:51

Trenčan sa ocitol v "objatí" súperových korčuliarov. Zasiahnuť museli aj pruhovaní.

59:40

Bratislavská hra bez brankára. Šestica hokejistov v útoku.

59:13

Klučiar čakal prihrávku na čiaru, ale v poslednej chvíli prichádzajúci puk podcenil.

58:21

Duel sa pomaly dohráva. Michalovce majú nakročené k ďalšej výhre. Kolónka prehier v riadnom hracom čase tak naďalej zostane na nule.

58:00

Posledné dve minúty riadnej hracej doby.

57:35

Bratislava oddychový čas.

57:35

No Bratislavčanom začínajú tiecť nervy. Žeby predošlá pästná výmena bola predkrmom? Tentoraz si vyšliapol Valjent na Rótha.

57:17

Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.

56:53

Domáci kapitán Marek Kolba je v poriadku a pokračuje v hre.

56:30

Bratislava hrá v plnom počte.

56:11

Ďaleko sa nedostal.

56:03

Prokop ukradol puk Safareleyevovi a vyrazil do útoku.

55:17

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Róth – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:30

Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Mikolášek – 2 min., sekanie).

54:30

Rozhodcovia vyriekli ortieľ, ktorý nechápem nielen ja, ale ani fanúšikovia. Z veľkej mastenice napokon to budú len dve minúty pre hráča Bratislavy Martina Mikoláška za seknutie.

54:30

Medzi striedačkami sa strhla hromadná bitka! Mikolášek tvrdo atakoval Kolbu, ktorý ostáva ležať na ľade. Okamžite ho prišli pomstiť Piatak s Mašlonkom! Druhý menovaný si to s Mikoláškom rozdal, ale hosťujúci hráč bitku vyhral! Nasleduje dlhá diskusia ohľadom udeľovania trestov!

54:21

Lukáš Toma stál v správny čas na správnom mieste. Z bezprostrednej blízkosti nedal šancu Němcovi.

53:23

Valečko bol v obkľúčení Bratislavčanov. Pomohol si aspoň mantinelom a vymanil sa zo zovretia.

52:48

Ruský virtuóz Igor Safaraleyev je hráč, ktorý vie, kde má stáť. Je radosť pozerať sa na jeho prácu s pukom. Skoro každá jeho šanca smrdí gólom.

51:56

Gavrik skríkol na Kolbu, aby mu prihral. Popradský rodák sa asi zľakol, lebo prihrávka smerovala úplne iným smerom.

51:23

Na štadióne vládne mŕtva atmosféra. Dnes to nevyzerá na prvoligové stretnutie.

51:09

Safaraleyev sa riadil známym hokejovým heslom – "Ak nevieš, čo s pukom, vystreľ" a veru Němec mal čo robiť, aby udržal puk vo svojej moci!

50:46

Zase tá istá bránka vypadla zo svojho postavenia po súboji Valečka s Mikoláškom.

50:14

Diváci by radi uvideli peknú súvislú akciu. Tá, žiaľ, neprichádza.

49:30

Celkom rýchlo nám plynie posledná tretina. Je to zvláštne, lebo veľa hokejovej krásy sme nevideli.

49:17

Brankár Osmosu Němec nevedel či má rozohrať, alebo prikryť puk. Zvolil druhú možnosť a umožnil kolegom striedať.

48:41

Danišovský predviedol krasokorčuliarsky kúsok, za ktorý by sa v súťaži nestratil.

48:02

Chalupa si dovolil dve pekné kľučky. Pri tretej ho čistým spôsobom poslal k ľadu robustný Brodek.

47:24

Aj keď sa naskytá pre Bratislavu možnosť zaútočiť, hráči sa zbavia puku a utekajú striedať.

46:35

Slabé prihrávky, korčuľovanie a nepresnosť zdobí hru hokejistov zo "srdca" republiky.

46:08

Bdžoch pálil na Němca a takmer nešťastný odraz od vlastného hráča, ktorým bol Ficel, poslal lídra do dvojgólového vedenia!

45:50

Trošku nevôle zo strany fanúšikov. Niektoré zákroky hosťom prechádzajú bez postihu.

45:11

Hostia by mali zabrať, ak nechcú spätnú cestu domov absolvovať s prázdnym vreckom. Takto sa presilovky v dnešnom hokeji nehrajú.

44:15

43:18

Použil som správny výraz môže. Ešte nebola v útočnej tretine, lebo Michalovce jej to doteraz nedovolili.

42:22

Bratislava môže zdramatizovať zápas.

42:15

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Toma – 2 min., držanie).

41:51

Znovu Jakub Linet v individuálnom prieniku. Do cesty strely však Němec nastavil hruď a hra je prerušená.

41:19

Linet tečoval nahodenie Hopkoviča. Hostia mohli ostať pokojní.

41:06

Mikoláška k strele nepustil Valečko dobrým bránením telom.

40:48

Němec pokryl strelu domácich.

40:10

Vidovič použil väčšiu silu v súboji s Gavrikom, ale k puku sa nedostal.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:05.
Michalovce zaznamenali jeden gól, o ktorý sa postaral Lukáš Hamráček. Sledujeme vyrovnaný duel, vyhrať môže hocikto.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:44

Rozhodca Žák sa upískol. Chalupa strieľal na bránu.

39:26

Líder tlačí.

39:10

Opäť Hančák vyskúšal pozornosť súperovho gólmana, ktorý použil lapačku.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:50

Ďalší icing.

38:34

Tvrdý stret Bdžocha s Mlynčárom.

38:05

Němec je v plnej permanencii. Rozhodne sa nemôže sťažovať na nedostatok práce. Akurát tak na svojich obrancov, ktorí ho často nechávajú v ohni striel samého.

37:16

37:10

Hamráček prihrával Pulščákovi, ale puk sa od neho odrazil ako od stĺpa.

36:26

Napádanie a kľučkovanie slávi úspech Bratislavy v tomto oslabení.

35:57

Hostia sa umne bránia. Ak je šanca, neboja sa ísť aj do útoku.

35:16

Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Vyskoč – 2 min., nedovolené bránenie).

34:59

Prokop skoro zakončoval, mohol chvíľu počkať na lepšiu pozíciu.

34:37

Michalovce zamkli súpera.

34:11

Hopkovičova žabka skončila v náruči Karla Němca.

33:26

Chalupa sa pustil do spolupráce s Hančákom. Nič to neznamenalo.

33:00

Bratislavčania veľmi veľa voľného priestoru poskytujú domácim.

32:26

Gavrik si urobil deň otvorených dverí v defenzíve hostí a Mašlonka takmer z toho vyťažil gól.

32:15

Úspešný zákrok si pripísal Adam Trenčan.

31:39

Hřebíček skúšal náhodnú strelu z posledných síl. Ďaleko však nedoletela.

31:05

Valečko po prihrávke Hančáka strieľal z veľkého uhla.

30:16

Vidovič sa v pomalom tempe s využitím svojich šikovných rúk dostal skoro do šance. Posledný manéver mu ale nevyšiel.

29:31

Bratislava sa vrátila k hernému štýlu z prvej tretiny a v zárodku sa snaží narúšať rozohrávku majstra.

29:08

Piatak túžil rozšíriť streleckú listinu. Bol však veľmi rýchly a zastavil ho až náraz do mantinelu.

28:38

Musliu akrobatickým kúskom chcel zachytiť puk, nepodarilo sa mu to.

27:51

Suverén doterajšieho priebehu základnej časti začína byť aktívnejší.

27:26

Hostia hrajú v plnom počte.

27:10

Hosťom už zrejme nič nebude hroziť a oslabenie prežijú.

26:39

Safaraleyev bol trochu faulovaný, no rozhodcovia mlčia.

26:14

Presilovková formácia Dukly si nerozumela a musí sa vrátiť po puk k Trenčanovi.

25:40

Prvý pokus mal na hokejke Kolba, strela letela na plexisklo za bránku.

25:30

Ukáže líder súperovi, ako sa majú trestať vylúčenia?

25:26

Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Hřebíček – 2 min., podrazenie).

25:19

Michalovce si zahrajú presilovku.

24:33

Hančák nechcene takmer poslal do šance Šalku, ktorý ostal prekvapený konaním domáceho obrancu a možnosť nezúročil.

24:16

Skrumáž pred Němcom! Traja hráči domácich dotláčali puk do brány, ale hosťujúci brankár si ľahol na bránkovisko a prerušil hru!

23:42

Klučiar sa v dobrej príležitosti pošmykol a nemohol tak dôrazne zakončiť.

23:13

Fantastickú prácu odviedol Piatak. Šikovnou sťahovačkou prešiel za modrú čiaru a pred bránou stál úplne voľný Hamráček, ktorý pohodlne zariadil prvé vedenie Michaloviec v zápase.

22:39

Bratislava na sekundu prestala hrať, lebo si myslela, že bude zakázané uvoľnenie.

22:20

Němec tečovaný puk musel skrotiť hokejkou.

21:42

Vyskoč tlačil Cútta k mantinelu, no puk nezískal.

20:51

Valjent naslepo posúval puk za seba, našťastie tam nestál súperov hráč.

20:46

Do Mašlonkovej strely vložil hokejku Ficel.

20:12

Vidovič dlho uvažoval, komu prihrá. Adresátom bol Prokop, ktorý aj zahodil sľubnú šancu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:19.
Prvá tretina bola vyrovnaná a miestami aj opatrná. Vedenia sa ujali hráči z hlavného mesta, ale majster rýchlo reagoval rovnakou mincou. Bratislavu ešte môže v ďalšom priebehu mrzieť, že nedokázala využiť tri presilovky v rade.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:54

Safareleyevova príležitosť z uhla, ale Němec bol pozorný.

18:04

Blíži sa koniec prvej tretiny. Skvelá šanca pre Duklu, aby získala prvé vedenie v dueli.

17:44

Tak napokon šermovačka Mikoláškovi neprešla. Zohrieva lavicu hanby.

17:34

Vylúčenie v tíme HC Osmos Bratislava (Mikolášek – 2 min., krosček).

17:24

Na bránu vystrelil Mikolášek, ktorý sa po odpískaní ešte poosekával s Kolbom.

17:00

Tretia presilovka pre Bratislavu. Už by sa patrilo aspoň sa priblížiť nejakou šancou k vedúcemu gólu.

16:42

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Hamráček – 2 min., hákovanie).

16:00

Safaraleyev znovu vymýšľal niečo unikátne ako on vie, no nič nepraktizoval.

15:49

Gavrik v rýchlosti vletel do konštrukcie vlastnej brány, ktorú odhodilo do mantinelu.

15:14

Dve za sebou idúce početné výhody, ktoré hostia nevyužili, môžu byť kľúčovým okamihom dnešného súboja.

15:02

14:24

Bratislava sa sama vytlačila do stredného pásma. Odtiaľ sa presilovky nerozhodujú.

13:57

Aktívny Igor Safaraleyev ufujazdil hosťujúcim hráčom v oslabení, no dobehol ho jeden z obrancov a zblokoval jeho strelu.

13:20

Ficel to vôbec nemyslel zle, ale ani dva pokusy dostať puk za Trenčana nevyšli.

13:07

Mašlonka je späť v hre. Majster hrá so štyrmi hráčmi. ale bude sa musieť brániť ešte 107 sekúnd.

13:02

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

12:54

Ďalšie vylúčenie na strane Michaloviec. Previnila sa hráčska lavica.

12:30

Snaha autora gólu hostí Mlynčára o prienik do pásma. Ako rýchlo doň vošiel, tak aj z neho odišiel.

12:10

Danišovského strela trafila len dobre brániaceho Michalovčana.

11:35

Táto presilovka im nevychádza podľa predstáv.

11:11

Úderná lajna hostí sa bude snažiť pridať druhý gól.

11:07

Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mašlonka – 2 min., nedovolené bránenie).

10:23

Teraz sa takmer zrodila zbytočná chyba Bratislavy.

09:36

Domáci sa hrajú s pukom vo svojej tretine. Nemali by to robiť. Hostia aktívne napádajú rozohrávku.

09:23

Formácie smerujú k Trenčanovi kvôli zakázanému uvoľneniu Dukly.

09:00

V opätovnom rozlete ich však zastavil čiarový rozhodca. Tento verdikt mierne rozvášnil divákov.

08:42

Vhadzovanie vyhrali Michalovce a už šprintuje celá formácia na útočný výpad.

08:22

Safaraleyev opäť vystrkuje rožky ako v minulých dueloch! V súboji jeden na jedného sa dokázal predrať k strele, ktorá Němcovi vypadla a len tak tak puk skončil pred bránkovou čiarou!

07:32

Tempo je celkom mizerné a miestami to vyzerá ako na tréningu. No dva góly už padli.

07:00

Zahrmieť mohlo na opačnej strane! Z nenazdajky sa dostal puk k voľnému Ondrisovi, ale slabý bekhend si cestu do brány nenašiel!

06:47

Hrá sa súvisle a bez častého prerušenia.

05:50

Korenkovi absolútne nesadla strela z prvej. Pravdepodobne to bolo zapríčinené košíkom, ktorý nosí po zlomenine nosa.

04:53

Ďalšia možnosť na michalovský gól! Nechýbalo veľa a pokus Tomu mohol skončiť v bráne!

04:23

Radosť z vedúceho gólu Bratislavy trvala necelú minútu. Hostia sa trochu zamotali za svojou bránou Róth poslal skvelú prihrávku pred bránu a Linet parádne zavesil, hoci bol tiesnený.

03:27

Osmos Bratislava práve strelil gól!
Mikoláškovo atakovanie prinieslo želané ovocie. Klučiar z kruhu prepasíroval puk na voľného Mlynčára, ktorý si ešte vylepšil pozíciu na zakončenie. Jeho strela sa zatrepotala za prekvapeným Trenčanom.

03:12

Mikolášek preukázal výborné korčuliarske schopnosti a dokázal odstaviť od puku Kolbu.

02:39

Valečko trochu pomaly manévroval s pukom za bránou, no tentoraz sa mu to nevypomstilo.

02:00

Okrem spomínanej šance súvislejšie akcie alebo vážnejšie ohrozenia sme ešte nevideli.

01:18

Výborný zákrok Němca! Safaraleyev cez celú šírku pásma prihral Hopkovičovi, jeho slabé zakončenie ešte z dorážky chcel vylepšiť Linet, no gólman z hlavného mesta krásnou šnúrou zlikvidoval šancu!

01:05

Prvýkrát je hra prerušená z dôvodu ležania Kuzmína v rohu klziska.

00:40

Bratislava vytlačila súpera do obranného pásma.

00:28

Vidovič ležérnym spôsobom hľadal vpredu Musliua, puk zobrali domáci.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Domáci maskot víta divákov. Na hráčov ešte čakáme.
Prvá štvrtina základnej časti uplynie 11.kolom. Suverénny líder z Michaloviec sa opäť predstaví na svojom ľade, keď privíta hráčov z hlavného mesta. Zemplínčania spoločne s Martinom dosiaľ ešte nestratili body v riadnom hracom čase a je skutočne ťažké predpovedať, kto sa stane ich úvodným premožiteľom. Oba kolektívy idú ako dobre namazaný stroj.

Bratislava mala smelé vyhlásenia ohľadom druhého účinkovania v lige, ale doterajšie výsledky príliš nekorešpondujú s realitou. Zverenci trénera Verčíka sú však vonku o niečo nebezpečnejší než doma, aj keď zvyknú zakopnúť s outsidermi. Na východe republiky ich čaká náročný súboj. Je tu ale otázka, či sa minuloročný nováčik stane prvým tímom, ktorý prestrihne brilantnú víťaznú sériu obhajcu titulu? Sledujte nás od 17:30.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

4:1

Branky a nahrávky: 5. Linet (Safaraleyev, Róth), 24. Hamráček (Piatak), 55. Toma (Hamráček, Cútt), 60. Mašlonka (Hančák, Gavrik) – 4. Mlynčár (Klučiar)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan – Bdžoch, Kolba, Hančák, Valečko, Hopkovič, Novický, Korenko – Gavrik, Piatak, Mašlonka – Chalupa, Cútt, Balko – Safaraleyev, Linet, Róth – Pulščák, Toma, Hamráček.

HC Osmos Bratislava: Němec – Vidovič, Ficel, Kuzmín, Valjent, Vyskoč, Hřebíček, Čech – Musliu, Prokop, Danišovský – Klučiar, Mlynčár, Mikolášek – Brodek, Šalka, Ondris – Puš.

Rozhodčí: Žák – Vall, Janiga.