Liga národů UEFA - Liga D

Arménie – Severní Makedonie

4:0

konec (1:0)

16.10.2018, 18:00 • Vazgen Sargsyan Republican Stadium (Yerevan). • Skupina 4 • Pavel Pubal

Tipsport: 3.1 3.15 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Arménie dnes v domácím prostředí předvedla parádní výkon a dosud stoprocentního lídra skupiny z Makedonie porazila rozdílem třídy 4:0! V tabulce si tak polepšila na šest bodů, Makedonie jich má stále devět. Já se s vámi pro dnešek loučím, hezký večer.

Střelecké pokusy (na branku): 14–10 (6–3). (20:02:58)

90+4

90+4

90+4. MKHITARYAN - 4:0

90+4

Arménie právě vstřelila branku!

Tak nakonec se dočkal i kapitán HENRIKH MKHITARYAN, který využil "červený" faul, proměnil následnou standardní situaci chytrou přízemní ranou pod zdí a pečetil výsledek na konečných 4:0.

90+3

90+3. Červená karta po 2. žluté

90+3

Eljif Elmas nakonec ani zápas nedohraje! V poslední nastavené minutě zastavil protiútok domácích jen za cenu faulu a míří pod sprchy.

90+1

Přízemní střela Nestorovskiho sice prostor branky trefila, ale gólman Airapetyan ji vyrazil na roh.

Rozhodčí nastaví druhý poločas o tři minuty.

90

Trajkovski pálí nad, hosté se možná nedočkají ani čestné branky.

89

Domácí fanoušci už začínají slavit! Makedonie po třech výhrách najde přemožitele v Arménii.

88

Dalším hráčem, který do utkání naskočil až v jeho průběhu a stihl si připsat žlutou kartu, je makedonský Ilija Nestorovski.

86

Střídající Barseghyan zbytečně dojel odkopávajícího obránce Makedonie a vidí žlutou kartu.

83

Na hřiště se podívá v arménském dresu také Karlen Mkrtchyan, který právě nahradil Rumyana Hovsepyana.

81

81. GHAZARYAN - 3:0

81

Tohle opravdu není zápas makedonského gólmana Dimitrievskiho, v 81. minutě neudržel přízemní střelu GEVORGA GHAZARYANA z přímého kopu a domácí už vedou rozdílem třídy. Zdá se být rozhodnuto.

79

Střídající Eljif Elmas nyní zastavil protiútok Arménie jen za cenu tvrdého faulu a žluté karty.

77

Makedonci se ještě nevzdávají, teď měli k dispozici dva rohové kopy, ale domácí oba odvrátili.

76

Střídání v týmu Makedonie, odchází Gjoko Zajkov a na hřišti už je Feran Hasani.

74

Přišel, dal gól a odešel. Pro Yuru Movsisyana dnešní utkání končí, na hřišti ho nahradil Tigran Barseghyan.

73

Před Makedonci je ještě hodně práce, pokud budou chtít odvrátit první porážku v letošní Lize národů.

71

Také miláček domácích diváků Mkhitaryan si z dnešního utkání odnese žlutou kartu.

67

67. MOVSISYAN - 2:0

67

Nedáš – dostaneš! Arménci zaútočili do otevřené obrany, Mkhitaryan přihrávkou z pravé strany našel YURU MOVSISYANA, a ten zvyšuje z bezprostřední blízkosti už na 2:0.

66

Pěknou ránu Trajkovskiho arménský gólman s problémy kryl.

64

Druhé střídání v týmu Makedonie, odchází právě Enis Bardi, kterého nahradil Ilija Nestorovski.

63

Pěkný Bardiho volný kop od postranní čáry proletěl vápnem bez povšimnutí a arménský gólman měl co dělat, aby balon vyrazil na roh. Ten už domácí obrana odvrátila.

61

Domácí brousek Grigoryan opět fauluje, tentokrát Trajkovskiho. Už má žlutou kartu a rozhodčí jej opět uklidňuje.

57

Také hosté poprvé střídají. Stefana Spirovskiho nahradil Eljif Elmas.

57

Domácí Haroyan zbytečně přejel Pandeva a dostává další žlutou kartu utkání.

56

Obrovská šance Arménie! Henrikh Mkhitaryan dostal pěknou přihrávku do vápna, ale jeho bombu zastavilo břevno Dimitrievskiho brány. Makedonci jsou tak stále na dostřel jediného gólu.

54

Ademi měl teď hodně velké sebevědomí. Jeho střela ze 40 metrů ale přelétla snad i tribuny...

50

Ještě v téže minutě pálil na bránu Makedonie také Movsisyan. Z hranice vápna ale přízemní střelou minul zařízení.

50

První střelecký pokus druhého poločasu si ale nakonec připsali opět domácí, střelu Daghbashyana brankář Makedonie kryl.

49

Do druhé půle nastoupila aktivněji Makedonie. Že by zafungovala přestávková bouře v kabině?

46

Přestože možná utkání mezi Arménií a Makedonií na první pohled neslibovalo žádný velký zážitek, opak je zatím pravdou. Na hřišti není nouze o emoce a rozhodčí má občas co dělat, aby temperamentní fotbalisty zkrotil. Arménie si vypracovala více šancí a zatím vede zaslouženě. Jedinou branku vstřelil Marcos Pizzelli po chybě brankáře Makedonie.

Střelecké pokusy (na branku): 8–3 (3–0).

45

45+7

Rohový kop Arménie na závěr první půle už žádné větší vzrušení nepřinesl a první poločas je u konce.

45+4

Domácí si v nastavení vypracovali ještě jednou velkou šanci. Ghazaryan dostal míč proti noze po přihrávce pod sebe z pravé strany, ale na úrovni penalty balon netrefil čistě.

45+3

Až z pozice pravého beka si naběhl na centr zleva makedonský obránce Ristovski, ale jeho hlavička skončila nad.

45+1

Rozhodčí nastaví první poločas o šest minut.

44

Grigoryan hraje po svém nástupu na trávník hodně od podlahy. Za poslední zákrok už viděl žlutou kartu.

43

Hrotový útočník Arménie Movsisyan pálil z levého rohu pokutového území hodně ukvapeně i nepřesně.

41

Střídající Grigoryan fauloval Pandeva a hosté měli k dispozici standardní situaci, ale arménská obrana nízký centr bez problémů odhlavičkovala.

39

Alioski pálil z otočky vysoko nad. Domácí brankář Airapetyan je zatím v dnešním utkání bez práce.

37

Adamyanův centr zprava bez problémů stáhl makedonský gólman Dimitrievski do svých rukavic.

36

Diváci nyní sledují trochu rozvážnější pasáž zápasu. Makedonci zdlouhavě kombinovali na vlastní polovině a domácí fanoušci pískají.

33

Střelu Arménce Adamyana zblokoval Zajkov.

30

Domácí hvězda Mkhitaryan o sobě dala poprvé výrazněji vědět. Prudkou ránu záložníka Arsenalu ale gólman vyrazil a Adamyan následně branku netrefil.

27

Výsledkem jsou tak pouze další dvě žluté karty za protesty, tentokrát je utržili hostující hráči Pandev a Ristovski.

26

Makedonie se dožadovala penalty po zákroku na Bardiho, ale sudí rezolutně rozpažil a správně nepískal.

26

Hra se konečně trochu uklidnila, bojuje se převážně ve středu pole.

22

Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází zraněný autor branky Marcos Pizzelli, přichází Artak Grigoryan.

20

A přidává se i spoluhráč Hovsepyan!

20

Domácí Khachaturov dostává za protesty žlutou kartu.

19

Nyní se chvilku hrát nebude. Na hřišti jsou nosítka pro domácího střelce branky Pizzelliho.

16

Hosté jsou začátkem utkání evidentně zaskočení, domácí Arménie nadále útočí. Další šanci měl útočník Movsisyan, ale jeho pokus obrana zblokovala na roh.

13

13. PIZZELLI - 1:0

13

A máme tu první změnu skóre po obrovské chybě gólmana hostí. Dimitrievski neudržel střelu MARCOSE PIZZELLIHO z dálky a arménský středopolař otevírá skóre utkání.

12

Slibné přečíslení aktivního Adamyana hostující obrana vyřešila zákrokem na hraně regulí. Sudí nechal hru pokračovat.

11

Přetažený centr Trajkovskiho mířil do zámezí.

8

Fotbalisty Arménie od začátku skvěle povzbuzují horkokrevní fanoušci na tribunách.

6

Ristovski fauloval Ghazaryana. Standardní situaci ale domácí poslali přímo do náručí gólmana.

5

Domácí Arménie začala aktivněji. Makedonie zatím vyčkává na své polovině.

2

První střelecký pokus utkání. Arménský záložník Adamyan pálil slabě a mimo.

1

Pandev se provinil faulem. Míč drží Arménie.

1

Arménie: Airapetyan – Hovhannisyan, Haroyan, Khachaturov, Daghbashyan – Mkhitaryan (C), Hovsepyan – Adamyan, Pizzelli, Ghazaryan – Movsisyan. Trenér: Armen Gyulbudaghyants.
Náhradníci: Beglaryan, Aivazov, Voskanyan, Grigoryan, Mkrtchyan, E. Malakyan, G. Malakyan, Sarkisov, Yagan, Hambartsumyan, Barseghyan, Avetisyan.

Makedonie: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Zajkov, Ristevski – Spirovski, Ademi – Trajkovski, Bardi, Alioski – Pandev (C). Trenér: Igor Angelovski.
Náhradníci: Nilson, Siskovsi, Toševski, Hasani, Cikarski, Bejtulai, Nikolov, Emlas, Nestorovski.

Rozhodčí: Strömbergsson – Gustavsson, Nilsson..
Makedonci jsou po třech kolech na čele skupiny 4 Ligy D se stoprocentním bodovým ziskem – postupně porazili Gibraltar 2:0, Arménii 2:0 a Lichtenštejnsko 4:1. Zbývající týmy mají po třech bodech za jednu výhru a dvě porážky.
Domácí Arménie má co napravovat. V sobotu 13. října si utrhla pořádnou ostudu, když podlehla i s hvězdným záložníkem Arsenalu Londýn Henrikhem Mkhitaryanem reprezentaci Gibraltaru 0:1. Tato malá země z Pyrenejského poloostrova oslavila první vítězství ve fotbalové historii.
Poslední vzájemný zápas
Oba týmy se naposledy střetly ve druhém kole Ligy národů 9. září letošního roku, kdy Makedonie vyhrála na domácí půdě 2:0. Střelecky se prosadili Egzijan Alioski a zkušený Goran Pandev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.