Uniqa extraliga žen

VK UP Olomouc – TJ Sokol Frýdek-Místek

3:0

konec (25:14, 25:9, 25:14)

11.10.2018, 17:00 • Sportovní hala Univerzity Palackého, Olomouc • 2. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.02 9.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

25:14

Nejproduktivnějšími hráčkami domácích byly Martina Michalíková s Gabrielou Orvošovou (obě po 13 bodech), o bod méně si připsala Andrea Kossányiová.

V hostujícím týmu Veronika Šnellyová uhrála 14 bodů, nikdo další už se ale nedostal přes pět bodů. (18:19:38)

25:14

Dobojováno! Volejbalistky VK UP Olomouc splnily roli velkých favoritek a hladce porážejí Frýdek-Místek po setech 25:14, 25:9 a 25:14.

24:14

První mečbol hosté ještě odvracejí, teď už ale bude Olomouc útočit.

24:13

Dlouhá série olomouckých mečbolů.

23:13

Desetibodový náskok pro hanácké volejbalistky.

22:13

Olomouc dělí již jen tři body od ukončení zápasu.

21:13

Třináctý bod Frýdku-Místku.

21:12

Od stavu 11:10 už Olomouc na palubovce opět dominuje a vede rozdílem devíti bodů.

20:12

Dvacátý bod Olomouce, domácí rychle míří k ukončení zápasu.

19:12

Olomouc opět vrací podání rychle zpět na svoji stranu.

18:12

Dvanáctý bod Frýdku-Místku.

18:11

Domácí bodují i po oddechovém času, z posledních osmi rozeher brali ve svůj prospěch sedm.

17:11

Další navýšení domácího náskoku, 17:11.

16:11

Šestnáctý bod pro Olomouc, domácí vedou o pět.

15:11

Po čase znovu boduje také hostující celek.

15:10

Čtvrtý bod domácích v řadě, Frýdku-Místku nepomohl ani oddechový čas.

14:10

Vzápětí přichází čtrnáctý bod, to už bude Frýdek-Místek složitě dotahovat.

13:10

Domácí odskakují na tříbodový rozdíl a vedou 13:10.

12:10

Dvanáctý bod na kontě domácích.

11:10

Frýdek-Místek navazuje svým desátým bodem a stále se usilovně drží svého soupeře ve skóre.

11:9

Olomouc nenechává soupeře dorovnat skóre a znovu vede rozdílem dvou bodů.

10:9

Hosté brzy vyrovnali svůj bodový účet z druhého setu.

10:8

Olomouc přidává svůj desátý bod a udržuje si náskok dvou bodů.

9:8

Osmý bod hostujícího celku.

9:7

Olomouc drží dvoubodové vedení.

8:7

Hosté zůstávají na dostřel, snižují na 7:8.

8:6

Olomouc získává osmý bod ve svůj prospěch.

5:5

Hosté vyrovnávají na 5:5, v úvodu třetího setu drží krok.

5:4

Favorizovaná Olomouc otáčí úvod třetího setu a vede 5:4.

4:4

Vyrovnání domácích.

3:4

Hosté rychle opět bodují.

3:3

Domácím se podařilo vrátit výhodu podání na svoji stranu.

25:9

Olomouckým volejbalistkám se podařilo brzy ukončit druhý set a svého soupeře v něm zcela deklasovaly výsledkem 25:9.

24:9

První se hostům podařilo odvrátit.

24:8

Olomouc disponuje šestnácti setboly.

23:8

Už jen dva body chybí domácím k zisku druhé sady.

22:8

Olomouc nadále na palubovce naprosto dominuje a vede 22:8.

21:8

Jednadvacátý bod Olomouce.

20:8

Tříbodovou sérii domácích se Frýdku-Místku podařilo zastavit.

20:7

Dvacátý bod pro domácí hráčky.

19:7

Olomouc přidává devatenáctý bod a hosté budou bojovat o dvouciferný bodový zápis ve druhém setu.

18:7

Domácí si opět berou podání rychle zpět.

17:7

Sedmý bod pro Frýdek-Místek.

17:6

Delší sérii už Olomouc nedovolila a vede 17:6.

16:6

Poprvé hosté zaznamenávají dva body v řadě během druhého setu, jejich deficit je ale obrovský.

16:5

Pátý bod Frýdku-Místku ve druhém dějství.

16:4

Olomouc nadále navyšuje svůj náskok, už vede o dvanáct bodů.

15:4

Frýdek-Místek nadále marně čeká na první sérii dvou bodů v řadě ve druhém setu, patnáctý bod pro Olomouc.

14:4

Po čase znovu přidávají bod na svoji stranu také hosté.

14:3

Další bodový zápis domácích volejbalistek.

13:3

A už desetibodový, 13:3.

12:3

Náskok domácích neustále roste, už je devítibodový.

11:3

Olomouci se znovu podařilo rychle vrátit podání zpět na svoji stranu díky jedenáctému bodu.

10:3

Po oddechovém času Frýdek-Místek zaznamenává svůj třetí bod.

10:2

Jubilejní desátý bod domácích hráček ve druhém setu, ten je znovu zcela v jejich režii.

9:2

Olomouc vede již 9:2.

8:2

Přeci jen se podařilo zabodovat i Frýdku-Místku, hosté snižují na 2:8.

8:1

Osmý bod domácího týmu v řadě, na podání stále zůstává Katarína Dudová.

7:1

Ani oddechový čas hostujícím hráčkám nepomohl, sedmý bod domácích.

6:1

Šestý bod pro Univerzitu Palackého.

5:1

Domácí zvyšují už na 5:1, úvod druhého setu je vyjma první rozehry zcela v jejich režii.

4:1

Čtvrtý bod Olomouce v řadě.

3:1

Třetí bod domácích volejbalistek.

2:1

Po podání Dudové Olomouc brzy otáčí úvod druhého setu ve svůj prospěch.

25:14

Domácím se podařilo dohrát první set a vítězí v něm 25:14.

24:14

Olomouc odskakuje ve skóre na 24:14

21:14

Další hostující chyba na podání.

20:14

Šnellyová boduje ze zadní zóny, pomohla si útokem o olomoucký blok.

20:13

Domácí hráčky vysvobozuje až příliš dlouhé podání Šnellyové.

19:13

Kossányiová tentokrát útočí do zámezí, pátý frýdecko-místecký bod v řadě.

19:12

Další chyba Kossányiové na příjmu, hosté skládají míč nad sítí.

19:11

Po oddechovém času Frýdek-Místek přidává přímý bod z podání.

19:10

Kossányiová měla problém na příjmu a hosté toho využívají k bodovému útoku z hlavního kůlu. Domácí trenér Teplý si bere svůj první oddechový čas.

19:9

Výborný útok Šnellyové po lajně, míč dopadl přímo na postranní čáru.

19:8

Domácí sestavili kompaktní dvojblok, který zapisuje jejich devatenáctý bod.

18:8

Šikovný útok Andrey Kossányiové přes hostující dvojblok.

17:8

Následně domácí smečařka podává daleko do zámezí.

17:7

Hosté nedokázali zpracovat podání Martiny Michalíkové.

16:7

Středem sítě uspěla Veronika Trnková.

15:7

Úspěšný hostující útok z hlavního kůlu.

15:6

Veronika Trnková útokem z jednonožky vytloukla hostující blok.

14:6

Velmi dobrá obrana teď Olomouci nepomohla, neboť Kossányiová útočí jen do bloku.

14:5

Andrea Kossányiová se prosadila ze zadní zóny a za stavu 5:14 si hosté berou druhý oddechový čas.

13:5

Neúspěšná souhra hostů středem sítě, míč doletěl jen do sítě.

12:5

Martina Michalíková zakončila rozehru, v níž domácí tým ubránil soupeřův útok díky nadraženému bloku.

11:5

Veronika Trnková boduje úspěšným blokem.

10:5

Olomouc si brzy bere zpět pětibodové vedení.

9:5

Po horší přihrávce neortodoxní útočná kombinace Frýdku-Místku, hosté se ale prosazují z pipu i po nahrávce z hlavního kůlu.

9:4

Reprezentační smečařka zaznamenává čisté eso a hosté si berou první oddechový čas.

8:4

Frýdecko-místecké podání doletělo jen do zámezí, servírovat jde Andrea Kossányiová.

7:4

Povedený hostující útok středem sítě.

7:3

Další bodový zápis Andrey Kossányiové.

6:3

Delší rozehra, hostující hráčky ubránily ulívky Kossányiové i Orvošové, samy se ale prosadit nedokázaly a tak boduje Andrea Kossányiová.

5:3

Veronika Šnellyová se prosadila z "handy".

5:2

Nekompromisní útok Andrey Kossányiové.

4:2

Také hosté bodují vytlučením bloku, jejich první bod z útoku v tomto zápase.

4:1

Martina Michalíková s přehledem vytlouká hostující blok.

3:1

Dudová pomáhá hostům otevřít jejich bodový účet podáním do sítě.

3:0

Hostující chybu na příjmu trestají olomoucké volejbalistky nad sítí a vedou už 3:0.

2:0

Dudová s výraznou pomocí pásky přidává eso.

1:0

Úvodní bod zápasu zaznamenala Gabriela Orvošová.

0:0

0:0

Utkání bude zahájeno, podáním jej otevře domácí nahrávačka Katarína Dudová.

0:0

TJ Sokol Frýdek-Místek

Frýdecko-místecké volejbalistky loni vyhrály těsnou bitvu s Olympem Praha o postup do elitní extraligové šestky a byť v desetikolové nadstavbě uhrály jediné vítězství až v posledním kole, tak mohly být se sezónou spokojené.

V play-off pak Frýdek-Místek sice prohrál s favorizovanou Ostravou 0:3 na sety, přesto bronzovému týmu dokázal ve druhém a ve třetím zápase být kvalitním soupeřem a Ostravanky se musely pořádně nadřít na "povinný" postup.

O něco podobného se bude Frýdek-Místek pokoušet také v letošní sezóně, byť s mírně oslabenou sestavou. Z různých důvodů v týmu skončily Kvapilová, Kukučová, Blasiaková, Vašinová a Kavková, nahradit je mají Iva Šípová s Nikolou Teperovou z Ostravy a Veronika Šnellyová z Fénixu Brno.

A překvapit se Frýdku-Místku povedlo už v prvním kole, kdy si v domácím prostředí vyšlápl na nově složený ambiciózní tým Volejbalu Brno a zdolal jej 3:1 po setech 25:21, 20:25, 25:23 a 25:20.

0:0

VK UP Olomouc

Po desetiletém kralování může extraliga volejbalistek poznat nové šampiónky, neboť poprvé za uplynulou dekádu v roli největších favoritek Prostějov vystřídala právě Olomouc.

To díky výraznému letnímu posílení, když právě z Prostějova do hanácké metropole zamířily Veronika Trnková, Andrea Kossányiová a zkušené libero Julie Kovářová. Tým trenéra Jiřího Teplého pak opustily dvě chorvatské legionářky, René Sainová a Bernarda Ćutuková.

Na úvod letošního ročníku volejbalistky Olomouce porazily pražský Olymp na jeho palubovce 3:0, méně úspěšněji se Hanačkám daří ve středoevropské lize MEVZA, kde po prohře 1:3 v Mariboru včera v pětisetovém dramatu nestačily na maďarskou Békecsabu.

Přesto by bylo velkým překvapením, pokud by jim měl Frýdek-Místek dnes výrazněji zatopit v bitvě o extraligové vítězství.

0:0

Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání druhého kola extraligy volejbalistek, Olomouc v roli výrazného favorita přivítá Frýdek-Místek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:0

VK UP Olomouc: Kossányiová, Michalíková, Trnková, Sajdová, Kubínová, Košická, Dudová, Dedíková, Kulová, Napolitano Šenková, Strušková, Orvošová – Kovářová

TJ Sokol Frýdek-Místek: Borovcová, Štundová, Vašinová, Pavelková, Mitregová, Šprochová, Petrová, Šípová, Šnellyová, Hadáčková, Grygárová – Radivojevičová

Rozhodčí: Kubinec, Slezák