Hokejová Liga mistrů

TPS Turku – Junosť Minsk

3:1

konec (1:0, 1:1, 1:0)

09.10.2018, 18:00 • Gatorade Center (Turku) • Skupina B • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 1.3 6.3 6.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám také děkuji za pozornost. (20:30:20)
Buly: 28 – 29.
TPS Turku – Junosť Minsk 3:1! Finové berou tři body za dnešní výhru, ale nutno říct, že hosté z Běloruska byli více než rovnocenným soupeřem. Definitní rozhodnutí padlo až pět minut před koncem z hole Zacha Budishe, který využil přesilovou hru.

59:35

Haukeland raději podržel nahození Razvadovskije v lapačce a vhazovat se bude před jeho brankou. Brikun však zůstává v brance.

59:00

Až nyní jsou hosté v útočné třetině, ale Brikun zatím stále v brance.

58:26

Minsk se nemůže dostat s kotoučem do pásma a odvolat tak Brikuna z branky.

58:00

Druhá formace TPS zkušeně drží kotouč v pásmu Minsku.

57:37

Minsk si bere oddechový čas. Vhazovat se však bude před jeho brankou.

57:32

57:32 Zákrok Brikuna

57:32

Tak toto byl zákrok večera! Virtanen kotouč dorážel do odkryté branky a Brikun úžasným skokem a puštěním své hole z rukavice zabránil kotouči proniknout do sítě! Bravo!

57:00

Finové drželi kotouč dlouho v útočné třetině, bez větší snahy poslal jej na branku.

55:50

Haukeland měl plné ruce práce, když se v změti těl před brankou pokoušel za něj kotouč dostat Razvadovskij, ale norský brankář kotouč udržel před brankovou čarou!

55:36

Kogalev inkasoval ostrý, ale čistý hit před brankou TPS.

54:40

Parfejev napřáhl na levém kruhu, ale rána mu vůbec nesedla a skončila daleko od domácí branky.

54:32

Branku si nechali ještě hosté prověřit u videa, ale i po poradě s videem je branka uznána -3:1!

54:32

54:32 BUDISH - 3:1

54:32

TPS právě vstřelilo branku!
Krátká, ale přesto využitá přesilovka! ZACH BUDISH před brankou tečoval ránu z pravého kruhu, kterou vypustil Otto Nieminen – 3:1! Asistence: Otto Nieminen a Ilkka Heikkinen

53:14

TPS v pěti a začíná jeho krátká až 47 vteřin trvající přesilovka.

52:45

Dělovka Piskuly jen těsně minula horní růžek hostující branky! To byla americká jedovka jak se patří!

52:12

Po vhazování střílel Lukka a před brankou tečoval kotouč do ochranné sítě Nurmi.

52:01

Síly na ledě se srovnávají, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách 1:13.

52:01

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Protasenja – 2 min., podrážení).

51:57

Hosté se však již rozestavěli v útočné třetině, ale pokus Stefanoviče trefil beton domácího strážce branky.

51:32

TPS kotouč dostalo z pásma. Minsk tak musí začínat další akci od své branky.

51:14

Vyloučení v týmu TPS Turku (Budish – 2 min., vysoká hůl).

50:36

TPS si moc dobře uvědomilo, že hazarduje s výsledkem a opět zamklo svého soupeře v pásmu, ale pokus Pajuniemiho skončil pouze na boční síti.

49:06

Minsk v plném počtu. Protasenja přečkal dvě minuty na trestné lavici s velkým štěstím.

49:03

Ještě měl tutovku Nieminen, když se objevil sám mezi kruhy, ale Brikun nyní podržel šance na bodový zisk!

48:25

Bomba Heikkinena od modré zaduněla o zadní mantinel, hodně těžké chvíle v oslabení nyní zažívá běloruský celek.

48:00

Oskari Siiki kotouč nahazovat z pravé strany, ale Brikun zasáhl betonem,

47:14

Nieminen ranou z pravého kruhu jen těsně minul pravou tyč!

47:06

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Protasenja – 2 min., držení).

45:57

Závěrečných zhruba 14 minut si myslím, že nás čeká velmi zajímavý hokej. Hosté z Běloruska, zde určitě na minimálně bodík herně mají.

45:57

Po rutinním zákroku Haukelanda následuje reklamní pauza.

45:35

Klid na domácí chtěl dodat Pajuniemi, ale rána švihem skončila vedle branky Junostě.

44:16

Dvakrát mohlo být nyní srovnáno! Nejprve si mezi kruhy sjel Bogolejša, ale v tutové šanci trefil pouze Haukelanda. Poté se u pravé tyče kotouč odrazil od Brikuna a Haukelanda zasáhl zázračně na brankové čáře svou širokou holí! TPS si koleduje!

43:18

Finové zrychlili, ale tlak druhé formace byl bez zakončení.

42:25

Kogalev se prosadil po levém mantinelu, dostal se s pukem až před branku, ale proti ráně na zadní tyč byl pozorný Haukeland, a ten také zachránil TPS od vyrovnávací branky!

42:00

Haukeland zastavil za svoji brankou nahození Lopaščuka.

41:18

Podle pohybu útočníků Junostě to vypadá na odhodlaný boj o body z ledu TPS. Velmi aktivně napadal Parfejevec a domácí měli potíže při své rozehrávce.

40:41

Grin se kotouč nahodil mezi obránce a dobruslil si jej, ale z následné akce Haukeland zasahovat nemusel.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny patřilo hostujícímu centrovi Bogolejšovi.

40:01

Voda na jednom konkrétním místě na červené čáře vůbec neschne a čároví sudí se pokouší vodu rozmělnit a mělo by se začít za malý moment hrát.
V Gatorade areně nám schne voda na ledové ploše pomaleji než by si aktéři dnešního utkání představovali, a tak se nám začátek třetí částí malinko opozdí.
Další třetina začne přibližně v 19:40 .
TPS Turku – Junosť Minsk po 2. třetině 2:1.
Ve druhé části jsme nejprve viděli zvýšení od domácích na dvou brankový rozdíl, když se trefil v úvodu druhé části Ilari Filppula. Minsk však hraje velmi sympaticky a zaslouženě snížil z hole Michajla Stefanoviče.

40:00

39:34

Kulakov ještě ve druhé části vystihl rozehrávku domácích, ale svou ránu švihem poslal pouze vedle pravé tyče.

39:11

Lukka nenašel na útočné modré Bjorkstranda a píská se icing TPS.

38:47

Na druhé straně střílel od pravého mantinelu mimo tři tyče Hannu Kuru.

38:10

Sólo přes celé hřiště teď převedl Kogalev, ale jeho ránu na bližší tyč vyrazil do ochranné sítě ramenem Haukeland.

37:20

TPS v plném počtu. Piskula zpět na ledové ploše.

37:00

Lopačuk bojoval na brankovišti a vybojoval střelu do boční konstrukce branky, poté se Finové osvobodili.

36:43

Nurmi vyvezl kotouč do bezpečí z pohledu domácího TPS.

35:45

Domácí sice vyhodili kotouč, ale hned poté se do samostatného úniku dostal top scorer Minsku Eduar Grin, ale kličkou do forhendu si na Haukelanda nepřišel!

35:20

Vyloučení v týmu TPS Turku (Piskula – 2 min., nedovolené bránění).

35:17

Protasenja v situaci dvou na jednoho hledal Lopačuka, do přihrávky se však vložil obránce Piskula a hokejkou kotouč zablokoval.

35:04

Kotouč vyletěl za plexisklo. Vhazuje se v obranné třetině Minsku.

34:29

Nurmi čekal před brankou na přihrávku, ta přišla, ale domácímu útočníkovi projela pod hokejkou.

33:26

33:26 STEFANOVIČ - 2:1

33:26

Tým Junosť Minsk právě vstřelil branku!
Junosť z ničeho nic snižuje! MICHAJL STEFANOVIČ ranou švihem z levého křídla rozvlnil síť za Haukelandem – 2:1! Asistence: Kirill Brikun a Jegor Mažuga

33:00

Druhá formace TPS slušně motala hosty v jejich obranné třetině, celý tlak zakončoval u pravé tyče Bjorkstrand.

32:18

Lukka dostal slušnou nabídku a otevřený prostor ke střele. Úhel mu výborně snížil Brikun, a ten také skvělé proti jeho ráně golfem zasáhl!

31:47

Nurmi byl v signalizovaném ofsajdu a nemohl tak pokračovat v pohybu za pukem.

30:50

TPS je v plném počtu. Hraje se v pěti na obou stranách.

30:39

Hezky to hosté sehráli, ale Kaškarovi kotouč v rozhodující moment při střele z pravého kruhu přeskočil hokejku.

30:02

Junosť v plném počtu a začíná tak její zkrácená přesilovka.

29:12

Nurmi se pokoušel od pravého mantinelu střelou překvapit Brikuna, ale ten si svou první tyč pohlídal.

28:50

A je po přesilovce domácích. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

28:50

Vyloučení v týmu TPS Turku (Filppula – 2 min., hákování).

28:26

TPS na kotouči, ale zatím se jedná pouze o sérii přihrávek v útočné třetině.

28:02

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Stefanovič – 2 min., nedovolené bránění).

27:52

Minsk je v pěti, ale je signalizován další jeho trest.

27:00

Heikkinen se opřel na vrcholu kruhu do rány z první a té moc nechybělo! Brikun se pouze ohlédl.

26:18

Junosť ve čtyřech.

26:00

Kuru se ocitl úplně nehlídaný na brankovišti, ale kotouč mu z hole sjel a Birkun stihl zasáhnout!

25:52

Hosté však jdou do tří!

25:52

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Kulakov – 2 min., hákování).

25:37

Siiki kotouč sice zavezl do pásma, ale pouze do rohu a ven z pásma jej poté dostal Drozd.

25:05

Pajuniemi se dostal s kotoučem do ofsajdu. Domácí zatím nejsou schopni rozestavět přesilovkový vzorec.

24:18

Vyloučení v týmu Junosť Minsk (Bogolejša – 2 min., hákování).

23:31

Top scorer v dresu Junostě Eduard Grin se vytočil s kotoučem z rohu kluziště, ale jeho střela bekhendem byla sražena do rohu kluziště.

22:34

Kotouč z hole Piskuly na branku Brikuna nedoputoval a hosté kotouč poté posunuli do střední třetiny.

21:43

Kuru svou zadovkou dostal domácí z pásma, ti však začali s velkou chutí druhou část utkání.

20:27

20:27 FILPPULA - 2:0

20:27

Z kraje druhé třetiny jde TPS do dvou brankového vedení! ILARI FILPPULA si vzal kotouč na vlastní modré, projel sám zbytek hrací plochy i přes obranu Junostě a bekhendem zavěsil za záda Brikuna – 2:0! Asistence: Joe Piskula.

20:01

Úvodní buly druhé třetině vyhrál Filppula.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50 .
TPS Turku – Junosť Minsk po 1. třetině 1:0.
Favorit vede díky brance z 9. minuty, když se prosadil Oskari Siiki. Domácí TPS bylo aktivnější v první dvacetiminutovce, ale Minsk měl také své šance a dvakrát dokonce za Haukelandem v domácí brance zvonila branková konstrukce. Hosté tak dnes ve Finsku rozhodně nejsou bez šance.

20:00

19:53

Ještě Brikun schoval v první třetině jeden puk do své lapačky. K ráně švihem se z pravého kruhu dostal Bjorkstrand, ale běloruský brankář byl na místě.

19:24

Minsk byl opět blízko srovnání! Stefanovič v situaci dvou na jednoho našel žabičkou Grina, který ranou z první orazítkoval břevno domácí branky! Ta dnes zazvonila podruhé!

18:56

Brikun si připisuje další dva zákroky a Nurmi si připisuje do statistik dva střelecké pokusy. Tento mini souboj vyhrál běloruský brankář.

18:26

Minsk začal velice aktivně napadat, a tak vznikají v obraně okénka. Lukka nyní řešil přečíslení dvou na jednoho ranou do zadního plexiskla.

17:41

Parfejevec se umě vytočil z rohu kluziště a po ledě zkoušel trefit mezeru mezi betony Haukelanda, ten byl přesný a kotouč raději podržel ve své výstroji.

17:00

Brikun se roztáhl na brankové čáře a zlikvidoval ránu od modré, kterou měl na svědomí domácí Isiguzo.

16:14

Hosté se však osmělili, a to i přesto, že oba střelecké pokusy od modré skončily na obraně TPS. Aktuálně je herní projev Junostě více než sympatický.

15:27

Velmi rychle se prohnal po levém mantinelu Razvadovskij a mířil k bližší tyči svou ranou, ale Haukeland kotouč vyrážečkou poslal do rohu kluziště.

14:34

Nevassari se snažil před brankou tečovat nahození od modré, ale kotouč letěl příliš vysoko, a tak jej kotouč z hole Piskuly trefil pouze do kalhot.

13:45

Antonov si udělal malý útočný výlet, ale přepadl přes hokejku Forsstroma, faul se však nepíská.

13:05

Anatolij Protasenja, bývalý útočník Vsetína se ihned po buly opřel do kotouče a orazítkoval břevno branky domácího TPS!

12:54

TPS je v plném počtu. Santeri Lukka na ledové ploše. Následuje reklamní pauza.

12:16

V oslabení ujel obraně Minsku u pravého mantinelu Nurmi, ale jeho bekhendový pokus si pohlídal u své tyče Brikun.

11:22

Hosté rozehráli přesilovku výborně a Hakeland si připsal v krátké chvíli dva zákroky po ranách od modré z hole Lopačuka. S oběma si norský brankář ve službách TPS poradil.

10:54

Vyloučení v týmu TPS Turku (Lukka – 2 min., hákování).

10:54

Obrovskou chybu vyrobila obrana TPS! Protasenja se dostal sám před brankáře Haukelanda a faulem jej musel zastavit až Santeri Lukka.

09:12

Po reklamní pauze se bude vhazovat před brankou Brikuna.

08:30

08:30 SIIKI - 1:0

08:30

TPS jde do vedení! Hannu Kuru táhl akci po levém mantinelu a hledal před brankou Arttu Nevasaariho, jenž kotouč tečoval do betonu Brikuna, poté jej domácí útočník ještě neúspěšně dorážel, a nakonec celou akci dokončil dorážkou do odkryté branky OSKARI SIIKI – 1:0! Asistence: Arttu Nevassari a Hannu Kuru

08:24

Protanensja našel přihrávkou na pravém křídle Lopačuka, ale ten se příliš dlouho rozmýšlel co s pukem, a nakonec o něj přišel.

07:30

Nurmi ranou přes obránce pouze vyprášil betony Brikuna.

06:45

Bjorsktrand obdržel pas mezi kruhy, ale ke střelbě nedostal povolení od obrany Minsku.

06:00

Volček si u pravého mantinelu počkal na Piskula a hitem jej poslal na led.

05:31

Příliš dlouhá byla přihrávka na Stefanoviče, píská se další icing aktuálního lídra běloruské Extraleague.

05:05

Protasenja dobrý napadáním chvíli zdržel rozehrávku TPS v rohu kluziště.

04:13

Minsk se teď jako jeden muž seřadil za červenou čarou a čekal co vymyslí TPS. Taktiku nastavil kouč běloruského týmu Zacharov na první pohled jednoznačně defenzivní.

03:29

Virtanenovo nahození skryl v lapačce Brikun. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:35

Heikkinen zavezl kotouč do pásma, ale svou přihrávkou nenašel na druhé straně pásma Vayryna.

01:34

První velké možnosti favorita utkání, domácího TPS. Kuru kotouč servíroval mezi kruhy na Nieminena, jeho pokus vyrazil Brikun na hokejku Kurua, ale ani on kotouč z velké blízkosti nedostal za brankáře Junostě.

01:05

Tarlecki zahrál na icing, vhazovat se bude před brankou Brikuna.

00:34

První nahozený kotouč do třetiny běloruského týmu si dojel Bjorkstrand, ale pouze jej podržel u hrazení.

00:01

Úvodní vhazování vyhrál Minsk.

00:01

TPS Turku: Haukeland (Tirronen) – Piskula, Heikkinen, Kaskinen, Lukka, Forsstrom, Isiguzo – Vayrynen, Filppula, Pajuniemi – Bjorkstrand, Palve, Budish – Nieminen, Kuru, Nurmi – Siiki, Virtanen, Nevassari. Trenér: Kaskinen.

Junosť Minsk: Brikun (Borodulja) – Mažuga, Bogolejša, Znacharenko, Antonov, Kazakevič, Tarlecki, Jerocho, Nogačjov – Grin, Brikjun, Stefanovič – Kulakov, Drozd, Parfejevec – Kaškar, Razvadovski, Kogaljev – Volček, Lopačuk, Protasenja. Trenér: Zacharov.

Rozhodčí: Harnebring, Kova – Jusi, Koskela.
Junosť Minsk
Junosť Minsk zatím suverénně vévodí běloruské soutěži s úctyhodnou bilancí, 11 zápasů=11 výher v základní hrací době! Tabulkám produktivity celé Extraleague kraluje obránce Junosti Andrej Antonov, jenž nasbíral zatím 16 bodů (2+14).
Za Junosť nastupuje, českým fanouškům známý Anatolij Protasenja, bývalý hráč Vsetína, či Jihlavy.

Top scorer v Champions League:
Eduard Grin – 3 body (2+1)
TPS Turku
Finský celek vedený trenérem Kaskinenem zatím ve finské Liize válí. Patří mu 2. místo hned za vedoucím Kärpätem.
Nejproduktivnějším hráčem TPS ve finské lize je Illari Filppula, který nasbíral 11 bodů (4+7).

Oula Palve – 4 body (3+1)
Tabulka skupiny B:
1. Mnichov – 9 bodů (jistý postup).
2. Malmö – 9 bodů.

3. Junosť Minsk – 3 body.
4. TPS Turku – 3 body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 9. Siiki (Kuru, Nevassari), 21. Filppula (Piskula), 55. Budish (Nieminen, Heikkinen) – 34. Stefanovič (Brikun, Mažuga)

Rozhodčí: Harnebring, Kova – Jusi, Koskela