konec (3:2, 1:0, 1:1)

08.10.2018, 17:30 • Hartwall Arena • Adam Dořák

Tipsport: 1.47 5.0 5.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, na shledanou! (20:19:45)
A jak si vedl náš dnešní sledovaný hráč, Alex Grant? Asistoval u druhé branky Normana v přesilové hře. Celkem měl na svědomí osm střel na branku a jeho čas na ledě činil 21:12.
Za hosty šel hodně vidět Kristian Chenkel , který dal dvě branky.

Andrej Kosticyn se zapsal v dnešním zápase jednou asistencí a vylepšil své bodové hodnocení na deset bodů. Avšak spíše se negativně zapsal, spolu se svým bratrem Sergejem, že se dopustili zákeřných faulů.
Sakari Manninen měl před zápasem dvanáct bodů a po dnešním zápase přidal další dva – za první branku a asistenci při brance Makiho.

Hodně se v zápase ukázal John Norman, který si připisuje dva body za dvě branky!

A do třetice je třeba zmínit Briana O'Neilla, který měl v zápase tři asistence!
A je tu konec zápasu, který nám přinesl hodně branek a vítězství favorita. Třetí třetina se nesla ve znamení přesilovek a zejména hodně nervózního závěru zápasu, kdy hosté neunášeli prohru a vyprovokovali bitku a taky zbytečné fauly, zejména A. Kostycin a Oleg Jevenko.

59:42

A krátce před koncem vyprovokoval bitku Kosticyn a tohle již viselo ve vzduchu. Kosticyn zcela nevybíravě srazil Mosese a dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

59:21

Jokerit dohrává zápas v pásmu soupeře a o vítězi tohoto utkání je již s velkou pravděpodobností rozhodnuto.

58:47

Oleg Jevenko opět řádí na ledě a vyhledává další potyčky a to již měl být dávno v kabinách, za předchozí zákrok. Opět dostává jen dvě minuty za krosček.

58:08

Jokerit začíná dlouhá přesilovka ve hře pět na tři. To ztěžuje situaci hostům.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32

Andrej Kosticyn zakončil, Kalninš měl puk pod svou kontrolou a následně jej zbytečně sekl a hosté neunášejí emoce. Další faul, který by si zasloužil rozhodně větší trest. Následně jeho bratr, Sergej Kosticyn, se dostal do mely před brankou a je také vyloučen, dokonce utkání.

57:17

Dva na jednoho a Enroth se nyní přesunul ke své pravé tyčce a to byl zákrok zápasu!

57:00

Andrej Kosticyn vystřelil od modré a před brankou operoval Dmitrij Bujnickij a Kalninš raději přerušil hru.

56:05

Jesse Joensuu podrazil soupeře za brankou a smířlivě sprintuje na trestnou lavici. Uvidíme hru čtyři na čtyři.

55:51

Jevenkovi asi vytekly nervy a sekl svého protihráče. Další zcela zbytečný zákrok a Jevenko může být rád, že dostal jen dvě minuty.

54:49

Hosté v plném počtu. Jokerit tentokrát svou přesilovku nevyužil, ale opět zatlačil svého soka.

54:40

Sakari Manninen střílí z pravé strany a nyní zafungovala lapačka Enrotha.

54:30

Sami Lepistö vystřelil od modré čáry a vypadalo to na tyčku!

5:3

Branky a nahrávky: 2. Manninen (Lööv, Mäki), 8. Mäki (Moses, Manninen), 18. Norman, 31. Norman (O'Neill, A. Grant), 45. Joensuu (O'Neill) – 4. Bujnickij (Pavlovič, D. Osipov), 20. Chenkel (A. Kosticyn), 50. Chenkel (A. Kosticyn, Drozdov)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Kivistö, Lepistö (C), Stollery, A. Grant, Jensen Aabo, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Platt, H. Ikonen, Nicklas Jensen – Moses, Mäki, Manninen – Anttila, Niemi, Pihlström.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Gotovec, Wiercioch, Lisovec, Chenkel, D. Osipov, Chochlov, Jevenko – Kazjonov, Pulkkinen, Q. Howden (A) – Pavlovič, S. Kosticyn (C), Bujnickij – A. Kosticyn (A), An. Stěpanov, Kovyršin – Drozdov, Kitarov, A. Volkov.

Rozhodčí: O. Konstantin, D. Naumov – E. Judin, M. Bersenjov

01:56 JOK 1:0 Manninen (Lööv, Mäki)
03:56 MIN 1:1 Bujnickij (Pavlovič, D. Osipov)
07:28 JOK 2:1 Mäki (Moses, Manninen)
17:59 JOK 3:1 Norman
19:07 MIN 3:2 Chenkel (A. Kosticyn)
20:01 MIN -Enroth +M. Karnauchov (Střídání)