VfL Bochum – DSC Arminia Bielefeld

1:0

konec (1:0)

05.10.2018, 18:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Tadeáš Podolka

Příjemně zaplněný Vonovia Ruhrstadion dnes viděl velice vyrovnanou bitvu, ze které vyšli nakonec vítězně domácí. Ti dokázali odolat náporu hostí, a díky brance Toma Weilandta z 8. minuty berou tři body. Tímto vítězstvím poskočili na průběžnou pátou příčku. Děkuji za sledování a příjemný zbytek pátečního večera, třeba u pár vychlazených dvanáctek. Někdy nejen u německého fotbalu na shledanou. (20:27:15)
Pozápasové statistiky
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 8:14.

90+5

90+4

Dnešního hrdinu Weilandta střídá obránce Baack.

90+3

Ganvoula mohl z lehkého ofsajdu zvýšit vedení, Ortega ale zasáhl.

90+1

Žlutá karta pro DSC Arminia Bielefeld: Edmundsson.

90+1

Ještě čtyři minutky nastaví Koslowski.

90

Zápas se blíží ke konci, a zdá se, že Bochum dnes zvítězí.

88

Střídání pro VFL Bochum: Kruseho vystřídá Ganvoula.

86

Ani hosté dnes nevynikají v proměnování příležitostí, další zmařil Edmundsson.

84

Co teď neproměnil Lee Čung-jong? Tomu snad nevěří ani on sám, stoprocentní "gólovku" zahodil jako flintu do žita.

82

Střídání pro DSC Arminia Bielefeld: Clausse nahrazuje Weihrauch.

81

Žlutou kartu obdržel Brunner (Bielefeld).

80

Házenou ukončuje až přízemní střela Edmundssona.

79

Fotbal se právě proměnil v házenou, hráči posílají jeden dlouhý balon za druhým.

76

Střídání pro DSC Arminia Bielefeld: Prietla střídá Staude.

75

Lee Čung-jong dostává žlutou kartu.

74

Domácím se nedaří proniknout ani tak již velice průchozí hostující obranou.

72

Ortega je velice sebevědomý, skákavý centr do vápna chytil, jako by se nechumelilo.

71

Následný nebezpečný protiútok hostů zastavil ofsajdový praporek.

70

Otevřené obrany Bielefeldu domácí nevyužili, střela skončila někde na tribunách.

70

Hinterseer neúmyslně podrazil Ortegu, ten rozehraje.

69

Brunner vybojoval další volný kop.

68

68.

68

Tyč znovu zachránila domácí! Hosté jsou stále blíže a blíže k vyrovnání.

67

Střídání pro VFL Bochum: Maiera střídá Janelt.

65

Hoogland zachraňuje domácí, odkopává nebezpečný centr do vápna až do autu.

63

Jen kousek chyběl domácím ke vstřelení další branky! Hlavička mířila jen těsně nad!

61

Teď pro změnu domácím "pomohla" nepřesnost přihrávky od útočících hráčů hostí.

59

Tyč teď zachránila domácí! A hosté pokračují v náporu. Kopou další roh.

59

Žlutou kartu dostal Clauss (Bielefeld).

57

Ortega se již zvedl a může pokračovat.

56

Ortega leží na zemi po střetu s Hinterseerem.

53

Ofsajd zastavil i akci na druhé straně.

52

Další slibně vypadající útok Bochumi zastavuje ofsajdové postavení.

51

Oba týmy se dostávají ještě do tempa.

48

Nepřesné dlouhé balony a marně dobíhající hráči. Tak se dá popsat útok Bochumi ze začátku druhé půle.

48

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, zatím však nic nebezpečného.

46

Střídání pro DSC Arminia Bielefeld: Christiansena nahrazuje Voglsammer.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Máme za sebou velice zajímavý první poločas, po němž vede domácí Bochum i trochu se štěstím 1:0. Jedinou branku obstaral už v 8. minutě Tom Weilandt. Bielefeldu zatím jejich plán s postupnou kombinací nevychází. Co přinese druhý poločas? Dočkáme se dalších branek? Sledujte i druhý poločas se mnou.

45+1

45

Další "gólovku" zmařil odpískaný ofsajd Hinterseerovi.

44

Maier je právě ošetřován za čarou.

43

Nepřesné dlouhé balony a marně dobíhající hráči. Tak se dá popsat útok Bochumi v posledních minutách.

41

Bielefeld teď na chvilku přikoval domácí na jejich polovinu, ti se snaží bránit jednogólový náskok do konce poločasu.

39

"Přímák" pouze trefil jednoho z hráčů ve zdi.

38

Z následného protiútoku vybojovali hosté přímý kop z dobrých 20 metrů.

38

Kruse naštěstí pro Bielefeld nestihl balon v šestnáctce doběhnout.

36

Dalekonosná rána z voleje Perthela nepadla na úrodnou půdu.

34

Faul i na druhé straně, za který mohla být udělena žlutá karta. Rozhodčí Koslowski dnes ale nastavil volnější metr.

34

Ostrý faul Kruseho, hosté rychle rozehráli.

33

Další pokus Bielefeldu byl zblokován domácí obranou.

32

Naopak Bochum volí jednodušší protiútoky, na pár doteků.

31

Bielefeld se zkouší procpat domácí obranou přes postupnou kombinaci, zatím z ní ale nedokáží hosté vytěžit kýžený efekt v podobě vyrovnávací branky.

30

Ani tato "standardka" nebyla hrozbou pro hostující branku.

29

První roh v zápase pro domácí vybojoval Australan Kruse.

28

Další pohodový zákrok pro Riemnna po střele Christiansena.

27

Aktuální držení míče: Bochum 43%, Bielefeld 57%.

26

Druhý ofsajd v zápase pískán Hinterseerovi.

25

Zákrok na žlutou kartu předvedl hostující Brunner, rozhodčí Koslowski to pro tentokrát řeší domluvou.

24

Bielefeldu schází přesnost přihrávek, bez ní nemohou dnes uspět. Za to domácí se v pohodě brání.

22

Bohužel pro Bielefeld tento seriál zatím nemá happy end v podobě vstřelené branky.

21

A znovu dnešní seriál rohových kopů Bielefeldu.

20

Další roh pro hosty, už jejich třetí.

19

Krásnou postupnou kombinaci Bochumi znovu zmařila špatná pozice útočícího Kruseho, balon se jen dokutálel k Ortegovi.

17

Klos (Bielefeld) hlavičkou vůbec netrefil branku, centr Hartherze byl však načechraný.

15

Už, už se hnal do dobré pozice australský reprezentant Kruse, ale i jeho zastavil odmávaný ofsajd.

15

Pro změnu přichází tlak domácích, další ránu museli hostující obránci blokovat.

14

Protiútok Bochumi zastavil ofsajd.

13

Další, na krátko rozehraný roh se hostům hrubě nepovedl. Výsledkem byla jen daleká a nepřesná střela.

12

Ten vyboxoval Riemann pryč z pokutového území a i následnou hlavičku chytil bez problémů.

11

Nebezpečný roh pro hosty.

9

Jak odpoví Bielefeld na tuto vedoucí branku? Zatím se mu nedaří proniknout do nějaké vážnější šance.

8

8. WEILANDT - 1:0

8

Bochum právě vstřelila branku!
8 minut a už tu máme první gól. Prosazuje se TOM WEILANDT, když hlavičkou překonal Ortegu. 1:0!

7

Oba týmy se obírají o míč, nenechávají si ani centimetr prostoru.

4

Z následného volného kopu se ocitl v dobré pozici uvnitř šestnáctky jeden z hráčů Bochumi, jeho střela ale byla zablokována.

4

První faul hostů, provinil se Manuel Prietl. Volný kop pro domácí.

3

To byly ale zákroky Riemanna! Dvě gólové šance právě zmařil domácí brankář. Bielefeld začal pěkně zostra!

1

Utkání začalo úvodním nákopem Bochumi, atmosféra v ochozech dnes bude vynikající.

1

Domácí sáhli po modré kombinaci, hosté po červených dresech.
Hráči jsou na hrací ploše a nic nebrání počátečnímu hvizdu.
Do výkopu zbývá 25 minut a hráči se na trávníku rozehřívají na optimální teplotu.
Rozestavením překvapila domácí Bochum, když alespoň papírově nasadí dva defenzivní štíty Tescheho a Maiera. Bude tedy hrát 4-2-3-1. Bielefeld podle očekávání nasadil tradiční 4-4-2.

VFL Bochum: Riemann – Perthel, Gyamerah, Hoogland, Celozzi (C) – Tesche, Maier – Weilandt, Kruse, Lee Čung-jong – Hinterseer
Náhradníci: Dornebusch – Baack, Fabian, Sam, Janelt, Saglam, Ganvoula

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Börner (C), Salger, Hartherz – Clauss, Prietl, Christiansen, Seufert – Edmundsson, Klos
Náhradníci: Klewin – Behrendt, Lucoqui, Staude, Weihrauch, Voglsammer, Owusu

Rozhodčí: Koslowski – Müller, Wessel.
Podle bookmakerů je mírným favoritem domácí Bochum, jež je doma velmi silná, i když v posledním zápase na svém hřišti prohrála s Drážďanami 0:1. Dnes se její fotbalisté budou snažit zlomit sérii dvou porážek. I hosté z Bielefeldu mají co napravovat, naposledy schytali porážku od Kolína nad Rýnem 1:3.
Předpokládaná rozestavení a hráči ke sledování
VFL Bochum (4-5-1): Robert Tesche, Robbie Kruse, Lukas Hinterseer
DSC Arminia Bielefeld (4-4-2): Max Christiansen, Joan Edmundsson
Návštěvnost
Zápas se odehraje na moderním Vonovia Ruhrstadionu, jenž má dokonce větší kapacitu než pražský Eden, a to 27 599 diváků. Návštěvnost druhé Bundesligy je v Německu vysoká, vyšší než na naší první ligu. I dnes je se čeká vysoká návštěva, kolem 16 tisíc diváků.
Hezký páteční večer u druhé Bundesligy. Dnes nás čeká souboj týmů, které se nalézají ve středu tabulky. Domácí jedenáctá Bochum narazí na desáté hosty z Bielefeldu. Oba týmy dělí od sebe pouhý bod, a zatím podávají velice podobné, průměrné výkony. Zápas má v Ruhrstadionu výkop v 18:30. Těším se na vás u sledování tohoto přímého přenosu..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.