Stan Wawrinka – Martin Kližan

1:2 6:4, 3:6, 5:7

22.09.2018, 13:12 • Semifinále • Miroslav Revaj sk

5:7

GEM, SET, ZÁPAS Martin Kližan! Do tretice všetko dobre, slovenský tenista už tento mečbal využíva a po výhre 7:5 v treťom sete postupuje do finále ATP turnaja v Petrohrade!

5:6

Skvelé! Martin Kližan dokázal využiť tento brejkbal, keď si krásne prešiel na sieť a nedal súperovi žiadnu šancu. Slovenský tenista vyhráva v rozhodujúcom sete 6:5 a pôjde podávať na víťazstvo v tomto stretnutí!

5:5

S veľkým prehľadom zvládol Martin Kližan servis na udržanie sa v zápase! Vyrovnáva na 5:5 a tak pokračuje dráma v rozhodujúcom dejstve.

5:4

Tento pokus od švajčiarskeho tenisu bol už úspešný a ujíma sa teda vedenia 5:4 v treťom sete! Martin Kližan ide podávať na udržanie sa v tomto zápase a my teda verme, že sa mu to aj podarí.

4:4

Hneď prvý pokus sa podarilo Slovákovi využiť, keď na sieti zahral presný forhendový slajs a tak vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 4:4!

4:3

Aj sa tak stalo, hneď prvý pokus Švajčiara bol úspešný a dostáva sa teda do vedenia 4:3 v treťom a rozhodujúcom sete tohto semifinálového stretnutia!

3:3

Bekhendovým winnerom ukončil Stan Wawrinka tento gem, čím prerazil podanie nášho tenistu a tak vyrovnáva stav tretieho setu na 3:3! Vyzerá to tak ešte na poriadnu drámu a boj o postup do finále.

2:3

Ktorý je využitý a Stan Wawrinka tak znižuje stav tretieho setu na 2:3! Nebola to však pre Švajčiara ľahká pozícia, po krátkej prestávke môže Martin Kližan spraviť ďalší dôležitý krok k postupu do finále.

1:3

Priamym bodom z podania ukončil Martin Kližan tento gem, potvrdil tak úspešne brejk a vyhráva v rozhodujúcom treťom sete 3:1! To môže byť psychická vzpruha pre nášho tenistu.

1:2

Áno! Slovenský tenista prerazil prvé podanie svojho súpera v treťom sete a tak sa ujíma vedenia 2:1! Po krátkej prestávke bude Martin Kližan podávať na potvrdenie brejku.

1:1

Aj Martin Kližan si teda udržal prvé podanie v treťom sete, jeho stav tak je vyrovnaný 1:1!

1:0

Priamym bodom z podania ukončil Švajčiar prvý gem tretieho setu a ujíma sa vedenia 1:0!

3:6

Ktorý je aj využitý! Aj druhý set bol veľmi napínavý, konečne sa dostal k brejkbalu aj náš tenista a opäť tento moment rozhodol celý set. Martin Kližan zvládol náročný začiatok druhého setu, keď čelil brejkbalu, ale ustál to a následne si výbornou hrou na kurte vynútil tretí set!

3:5

Čistou hrou Stan Wawrinka získava ôsmy gem druhého setu a znižuje tak na 3:5. Martin Kližan má však servis na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si teda tretieho dejstva.

2:5

Výborne! Martin Kližan dokázal potvrdiť brejk, keď teraz Švajčiar chyboval a tak Stan Wawrinka za stavu 2:5 z jeho pohľadu bude podávať na udržanie sa v druhom sete!

2:4

Hneď prvý pokus nášho tenistu je úspešný a tak prvýkrát prerazil Wawrinkove podanie v tomto zápase, čím sa dostáva do vedenia 4:2 v druhom sete a pôjde tak podávať na potvrdenie brejku!

2:3

Esom na záver ukončil Martin Kližan tento gem a vyhráva v druhom sete 3:2!

2:2

Muselo to byť cez druhé podanie, ale dobrým bekhendom ukončil Wawrinka tento gem a vyrovnáva druhý set na 2:2!

1:2

Martin Kližan bol hneď na prvý pokus úspešný a tak vyhráva v druhom sete 2:1!

1:1

Opäť to muselo byť cez druhé podanie, Švajčiar si však tiež podržal úvodné podanie a vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

0:1

Náročnú situáciu slovenský tenista ustál po chybe súpera a udržal si tak predsa len úvodné podanie tohto setu! To bolo v prvom sete kľúčové, kedže ho stratil.

6:4

Druhý setbal však už Stan Wawrinka využíva a tak vyhráva v prvom sete 6:4! Veľká škoda, že slovenský tenista stratil úvodné podanie tohto setu, inak to bolo veľmi vyrovnané stretnutie. Martin Kližan nemal ani raz šancu vziať si podanie svojho súpera a tak ho v druhom sete čaká náročná úloha.

5:4

Martin Kližan úspešne zvládol servis na udržanie sa v prom sete a znižuje jeho stav na 5:4! Teraz však náš tenista už musí získať podanie súpera, Stan Wawrinka bude podávať na víťazstvo v prvom sete.

5:3

Stan Wawrinka vie zahrať aj dobrý forhend a vyhráva tak v prvom sete 5:3! Slovenský tenista pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete, Martin Kližan sa ešte ani nedostal k brejkbalu.

4:3

Presný smeč slovenského tenistu na sieti ukončil tento gem a tak znižuje stav prvého setu na 4:3! Martin Kližan by teraz potreboval získať súperove podanie.

4:2

Slovenský tenista si vyžiadal challenge, ale podanie od Wawrinku polo presné a Švajčiar vyhráva v prvom sete 4:2!

3:2

Druhú čistú hru v zápase si Martin Kližan zabezpečil tretím esom a znižuje tak na 3:2! Slovenský tenista začína stúpať, stále však musí doháňať tú stratu, čo mu zapríčinila strata úvodného podania.

3:1

Smečom na sieti ukončil Wawrinka tento gem a dostáva sa v prvom sete do vedenia 3:1!

2:1

Výborne! Esom na záver a tak aj čistou hrou získava Martin Kližan prvý gem tohto zápasu a znižuje stav prvého setu na 2:1!

2:0

Gembal číslo dva je premenený a tak Stan Wawrinka po potvrdení brejku vyhráva v prvom sete 2:0!

1:0

Druhý pokus už Švajčiar využíva, keď sa prezentoval opäť presným bekhendom a tak prerazil úvodné podanie nášho tenistu a vyhráva v prvom sete 1:0!