Denis Shapovalov – Martin Kližan

1:2 6:3, 5:7, 3:6

21.09.2018, 12:11 • Čtvrtfinále • Pavel Pytliak sk

Tipsport: 1.5 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sledovali sme mimoriadne zaujímavý zápas, po ktorom sa z postupu do semifinále teší Martin Kližan. Ten síce prehral úvodný set v pomere 6:3, no v druhom začal sériu siedmich víťazných gemov v rade a po priebehu 5:7 a 3:6 v poslednom dejstve môže sláviť postup na tomto turnaji. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (14:17:25)

Koniec zápasu

3:6

Hneď prvú možnosť náš tenista využíva a ukončuje tak tento napínavý zápas. V treťom sete Kližan potvrdil svoju dominanciu.

15-40

Prichádzajú však dva mečbaly pre Kližana, ktorý si opäť pomohol dobrým servisom.

15-30

Shapovalov však ešte chce zabojovať a dramatizuje priebeh tohto gemu.

0-30

Už len dve loptičky delia nášho tenistu od víťazstva, keď si pomohol výborným prvým servisom.

0-15

A začína výborne ziskom fiftínu cez druhé podanie.

3:5

Denis Shapovalov dokázal čistou hrou získať tento gem, no na podanie sa už chystá Martin Kližan, ktorý bude chcieť ukončiť tento zápas.

40-0

A nasleduje aj ďalšie eso tohto tenistu.

30-0

Dobrý prvý servis od Shapovalova.

15-0

Kližan poslal tvrdý forhend iba do siete.

2:5

Čistá hra aj na opačnej strane a Denis Shapovalov tak ide podávať na udržanie sa v zápase.

0-40

Tri gembaly pre Kližana, ktorý sa rovnako ako jeho súper prezentuje výborným prvým servisom.

0-30

Martin Kližan teraz získal ďalší bod aj cez druhé podanie.

0-15

A začína ziskom úvodného fiftínu.

2:4

Expresná hra je na konci a Denis Shapovalov tak znižuje na rozdiel dvoch gemov, no na podaní bude náš tenista.

40-0

Opäť si tento tenista pomáha dobrým servis a sú tu tri gembaly.

30-0

Nasleduje dobrý prvý servis Kanaďana.

15-0

Kližan poslal svoj forhend iba ďaleko do autu.

1:4

Koniec prestávky, podávať bude Denis Shapovalov.

1:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

1:4

Martin Kližan zvládol túto ťažkú situáciu a my dúfame, že tento pád nebudem mať vplyv na ďalší priebeh zápasu.

40-A

Hra však našťastie pokračuje ďalej a Kližan získava ďalší gembal.

40-40

Nepríjemný moment v podaní nášho tenistu, ktorý podkĺzol a zostáva ležať na kurte.

30-40

Výborný prvý servis a je tu gembal pre Kližana.

30-30

Dvojchyba v podaní nášho tenistu.

15-30

Kližan sa však teraz prezentuje výborným volejom na sieti.

15-15

Fantastická defenzíva Kanaďana mu prináša fiftín.

0-15

A začína výborným forhendovým úderom.

1:3

Denis Shapovalov získava prvú hru tohto setu a tak znižuje náskok na rozdiel dvoch gemov. Podávať však ide náš tenista.

A-40

Bekhend od nášho tenistu si našiel cestu iba za základnú čiaru.

40-40

Skvelý obhod Kližana a máme tu opäť zhodu.

40-30

Prichádza však nevynútená chyba nášho tenistu. Gembal pre Shapovalova.

30-30

Martin Kližan však odpovedá fantastickým returnom.

30-15

Shapovalov si teraz pomohol dobrým druhým servisom.

15-15

Nechytateľný forhend do rohu kurtu od nášho tenistu.

15-0

Dobrý volej na sieti v podaní kanadského tenistu.

0:3

0:3

Čistá hra pre nášho tenistu, ktorý si pomohol dobrým druhým servisom. Získava tak siedmu hru v rade.

0-40

Tri gembaly pre Kližana, ktorý sa teraz môže spoľahnúť na dobre fungujúci prvý servis.

0-30

Po skvelom prvom servise si pripisuje ďalší fiftín.

0-15

A začína výborne aj hru pri svojom podaní.

0:2

A túto možnosť už Martin Kližan využíva a ujíma sa tak vedenia o dva gemy. Náš tenista teraz jasne na kurte dominuje.

40-A

Druhá možnosť na brejk pre nášho tenistu, keď teraz dobre zatlačil na svojho súpera.

40-40

Ťažkú situáciu však Kanaďan zvláda a máme tu opäť zhodu.

40-A

Martin Kližan si teraz vybojoval brejkbal, keď Shapovalov poslal svoj forhend ďaleko do autu.

40-40

Kližan však odpovedá rovnakou zbraňou a je tu ďalšia zhoda.

A-40

Tento forhend však dopadol presne na čiaru a je tu ďalší gembal.

40-40

Opäť nevynútená chyba od Shapovalova a je tu ďalšia zhoda.

A-40

Ďalší gembal pre Kanaďana, keď Kližan nedokázal vrátiť podanie späť do kurtu.

40-40

Teraz však zahral úder iba do autu a máme tu zhodu.

40-30

Gembal pre Kanaďana, keď sa teraz spolieha na svoj servis.

30-30

Nasleduje aj ďalšie eso.

15-30

Shapovalov si však teraz pomohol dobrým prvým servisom.

0-30

A prichádza aj fantastický return od Kližana.

0-15

A začína dobre aj pri podaní súpera, keď výborne zapracoval na sieti.

0:1

Je to tak. Martin Kližan potvrdil dobrú hru z druhého setu a ujíma sa vedenia aj v sete treťom.

0-40

Možnosť na čistú hru od nášho tenistu, keď si teraz pomohol výborným prvým servisom.

0-30

Ďalší fiftín pre Kližana, po dobrom druhom servise.

0-15

Dobrý vstup nášho tenistu do tohto setu.

5:7

Je to tak. Martin Kližan získava túto hru a vyrovnáva tak stav tohto zápasu. O osude tohto stretnutia tak bude musieť rozhodnúť až tretie dejstvo.

30-40

Ďalšia možnosť na brejk a zároveň aj setbal pre nášho tenistu, ktorý v tejto výmene predviedol pevnejšie nervy.

30-30

Dobrý nábeh na sieť od Kližana a skóre tejto hry je opäť vyrovnané.

30-15

Dobrý prvý servis kanadského tenistu.

15-15

Tentokrát však poslal loptičku z forhendu iba do tesného autu.

15-0

Shapovalov si pomohol dobrým forhendovým úderom do rohu kurtu.

5:6

5:6

5:6

Martin Kližan získava tento gem čistou hrou a momentálne je na kurte lepším hráčom. Shapovalov ide podávať na udržanie sa v tomto sete.

0-40

Výborný nábeh Kližana na sieť mu prináša tri gembaly.

0-30

Výborný forhendový úder od Kližana, na ktorý už Shapovalovov nemohol dosiahnuť.

0-15

Dobrý druhý servis v podaní nášho tenistu.

5:5

Martin Kližan dokázal využiť druhý brejkbal a zrovnáva tak skóre tohto setu. Náš tenista je z najhoršieho vonku.

30-40

Shapovalov sa teraz prezentoval nechytateľným forhendom.

15-40

Dva brejkbaly pre nášho tenistu, keď Shapovalov spravil ďalšiu dvojchybu.

15-30

Prichádza však výborný prvý servis od Shapovalova.

0-30

A aj teraz dokázal potrestať nábeh Kanaďana na sieť.

0-15

Martin Kližan začína túto hru ziskom úvodného fiftínu.

5:4

5:4

5:4

Martin Kližan sa ešte rozhodol zabojovať a získava tak tento gem. Denis Shapovalov však ide podávať na ukončenie zápasu.

15-40

Dva gembaly pre nášho tenistu, keď si pomohol druhým esom v zápase.

15-30

Teraz si však pomohol výborným servisom.

15-15

Nasleduje však len ďalšia nevynútená chyba.

0-15

A začína dobre, keď si pomohol dobrým druhým podaním.

5:3

Denis Shapovalov získava už piatu hru tohto setu a mieri tak za víťazstvom v tomto zápase. Martin Kližan ide podávať na udržanie sa.

40-15

Dva gembaly pre Kanaďana, ktorý si pomohol dobrým druhým servisom.

30-15

Rovnako tak však končí loptička od Kližana.

15-15

Nasleduje však nevynútená chyba z forhendovej strany.

15-0

Shapovalov začína túto hru víťazným forhendom na sieti.

4:3

4:3

4:3

Martin Kližan získal štyri body v rade a získava tak tento gem. Rozdiel je opäť iba jeden gem, no na podanie ide Denis Shapovalov.

30-40

Martin Kližan teraz začal hrať agresívne, čo mu hneď prináša ovocie v podobe ďalšieho bodu.

30-30

Séria tvrdých úderov od Kližana, ktorý tak zrovnáva skóre tejto hry.

30-15

Teraz si však náš tenista pomohol dobrým prvým servisom.

30-0

Dobrá defenzíva v podaní Shapovalova, ktorý tak získava nádejné vedenie.

15-0

Martin Kližan poslal svoj forhendový úder iba niekoľko čísel za základnú čiaru.

4:2

Denis Shapovalov esom ukončuje tento gem a získava tak späť vedenie o dva gemy. Podávať však ide náš tenista.

40-15

Dva gembaly pre Shapovalova, ktorý v ďalšej dlhej výmene predviedol pevnejšie nervy.

30-15

Dlhá výmena, ktorá sa končí ziskom fiftínu v prospech Kanaďana.

15-15

Shapovalov však teraz poslal svoj forhend iba do autu.

15-0

Denis Shapovalov začína hru pri svojom podaní ziskom úvodného fiftínu.

3:2

3:2

3:2

Martin Kližan sa teraz prezentoval nádherným lobom, ktorým ukončuje tento gem a znižuje tak náskok na rozdiel jedinej hry.

15-40

Denis Shapovalov však tento gem ešte nechce vzdať.

0-40

Možnosť na čistú hru pre nášho tenistu, keď teraz dobre zatlačil na svojho súpera.

0-30

Shapovalov teraz poslal svoj forhend iba ďaleko do autu.

0-15

Dobrý druhý servis od nášho tenistu.

3:1

Aj napriek brejkbalu to Denis Shapovalov zvládol a potvrdzuje tak zisk brejku a ujíma sa vedenia o dva gemy.

A-40

Volej na sieti v podaní Kližan si nenašiel cestu do vyhradeného priestoru.

40-40

Denis Shapovalov zvládol ťažkú situáciu a získava nesmierne dôležitý fiftín, čím sa dostávame na zhodu.

40-A

A prvý brejkbal v zápase aj pre nášho tenistu, keď sa Shapovalov pošmykol na sieti.

40-40

Dlhá výmena, na ktorej konci sa z bodu teší Kližan a máme tu zhodu.

40-30

Gembal, keď si Shapovalov pomohol nesmierne prudkým prvým servisom.

30-30

A po výbornom forhende nášho tenistu je skóre tejto hry opäť vyrovnané.

30-15

Teraz však tento tenista zahral úder iba rámom rakety.

30-0

A nasleduje aj ďalšie eso.

15-0

Výborná práca na sieti v podaní Shapovalova, ktorý tak získava prvý fiftín tejto hry.

2:1

2:1

2:1

A tú už Denis Shapovalov využíva a po nechytateľnom voleji na sieti získava prvý brejk tohto setu.

A-40

Prichádza však druhá možnosť pre Kanaďana, ktorý dobre zatlačil na svojho súpera.

40-40

Martin Kližan aj napriek tomu, že musel ísť cez druhý servis dokázal túto výmenu dostať na zhodu.

40-30

A nasleduje aj ďalšia možnosť na brejk, keď Kližan dlhú výmenu ukončil len za cenu autu.

30-30

Výborný forhendový úder od Shapovalova, ktorý tak vyrovnáva skóre tejto výmeny.

15-30

Ďalšia z množstva nevynútených chýb nášho tenistu.

0-30

Nasleduje aj dobrý nábeh na sieť v podaní nášho tenistu.

0-15

Od pásky sa loptička odráža za čiaru a tak je tu fifitín pre Kližana.

1:1

Denis Shapovalov si opäť pomohol dobrým servisom a čistou hrou tak zrovnáva skóre tohto setu.

40-0

Tri gembaly pre Shapovalova a možnosť na čistú hru, keď sa Kližan dopustil nevynútenej chyby.

30-0

Dobrý druhý servis od Shapovalova.

15-0

Jedna z dlhších výmen, na ktorej konci sa z bodu teší kanadský tenista.

0:1

Nasleduje aj ďalší dobrý servis od nášho tenistu. Martin Kližan tak zaznamenáva výborný vstup do druhého dejstva.

30-40

Gembal pre Kližna, keď sa prezentoval nechytateľným prvým servisom.

30-30

Náš tenista to zvládol aj cez druhé podanie a tak je stav znovu nerozhodný.

30-15

Ďalšia chyba z forhendu tentokrát z ťažkej pozície.

15-15

Martin Kližan poslal svoj forhend iba do siete a skóre je tak vyrovnané.

0-15

Martin Kližan začína druhý set dobrým prvým podaním.

6:3

Druhú však už nie. Denis Shapovalov predviedol ďalší z tvrdých servisov, s ktorým už Kližan nemohol nič spraviť. Po zásluhe tak Kanaďan získava tento set.

40-30

Prvú možnosť však náš tenista dobrou agresívnou hrou odvracia.

40-15

Dobrým podaním si však následne vybojoval dve možnosti na ukončenie prvého dejstva.

30-15

Teraz však prichádza aj jedna z mála nevynútených chýb tohto tenistu.

30-0

A nasleduje aj ďalší dobrý servis. Už len dve loptičky delia Shapovalova od zisku úvodného setu.

15-0

Výborný nábeh na sieť v podaní kanadského mladíka.

5:3

Martin Kližan ešte zabojoval a získava túto hru a to aj napriek tomu, že musel čeliť setbalu.

40-A

Nasleduje dobrý prvý servis nášho tenistu.

40-40

Jastrabie oko prisudzuje fiftín pre Kližana a máme tu zhodu.

40-30

Setbal pre Shapovalova, keď to s razanciou na forhende prehnal náš tenista.

30-30

A aj ďalšia, po pokuse o skrátenie hry. Skóre je tak opäť vyrovnané.

15-30

Prichádza však nevynútená chyba Kližana z bekhendovej strany.

0-30

Dobrý prvý servis, ktorý Shapovalov nedokázal zreturnovať.

0-15

Dobrá práca na sieti v podaní nášho tenistu.

5:2

Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

5:2

5:2

Denis Shapovalov potvrdzuje brejk a smeruje tak za víťazstvom v prvom sete. Martin Kližan tak ide podávať na udržanie sa v tomto sete.

40-15

Dva gembaly pre Kanaďana, keď Kližan nedokázal poslať cez sieť dobrý prvý servis.

30-15

Ďalší z množstva dobrých prvých servisov.

15-15

Prichádza však ďalšia dvojchyba tohto tenistu.

15-0

A začína dobre aj tento gem, keď si pomohol podaním.

4:2

Martin Kližan poslal behkend iba do autu. Prvý brejk tak patrí Shapovalovi, ktorý sa tak ujíma vedenia o dva gemy.

40-30

Prvý brejkbal v zápase ide po veľmi dlhej výmene v prospech Shapovalova.

30-30

Dobrým servisom priamo na telo však vyrovnáva stav tejto hry.

30-15

15-15

Nasleduje však výborný return kanadského tenistu.

0-15

Výborná defenzíva, ktorému to prináša prvý fiftín tohto gemu.

3:2

3:2

Opäť v akcii tvrdý prvý servis Kanaďana, ktorý Martin Kližan nedokázal vrátiť späť do kurtu. Shapovalov tak získava už tretiu hru v tomto sete.

40-30

Dlhá výmena, ktorá končí iba veľmi tesným autom od nášho tenistu.

30-30

Po dobrom prvom servise však vyrovnáva skóre tejto hry.

15-30

Denis Shapovalov posielal svoj prudký forhendový úder iba do siete.

15-15

Kližan teraz dokázal využiť zaváhanie Kanaďana na sieti.

15-0

Dobrý forhendový volej Shapovalova na sieti.

2:2

Je vyrovnané, keď sa obaja tenisti spoliehajú predovšetkým na svoj servis, ktorý je na tomto povrchu veľmi dôležitý.

15-40

Jedna z dlhších výmen, ktorá končí autom od Shapovalova. Dva gembaly pre nášho tenistu.

15-30

Dobrý prvý servis nášho tenistu.

15-15

Toto však už bolo o poznanie lepšia výmena a skóre je vyrovnané.

15-0

Opäť nevynútená chyba v podaní Kližana, ktorý nezvládol volej na sieti.

2:1

2:1

2:1

Opäť nechytateľný prvý servis a Denis Shapovalov sa tak opäť ujíma vednia. Tento gem získal čistou hrou.

40-0

Tri gembaly pre Kanaďana, ktorý to riskol s prudkým druhým servisom a spravil dobre.

30-0

Druhé eso od Shapovalova.

15-0

Séria tvrdých úderov v podaní kanadského tenistu mu prináša ďalší bod.

1:1

Martin Kližan vyrovnáva stav prvého setu. Celú hru zakončil dobrým nábehom na sieť, odkiaľ zahral úder do protipohybu súpera.

30-40

Gembal pre nášho tenistu, keď mu opäť zafungovalo dobré podanie.

30-30

Fantastický return Kanaďana, na ktorý už Kližan nemohol zareagovať.

15-30

Martin Kližan si však v tejto výmene pomohol dobrým prvým servisom.

15-15

Teraz však prichádza zbytočná chyba na sieti v podaní nášho tenistu.

0-15

Prudký forhend Shapovalova si našiel cestu iba do siete.

1:0

Denis Shapovalov získava prvú hru tohto zápasu, keď dobrým forhendom nedal žiadnu šancu Kližanovi.

40-30

Nechytateľný return v podaní nášho tenistu. Ešte stále tu však je jeden gembal.

40-15

Opäť výborný prvý servis tohto kanadského tenistu.

30-15

Shapovalov si pomáha esom.

15-15

Prichádza však aj prvá dvojchyba.

15-0

Prvý fiftín zápasu ide pre Shapovalova, ktorý dobre zabojoval na sieti.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obaja tenisti sú už na hracej ploche a zápas sa tak o malý okamih začne.
Vitajte pri tomto online textovom prenose. V Petrohrade je na programe štvrťfinálový zápas, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Denis Shapovalov. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:00.

Martin Kližan:
Náš tenista v úvodnom kole čelil domácemu hráčovi Donskoyovi, ktorého dokázal poraziť po vyrovnanom priebehu dvakrát 6:4. V osemfinále nastúpil proti Talianovi Fogninimu a dokázal vyhrať v dvoch setoch v pomere 6:3 a 6:4. Zaujímavosťou je, že nášmu tenistovi sa tento turnaj podarilo vyhrať v roku 2012 a dnes mu rovnako budeme držať palce. V aktuálnom vydaní rebríčku ATP sa nachádza na 65 pozícii.

Denis Shapovalov:
Kanadský tenista v prvom kole nastúpil proti Španielovi Menendezovi a dokázal vyhrať 7:6 a 6:2. V osemfinále zviedol trojsetovú bitku s talianskym tenistom Berrettinim a po triumfe 7:6, 4:6 a 6:0 slávil postup do ďalšieho kola. Tento tenista sa v posledných mesiacoch zúčastňuje turnajov iba na tvrdom povrchu, čo sa bude dnes snažiť využiť vo svoj prospech. V aktuálnom vydaní rebriíčku ATP mu patrí 34. miesto.

Pre oboch tenistov to bude vôbec prvý vzájomný duel, pričom stávkové kancelárie favorizujú Kanaďana. Martin Kližan sa však v takýchto dueloch vie správne namotivovať, preto si tento duel nenechajte ujsť.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.