DHC Slavia Praha – UHC Müllner Bau Stockerau

32:23

konec (14:10)

16.09.2018, 19:30 • Radek Barkman

V dalším druhém kole se Slavia utká se soupeřem z Rumunska. Díky za pozornost a mějte se krásně. (20:55:37)
Slávistky dokázaly otočit nepříznivé skóre z prvního zápasu a po výsledku 32:23 slaví postup do další fáze turnaje!

Konec zápasu. (32:23)

60

Pewnyová dává poslední gól zápasu. (32:23)

60

Sedmička pro Bau Stockerau, dvojku dostává (32:22)

60

Ještě jeden gól v podání Venduly Fryčákové. (32:22)

60

Raffasederová 50 vteřin před koncem snižuje, ale míč má v útoku Slavia. (31:22)

60

Konečně gól Slavie. Vendula Fryčková prostřelila Flöckovou. (31:21)

59

Raffasederová okamžitě obloučkem koriguje. (30:21)

59

Domácí hráčky o něj ale rychle přišly. (30:20)

59

Time-out pro Bau Stockerau. Míč má však Slavia a do konce zbývá 1 minuta a 52 vteřin. (30:20)

59

Je hotovo! Serafimovská vychytala v samostatném nájezdu soupeřku a tenhle náskok už Bau Stockerau určitě nestáhne. (30:20)

58

Neskutečné, ale Flöcková neskutečně vychytala Míšovou. (30:20)

58

Pokorná opět neuspěla, ale Slavia se zase vrací k míči. (30:20)

58

Rakušankám pomohla tyč, ale v útoku jsou i nadále Pražanky. (30:20)

58

Do konce tři minuty a na balonu zůstává Slavia. (30:20)

57

Pewnyová okamžitě snižuje a už je to jen o deset branek. (30:20)

57

Ránu Pokorné ze spojky zastavilo břevno. (30:19)

57

V obraně skvěle zapracovala Borges Limová a Pražanky mají míč ve své moci. (30:19)

56

Další chyba v podání Leitnerové, nicméně Svobodová neuspěla proti Flöckové. (30:19)

56

Míšová uvolněna na pivota a proměňuje. Flöcková neměla šanci. (30:19)

55

Rychle dokázala z pivota snížit Dorina Novaková. Přesně pět minut zbývá do konce. (29:19)

55

Na sebe to nyní vzala v pasivitě Borges Limová a je nejspíš rozhodnuto. (29:18)

55

Borges Limová faulována, je z toho devítka. (28:18)

54

Kroky v podání hráček Bau Stockerau a hraje Slavia. Pro klid by to chtělo z následujícího útoku skórovat. (28:18)

54

Tereza Fryčáková zase nedává z výborné pozice poté, co se uvolnila na pivotu. (28:18)

53

Přišla však technická chyba Rakušanek. Slávistky samozřejmě nyní nemusí dopředu spěchat. (28:18)

53

Ani napodruhé Pokorná ze spojky neuspěla. Velká škoda. (28:18)

53

Pokorná sice mířila do tyče, ale Míšová následně na brankovišti vybojovala míč. (28:18)

52

Rána Sophie Novakové z těžké pozice šla mimo, Pražanky jsou velice blízko. Do konce 8 minut a 15 vteřin. (28:18)

52

Míšová se krásně o tyč trefuje z pivota, je to zase o deset. (28:18)

51

Naději dává hostujícím hráčkám Riesenhuberová. (27:18)

51

Sophia Novaková to bere na sebe, ale byla opět ubráněna. (27:17)

51

Úspěšný výpad Jačkové na brankovišti znamená zvýšení náskoku už na deset branek. (27:17)

50

Rána Sophie Novakové jde mimo! Pokud navíc Bau Stockerau nedá 24 branek, bude stačit Slavii výhra i o šest branek. Teď ale Pražanky hrají v útoku. (26:17)

50

Signalizovaná pasivita pro Rakušanky. (26:17)

50

Riesenhuberová při zakončení faulovaná, Bau Stockerau je pořád v útoku. (26:17)

49

Pokorná bezpečně proměnila a Slavia zase vede o devět branek! (26:17)

49

Jačková vybojovala sedmičku! Zároveň i dvojku pro Reissovou. (25:17)

49

Rakušanky pochopitelně musí spěchat, oblouček Maulerové zapadlo pod břevno. Čeká nás velké drama. (25:17)

48

Veledůležitý gól dává z křídla Pokorná! (25:16)

48

Faulovaná pronikající Jačková. Devítka pro Pražanky. (24:16)

48

Vzápětí navíc Felsbergerová nedává. Slavia má šanci nyní utéci! (24:16)

47

Jačková uvolnila na spojce Borges Limovou a ta dává na 24:16. (24:16)

47

Ránu Sophie Novaková pokryla Serafimovská, Slavia útočí. (23:16)

47

Time-out pro Bau Stockerau. (23:16)

46

Na druhé straně uspěla Míšová po výborném uvolnění na pivotovi. (23:16)

46

Velmi rychle odpověděla Dorina Novaková. (22:16)

46

Ke střele ale nedošlo po špatné přihrávce Borges Limové. (22:15)

45

Při signalizované pasivitě vybojovala devítku Jačková. (22:15)

45

Vzápětí navíc neuspěla Felsbergerová, Serafimovská se rozchytala. (22:15)

45

Ze spojky se perfektně trefila Pokorná a Slavia vede už o sedm branek. (22:15)

44

Rána Sophie Novakové ze spojky šla nad branku, teď je šance jít do postupového náskoku. (21:15)

44

Slávistky ale porušily pravidla přešlapem brankoviště a míč mají hráčky Stockerau. (21:15)

43

Dorina Novaková navíc v jasné šanci trefila jen tyč. (21:15)

43

Stejná hráčka si vzápětí došla pro další faul. Opět velmi dlouhý útok Bau Stockerau. (21:15)

42

S dobrou obranou nyní měla opět problémy Sophia Novaková. (21:15)

42

Krásně se uvolnila na brankovišti Jačková a náskok soupeřek z prvního zápasu je pryč. (21:15)

41

Slavia kompletní. (20:15)

41

Výborně ubráněná byla Sophia Novaková a míč má Slavia. Tohle oslabení vychází skvěle. (20:15)

41

Teď Pražanky pracují výborně v obraně. (20:15)

40

Při hře bez brankáře se trefila z křídla Tereza Fryčáková. (20:15)

40

Konečně úspěšný zákrok slávistické brankářky! Reissová měla z křídla výbornou pozici, ale nedala. (19:15)

39

Po faulu na Sophii Novakovou si zahrají přesilovou hru Rakušanky. Dvě minuty dostává Borges Limová. (19:15)

39

Sophia Novaková nejprve úspěšně ze spojky, pak odpověděla Jačková, postupový rozdíl je ale pořád na míle vzdálený. (19:15)

39

Do konce trestu Felsbergerové zbývá ještě 19 vteřin. (18:14)

39

Většinu oslabení tak tráví na balonu Stockerau. (18:14)

38

Míšová postupovala sama na branku, ale provinila se kroky. To jsou chyby. (18:14)

38

Rakušanky jsou stále v útoku. (18:14)

37

Pěkný průnik předvedla Pokorná a prostřelila Topičovou. Dvojku navíc vyfasovala Felsbergerová. (18:14)

37

Pouští proto do brány Serafimovskou. (17:13)

36

Opět snadný gól pro Felsbergerovou, Hillebrandová zatím bohužel taky nepomáhá potřebným penzem úspěšných zákroků. (17:13)

36

Tu proměnila Pokorná a Slavia vede o tyči góly. (17:13)

35

Teď Pražanky přitvrdily v obraně a získaly míč. Jačková pak nedala jasnou brankovou šanci, ale aspoň byla faulovaná, tudíž je tu sedmička. (16:13)

34

Střela Pokorné letěla doprostřed branky, snadná práce pro Topičovou. (16:13)

34

Až teď jim pomohla nepřesnost soupeřek v útoku. (16:13)

34

Pražanky kompletní, ale ve druhé půli dosud neubránily nic. (16:13)

34

Jačková upravuje proskokem na 16:13. (16:13)

33

Příšerný start do druhé půle pokračuje. Dorina Novaková se trefuje mezi nohy Hillebrandové. (15:13)

33

Vendula Fryčáková nedává jasný gól z pivota a Rakušanky pokračují v přesilovce. (15:12)

32

Po snadném dohrání na pivota snadno skóruje i Dorina Novaková. (15:12)

32

Svobodová navíc v další akci Rakušanek dostává dvouminutový trest. (15:11)

32

Borges Limová zakončovala z otočky, ale nedala. (15:11)

32

Velmi snadno ale odpovídá Maulerová z křídla. (15:10)

31

Slávistky zabojovaly o míč a Tereza Fryčáková zvyšuje na 15:10. (15:10)

31

Začal druhý poločas. (14:10)
Vše se chystá ke startu druhého poločasu, ve kterém budou Slávistky nahánět soupeřky i nadále. Ještě připomenu, že Bau Stockerau doma vyhrálo 30:24.
Po prvním poločase je pořád naděje Slavie Praha na postup živá. Ze šestigólového náskoku už totiž Pražanky ukrojily čtyři dílky. Nebýt špatné pasáže mezi 5. až 15. minutou, mohlo být skóre ještě o poznání veselejší.

30

První poločas skončil. (14:10)

30

Pokorná ale z těžké pozice netrefila a poločas končí vítězstvím Pražanek o čtyři branky. (14:10)

30

Poslední útok poločasu pro Slavii. (14:10)

30

Špatná přihrávka na pivota, Rakušanky ovšem v útoku neuspěly. (14:10)

29

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým UHC Müllner Bau Stockerau (Felsbergerová).
(14:10)

29

Hillebrandová předvedla další dobrý zákrok, ale zase se odražený míč dostal k Rakušankám a je tu sedmička. (14:9)

29

Slavia si v obraně počíná hodně tvrdě, vyúsťuje to zatím jen v devítky. (14:9)

28

Maulerová nejprve z ostrého úhlu trefila tyč, na druhé straně se nebála Borges Limová a zvyšuje! (14:9)

28

Proti Felsbergerové uspěla Hillebrandová, ale míč se odrazil k Rakušankám. (13:9)

27

V hostující brance je nyní nově Topičová. (13:9)

27

Zmatků v obraně Bau Stockerau využila Jačková a s trochou štěstí usměrnila míč k tyči. (13:9)

26

Slávistky ukořistily míč v signalizované pasivitě soupeřek, Motejlová ale byla v brejku zastavena ještě daleko od brankoviště. (12:9)

26

Teď sledujeme zlepšenou obranu v podání Pražanek. (12:9)

25

Nejprve nepřesná rozehrávka Jačkové, pak totéž na druhé straně a skórovala Borges Limová ranou o břevno. (12:9)

24

Krásná střela Sophie Novakové ale nechala Serafimovskou opět bez šance. (11:9)

24

Hostující hráčky předvedly kroky a Borges Limová zakončuje rychlý brejk přesně. (11:8)

23

Pokorná zažívá skvělé momenty a zvyšuje na 10:8. (10:8)

23

Bez obrany to ale nepůjde, pěkný gól ze spojky dala Sophia Novaková. (9:7)

22

Pokorná prostřelila ze sedmičky Öllerovou. (9:7)

22

Teď si došla pro sedmičku Motejlová na druhé straně. (8:7)

21

I tak se ale Felsbergerová dokázala prosadit. (8:7)

21

Sophia Novaková si došla pro sedmičku, Serafimovskou střídá Hillebrandová. (8:6)

21

Pokorná se nebojí, vzala na sebe zodpovědnost a Slavia vede o dva góly. (8:6)

20

Reissová dává ale vzápětí velmi laciný gól ze spojky. (7:5)

20

Gól naděje dává z pravého křídla Tereza Fryčáková. (7:5)

19

Míč opět v moci Slávistek, hosté jsou v plném počtu. (6:5)

19

Střela Reisenhuberové byla zablokovaná, na druhé straně úplně volná Vendula Fryčáková už asi počtvrté nedává jasný gól z křídla. Time-out pro Bau Stockerau. (6:5)

18

Před Jačkovou se otevíral prostor k zakončení na střední spojce, ale sudí si všimly přestupku a vrací míč Rakušankám. (6:5)

18

Hostující hráčky se provinily útočným faulem, Pražanky jdou do útoku. (6:5)

17

Pokorná vrací Slavii vedení. (6:5)

17

Leitnerová navíc dostala dvojku. (5:5)

17

Franková se prosmýkla mezi obránkyněmi Bau Stockerau a je tu první sedmička Slavie. (5:5)

17

Další bídný útok Pražanek nevyústil ani ve střelu, jednoznačně lepší Rakušanky mohou naklonit vedení na svou stranu. (5:5)

16

Po nádherném uvolnění do pivota se prosadila Dorina Novaková. (5:5)

16

Opět špatná přihrávka Slávistek, dopředu se žene tým Bau Stockerau. (5:4)

15

Slávistky se v postupném území velmi trápí, opět předvedly špatnou rozehrávku. Nicméně soupeřky jim opět lacině vrátily míč. (5:4)

14

Felsbergerová i tentokrát úspěšná. (5:4)

14

Po faulu na Felsbergerovou už třetí sedmička rakouského výběru. (5:3)

13

Pokorná rychle odpověděla průnikem na brankoviště. (5:3)

13

Při signalizované pasivitě si hráčky rakouského celku udělaly prostor a trefila se Maulerová. (4:3)

12

Kroky ovšem předvedla Borgesová Limová a míč jde do rukou Bau Stockerau. (4:2)

12

Po dlouhé době gól Slavie zaznamenala Tereza Fryčáková. Felsbergerová záhy pálila vedle. (4:2)

11

Vendula Fryčáková zase nezakončila přesně, ale hostující hráčky přišly o míč. (3:2)

10

Serafimovská zasáhla úspěšně, Slavia může zkoušet navýšit náskok. (3:2)

10

Signalizovaná pasivita pro Bau Stockerau. (3:2)

10

Slávistky působí nyní vepředu extrémně křečovitě. Těžká střela Pokorné skončila opět u Flöckové. (3:2)

9

Byla úspěšná, Slavia už vede jen o gól. (3:2)

9

Sedmičku tentokrát vybojovala Sophia Novaková, Felsbergerová jde zahrávat. (3:1)

8

Sraženou střelu Pokorné likviduje Flöcková, Bau Stockerau jde dopředu. (3:1)

8

První gól Rakušanek trefuje z křídla Maulerová. (3:1)

8

Na druhé straně si pro faul došla Sofia Novaková, žlutou kartu dostala tentokrát Večeřová. (3:0)

7

Z nulového úhlu to zkusila Motejlová, ale Flöcková zasáhla výborně. (3:0)

7

Slávistky útok ubránily a už hrají v útoku. (3:0)

6

Pražanky se i nadále drží velmi agresivní obrany brankoviště, žlutou kartu dostala Franková. (3:0)

6

Motejlová proti Flöckové neuspěla, na druhé straně ale přišla ztráta Stockerau a gól od T. Fryčákové! (2:0)

5

Borges Limová ovšem výborně pošetřila čas. (2:0)

5

Chlupová si odvážným průnikem vynutila faul, začíná přesilovka Rakušanek. (2:0)

4

Po dlouhé době se Slávistky dostávají do útoku a jdou do šesti. (2:0)

4

Serafimovská sice chytila sedmičku, odražený míč jde ale do rukou Rakušanek. (2:0)

3

Po faulu na Reissovou sedmička pro Stockerau, Fryčáková navíc dostává menší trest. (2:0)

3

Slávistky jsou zatím v obraně velmi důrazné. Tak si teď počínala Franková. (2:0)

3

Novaková navíc dostala menší trest. (2:0)

3

Pokorná záhy v obraně zachytila míč, utekla s ním přes celé hřiště a překonala brankářku Flöckovou. (2:0)

2

Při signalizované pasivitě skórovala Borges Limová. (1:0)

2

Rakušanky zatím také nepustily Pokornou k zakončení. (0:0)

Výhoz provedou hráčky Stockerau.
Sestavy byly představeny, jde se na věc.
Probíhá rozcvička, utkání zhruba za deset minut odstartuje.
Zatímco pro Stockerau jsou zápasy v poháru EHF vůbec prvními soutěžními duely v sezoně, Slavia už odehrála i dva ligové zápasy. Nejprve zvítězila v Plzni 34:230, následně ovšem poměrně jasně nestačila na Ostravu 17:22.
Slávistky budou v Edenu dohánět šestigólové manko, které zaznamenaly na půdě svých rakouských soupeřek. Tam prohrály vysoko 24:30 a cesta za postupem tak bude v domácím prostředí velmi obtížná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

32:23

DHC Slavia Praha: Serafimovská, Hillebrandová – Franková, Motejlová, Míšová, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, Fryčáková, V. Fryčáková, Svodobová, Chovancová, Vagaská, Chlupová, Borges Limová.

UHC Müllner Bau Stockerau: Öllerová, Topicová, Flöcková – Pewnyová, Reissová, Klingerová, Buczolitsová, Raffasederová, Freimbacherová, Dimmyová, Felsbergerová, Reisenhuberová, Maulerová, Leitnerová, S. Novaková, D. Novaková

Rozhodčí: Rakytinová, Tkačuková (obě Ukr.)