16.09.2018, 19:00 • TD Garden, Boston • Jan Prošek

Tipsport: 2.25 4.0 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:33
Martin Fehérváry (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:09
David Krejčí (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:45
Jakub Lauko (BOS) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:21
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:18
Vítek Vaněček (WSH) 33 minut, 12 zákroků, 0 gólů, 100,0% (21:55:17)
První branku v tomto zápase vstřelil v první třetině domácí Jakub Lauko, který poslal Boston do vedení. Ve druhé části hry dokázal obhájce Stanley Cupu vyrovnat, trefil se obranou soupeře nedostatečně pokrytý Brett Connolly. V nájezdové loterii rozhodl o výhře Bruins Danton Heinen, který překonal brankáře Vaněčka.

Danton HEINEN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
Výhru domácímu celku v nájezdech přisoudil výborným blafákem DANTON HEINEN.

3. série 1:0

Jakub VRÁNA neproměňuje.

Jakub LAUKO neproměňuje.

2. série 1:0

Christian DJOOST neproměňuje.

David Krejčí neproměňuje. Krejčí zkoušel kličku, ale trefil jen beton brankáře Vaněčka.

1. série 1:0

André BURAKOVSKY neproměňuje.

Danton HEINEN proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, hostující celek nedokázal proměnit přesilovku o dva hráče, ani klasickou početní výhodu. Rozhodovat tak budou nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

Už se pravděpodobně nic nestane.

64:35

Vrána dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal přesněji zakončit.

64:00

Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:48

Fitzgerald se vrací do hry, jeho trest končí.

63:40

Přesilovku o dva hráče hrají hosté, kteří se nemohou dostat do výraznější šance. Bruins výborně brání.

63:00

Domácí celek vyhazuje až k brance, ve které je Vaněček.

62:53

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Joona Koppanen – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

62:52

Oddechový čas pro domácí.

62:52

Ještě necelou polovinu přesilové hry mají k dispozici hostující hráči. Ti v početní výhodě na výraznější šanci čekají.

62:42

Chára se dostal do střelecké pozice, ale brankáře soupeře překonat nedokázal.

62:14

Domácí celek se zodpovědně brání a rychle vyhazuje kotouč mimo své pásmo.

62:00

Hostující celek hraje přesilovou hru v prodloužení, a tak může rozhodnout o své výhře.

61:48

Oddechový čas pro hosty.

61:48

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Ryan Fitzgerald – 2 min., podrážení).

61:40

Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a vynutil si faul.

60:59

McIntyre zasahovat nemusel, branka je mimo své postavení, akce končí.

60:41

Connolly rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.

60:16

Krejčí dostal kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vystřelit.

60:01

Prodloužení začíná.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla. První branku vstřelil Lauko, ve druhé třetině vyrovnal Connolly. Následovat tak bude za stavu 1:1 prodloužení. Pokud nerozhodne, uvidíme nájezdy.

60:00

59:40

Už se pravděpodobně nic nestane, uvidíme prodloužení.

59:02

Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:24

Boston hraje aktivně, přesilovku sice nevyužil, ale dál se snaží o skórování.

58:01

Lauzon byl před brankou byl zcela volný, ale jeho projektil výborně dokázal zastavit český brankář Vaněček.

57:45

Capitals vyhazují přes všechny čáry.

57:26

Bruins vybojovali vhazování v útočném pásmu.

57:25

Heinen pálil z první, jeho projektil kryje brankář Vaněček. Ten chytá druhou polovinu zápasu a zatím neinkasoval.

57:05

Chára je připravený na modré čáře. Jeho tvrdá rána byla zblokovaná.

56:42

Domácí celek má v závěru třetí třetiny k dispozici přesilovou hru, ve které může vstřelit rozdílovou branku.

56:01

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garrett Pilon – 2 min., podrážení).

56:00

Komerční přestávka.

55:40

Clark výborně vybojoval kotouč za brankou, následně jej posílal do předbrankového prostoru, ale tam byl jeho spoluhráč obsazený.

55:10

Malenstyn rozehrává od své branky, následně se do šance pokoušel dostat Vrána, ale jeho pokus byl nepřesný.

54:51

Vhazovalo se před brankou Vaněčka, který byl pozorný a dokázal si poradit se střelou soupeře.

54:12

Washington hraje nyní hodně aktivně, tlačí se do zakončení, ale zatím je domácí defenziva hodně pozorná.

53:40

Bekhendovou střelou to zkoušel hostující Connolly, ale jeho projektil nyní končí mimo branku.

53:30

Vaněček přerušuje hru, se střelou Anderssona si dokázal poradit.

53:07

Domácí celek se pokoušel dostat do střelecké pozice. Krejčí zkoušel přetlačit obránce, ale v souboji neobstál.

52:20

Hra je nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

51:47

Senyshyn číhal před brankou na kotouč, ale spoluhráči puk k němu nedokázali dostat.

51:11

Megna hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč se k volnému hráči nedostal. Dobře zapracovala obrana.

50:34

Kuhlman to zkoušel samostatně, ale nedokázal si vybruslit do příznivější střelecké pozice.

50:31

Po krátké přestávce pokračuje utkání a dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Stav zápasu je stále nerozhodný.

50:16

McIntyre přerušuje hru. Komerční přestávka.

49:40

Lauko se pokoušel individuálně dostat se do střelecké pozice, ale proti přesile obránců se prosadit nedokázal.

49:16

McIntyre byl připravený, dokázal si poradit s ránou od modré čáry.

48:54

Dlouhou dobu se nepřerušovalo, sledujeme plynulou pasáž hry.

48:17

Hughes rozehrává od své branky, následně se hosté dostali k puku, jenže Megna zakončit nedokázal.

47:52

Krejčí to zkoušel individuálně, ale jeho pokus byl zblokovaný obráncem Nessem.

47:01

Sgarbossa dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho přihrávku do předbrankového prostoru výborně dokázala získat obrana domácího mužstva.

47:00

Sedm minut hry je ze třetí třetiny pryč.

46:27

Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Capitals se pokouší získat převahu v útočném pásmu, ale po zbytečné chybě přišli o kotouč.

45:55

Rána jednoho z hostujících brankářů se odrazila od betonu brankáře Bruins. O zbytek se postarala domácí obrana.

45:51

Dobře to nyní sehrál hostující celek. Pinho byl volný před brankou, ale nedokázal kotouč poslat za záda gólmana.

45:31

45:11

44:40

Andersson rozehrává od své branky, v akci pokračoval McNeil, jehož projektil Vaněček rukavicí vytáhl nad branku.

44:11

Capitals se musí bránit a zatím to zvládají výborně. Boston čeká na výraznější střeleckou pozici.

43:34

Početní výhodu hraje hostující celek. Ten už předchozí dvě proměnit nedokázal.

43:31

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Pinho – 2 min., podrážení).

43:23

Bude se vylučovat, přesilovka pro Bruins.

42:20

Chára pálil od modré čáry, s jeho tvrdou ránou si dokázal brankář Vaněček poměrně snadno poradit.

42:13

Andersson dostal kotouč do útočného pásma, ale neměl sílu na pokračování akce, a tak zamířil na střídačku.

41:49

Capitals mají velké problémy s přechodem do útočné fáze, rozhodující přihrávky jim nevycházejí podle představ.

41:27

Blidh dobře vypálil. Jeho projektil ukryl do rukavice český brankář Vítek Vaněček.

40:57

Sledujeme rychlý hokej, domácí celek se pokouší získat své vedení zpět.

40:20

Zatím vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Druhá třetina podobně jako ta první přinesla jednu branku. Hostující celek se dokázal prosadit. Kotouč pod horní tyčku poslal z předbrankového prostoru Brett Connolly.

40:00

39:50

Už se nic nestane.

39:30

Djoost se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný mimo branku.

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:30

Hraje se zejména ve středním pásmu. V poklidném tempu se tato část hry dohrává.

37:27

37:27 Brett CONNOLLY - 1:1

37:27

Washington právě vstřelil branku!

Hostující celek se dočkal vyrovnání. Hodně rychlou akci vyrovnává BRETT CONNOLLY. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku. Brankář McIntyre nedokázal za bleskovou ránu zareagovat. Asistence: Christian Djoost a André Burakovsky.

37:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:36

Williams nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat.

36:15

Lauko je stále jediným hráčem, který se v tomto zápase zatím dokázal prosadit.

35:42

Hra pokračuje po krátké přestávce dál. Mnoho šancí momentálně k vidění není, ale hostující tým se dál musí bránit.

35:40

Vaněček kryje kotouč, nedopustil dorážku. Komerční přestávka.

35:27

Hra je přerušená, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího celku.

34:56

Dva hráči zůstali před brankou Vaněčka zcela volný, ale český brankář vytáhl výborný zákrok, kterým podržel své spoluhráče.

34:17

Pinho se po krásné akci na jeden dotek dostal do střelecké pozice. Zkoušel kotouč poslat ke vzdálenější tyčce, ale trefil beton.

33:58

Od modré čáry pálil Zdeno Chára, jeho projektil byl zblokovaný. Následně se Bruins dostali do postavení mimo hru.

33:40

Dobře zapracovala obrana Capitals, která překazila útočnou akci soupeře.

33:16

Bruins hrají aktivněji, drží se v útočném pásmu. Střela od modré čáry byla zblokovaná.

32:40

Hostující celek vystřídal brankáře, do hry se dostává Vítek Vaněček.

32:05

Střídání v brance týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Copey, přichází Vaněček.

31:50

Washington rozehrává od své branky, dostal se až do útočného pásma. Connolly zakončoval, ale pozorný byl brankář Bruins. Komerční přestávka.

31:46

31:30

Lauko číhal před brankou na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

31:00

Lauzon ještě udržel hru v útočném pásmu, ale následná přihrávka postrádala přesnost.

30:33

Přesilovku hraje domácí celek, ale ten se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

29:46

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Jayson Megna – 2 min., držení).

29:11

Copley kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:46

Lauko to zkoušel z mezikruží. S jeho pokusem zápěstím si brankář poměrně snadno dokázal poradit.

28:21

Ani jednu výraznější šanci si nedokázal vypracovat hostující celek. Přesilovou hru neproměnil.

28:10

27:30

Bruins znovu vyhazují přes všechny čáry, a tak musí od své branky zakládat další akci Washington.

27:12

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude po ofsajdu ve středním pásmu. Hosté se nemohou dostat do pásma.

27:00

Capitals hrají přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji usadit v útočném pásmu.

26:10

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zach Senyshyn – 2 min., podrážení).

26:10

Hra je nyní přerušena, branka Capitals vypadla ze svého postavení. Komerční přestávka.

25:40

Fayne znovu pálil od modré čáry, tentokrát byl připravený Copley, který vyrazil kotouč mimo branku.

25:06

Domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu, hosté se tak musí bránit tlaku soupeře.

24:18

Krejčí dostal hru do útočného pásma Bostonu, ale neměl komu přihrát. Následně pálil Fayne od modré čáry. Jeho projektil postrádal přesnost.

23:04

Clifton se dostal do brejku, výborně jeho blafák vytáhl brankář Copley. Následně byl před brankou na dorážku připravený Koppanen, ale brankář Capitals ukryl kotouč pod rukavici.

22:40

Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

22:03

McIntyre musí být pozorný, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před jeho brankou.

21:56

Hra je přerušena pro postavení mimo hru, v ofsajdu byl Vrána.

21:34

Blidh to zkoušel individuálně, ale přes dobrou hru obrany Capitals se do střelecké pozice nedostal.

21:00

Krejčí nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, oba týmy střídají.

20:27

Sgarbossa hledal v útočném pásmu před brankou spoluhráče, přihrávku ale zblokovala obrana.

20:01

zápas pokračuje druhou třetinou, domácí celek do ní vstupuje s jednobrankovým vedením.

20:01

Úvodní třetina přinesla poměrně hodně šancí na obou stranách. Hra se přelévala od jedné branky k druhé. Po první třetině mohou být spokojenější domácí fanoušci. Boston rychlou střelou poslal v osmnácté minutě do vede Jakub Lauko.

20:00

19:58

19:45

Vhazovat se bude ve středním pásmu, následně domácí získali kotouč.

19:17

Krejčí se pokoušel před brankou tečovat, ale nepodařilo se mu to. Naopak při vlastním oslabení se hosté dostali do brejku, ale se střelou mezi betony si brankář dokázal poradit. McIntyre podržel své spoluhráče.

18:58

Chárova rána ze střední vzdálenosti postrádala přesnost. Tlak domácích pokračuje dál.

18:34

Bruins se nastěhovali v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

18:15

V samotném závěru hry v první třetině si domácí celek zahraje přesilovou hru.

17:58

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connoly – 2 min., podrážení).

17:45

Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Capitals. Bránící se celek získal puk.

17:11

17:11 Jakub LAUKO - 1:0

17:11

Bruins právě vstřelili branku!
Domácí celek se dostává do vedení. K velké radosti českých fanoušků se střelou z mezikruží prosazuje obranou nedostatečně pokrytý JAKUB LAUKO. Asistence: Axel Andersson.

17:01

Na ledě je nepřehlédnutelný Chára, který se pokouší dostat obránce soupeře pod tlak. Jeho spoluhráči ale prohráli buly.

16:10

Fehérváry to zkoušel od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Domácí brankář zasahovat nemusel, jen kontroloval kotouč mířící mimo branku.

15:40

Po krátké přestávce hra pokračuje dál a znovu jsou aktivnější domácí hokejisté.

15:40

Hra je nyní přerušena, komerční přestávka.

15:01

Kuhlman zkoušel rozehrávat od své branky, dlouhá přihrávka však postrádala přesnost.

14:30

Hostující celek se pokouší hrát aktivně, ale nedaří se mu vypracovat si výraznější tlak v útočné třetině.

14:00

Po výborné přihrávce spoluhráče se do brejku dostal Krejčí. Chtěl počkat na první pohyb brankáře, ale Copley výborně vyhodnotil situaci a blafákem se nenechal překonat.

13:32

Johansson to udělal velmi dobře, dostal se do předbrankového prostoru, s jeho slabou střelou si pak brankář snadno poradil.

13:10

Vhazovalo se před brankou Bruins. Bránící se celek vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

13:00

Bruins rozehrávají od své branky, Fitzgerald se natahoval po přihrávce, ale potřeboval by výrazně delší hokejku, aby puk zasáhl.

12:17

Copley od své branky rozehrává, puk protečoval jeden z jeho spoluhráčů, icing se nepíská.

11:56

Domácí celek velmi dobře napadá, hosté se ve svém obranném pásmu dostávají pod tlak. Na rozehrávku mají málo času.

11:20

Sgarbossa od své branky dobruslil do útočného pásma, kde se pokoušel o kličku. Tu ale odhadl jeden z beků, který vybojoval kotouč.

10:50

Gólman Bruins kryje další rychlou střelou soupeře. Zkoušel to Megna.

10:33

Pilon dokázal po pěkné individuální akci dostat kotouč do útočného pásma. Jeho akci zakončoval Ikonen střelou, se kterou si brankář dokázal poměrně snadno poradit.

10:01

Hostující obrana špatně vyhodnotila situaci, nedokázala kotouč odehrát. Fehérváry se následně pokoušel zblokovat střelu, což se mu nepodařilo. Zasahovat musel gólman Capitals.

09:25

Chára rozehrává od své branky, následně vypálil jeho kolega. Noebels minul branku. Kotouč končí v ochranné síti nad brankou.

09:00

Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

08:20

Hostující celek má nyní převahu, ale nesmí zapomínat také na obranu. McNeill dobře vypálil z předbrankového prostoru, a tak musel zasahovat Copley.

08:06

Domácí brankář kryje další střelecký pokus soupeře. Tentokrát to zkoušel jeden z beků Capitals od modré čáry.

07:30

Pilon to nemyslel špatně, založil akci, kterou zakončoval Vrána povedenou střelou. Jeho projektil kryje brankář Bruins.

07:00

Zakázané uvolnění se nepíská, McIntyre musí za svou branku, odkud rozehrává.

06:30

Pilon byl zcela volný před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

06:16

Po krátké přestávce pokračuje dál první třetina zápasu.

06:15

McIntyre byl pozorný a dokázal si poradit se střelou jednoho z hostujících hráčů. Komerční přestávka.

05:32

Bruins si při pokusu o rozehrávku příliš nerozuměl, píská se zakázané uvolnění. Hosté ale výhody buly v útočném pásmu využít nedokázali.

05:21

Boston se špatně dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

05:10

Brankář Capitals kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

04:34

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zach Senyshyn – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tyler Lewington – 5 min., bitka).

04:34

Hra je přerušena, před brankou hostujícího celku se strhla potyčka.

04:08

Krejčí měl nyní dobrou šanci. Dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus se od tyčky odrazil mimo branku. Brankář nedokázal zasáhnout proti střele z mezikruží.

02:13

Hosté špatně rozehráli, a tak je z toho icing. Vhazovat se bude před brankou Copleye.

01:52

Boston se pokoušel něco vymyslet v útočné třetině, ale hostující obrana byla pozorná.

01:06

Megna a Winnig se střetli ve středním pásmu, hra pokračuje dál.

00:40

Hostující celek se dostal do útočného pásma, kde kombinoval, ale do střelecké pozice se nedostal.

00:25

Zkušený Burakovsky zakončoval a jeho projektil kryje McIntire. Vhazovat se bude před jeho brankou.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Boston Bruins: McIntyre (Vladař) – Andersson, Chára, Clifton, Fayne, Johansson, Lauzon – Blidh, Fitzgerald, Heinen, Hughes, Koppanen, Krejčí, Kuhlman, Lauko, McNill, Noebels, Senyshyn, Winnig

Washington Capitals: Copley (Vaněček – Siegenthaler, Djoos, Ness, Williams, Fehérváry, Lewington – Burakovsky, Sgarbossa, Connolly – Vrána, Pilon, Ikonen – Stephenson, Megna, Walker – Malenstyn, Pinho, Clark.
Boston Bruins

Boston odehrál již první přípravné utkání, v Číně porazil Calgary Flames 4:3 na nájezdy. Úvodní třetinu vyhrál Boston 3:1, ve třetí třetině dokázalo Calgary vyrovnat. Nerozhodlo prodloužení, a tak se jely samostatné nájezdy. V nich rozhodl o výhře Bostonu DeBrusk. Vzhledem k logisticky náročné cestě NHL do Číny, jen těžko odhadovat, zda v tomto duelu dostanou příležitost někteří hráči, kteří hráli v sobotu.
Washington Capitals

Washington není po minulé výborné sezóně v lehké pozici. Na jaře tým okolo Ovečkina vyhrál Stanley Cup, nyní se bude chtít co nejlépe připravit na dlouhodobou část a na play-off. 14. září měl tým první trénink a na ledě bylo 20 hráčů, kteří odehráli páté finálové utkání.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Boston Bruins a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

2:1

Branky a nahrávky: 18. Lauko (Andersson), rozh. náj. Heinen – 38. Connolly (Djoost, Burakovsky)