Livesport Superliga

Předvýběr.CZ Florbal MB – FAT PIPE Florbal Chodov

5:6

konec (1:3, 1:1, 3:2)

16.09.2018, 17:00 • Městská sportovní hala Mladá Boleslav • 4. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.0 5.0 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a snad třeba někdy znovu u florbalu na počtenou! (18:56:13)
Za zmínku stojí ještě tři autoři hattricků. Na straně Chodova se dnes o všechny góly rovným dílem postarali Martin Řezáč a Tom Ondrušek, za domácí třikrát skóroval Jiří Curney.
Máme za sebou šlágr, jak se sluší a patří! Chodov byl zpočátku zápasu lepším týmem a rychle vedl 3:0, ale poté převzala iniciativu Mladá Boleslav a ve druhé a třetí třetině udávala tempo. Nakonec však v gólovém závěru na pražské mužstvo nestačila a z druhého utkání sezóny odchází po výsledku 5:6 poražena. Chodov potvrdil stoprocentní bilanci a vyhrál i svůj čtvrtý zápas letošní Superligy.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Řezáč (Chodov) a Jan Řehoř (Boleslav).

59:53

Natov s Jelínkem posunuli míček na Curneyho, který ze svého střeleckého místa jen tak tak minul branku Baráka. Curney to o pár vteřin později zkoušel ještě z brankové čáry, ale Barák drží!

59:39

Tradiční trojka na vrcholu s Curneym a Natovem na střeleckých pozicích. Vyrovná Boleslav?

59:03

Chodov vybojoval míček a bude se ho snažit držet v rohu na polovině Boleslavi. Ta ho ale rychle hostům sebrala a rozehrává.

58:48

Boleslav vyhrála buly a je na míčku, prázdná branka je samozřejmostí.

58:32

58:32 Jiří CURNEY - 5:6

58:32

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
To je ale přestřelka! Další člen hattrickové party JIŘÍ CURNEY snižuje ze svého obvyklého místa na 5:6. Čeká nás pořádně napínavý konec!

58:18

Boleslav hraje znovu v šesti, podaří se ji dotáhnout?

58:01

Chodov právě vstřelil branku!
Tak hattrick kompletuje i TOM ONDRUŠEK. Chodovský útočník zachytil rozehrávku Boleslavi po oddechovém času na Curneyho a posílá míček do prázdné branky.

58:00

Máme před sebou poslední dvě minuty základní hrací doby!

57:58

Oddechový čas pro domácí.

57:40

Tahle střela končí hodně mimo, chodovští se aspoň na chvíli osvobozují. Na útočné polovině však faulovali a rozehrávají znovu domácí.

57:26

V brankovišti hostů teď bylo pěkně rušno, ale míček nakonec za Barákovými zády neskončil.

57:00

Poslední tři minuty třetí třetiny a Boleslav je zaparkována na polovině Chodova.

56:43

56:43 Jan ŘEHOŘ - 4:5

56:43

No ale pozor na to! JAN ŘEHOŘ se vydal na procházku a poté co ho opustili všichni bránící hráči Chodova překonal střelou nad Barákovu nohu i strážce chodovské svatyně. Boleslav znovu prohrává pouze o gól.

55:58

55:58 Martin ŘEZÁČ - 3:5

55:58

Chybovat proti Chodovu a MARTINU ŘEZÁČOVI se v dnešním zápase nevyplácí. Boleslav opět odevzdala pražské 27 míček a ta nekompromisně zavěsila. 5:3 a hattrick pro Řezáče.

55:47

Míček pro Boleslav, čas se krátí.

55:13

Už to vypadalo, že Vávra fauloval, ale nakonec z toho bude volný úder pro Chodov.

54:52

Boleslavští ztratili míček a dali hostům šanci se osvobodit. Po faulu u mantinelu se jim to podaří.

54:13

Jinak je to ale jasné. Boleslav bude tlačit do zpevněné obrany hostů. Teď se o to pokouší Jelínek s Novákem.

53:18

Pozor na Chodov! Rychlý protiútok končil nebezpečnou střelou z křídla, s níž si Bauer poradil.

52:02

Boleslav znovu na míčku, začíná hon za vyrovnávacím gólem.

51:23

51:23 Jiří CURNEY - 3:4

51:23

Tak je to tady! Kontaktní gól v podání Boleslavi padá po tradiční kombinaci. Tomašík nahrál Natovovi, který krosem z první našel na druhé straně připraveného JIŘÍHO CURNEYHO, jenž ze záklonu překonal přesunujícího se brankáře Baráka.

50:45

Boleslav dobře vykombinovala stahující se chodovskou čtyřku, výsledkem ale byla pouze nepřesná Natovova střela.

50:24

A máme tu další příležitost pro domácí. Pražan držel útočníka Boleslavi a právem si půjde sednout na trestnou lavici.

49:56

Ondrušek přesně vystihl nahrávku domácích, na aktivní a do těla hrající defenzivu si však nepřišel.

49:29

Hosté při napadání faulovali, Boleslav má výhodu volného úderu.

48:46

Domácí už jsou navíc v plném počtu. Míček však stále drží chodovští.

48:12

Chodov se většinu početní výhody drží na polovině soupeře, střely z toho ale nejsou, jak prokázal zblokovaný projektil Ondruška.

47:48

Koutný poté míček ztratil a musel se svými spoluhráči odhánět nebezpečný kontr Boleslavi.

47:26

Střelou z první to po Mikešově nabídce zkoušel Koutný, Bauer byl pozorný.

46:59

Chodov musel zpacifikovat protiútok Boleslavi, ale už stojí rozestavený na polovině soupeře a hledá skulinku.

46:36

Tohle je ale trhlina do plánů domácích. Obránce Novák stráví příští dvě minuty (nebo méně) na trestné lavici, provinil se sekáním.

46:27

Rychlé protiútoky, to bude v příštích minutách zbraň Chodova. Boleslav trpělivě čeká na svoji šanci.

45:49

Vzorec hry je stejný, tentokrát se však Řezáč dostal alespoň ke střele, i když nebezpečí pro Bauera nepředstavovala.

45:20

Chodovský útočník napadal až příliš agresivně, boleslavští budou rozehrávat z obrany.

44:24

Chodovští se osvobodili a ihned vyrazili na zteč. Mikešovu střelu však Bauer viděl a větší problémy s ní neměl.

43:52

Chodov první oslabení zápasu přečkal.

43:27

Další závar v brankovišti hostí. Znovu u toho byl Curney, který střelou z první prověřil pozornost Baráka. Ten pozorný byl a obránce odpálil míček pryč.

43:02

Tak tedy co? Boleslavští hráči se už skoro radovali z gólu po střele Tokoše, ale míček Barák držel bezpečně pod sebou.

42:34

Obrana hostí nakonec vytěžila out a může na polovině Boleslavi ušetřit cenné vteřinky.

42:19

Boleslav kombinuje proti čtyřce hostí, ti ale zatím výborně blokují.

41:52

První vyloučení zápasu, dvě minuty za držení půjde sednout chodovský Tomáš Vávra.

41:40

Chodovští však ihned udělali chybu v rozehrávce, Tomašík ji však nepotrestal.

41:11

Z celé akce nakonec pramenila střela Kadlece, ale ta branku vysoko přelétla. Chodov na míčku.

40:52

Zatím to vypadá, že se trend z druhé třetiny měnit nebude. Boleslav drží Chodov zamknutý na obranné polovině.

40:02

Úvodní vhazování se nekonalo kvůli provinění chodovského útočníka na buly, Curney proto rozehrál dozadu na obránce.

40:01

Druhá třetina přinesla dva góly z holí Toma Ondruška a Jana Řehoře, rozdíl ve skóre tak zůstává neměnný. Více ze hry ale měla jednoznačně Boleslav, která kontrolovala hru. Chodov se v podstatě většinu druhé třetiny bránil. Vydrží tento trend i posledních 20 minut?

40:00

39:50

Poslední vteřiny se odehrály hluboko na polovině Boleslavi, kde hostující Krbec fauloval Krzyžanka.

39:35

Pojď sem, kam jdeš. Krzyžanek umotal chodovského útočníka tak, až umotal skoro sám sebe. Boleslav rozehrává na vlastní polovině.

39:08

Boleslav je natlačená v obranném pásmu Chodova. Pošle pražskému týmu gól do šatny?

37:50

Nyní jim tato strategie vyšla náramně. Mikeš s Ondruškem se dokonce řítili sami proti jednomu obránci Boleslavi, ale Bauer si zakončení prvního jmenovaného pohlídal.

37:21

Chodovští brání tzv. kyvadlově – tzn. že proti obránci vždycky vystoupí ten hráč, na jehož straně míček je. Zatím jim to vychází.

36:54

Dostat míček pod tlakem rychle na polovinu soupeře. To bude teď pro chodovské důležitá mantra.

36:36

Ale pozor na to! Krzyžanek natáhl téměř z půlky a dalekonosnou střelou provětral brankáře Baráka.

36:00

Boleslav opět na míčku a je záhodno dodat, že zatímco domácí brání rozehrávky hostí velmi agresivně, Chodov se rychle stahuje.

35:29

351 diváků v mladoboleslavské Městské hale sleduje snahu domácích dotáhnout se na zatím vedoucí Chodov.

34:56

34:56 Jan ŘEHOŘ - 2:4

34:56

Boleslav se znovu dotahuje na rozdíl dvou branek. Tomašík si všiml před brankou volného JANA ŘEHOŘE, který to měl s doklepnutím do prázdné branky jednoduché.

33:44

Natovova formace se na pár vteřin udržela na obranné polovině hostí, nic kloudného si však nevytvořila a modrobílí tak po delší době rozehrávají s míčkem.

33:14

Na držení míčku Boleslav ve druhé třetině určitě vysoce vede, jediný gól však zatím vstřelili hosté..

32:40

Tomašík zkoušel rychlým kontrem překonat Baráka, jeho střelu z výběhu ale výborně zablokovala chodovská defenziva.

32:00

32:00 Tom ONDRUŠEK - 1:4

32:00

Tak jsem to asi pro Boleslav zakřikl a pro Chodov přivolal. Pražan s Markem Vávrou vybojovali na pravém křídle míček a druhý jmenovaný předložil jasný gól TOMU ONDRUŠKOVI.

31:23

Maxa vyzval ke střele jednoho ze svých spoluhráčů, finální koncovka teď ale chodovským hráčům nevychází.

30:20

Pozor na ty chyby. Boleslav přišla při rozehrávce o míček, útočník Chodova se ale na nic víc než slabou střelu nezmohl.

29:36

K dobré příležitosti se na hranici velkého brankoviště dostal Pluhař, jeho bekhendový pokus ze vzduchu ale úspěšný nebyl.

29:09

Bauer teď při rozehrávání uklouzl a skončil na palubovce, míček mu ale nevypadl, a tak tento okamžik vzbudil maximálně jen úsměv.

28:57

Jelínkovu střelu hosté pokryli a nyní budou z podobného místa rozehrávat volný úder.

28:20

Kdo s koho? Udeří dříve postupný boleslavský útok, nebo zajištěná obrana Chodova a rychlé protiútoky?

27:25

Natov obral o balónek chodovského obránce a připravoval příležitost pro Curneyho, míček však obrana zblokovala do rohu.

26:52

Boleslavští znovu na míčku, volný úder rozehrává Curney s Řehořem. Nakonec střílel Natov, ale výrazněji Baráka neohrozil.

26:12

Boleslav výrazně zlepšila napadání. Chodovští obránci mají viditelné problémy s rozehrávkou a pramení z toho ostřelování Barákovy klece.

25:49

Jelínek byl zastaven nedovoleným způsobem, následuje volný úder, po němž Barákovu pozornost prověřil Novák.

25:25

Řezáč běžel po výhozu Baráka po levém křídle nikým nechráněn, ale doběhnuvší obránce Boleslavi ho o míček v klíčový okamžik obral.

24:29

Boleslav rozehrávala z rohu, míček se však opět dostal jen k obráncům.

24:00

Výsledkem celého snažení byla nakonec Jelínkova střela z pravého křídla, po bloku ale končí mimo.

23:15

Co vymyslí domácí? Zatím se jenom točí a předávají si míček jako horký brambor.

22:20

Krzyžanek už už natahoval ke střele, nakonec si to ale rozmyslel. Boleslavští jsou zpět na míčku na své polovině.

21:55

Už se znovu hraje, domácí se snaží dobýt Barákovu svatyni. Gruberova střela však po bloku končí nad brankou.

20:50

Následně spadl u pravého mantinelu po souboji s obráncem Natov a chvíli mu trvalo, než se znovu postavil na nohy.

20:40

Dobrá šance Mikuše! Chodovská devítka dostala nahrávku od svého spoluhráče, ale sama před brankou míček pořádně netrefila.

20:13

Chodov začíná s míčkem na svých holích a ihned je atakován boleslavským útokem.

20:01

Máme za sebou prvních 20 minut šlágru čtvrtého kola Tipsport Superligy. Chodov vede po úvodní třetině díky dvěma brankám Martina Řezáče a zásahu Toma Ondruška 3:1, za domácí snižoval Jiří Curney. Boleslav ale vůbec nebyla bez šancí, a čeká nás tak ještě 40 napínavých minut!

20:00

19:58

Boleslav v úplném závěru promarnila šanci se ještě pokusit něco udělat se skórem a míček předržela, času na to ale domácí budou mít ještě habaděj.

19:08

Lukáš Bauer musel být znovu na střehu. Chodov se po dalším vybojovaném míčku řítil po levé straně na branku, boleslavský gólman ale nezaváhal.

18:31

Chodov mohl rychle odpovědět, střela Koutného ovšem branku nenašla.

18:04

18:04 Jiří CURNEY - 1:3

18:04

Tak se domácí přece jenom prosazují! Natov odebral míček váhající obraně Chodova a předložil ho připravenému JIŘÍMU CURNEYMU. Ostřílený střelec nezaváhal a Baráka prostřelil.

17:10

Domácí Gruber byl při napadání až příliš agresivní a fauloval, podruhé už ale míček Pražanovi odebral a běžel na branku hostů. Nic nebezpečnějšího z toho ovšem nebylo.

16:40

Pražané nikam spěchat nepůjdou, to je jasné. Ondrušek trpělivě vyčkává s míčkem na vlastní polovině a kombinuje se svými spoluhráči.

16:06

Chodov dobře pokračuje i po třetí brance. Vybojoval si volný úder z rohu, na starost ho má Marek Vávra.

15:22

15:22 Martin ŘEZÁČ - 0:3

15:22

Chodov odpovídá na tlak Boleslavi třetí brankou! MARTIN ŘEZÁČ znovu utekl po levém křídlu a dorazil si svoji vlastní střelu nad gólmanem Bauerem.

15:00

Boleslav ztrácí ve finální fázi. Jelínkovi po narážečce s Kadlecem míček odskočil a boleslavský kapitán tak nemohl pořádně ohrozit branku Baráka.

14:11

Po delší době opět šance modrobílých. Ondrušek ale z levého křídla proti připravené obraně nepochodil.

13:40

Tomašík se z vlastního rohu vymotal po křídle až na polovinu Chodova, Novák ale jeho nabídku na gól neproměnil a branku minul.

13:16

13:16 Tomášík z volného úderu neuspěl.

13:16

Ten si vzal na starost Tomašík, ale přechytračit obranu i brankáře Baráka se mu nepodařilo a u míčku je tak znovu Chodov.

12:40

Ojedinělý útok Chodova končí protiútokem na druhou stranu. Ten je zastaven nedovoleně a následuje volný úder z hranice brankoviště.

11:50

Zakonovova slabší střela byla zblokována, a Barák tak mohl rychlým výhozem založit útok Chodova. Bez úspěchu.

11:12

Agilní Jelínek natáhl z levé strany a jen těsně minul Barákovu klec! Chodovští mají co dělat, aby stačili rychlé hře Boleslavi.

09:57

Boleslav má v posledních minutách více ze hry. Tokoše museli hostující obránci zastavit až faulem, Barák si pak musel dávat pozor na střelu z dálky.

09:10

Boleslav dobře forčekuje. Chodovským hráčům vzali Natov a spol. míček a Jelínek zkusil štěstí střelou od mantinelu.

07:20

Dvě velké šance Boleslavi! Nejdříve Gruber vyslal do úniku proti brankáři Bauera, který ale nastřelil jenom Baráka, pak z výběhu natáhl znovu, trefil ovšem jen blok.

06:40

Boleslavský útok končí nezdarem poté, co jeden z útočníků fauloval v obranném rohu Chodova. na míčku jsou tak znovu Pražané.

06:00

06:00 Tom ONDRUŠEK - 0:2

06:00

Další chyba, další trest. Natov se s míčkem opět na půlce zamotal, odevzdal ho Pražanovi, který připravil pozici pro zakončujícího TOMA ONDRUŠKA.

05:15

Gruber byl při svém průniku na levém křídle zastaven v rozporu s pravidly, z následného volného úderu střílel Kadlec.

04:41

Na balónku jsou znovu domácí, rozehrává dvojice Kadlec – Pluhař.

04:30

Boleslavští se musí bránit, po dobré práci obrany má Chodov k dispozici rozehrání z levého útočného rohu.

03:49

Řezáč znovu zkoušel svoji jedovatou střelu, tentokrát ale prostor mezi třemi tyči nenašel.

03:15

Chodov tlačí. Ondruškův útok i s jeho hlavním protagonistou zkoušel pozornost Baráka, který si ale s jeho pokusem poradil. Protiútok z druhé strany v podání Natova pak končí ztraceným balónem.

02:25

Chodov se konečně udržel na míčku delší dobu, střela Vošty však byla obranou zblokována, bude z toho volný úder z rohu.

01:36

01:36 Martin ŘEZÁČ - 0:1

01:36

První chyba, první gól! Boleslav ztratila na půlce míček a hosté bleskurychle trestají. Byl to MARTIN ŘEZÁČ, který míček odebral a přesnou střelou k tyči překonal brankáře Bauera.

01:05

Chodov vyčkává na půlce, fročeking Krbce zahnal hosty zpět k vlastní bráně.

00:40

S míčkem na holi kombinují domácí, útok na křídle ale chodovská obrana zastavuje.

00:01

Už se nám to blíží, na palubovku přicházejí oba týmy a rozhodčí Petr Černý a Jiří Janoušek. Domácí Boleslav bude ve tmavé variantě, Chodov v bílém.

Technology Florbal MB: Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Jelínek, Kadlec, Krzyžanek, Zakonov – Martínek, Natov, Šlechta – Curney, Tomašík, Ekl – Gruber, Pluhař, Tokoš.

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Maxa, Kašovský, T. Vávra, Sýkora, Podhráský, Strnad, Doubek – Koutný, Mikeš, Vošta – M. Vávra, Ondrušek, Matejčík – Řezáč, Krbec, Plíhal.

05.10.16 Chodov – Mladá Boleslav 5:6
Obhájci titulu z Mladé Boleslavi se dnes pokusí oklepat z prvního zápasu sezóny, v němž sice nakonec Otrokovice porazili, ale vítězství 6:5 zařizoval až v prodloužení Jiří Curney. To obhajující bronzoví medailisté z Chodova jsou zatím ve velké herní pohodě. Ze tří zápasů vytěžili plný počet bodů a vévodí tabulce Superligy.
Sportu zdar a florbalu zvlášť! Vítám vás u nedělního šlágru florbalové Tipsport Superligy, v němž proti sobě nastoupí Technology Florbal Mladá Boleslav a FAT PIPE Florbal Chodov. Zápas na palubovce Boleslavi začíná v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:6

Branky a nahrávky: 19. Curney (Natov), 35. Řehoř (Tomašík), 52. Curney (Natov), 57. Řehoř, 59. Curney (Jelínek) – 2. Řezáč, 6. Ondrušek (Pražan), 16. Řezáč (Podhráský), 32. Ondrušek (M. Vávra), 56. Řezáč, 59. Ondrušek

Předvýběr.CZ Florbal MB: Bauer (Musil) – Novák, Řehoř, Jelínek, Kadlec, Krzyžanek, Zakonov – Martínek, Natov, Šlechta – Curney, Tomašík, Ekl – Gruber, Pluhař, Tokoš.

Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek