Juniorská liga – Morava

FC Vysočina Jihlava – FC Zlín

0:3

konec (0:0)

16.09.2018, 11:00 • Stadion Na Stoupách, Jihlava • 8. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.95 3.8 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je za námi další utkání Juniorské ligy. Po vyrovnané první půli přišla jasná převaha Zlína v té druhé, výsledkem jsou tři góly v síti Jihlavy. Ve 49. minutě se prosadil Sklenář, o 7 minut později využil špatné rozehrávky Masař dorážkou střely. Poslední gól vstřelil v 88. minutě střídající Vičánek. Jihlava zejména ve druhé půli nepředvedla dobrý výkon a bere tak prohru 0:3. Ode mě je to dnes vše a budu se těšit při dalších zápasech z Jihlavy. (12:53:14)

90

90

Centr ale odvrátil Venený na další vhazování a jsme bez míčů.

89

Jihlava může přesto ještě skórovat, neboť bude zahrávat standartku po faulu.

89

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Sklenář, přichází Pešek.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Masař, přichází Vozník.

88

Zlín právě vstřelil branku!
Je hotovo. Další menší chybu v rozehře využil na pravém křídle střídající JAN VIČÁNEK, který prostřelil z úhlu Koláře a dává razítko na tři body Zlína.

87

Řezáč nabídl prudký balon do vápna ke třem hráčům v modrém, nakonec to ale vyšlo ve vhazování pro Zlín.

87

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Červenka, přichází Kolář.

86

Masař využil špatné nahrávky a sám proti třem hráčům volil střelu, ta zamířila ale nad branku.

85

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Svatík, přichází Urbánek.

84

Výborný zákrok Koláře proti Masařovi, který se řítil z levé strany a zkoušel střelu na stojnou nohu!

83

Smejkal fauloval Košáka a Zlín má míč, se kterým rozhodně nikam moc nespěchá.

82

Červenka vzal situaci na sebe, v přečíslení volil střelu z hranice vápna, jeho pokus ale nemířil mezi tři tyče.

81

Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Bykhovskij, přichází Vičánek.

80

Červenka potáhl za dres probíhajícího Vašíčka a dostává žlutou kartu.

79

Srážka hlavami v souboji značí přerušení hry a balon bude mít zřejmě Zlín, o faul se nejednalo ani v jednom souboji.

78

Dát přihrávku do běhu na Smejkala jenom o málo delší, šel by Smejkal do stoprocentní šance. Sám „přihrávač“ Vašíček to ví.

76

Slušná akce domácích, Vedral přenesl hru na Řezáče, který to zkusil akrobaticky z voleje, ale podklouzl a balon šel mimo vápno. Následný centr vykryl Šiška vyběhnutím, poradil si i s další střelou.

76

Jdeme do poslední čtvrthodiny utkání, tu zahajuje Zlín v náporu na obranu domácích.

73

Do vápna přilétl centr od jednoho z domácích hráčů. Spíše za vápno, než do vápna, ale nic to nemění na tom, že ohrožení branky to nepřineslo.

72

Vedral nakopl nohu Sklenáře, který toho v zápase schytává celkem hodně, ale zatím hraje dál. Každopádně faul a kvalita hry pomalu upadá.

70

V ofsajdu byl chycen Šteffl, kterému se to pranic nelíbí, ale rozhodnutí sudího je konečné.

68

Z rohu Jihlavy ale mohl přijít gól Zlína, neboť se naskytlo přečíslení 3 na 2, které mohl zakončit Slaměna, přihrávku od Sklenáře si ale špatně zpracoval na paty.

68

Další rohový kop pro Jihlavu, tentokrát byl sražen Smejkalův centr.

66

Svatík se dostával mezi dva obránce, ale nedokázal zde doběhnout rychlejší míč, zakopl a Zlín otočil hru, Kolář ale střelu z nějakých 18 metrů chytil.

65

Rychlá akce Řezáče s Čápem skončila jenom rohovým kopem. Ten nepřinesl žádnou větší šanci pro domácí celek a Fastav nikam nespěchá.

64

Začíná se nám tu celkem jiskřit, nyní po odpískaném ofsajdu Jihlavy. Navíc přichází střídání, dolů jde Turyna, za něj nastupuje Karmazín.

63

Masař se postavil ke střele, ale z nadějné pozice branku překopl.

62

Vedral fauloval pronikajícího Červenku a za pár sprostých slov k hlavnímu sudímu dostal skoro žlutou. Takhle jenom slovní upozornění.

62

Zahradník parádně odstavil tělem Turynu, který se probíjel do další zajímavé střely.

61

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Novotný, přichází Beseda.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Denisov, přichází Řezáč.

60

Možnost snížení od Vysočiny! Ke střele se dostal osamocený Turyna, z úhlu si ale na vyběhnutého Šišku nepřišel!

59

Svatík při pokusu dostat se do střelecké pozice zboural Sklenáře před sebou a je pískán faul.

58

Turyna si v souboji u postranní čáry počínal dobře a vybojoval pro Jihlavu vhazování.

56

Jenže její rozehrání bylo tak mizerné, že toho hosté využili a skórují! Slaměna vytáhl balon na pravou stranu pokutového území, přehrál přes dva hráče na Červenku, který napoprvé nechal vyniknout Koláře, napodruhé dorazil do branky vyraženou střelu duchapřítomný TOMÁŠ MASAŘ a s Jihlavou to není dobré.

55

Opět Vašíček, tentokrát nahrával na úroveň penalty Štefflovi, ale obránce odkopl pryč. V dalším souboji byl faulován Křišťál a Jihlava má standardní situaci.

53

Čáp potáhl balon středem a nacentroval na Vašíčka ve vápně, jenže razanci neodhadl a domácí kapitán musel ještě míč do šestnáctky vracet a překopl hřiště na šířku.

52

Čáp si nesrovnal balon na noze a Zlín podnikl rychlý kontr, zakončoval ho Slaměna zleva, ale přestřelil.

51

Vašíček poslal pěknou jedovku na branku, mířící do levého vinglu. Nakonec se však míč stočil lehce vedle a gól to tak není.

50

Na druhé straně se velice tvrdou střelou prezentoval Smejkal, jeho pokus Šiška odrazil na roh.

49

Hosté vedou po krásné akci, kdy obrana Jihlavy zaspala. Po rychlém rozehrání vhazování Masař nabídl zleva míč osamocenému PETRU SKLENÁŘOVI ve vápně, a ten už si střelou poradil.

46

Zlín si doposud v první půli ani jednou nesáhl na balon, povede se to až nyní, neboť nákop na Vašíčka nebyl zrovna přesný.

46

Začala druhá půle, oba týmy nestřídaly, počasí je taktéž snesitelnější...

46

Ta sama o sobě nenabídla nijak extra pohledný fotbal, jedná se o takový průměr. Úvodní nátlak hostí domácí přečkali a srovnali hru, následně měli i dvě šance, Smejkal ani Novotný ale neskórovali a stav je tak stále 0:0. Druhá půle začne cca za 13 minut.

45

45

Další nápor před brankou Zlína, tentokrát tam balon létal, ale nebyl blíže k brance. Následně si domácí hráč pomohl faulem a je konec půle.

44

Zřejmě jedna z posledních akcí první půle, FCV bude mít k dispozici rohový kop.

43

Novotný dostal přihrávku do běhu, z úhlu přehodil Šišku, těsně před brankovou čárou ale vykopl míč Slaměna! Následně se ještě dostal ke hlavě Denisov, ale mířil vedle.

42

Zmatek před Kolářovou brankou vyřešil sám gólman vyboxováním na obránce, od něj se míč odrazil na roh Zlína, ale ten nepřinesl nic nového.

40

Vašíček při honbě za balonem fauloval Masaře a vyrobil tak nic neřešící faul před zlínskou brankou.

39

Červenkovi ale rozehra nesedla a míč skončil za brankou bez ohrožení kohokoliv.

37

Svatík zasáhl loktem do obličeje Slaměnu a Zlín má zajímavou akci z úhlu.

37

Zahradník proskočil mezi obránci a zprava zkoušel najít někoho ve vápně, našel tam pouze Svatíka, který hlavou odstranil hrozící nebezpečí pro Vysočinu.

35

Šiška dal vzpomenout na některé kličky Manuela Neuera, stejně jako německý gólman, i Šiška si poradil s Křišťálem a odkopl do pole.

34

Smejkal nahrál do vápna nabíhajícím spoluhráčům, všichni ale přeběhli a první obránce Zlína odkopl do dalšího nebezpeči, když nahrál přímo Smejkalovi, další ohrožení branky ale nepřišlo.

33

Křišťál nasadil kosu Slaměnovi a taktéž vidí žlutou kartu.

32

Turyna nabil na bombu Šteffelovi, jenže Šteffl ještě volil kličku a to nebylo dobrou věcí.

30

Balić nastavil nohu probíhajícímu Smejkalovi a po zásluze dostává žlutou kartu.

29

Faul od Smejkala na půli Zlína přisuzuje balon Fastavu. Rychlou rozehru využil nákopem do vápna Sklenář, zde ale nikoho z hostí nenašel.

28

Ve vápně hlavičkoval Masař, zamířil vysokým obloukem na vrchní síť brány.

27

Křišťál se dostal pod mírný tlak od hráčů Zlína, nakonec ale z toho hosté vytěžili zisk míče a následný faul zhruba 30 metrů od branky.

25

Slaměna překopával dva hráče, překopl ale i toho třetího, ten byl jediný ve zlínských barvách a hosté přišli o držení cenného předmětu.

24

Poslední minuty drží míč častěji Vysočina, z levé strany prozkoušel pozornost Šišky Smejkal, hostující gólman byl ale připraven. Následně zkoušel střílet Turyna, s tím si už hostující obránci poradili.

22

Křišťál z hloubi pole posílal do běhu Denisova, přihrávka ale byla velmi dlouhá a Šiška vyslal do běhu Baliće, toho fauloval Šteffl, karta se neuděluje.

20

Štěstí pokusil Červenka z hranice vápna, jeho pokus na delší „štangli“ Kolář bezpečně kontroloval.

19

Slaměna si poradil v souboji 1 na 1 a rychle předal na Červenku stojícího na druhé straně, ten upadl a Jihlava má tak míč.

18

Rychlá kombinace domácích skončila zblokováním přihrávky před branku od Novotného na rohový kop.

16

Venený podběhl balon, čehož využil Denisov a zkusil průnik po pravém křídle, byl ale zastaven odkopem prvního obránce do zdi nedaleké sportovní haly.

15

Masař měl na zádech dva obránce, přesto se otočil a vypálil, ale nedostal více prostoru a nevyšlo mu to. Na druhé straně ale Venený laxně odkopl balon přímo na domácího Vašíčka, který přenesl hru na volného Smejkala před brankou, ten ale z ostrého úhlu neskóroval.

13

Faul Křištála na Slaměnu značí rozehrávku faulu nedaleko od hostující branky Šiškou.

13

Jihlava zahrávala druhý rohový kop, Šiška sice vyběhl, ale nedoskočil. Za ním se nacházel Čáp, který se trefil vedle.

12

Na druhé straně ale přišla akce Sklenáře, který si potáhl balon až do vápna a předal před branku, od Vašíčka se míč odrazil na nohu Masaře, kterému ale hrací předmět také uskočil a bylo po všem.

11

Hra se mírně vyrovnala, úvodní nápor hostí domácí přečkali bez úhony a nyní útočí.

10

Denisov se vrátil do pole, ale jeho přihrávka hlavou byla stejně ofsajdová.

9

V souboji sice Šteffl přesprintoval Sklenáře, ale neřešilo to vůbec nic, neboť stejně skončil balon za postranní čárou.

8

První rohový kop přichází, kopnou ho domácí hráči. Centr odhlavičkoval daleko od brány Balić, z první to následně zkusil Křišťál, ale zamířil velmi vysoko nad.

7

Turyna prostrčil za sebe na Denisova, který se ale nemohl dostat do dráhy míče a Šiška vše vyřešil odkopem.

6

Pěkné gesto fairplay předvedl Čáp, když se přiznal k tečování míče a vhazování tak náleží hostům.

5

Úvodní pětiminutovka nabídla herní a optickou převahu Fastavu, ten ale nedokáže kloudně ohrozit Koláře v jeho brance.

4

Domácí kapitán pak i následně vybojoval míč, jenže v těžké pozici nahrál nepřesně Štefflovi, který neměl šanci si cokoliv zpracovat.

3

U postranní čáry Vašíček odkopl včas míč před Červenkou do zámezí.

2

Zlín zahájil utkání v tlaku a nepůjčuje domácím vůbec míč. Přesto ale byl k vidění brejk Jihlavy, který sám odehrál Turyna, střela k levé tyči z úhlu ale Šiškovi nebyla nijak závadná.

1

Od Masaře přišla přihrávka vzduchem na Bykhovského, který ale nedoběhl a balon byl mimo hru.

1

S pětiminutovým zpožděním začínáme, hosté ihned volili odevzdání míče na Koláře, který typicky diriguje obranu.

1

Výkop provede Zlín v bílých dresech, Jihlava má typickou modrou barvu.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, první je na ploše Zlín, Jihlava chvíli čeká v útrobách.

-7

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Smejkal, Vedral, Novotný, Denisov, Šteffl, Křišťál, Čáp, Turyna, Svatík, Vašíček (C)
Náhradníci: Beseda, Urbánek, Zhou, Karmazín, Řezáč, Lancman

FC Fastav Zlín: Šiška – Košák, Masař, Sklenář, Červenka, Zahradník, Tkadlec, Balić, Venený (C), Bykhovskij, Slaměna
Náhradníci: Lebánek, Pešek, Vozník, Kolář, Vičánek

Rozhodčí: Klíma – Nádvorník, Dobrovolný.
Jihlava měla sezonu solidně rozjetou. Úvodní prohry v prvních dvou kolech vykompenzovala třemi výhrami v řadě, porazila Olomouc 4:3, Třinec na jeho hřišti 4:1 a Karvinou doma 3:1. Proti Zbrojovce se ale juniorce nedaří, utkání v Kuřimi to potvrdilo a nabídlo prohru 0:3. Dělbu bodů zažili Jihlavští jenom jednou, a to na Slovácku, kde se oba týmy rozešly smírně 2:2.

Zlín začal v moravském derby remízou 0:0 se Slováckem. První výhru si zapsal právě nad Jihlavou, výsledek 4:0 byl po dvou gólech rozdělen do poločasů. První nula přišla proti Třinci, když hosté rozhodli dvěma góly v rozmezí čtyř minut druhé půle a domácí brali prohru 1:3. Na hřišti Zbrojovky to bylo jiné kafe, Zlín stvrdil výhru 3:1 až v 84. minutě. Následovala série dvou remíz, 3:3 s Baníkem a 2:2 v Olomouci. Poslední utkání Fastav zvládl, gólem z 89. minuty porazil Karvinou 3:2.
Dobrý podvečer z Jihlavy. Od nedělních 11:00 se v údolí řeky Jihlavy odehraje 8. kolo moravské části Juniorské ligy. Proti sobě budou stát týmy Jihlavy a Zlína. FC Vysočina Jihlava hraje o setrvání v první čtyřce, má tři výhry, jednu remízu a tři prohry. Ztrácí dva body na svého soupeře ze Zlína. Ten má tři výhry, tři remízy a jednu prohru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.