Mistrovství světa mužů

Belgie – Argentina

3:1

konec (25:19, 25:19, 22:25, 25:19)

12.09.2018, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencie • Skupina A • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.8 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:43:01)

0:0

Utkání skupiny A je u konce a Belgie do šampionátu vstoupila výhrou 3:1 nad Argentinou. První dva sety Belgičané zvládli na jedničku, vypracovali si náskok, který pak hravě dotáhli do zdárného konce a vypadalo to, že si dojdou pro jasnou výhru. Jenže ve třetím setu se Argentina zvedla, zlepšila útok, snížila a těšila se na případné srovnání. Jenže čtvrtý set opět patřil Belgii, ta vedla od úvodních míčů a nedala soupeři šanci sadu zdramatizovat. Belgie tak připisuje tři body do tabulky a do zítřejšího utkání proti Itálii může jít se zvednutým sebevědomím. Argentina má zítra volno, hrát bude až v pátek proti Dominikánské republice.

25:19

Čtvrtý set skončil.

25:19

Teď už je dobojováno, útok od pravého kůlu byl pro Belgii úspěšný a čtvrtý set tak zástupce Evropy vyhrál 25:19. Celkově získal zápas v poměru 3:1.

24:19

Druhý je taky pryč, nyní se pískal dotek v síti.

24:18

První mečbol je fuč, podání totiž dolétlo mimo kurt.

24:17

Mečboly pro Belgii, ty přichází po Poglajenově bloku do autu.

23:17

Teď už byl úspěšnější, útokem středem snížil.

23:16

Nesnížil ani Loser, jeho smeč zamířila poměrně daleko do autu.

22:16

Až moc prudká a nepřesná smeč, Argentina ještě zkusila kontrolu u videa, to však ukázalo, že teč se nekonala.

21:16

Lima byl na pravém kůlu zcela volný a složil míč vedle Van Den Driese.

21:15

Další argentinská chyba na podání, bod zdarma pro Belgii.

20:15

Van De Voorde se po odraženém míči natahoval marně, ten byl až příliš prudký.

20:14

Lima poslal míč do sítě, Belgii schází k celkové výhře už jen pět bodů.

19:14

No vida a Soler smečí středem proti nepřipravené obraně zase snižuje.

19:13

Mírné snížení, podávat jde Lima.

19:12

Už je to o sedm a s Argentinou to začíná vypadat bledě. Míč se odrazil od pásky a dopadl do míst, kde to jihoamerický tým vůbec nečekal.

18:12

Van De Voorde přidává další bod pro Belgii, trestá tím nedorozumění při kombinaci na druhé straně sítě.

17:12

Belgická zeď srazila míč na opačnou stranu, tím, od koho se odrazil, byl Van Den Dries.

16:12

Tohle bylo viditelně i slyšitelně přes prsty argentinského bloku. Šestnáctý bod připisuje Rousseaux.

15:12

Celkem hravě vytlučený blok Argentiny, míč se odrazil až za mantinely. Belgie vede o tři.

14:12

Gonzalez překonal belgický dvojblok a upravil na dvoubodový rozdíl.

14:11

Belgie potrestala nepříliš povedený servis soupeře, Deroo smečoval od levého kůlu.

13:11

Chyba na podání, trenér Belgie je hrubě nespokojen.

13:10

D'hulst po dopadu při bloku upadl a překulil se na protější stranu, ale bolest kotníku vyvážil fakt, že Belgie si připsala další bod. Útok Argentiny šel totiž do autu.

12:10

Další útok už ale patří Belgii a Verhees jde na servis.

11:10

Bod je po kontrole u videa přiznán Argentině, Conte trefil D'hulsteho prsty.

11:9

Nápor Argentiny zastavuje Verhees, je to o dva body.

10:7

Argentina ale ihned snižuje a na podání jde Solé.

10:6

Vytlučený blok Argentiny, Rousseaux je teď opravdu rozjetý.

9:6

Conte ale tento nápor končí chybou na servisu.

8:6

Po technickém oddechovém času se Argentina vrátila jako vyměněná a zase snižuje.

8:5

Sníženo, Argentina předvedla překvapivý útok z druhého úderu.

8:4

Rousseaux pouze posunul prsty míč k základní čáře a byl snad milimetrově přesný. Obrana Argentiny byla překvapena a nereagovala.

7:4

Teď byly bloky Belgie vytlučeny do zámezí, je ale vidět, že evropský celek hraje v o hodně lepší pohodě, než ve třetím setu.

7:3

Dokonalý hřebík! Lima trefil trojblok Belgie a Rousseaux sklopil ruce naprosto ideálním způsobem.

6:3

Bod se štěstím, míč se od bloků odrazil do ruky bránícího hráče a poté spadl hned za síť na straně Argentiny!

5:3

Rousseaux ale rozdíl vrací na dva body.

4:3

Teď už to bylo z jeho strany o mnoho lepší, snížil na rozdíl jediného bodíku.

4:2

Conte minul útok po čáře, míč složil do autu.

3:2

Další blok Belgie, na straně Belgie se raduje Van Den Dries. Jeho jednoblok byl opravdu výtečný.

2:2

Nyní se Zanotti marně natahoval po míči, Argentina byla potrestána dobrým blokem.

1:2

Zanotti doslova procpal míč za síť, Belgii nepomohl ani semknutý dvojblok.

1:1

Už je ale srovnáno, po souboji na síti se radoval Van Den Dries.

0:1

Čtvrtý set nám začal Loserovým sklepnutím míče na druhou polovinu, Argentina vede.

0:0

Začal čtvrtý set.

22:25

Třetí set skončil.

22:25

K obratu ale nedojde. Argentina zvládla útok, Solé poslal míč středem a ukončil třetí set. Ten Argentina vyhrála 25:22.

22:24

Van Den Dries postavil na síti další vyvedený blok a už je to jen o dva body. Argentina si okamžitě bere oddechový čas.

21:24

Belgie opět snižuje, nyní se pískalo provinění Argentinců během přihrávek.

20:24

Pryč je i ten druhý, na síti byl úspěšný Van Den Dries jako součást belgického dvojbloku.

19:24

První z nich je odmazán po technickém vytlučení bloků.

18:24

Setboly pro Argentinu!

18:23

Tak tohle byla velká chyba v rozehrávce, Deroo svůj úder poslal za síť a ještě do autu.

18:22

A posílá míč do sítě...

18:21

Sníženo, dvojblok u kůlu překonal Deroo. Sám jde nyní podávat.

17:21

Přes belgický blok šel Cavannaův útok, rázem je to už o čtyři a tohle vypadá pro Argentinu docela dobře.

17:20

Conteho pumelice končí další krátkou rozehru, Ribbens na jeho ránu nedosáhl.

17:19

Tuerlinckx to ale nechce dát jen tak snadno a sám u kůlu snížil.

16:19

Útok křížem, od levého kůlu byl úspěšný Loser. Argentina kráčí za snížením zápasu.

16:18

Jedna z těch delších výměn, po technickém úderu přes trojblok se prosadil Valkiers.

15:18

Prudký útok na střed končí dalším bodem pro Argentinu, soupeř si ihned vybírá oddechový čas.

14:16

Argentina vede o dva, Lima si připisuje další nechytatelný útok. Tento set je ze strany jihoamerického týmu zatím jasně nejlepší.

14:15

Přesně doprostřed palubovky posadil svůj útok Zanotti, belgická obrana byla jako zmrazená.

14:14

Lima přilétl k síti z druhé vlny a předvedl drtivou smeč. Zase máme vyrovnaný stav.

14:13

Rousseaux posílá svůj útok do zámezí, bylo to ale s tečí, takže bod pro Belgii!

13:13

Conte zastavil nápor Belgie, Van Den Dries byl už docela blízko menšímu trháku pro svůj tým...

13:12

Dokonale vytlučené bloky, Van Den Dries poslal od rukou soupeře míč k tribuně.

12:12

Solé srovnává.

12:11

Situace se ale nyní otáčí, dotahovat musí Argentina.

11:11

Teď už byl Lima úspěšnější, D'hulst jeho smeč nebyl schopen vybrat.

11:10

Belgie už vede, soupeři byl totiž odpískán chybně zahraný úder!

10:10

Náskok Argentiny je pryč, Limovi se nepovedlo skórovat.

9:10

Zase o bod, snížení zařídil u levého kůlu Van Den Dries.

8:10

Conte vrací svému týmu dvoubodový náskok, smečoval proti chybně postavenému bloku.

8:9

Vynikající servis, který Argentinci nevybrali podle představ. Deroo pak mohl smečovat z první.

7:9

Přes bloky se prosadil Deroo a nepotřeboval k tomu ani prudkou ránu. Vystačil si s technikou.

6:9

Vytlučený blok Belgie. Na levém kůlu zaúřadoval Zanotti.

6:8

Rousseaux si našel místečko, kam umístit svůj útok, je to zase o dva pro Argentinu.

5:8

Další špatný servis, dlouhý byl Van Den Dries.

5:7

Vytlučené bloky, na pravém kůlu se o to postaral Van Den Dries.

4:7

V tomto setu je zatím hodně chyb na podání, další předvedl belgický Van De Voorde.

4:6

Snížení, Lima byl nyní v útoku nepřesný.

3:6

Deroo dělal na základní čáře co mohl, ale drtivou smeč vybrat nedokázal.

3:5

Příliš dlouhý servis Argentiny.

2:5

Lima překonal na síti Derooa a vytloukl mu bloky.

2:4

Sníženo po vytlučených blocích, míč skončil až u diváků.

1:4

Lima nedal křížem soupeři šanci, úvod setu se vyvíjí dobře pro Argentinu.

1:3

Deroo vytloukl argentinský blok a už i Belgie se v tomto setu dočkala bodu.

0:3

A už o tři, tohle jihoamerický celek v tomto utkání ještě nezažil.

0:2

Belgický útok byl zablokován na síti, Argentina vede o dva!

0:1

Přetlačovanou na síti vyhrála Argentina. Belgický kapitán ještě reklamoval, že míč šel od Zanottiho, ale neuspěl.

0:0

Začal třetí set.

25:19

Druhý set skončil.

25:19

A druhý set je minulostí. Nad sítí vyrostl pevný blok, který míč srazil těsně za síť. I druhý set Belgie vyhrála výsledkem 25:19.

24:19

Středem pálil Van De Voorde, a jeho prudká rána byla nad síly argentinské obrany.

23:19

Setboly se zatím nekonají, tuto situaci odmítl Conte.

23:18

Už se blíží konec druhého setu, Belgie přidala další bod neprostupným blokem.

22:18

Na Gonzaleze letěl snadný míč, stačilo jej pouze odehrát a připravit útok, jenže míč mu propadl mezi prsty.

21:18

Van Den Dries je ale jistotou. I nyní vytáhl vítěznou smeč od kůlu.

20:18

Povedený blok proti Rousseauxovi, je to už jen o dva body.

20:17

Jako do zdi útočila dlouho Argentina, až na třetí pokus prolétl míč na druhou stranu kurtu.

20:16

Neskutečné! Belgičané vytáhli míč prakticky z palubovky a sami ihned zakončili nechytatelnou ranou podél dvojbloku! Prosadil se Deroo.

19:16

Argentina odpovídá naprosto stejně, i zde byla chyba hned na podání.

18:16

Nyní ale sám pokazil servis, míč poslal pouze do sítě.

18:15

Conte zakončoval do autu, už je to zase o tři. Na servisu pokračuje Rousseaux.

17:15

Dlouhou rozehru plnou excelentních úderů ukončil Vernees prudkou smečí. Belgie má z tohoto bodu obrovskou radost.

16:15

Těsný aut Argentiny, do druhého technického oddechového času jde Belgie s těsným náskokem.

15:15

Jenže o několik chvil později sám pokazil podání.

15:14

Belgie má ale Van Den Driese, ten svému celku vrátil vedení křížným útokem z pravé strany.

14:14

No a už je vyrovnáno! Argentině k tomu pomohl dvojblok Zanottiho se Solém.

14:13

Zanotti zastavil Rousseauxe, rázem je to jen o bod.

14:12

Van De Voorde kazí servis.

14:11

Útok Conteho mířil k lajně, dal tomu ale trochu horší úhel a ve skutečnosti dopadl míč kousek do autu.

13:11

Gonzalez ale vzápětí kazí podání...

12:11

Už to ale zase neplatí, Solé měl na středu zcela volné pole působnosti.

12:10

Trochu ze záklonu útočil Van Den Dries, ale i tak byl úspěšný. Překvapil soupeře a svému týmu vrátil dvoubodový náskok.

11:10

Conte se trefil na čáru, přesněji to přes blok hrát nešlo.

11:9

Van Den Dries si naskočil z druhé vlny a byl nekompromisní.

10:9

Gonzalez křížným útokem složil míč na palubovku a málem u toho trefil Verheese.

10:8

Prudká rána Van Den Driese, obrana Argentiny dělala co mohla, ale tohle nevybrala.

9:8

Vytlučené bloky. Zanotti měl na levém kůlu dost času na přípravu útoku a dokonale toho využil.

9:7

Belgie opět trošičku uniká, argentinský útok šel do autu.

8:7

Bod pro Belgii, rychlý útok zakončil z druhé vlny Van Den Dries. A je tu první technický oddechový čas druhého setu.

7:7

Špatné podání i na straně Belgie, Van Den Dries byl až moc dlouhý.

7:6

Belgie už ale zase vede, Argentona chybovala na podání.

6:6

A je srovnáno po šesti. Van Den Dries neprostřelil Zanottiho.

6:5

Opět Zanotti, nyní ve formě tvrdé smeče. Deroo míč poslal pouze do míst, odkud nešel hrát.

6:4

Chytrý útok Zanottiho do zadní části dvorce, tohle brát nešlo.

6:3

Hned tři hráči se postavili útoku Argentiny, od Van De Voordeho šel míč k zemi.

5:3

Deroo pokazil podání, míč má Argentina.

5:2

Podobná situace nastala i na druhé straně, skóroval Van Den Vries.

4:2

Nyní belgický dvojblok neuspěl, Conte jej dokázal vytlouci.

4:1

Vysoký oblouček byl nad síly Argentinců, Deroo si zatím tento zápas užívá. A přidává další bod.

3:1

Dokonalý dvojblok Belgie, ta se hned na začátek setu dostává do miniaturního trháku.

2:1

Chyba Poglajena na servisu.

1:1

Gonzalez srovnal od levého kůlu křížnou smečí. Míč dopadl přesně k čáře.

1:0

Prudká rána Derooa na úvod druhého setu. Reakce soupeře byla sice rychlá, ale nepřesná.

0:0

Začal druhý set.

25:19

První set skončil.

25:19

Conte opět předvedl prudkou ránu, nyní k lajně. Původně byl ohlášen bod pro Belgii, po jestřábím oku se ale verdikt mění, neboť bylo prokázáno, že míč dopadl těsně do autu. Belgie vítězí 25:19!

24:19

První je odvrácen drtivým útokem Facunda Conteho, nyní ale bude útočit Belgie.

24:18

A opět byli Argentinci v síti. Ti sice nesouhlasí, skóre se už ale nemění. Jsou tu setboly.

23:18

Gonzalez byl při svém úderu v síti, nabídl tak Belgii bod zdarma.

22:18

Nepřesné podání Poglajena, ten poslal míč příliš nalevo.

21:18

Argentina snižuje Gonzalezem a jeho útokem od levého kůlu.

21:17

Samotný Van De Voorde zastavil Loserův útok, Belgie už vede o čtyři body.

20:17

Vytlučený dvojblok Argentiny, přitom pro Losera s Poglajenem to nebyla až tak složitá situace. Míč ale spadl těsně vedle pomezní čáry.

19:17

Lehká teč argentinského bloku zmátla jak Fernandeze, tak Conteho a míč šel k zemi.

18:17

Už je sníženo po útoku středem, Loser se prosadil i přes bloky.

18:16

Belgie začala úřadovat, Deroo nyní sklepl prudký útok Argentiny na stranu jihoameričanů.

17:16

Třetí bod v řadě pro Belgii, soupeři nyní nevyšel útok levou stranou, prudká smeč letěla kus za základní čáru.

16:16

A znovu. Náskok Argentiny je pryč, nyní si bod připisuje Van Den Vries.

15:16

Od Poglajena se míč odrazil mimo vymezený prostor, Belgie skórovala vytlučenými bloky.

14:16

Stejná situace nastala i na druhé straně, prudká Van Den Driesova rána skončila mimo hrací plochu.

14:15

Už o jeden, Poglajen pokazil podání.

13:15

Rousseaux marně stíhal rychlý míč, ten spadl na palubovku a Argentinci tak zase vedou o dva.

13:14

To se nyní postavilo na stranu evropského týmu, obranný úder Argentiny dopadl těsně do autu.

12:14

Další bod Argentiny, od bloku se míč odrazil k základní čáře. Takže i trocha toho štěstí.

12:13

Neskutečně vysoký výskok předvedl Solé a poté následoval prudký hřebík kolmo k palubovce.

12:12

Je to opravdu fofrovačka. Nyní na pravém kůlu smečoval po čáře Deroo.

11:12

Špatný příjem Belgie nabídl Solému snadnou smeč z prvního úderu. A ten toho využil...

11:11

Bleskový útok středem ukázal Loser, belgická obrana se vůbec nestačila postavit.

11:10

A Belgie otáčí skóre, a to pomocí neprostupného dvojbloku!

10:10

Přes bloky se prosadil Deroo, Loser s Gonzalezem neměli šanci zasáhnout.

9:10

Chyba jihoameričanů, Gonzalez nedokázal zpracovat oblouček, který vyprodukoval Deroo.

8:10

Stále ale sledujeme přetahovanou o každý bod, Argentina si drží svůj těsný náskok.

8:9

Další křížný útok Belgie, ten zatím pro Evropany nese ovoce.

7:9

Hru ale zase otáčí Gonzalez. Zase je to o dva.

7:8

Deroo zastavil nápor Argentiny povedeným křížným útokem.

6:8

Situaci ještě prověřilo video, to ale potvrdilo předcházející verdikt. Argentina vede 8:6.

6:8

A je to o dva body. Jeden z hráčů belgického trojbloku byl v síti a rozhodčí okamžitě pískal.

6:7

Trochu překvapivý útok předvedl González, belgická obrana nebyla připravena a jihoamerický tým už vede.

6:6

Chyba na servisu, srovnáno. Podávat jde Solé.

6:5

Na levém křídle byl připraven Rousseaux a svou bombu složil na palubovku.

5:5

Conte opět srovnává, je to zatím rychlá přelévaná.

5:4

Dobře připravený útok proti jednobloku, prosadil se Van De Voorde.

4:4

Na podání jde Gonzalez, bude se snažit jej nepokazit, tak jak se stalo jeho belgickému protějšku.

4:3

Menší nedorozumění Argentinců, míč jim upadl na palubovku.

3:3

Středu sítě zatím vládne argentinský Loser, opět srovnal.

3:2

Zatím se hraje opravdu rychlý volejbal, Deroo smečoval u levého kůlu a opět strhl vedení na stranu Belgie.

2:2

Na středu si na přihrávku naskočil Loser belgický blok neměl žádnou šanci.

2:1

Na levé straně dostal nabito Deroo a trefil přesně Gonzaleze. Belgie vede.

1:1

Už to ale neplatí, De Cecco totiž pokazil podání.

0:1

První útok zakončil Poglajen, Argentina tak zahajuje zápas vedením.

0:0

0:0

Belgie: Van Den Dries, Tuerlinckx, Deroo (C), D'hulst, Grobelny, Stuer (L). Lecat, Klinkenberg Verhees, Van De Voorde, Ribbens (L). Valkiers, Rousseaux, Coolman.

Argentina: Zanotti, Cavanna, Poglajen, Conte, Loser, Gonzalez, Solé, Lima, Crer, De Cecco (C), González (L), Lopez, Ramos, Fernandez (L).

Rozhodčí: Nasr Shaaban (EGY), Luis Gerardo Macias (MEX).

0:0

Vše je připraveno, zápas může začít.

0:0

Zápas uvidí Nelson Mandela Forum ve Florencii a začne se hrát ve 20:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

0:0

Argentina

I argentinští volejbalisté hráli na posledním šampionátu v Polsku a dopadli o něco lépe, než jejich dnešní soupeř. Po postupu ze skupiny A, kde zdolali Venezuelu, Kamerun a Austrálii a naopak podlehli Srbsku a Polsku, hráli nadstavbu, jenže ta už byla nad jejich síly a po šestém místě pro ně šampionát skončil. Nutno ale uznat, že soupeři už v této fázi nebyli vůbec snadní.
Na letošní mistrovství vedla cesta přes bronz na jihoamerickém šampionátu v roce 2017 a následný domácí miniturnaj s Chile a Venezuelou. Argentina oba zápasy vyhrála a mohla se radovat z postupu na turnaj do Itálie a Bulharska.

0:0

Belgie

Belgičtí volejbalisté se na letošním šampionátu pokusí vylepšit poslední výsledek z posledního šampionátu, v Polsku skončili na 17.-20. místě. Ve skupině D tehdy vyhráli pouze jediný zápas, když zdolali Portoriko 3:0. Duely proti Francii, Íránu, USA a Itálii pak skončily nezdarem.
Na letošní šampionát se Belgie probojovala po domácím úspěchu v kvalifikační skupině G, když zdolali všech pět svých soupeřů s bilancí setů 15:1. Jasný postup, dnes ale týmu začne zcela jiná šichta, o mnoho těžší.