MONACObet liga

MFK Skalica – FC ŠTK 1914 Šamorín

2:0

konec (1:0)

08.09.2018, 19:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • 8. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 1.3 5.2 6.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skalica potvrdila úlohu favorita a na domácej pôde pohodlne porazila Šamorín 2:0. Hostia prvý raz vystrelili až po 70. minúte, záverečný tlak priniesol štyri zákroky Junasa, avšak ani jeden gól.

MFK drží kontakt s Komárnom, manko medzi prvým a druhým tímom ligy činí jeden bod. Šamorínčania sa po prehre prepadli až na štrnástu pozíciu. (20:50:48)

90

Ofsajd ukončuje jednu z posledných akcií celého merania síl. Nachytaný v ňom bol útočník FC ŠTK.

89

Žltú kartu dostáva Németh (FC ŠTK Fluminense Šamorín).

88

Skaličanom sa atak po krídle nevydaril, mrzieť ich to však nemusí. Hajdúch rozohráva rýchlosťou svetla.

87

Avšak center sa Šamorínu vôbec nevydaril, bola z toho kontra, ktorá sa končí faulom v stredovom kruhu. V tejto chvíli je zrejmé, že tri body zostanú na Záhorí.

86

Domáci gólman mal plné ruky práce s touto strelou. Nakoniec sa bude kopať rohový kop.

85

Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

84

Rastislav Jurenka sa nebojí ukazovať žlté karty, tie však Šamorínčanom nepomáhajú, nakoľko sa kvôli nim hra kúskuje.

82

Žltú kartu dostáva Szöcs (MFK Skalica).

82

Žltú kartu dostáva Jakubek (MFK Skalica).

81

Posledných desať minút začíname nepresnou koncovkou skalického borca. Otvorená obrana Šamorína, to môže znamenať definitívne K.O.

80

Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

79

Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Opiela, prichádza Milota.

79

Domáce MFK taktiež kontruje strelou medzi tri žrde, Hajdúch pozorný a drží svoj tím ešte ako-tak v hre o body.

78

A ďalší zásah Junasa. No, hostia sa nevzdávajú.

77

V krátkom časovom slede Fluminense opäť preverilo Junasa, ktorému sa, zdá sa, črtá na ťažšie chvíle.

75

Pokus o priame ohrozenie brány Hajdúcha nevychádza, Šamorín s rýchlou rozohrávkou z malého vápna.

74

Striedanie v tíme FC ŠTK Fluminense Šamorín: z ihriska odchádza Mezovský, prichádza Almaský.

74

Faul hosťujúceho hráča. Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju bude domáci celok.

73

Strela na domácu svätyňu! Junas si prvý raz zachytal takmer až v záverečnej štvrťhodine.

72

Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

71

Štatistiky na konci 70. minúty:

Strely na bránu – 4:0.
Strely mimo bránu – 3:0.
Rohové kopy – 5:2.

71

Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Tomovič, prichádza Pospíšil.

70

Futbalista hostí bol netrpezlivý, postranný rozhodca odmával ofsajd.

69

Žltú kartu dostáva Štrbák (FC ŠTK Fluminense Šamorín).

68

Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

67

Vhadzovanie pre hostí z úrovne pokutového územia na útočnej polovici.

66

Jeden z domácich hráčov bol v útoku až príliš aktívny, čo neuniklo pozornosti hlavného rozhodcu. Útočný faul.

65

Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

64

Striedanie v tíme FC ŠTK Fluminense Šamorín: z ihriska odchádza Euller, prichádza Hruška.

63

Nevyužitá kontra hostí, tí sa chytajú za hlavu a niečo na seba pokrikujú.

62

Píska sa faul domáceho mužstva na útočnej polovici.

61

FC ŠTK musí v záverečnej polhodine kompletne zmeniť svoj štýl hry, inak sa to tu môže zabaliť predčasne.

59

Skalica dala gól!
Presný zásah prichádza takmer okamžite, Hajdúch len neveriacky krúti hlavou. Záhoráci sú na najlepšej ceste za tromi bodmi. JOZEF DOLNÝ bol na ihrisku len dve minúty, ale aj tie mu stačili na trefu do čierneho.

58

Domáci tlačia a idú za gólom, ten visí na vlásku. Šamorín stále bez streleckého pokusu.

57

Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Mášik, prichádza Dolný.

56

Komárno svoj duel v Poprade vyhralo 2:0 a je jasné, že sa udrží na čele tabuľky. Skalica sa ale musí posnažiť, aby sa jej manko na vedúce KFC nenavýšilo.

55

Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

54

Ale center po rohovom kope bol pretiahnutý, a tak nenašiel toho správneho adresára.

53

A ešte jedna štandardka spoza rohovej zástavky pre Záhorákov.

52

MFK by rado pridalo poisťovací gól. Po zrazenej strele pokračujeme rohovými kopmi druhého mužstva ligy.

51

Žltú kartu dostáva Opiela (MFK Skalica).

50

Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

49

Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

48

Pokus hostí o založenie akcie stredom ihriska, to im ale nevyšlo podľa predstáv a o loptu prichádzajú.

47

Štatistiky na konci 1. polčasu:

Strely na bránu – 3:0.
Strely mimo bránu – 2:0.
Rohové kopy – 2:2.

46

Striedanie v tíme FC ŠTK Fluminense Šamorín: z ihriska odchádza Šmehyl, prichádza Peterson.

46

Začal sa druhý polčas.

45+2

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Žltú kartu dostáva Pončák (FC ŠTK Fluminense Šamorín).

45

Taktický faul jedného zo Skaličanov v strede poľa, Rastislav Jurenka sa už pozerá na hodinky.

44

Šamorín nedovolil Skalici ukončiť akciu, ešte je tu šanca aj pre hostí.

43

Domáci hráči založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov hostí.

42

Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

41

Úvodné dejstvo sa chýli ku koncu, dočkáme sa ešte nejakého vzruchu?

39

Ani MFK sa výrazne netlačí do zakončenia, za posledných desať minút sme nezaznamenali žiadnu koncovku.

38

Teraz to domáci futbalisti nemysleli zle, keď sa stredom poľa vybrali do útoku. Akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

37

Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

35

Hosťujúci útočník sa individuálnym spôsobom dostal až do šestnástky súpera, kde však v kľúčovom momente o loptu prišiel.

34

Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

33

Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

32

Žltú kartu dostáva Šmehyl (FC ŠTK Fluminense Šamorín).

32

31

Šamorín stále bez akejkoľvek strely, hostia v útoku bezzubí.

29

Favorit skóruje ešte pred koncom úvodnej polhodiny a môžeme povedať, že zaslúžene. Presadil sa PATRIK ABRAHÁM.

27

Akcia hostí už pokračovať nebude, dôvodom je útočný faul na pravom krídle.

25

24

Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

23

Domáci založili nebezpečný útok, ktorý bol zakončený šikovnou strelou, ktorá smerovala do priestoru bránky. Gólman si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

22

Hostia sa môžu chytať za hlavu, rohy sa takto nemôžu zahrávať. Do útoku už mieria domáci.

21

V krátkom časovom slede vidíme druhý rohový kop hostí.

19

Slabá exekúcia rohu, domáci sa ubránili.

18

Rohový kop si vyskúša aj Šamorín.

17

Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

15

Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

14

Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

13

Prvý roh zápasu bude patriť domácim.

12

Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

11

Skalica konečne preverila Hajdúcha, ten ale zachoval chladnú hlavu a pokus domáceho kanoniera chytil.

10

Desať minút z úvodu stretnutia je minulosťou, stále ale čakáme na akýkoľvek strelecký pokus.

9

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov.

8

Hráč hostí si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre domáce mužstvo.

6

Domáci futbalista sa z pravého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

5

Osmelila sa aj Skalica, ktorá na diaľku bojuje o prvé miesto s Komárnom. To dnes hrá v Poprade a na začiatku druhého polčasu vyhráva 1:0.

4

3

Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

1

Úvodný výkop patril Skalici, ktorá je jasným favoritom tohto merania síl.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Abrahám, Opiela (C), Nagy, Tomovič, Mášik, Haša, Jakubek
Náhradníci: Milošovič – Milota, Dolný, Pospíšil, Hollý, Jamrich

FC ŠTK Fluminense Šamorín: Hajdúch – John, Jánošík, Štrbák (C), Čunta – Šmehyl, Mezovský, Matheus Pato – Euller, Sabler, Németh
Náhradníci: Rožník – Guilherme, Almaský, Pončák, Peterson, Hruška, Fuják

Rozhodca: Rastislav Jurenka – Marián Jankovič, Michal Sluk.
MFK Skalica

Až do minulého kola patrilo Skalici prvé miesto, prišiel však šláger kola v Komárne a súboj s domácim KFC. To viedlo 1:0 po zásahu Domonkosa z 43. minúty, za hostí reagoval po zmene strán z penalty Opiela. Radosť Záhorákov netrvala dlho, už o dve minúty neskôr zhodne z bieleho bodu skóroval i Matić, na konečných 3:1 pre domácich upravil Mészáros.

Výsledok 1:3 z pohľadu MFK rezultoval do straty líderstva, avšak ani druhá priečka nie je na zahodenie, najmä ak manko na Komárno je len jednobodové. Inak Skalica päťkrát vyhrala a raz remizovala, čo dáva sumár 16 bodov. Vyčnieva aj vysoko aktívne skóre 18:5, ktoré je zároveň najlepšie v celej súťaži, viac gólov nedal nik, menej ráz inkasovalo už len spomínané Komárno.
FC ŠTK Fluminense Šamorín

Jedenásta pozícia v tabuľke nie je asi to, čo by v Šamoríne očakávali po siedmich hracích víkendoch. Osem bodov za dve výhry a tri remízy, ale i skóre 9:12 stačí akurát tak na vyhnutiu sa zostupovej zóne.

V uplynulom kole FC ŠTK hralo doma proti nováčikovi z Prešova. V nevyhovujúcom počas sa hostia ujali vedenia už v ôsmej minúte, Šarišania si poistili triumf tesne po zmene strán. Mohutný finiš Šamorína stačil akurát na skorigovanie z penalty, slovenské Fluminense tak nezvíťazilo druhý raz po sebe.
Vážení diváci, vitajte pri sledovaní priameho textového prenosu zo zápasu ôsmeho kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. Sobotňajší program ukončuje meranie síl medzi Skalicou a Šamorínom.

Stretnutie sa začne o 19:00.