Kvalifikace mistrovství světa - ženy

Island – Česko

1:1

konec (0:1)

04.09.2018, 17:00 • Laugardalsvöllur, Reykjavík, Island • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Dámy a pánové, skončilo nám poslední utkání kvalifikační skupiny mezi Islandem a Českem. Na obou stranách je vidět smutek, zřejmě díky souhře ostatních výsledků se Island do bojů o baráž taktéž nepodívá. Na tvářích zejména domácích hráček jsou vidět slzy, výhra by je zřejmě posunula dále. Ve druhé půli ubylo jak šancí, tak i fotbalové krásy. Český tým mohl jít do dvougólového vedení v 52. minutě, jenže Divišová nedostala míč do branky. Mohlo být srovnáno v minutě osmapadesáté, Magnúsdóttirová ale nezakončila brejk ideálně. Blížící se konec utkání přinesl na stadion lehkou nervozitu, přesto se domácí hráčky kýžené trefy dočkaly. V 87. minutě se střelou obloučkem prosadila Glódís Viggósdóttirová. Klíčové selhání Islanďanek přišlo v 90. minutě, kdy byla nařízena penalta po faulu Svitkové, domácí kapitánka S. Gunnarsdóttirová ale neproměnila svůj pokus. Více se již toho nestalo, ani jeden tým se tak na MS nedostane. (18:56:56)

90+5

90+4

Před domácí brankou operovaly hned čtyři hráčky Češka, míč však do branky dopravit nedokázaly.

90+4

Zřejmě poslední výkop Votíkové na půli.

90+3

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Szewieczková, přichází Chlastáková.

90+3

Domácí se pokusili ještě o druhý gól, ale hlavička od Fridriksdóttirové šla vedle.

90+2

Nastavují se tři minuty, zbývá jenom ta jedna.

90+1

Votíková ale domácí kapitánku skokem k pravé tyči vyčapává!

90

90. Penalta pro Island

90

Penalta pro Island! Svitková stáhla k zemi Viggósdóttirovou!

90

Islanďanky budou rozehrávat roh, v poslední minutě řádné hrací doby.

89

Žlutou kartu dostává Martínková L. (Česko).

87

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Divišová, přichází Nepokojová.

87

87. VIGGÓSDÓTTIROVÁ - 1:1

87

Island právě vstřelil branku!
Šok pro české barvy, je srovnáno! Po dlouhém vhazování sice naše hráčky odhlavičkovaly mimo dosah, ale GLODÍS VIGGÓSDÓTTIROVÁ z prostoru penalty nakopla míč takovým způsobem, že obloučkem zaletěl do levého vinglu!

87

Za chvíli přijde další vhazování, Češky odvrátily nebezpečí.

86

Votíková neodkopla nijak skvěle a je tu další out, který bude vhazovat specialistka Atladóttirová.

86

O přímou střelu se pokusila Svitková, její pokus mířil značně vedle.

1:1

konec (0:1)

Branky: 87. Viggósdóttirová – 12. Szewieczková

Karty:   22. Martínková I. (CZE), 75. Bužková (CZE), 89. Martínková L. (CZE)

Neproměněná penalta: 90+1. Gunnarsdóttirová S. (CZE), brankář Votíková zneškodnil

Island: Gunnarsdóttirová Gudbjörg – Sigurdardóttirová Ingibjörg, Atladóttirová, Viggósdóttirová – Gísladóttirová, Gunnarsdóttirová Sara Bjorg (C), Gardarsdóttirová, Magnúsdóttirová – Jensenová, Jónsdóttirová, Fridriksdóttirová
Náhradníci: Sigurdardóttirová Sandra, Kristjansdóttirová, Albertsdottirová, Jóhannsdóttirová, Thorvaldsdóttirová, Jessenová, Hönnudóttirová

Česko: Votíková – Vyštejnová, Martínková Irena, Bartoňová – Divišová (C), Dubcová Kamila, Bužková, Svitková, Szewieczková – Martínková Lucie, Dubcová Michaela
Náhradníci: Růžičková – Dědinová, Sedláčková, Dlasková, Chlastáková, Nepokojová, Stašková

Rozhodčí: Projkovská – Milanovová, Izeiriová (všichni MKD)