Portugalská Primeira Liga

Vitória SC Guimarães – CD Feirense

0:1

konec (0:0)

20.08.2018, 21:15 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • 2. kolo • Jakub Štěrba (@sterba19)

Tipsport: 1.67 3.73 5.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pondělního večera se s Vámi loučím a u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se opět bude těšit, na shledanou. (23:16:22)
Máme tu konec utkání a opět nám fotbal ukázal jak může být nespravedlivý. Ač domácí celý zápas tlačili a ve druhém poločase postupně stupňovali svůj tlak, tak hosté jen zlobili z rychlých brejků a v ten nejméně vhodný čas pro domácí udeřili. V předposlední minutě normální hrací doby propálil brankáře Douglase Fábio Sturgeon, který tak rozhodl o exprotů tří bodů do Feirense.

90+8

90+8

Hosté už zápas nejspíše dohrají s míčem na útočné polovině. Další cenné vteřiny šetří u rohového praporku.

90+7

Z hranice vápna se do míče opřel Tyler Boyd, ovšem branku přestřelil.

90+7

Běží nám už poslední minuta nastavení, domácí mají čas na poslední nákop směrem dopředu.

90+6

Ola John si pomohl v souboji útočným faulem, hosté opět našetří při rozehrávce další vteřinky.

90+5

Míč se hezky kroutil směrem k bráně, na malém vápně nejvýše vyskočil brankář Secco a osvobozuje svůj tým.

90+4

Rohový kop pro domácí.

90+3

Hosté se snaží o časté kouskování hry. Nyní zcela mimo hru zůstává ležet na trávníku Tiago Gomes.

90+2

Žlutou kartu dostává João Silva (CD Feirense).

90+2

Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Edinho, přichází João Silva.

90+1

Ve druhém poločase se nastaví sedm minut!

90

Žlutou kartu dostává Caio Secco (CD Feirense).

89

89. Fábio STURGEON - 0:1

89

Feirense právě vstřelilo branku!
Šok pro domácí. Hosté využívají další rychlý protiútok, když nejprve byl FÁBIO STURGEON čistě zastaven, ale míč se k němu vrátil a poté přesnou střelou propálil Douglase.

88

Zbývá přibližně posledních pět minut i s nastavením, domácí jsou nadále v drtivém tlaku.

87

Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Rafael Crivellaro, přichází Tiago Gomes.

86

Nadýchyný centr do šestnáctky na který si počkal Caio Secco.

85

Dodô je bojovník. Zpoza hřiště odmítl další pomoc zdravotníků a vrátil se na hřiště pomoci svým spoluhráčům.

84

Velká nepříjemnost pro domáci Vitórii. Dodô si s v souboji nejspíše natáhl sval a je odnášen ze hřiště na nosítkách. Domácí už mají vyčerpaná všechna střídaní, tak hosté mají k dispozici přesilovou hru.

83

83. Luise Machada vychatal skvělým zákrokem Douglas.

83

Hosté mohli udeřit z brejku, jenže Luíse Machada skvělým zákrokem nohou vychytal Douglas.

82

Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Vítor Bruno, přichází Marco Soares.

81

Další pád v pokutovém území, João Carlos Teixeira se ocitl na trávníku po souoji s Fariasem, rozhodčí ukazuje pouze roh.

80

Dobrou minutku si poležel na trávníku Vítor Bruno, hosté už kouskují hru a snaží se šetřit cenné vteřinky, kde se jen dá.

79

Hezkou křižnou střelou se prezentoval Junior Tallo, ale na zadní tyči nikdo nedorazil do prázdné brány.

78

Hlavní rozhodčí i ve druhém poločase poslal hráče občerstvit. Čeká je závěrečná čtvrt hodinka, kde bude potřeba hodně síly.

77

Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Davidson, přichází Ola John.

77

Jublilejní třicátý faul má na starosti Edson Farias.

76

Domácí kombinují přes celou šíři hřiště, ale k zakončení se ne a ne dostat. Všechny útoky zlikviduje buď obrana nebo brankář Caio Secco.

75

Luís Machado je jak jinak než nedovoleně zastaven. Hosté rozehráli volný přímý kop dopředu na Edinha, který proti mnohočlenné přesile neměl nárok.

74

Hezký načechraný centr, ovšem nejvýše vyskočili hráči v modrém, tedy hosté.

73

João Carlos Teixeira zastaven opět nedovoleně, další z mnoha standartek pro domácí Vitórii.

72

Caio Secco si zahrával, když vyběhl daleko z brány. Vůbec se mu nepodařilo zpracovat balon, naštěstí Antonio Briseňo vše zachránil důrazným odkopem.

71

Hosté zatím ve druhé půli nepředvedli vůbec nic, nyní se sice dostali za půlicí čáru, tam ale jejich akce brzy skončila.

70

Nene, souboj to byl čistý, hra pokračuje za stavu 0:0.

69

Přesto rozhodčí celou věc zkoumá ještě s videorozhodčím.

68

Souboj uvnitř šestnáctky, Babanco tělem odstavil Florenta Hanina od míče. Penalta se nepíská.

67

Edson Farias se výborně probil přes několik hráčů až do pokutového území. Vše udělal krásně, až na poslední centr, který nikoho nenašel.

66

Jasným faulem se provinil Babanco, domácí rychle rozehráli.

65

Domácí nadále stupňují svůj tlak. Hosté neví kam dřív skočit.

64

Prudkou střelu zastavil Antonio Briseňo hrudníkem, domácí se snažili reklamovat ruku, ovšem hlavní rozhodčí si do toho povídat nenechá.

62

62. Střídající Tallo střelou z otočky neuspěl.

62

Střídající Junior Tallo se dostal po dvaceti vteřinách do zakončení, nicméně jeho střela z otočky větší starosti Seccovi neudělala.

61

Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Guillermo Celis, přichází João Carlos Teixeira.
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Welthon, přichází Junior Tallo.

60

Centr na nabíhajícího Welthona si pohlídala hostující obrana s pomocí brankáře.

59

Domácí začínají přitápět pod kotlem, ovšem krom jednoho zakočení André Andrého se do ničeho nedostali. Zatím defenzíva hostů pracuje na jedničku.

58

Tyler Boyd vybojoval další rohový kop, na ten si naskočil nikým neatakovaný Caio Secco.

57

Jediní kdo si dnes zaslouží pochvalu od první minuty jsou fanoušci obou táborů, oba své svěřence naplno povzbuzují od začáku utkání.

55

Když nevíš co s míčem – tak vystřel, říká jedno pravidlo. Alhassan Wakaso se jím řídil, ale žádnou velkou díru do světa sřelou neudělal.

55

Davidson se prodral na pravé straně skrz dva hráče, následně ale příliš přetáhl centr, ke kterému už se neměli domácí jak dostat.

54

Nakonec Feirense vytěžili rohový kop, který žádné nebezpeční před brankou Douglase nepřinesl.

53

Alhassan Wakaso zahrál při obraném zákroku v pádu rukou. Hosté pokračují v útočné akci.

52

Pedro Henrique nedokázal odcentrovat proti dvěma bránícím hráčům, ti domácího kapitána zatáhli až k rohovém praporku, kde ho odzbrojili.

51

Nedovolený zákrok si vykoledoval Tyler Boyd na hráčích Feirense. Slušná šance pro domácí z volného přímého kopu.

50

50. André André střelou z halfvoleje trefil je místo, kde byl brankář Secco

50

Hezká akce domácích. Florent Hanin našel přesně ve vápně Welthona, který hrudí jen sklepl na André ANDRÉHO. Ten z první trefil jen prostředek brány, kde byl připravený Caio Secco.

49

Davidson zůstává ležet na trávníku poté, co ho nedovoleně sestřelil ve vzdušném souboji Antonio Briseňo.

48

Doufáme, že si hráči do druhé půlky obuli střelecké kopačky a uvidíme nějaké branky, zatím je zápas na šance velice chudý.

47

Ve druhém poločase měli výkop hostující Feirense, který nyní bude útočit zprava doleva.

46

Hlavní rozhočí a hráči obou mužstev se nám vracejí na hrací plochu, zápas bude co nevidět pokračovat.
Máme za sebou první poločas, který nenabídl žádnou branku, ba navíc ani moc fotbalovosti jsme ani na jedné ze stran příliš neviděli. Domácí sice drží více balon na svých kopačkách, ale do žádné vyložené šance se nedostali. Doufejme, že druhý poločas bude o něčem jiném. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Po rohu se dostal k hlavičce jeden z domácích fotbalistů, ovšem Caio Secco ji bez větších potížích kryje.

45

Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví jednu minutu nad rámec normální hrací doby.

44

V závěru poločasu má domácí Vitória možnost rozehrát rohový kop.

43

Antonio Briseňo uhlídal tělem nabíhajícího Davidsona, ten na něj kličkou nevyzrál.

42

Rafael Crivellaro nyní křižnou střelou trefil prostor brány, Douglas připravený.

41

Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se před odchodem hráčů do šaten nějaké zajímavé situace?

40

Alhassan Wakaso nezpracoval jednoduchou přihrávku, míč mu projel mezi nohy a hosté budou rychle vhazovat.

39

Zatím sledujeme zápas plný nedovolených zákroků, je to víc boj než fotbal.

38

Ke střele z voleje se dostal Davidson, svoji ranou vylekal spíš diváky v horních řadách stadionu.

37

I na druhé straně budou mít domácí po zblokovaném centru k dispozici rohový kop.

36

Edinho to zkusil ze standartní situace rovnou na bránu, jeho střela se mezi tři tyče vůbec nevešla.

35

Žlutou kartu dostává Dodô (Vitória SC Guimarães).

34

Hosté mají k dispozici další roh, na hranici vápna se se zmocnil míče Farias, ovšem ke střele se nedostal. Domácí hráči ho rychle dostoupili.

33

Rafael Crivellaro střelou ze střední vzdálenosti hodně minul Douglasovu bránu.

32

Hlavní rozhodčí pozastavuje hru, hráči mají možnost se občerstvit u střídaček.

31

Domácí zatím kazí předfinální přihrávky, hromadu z nich dokázali hosté vystihnout a hrozit z nebezpečných brejků.

30

Ten si domácí obrana pohlídala. Tiago Silva se k zakončení nedostal.

29

Akce pokračovala dalším prudkým centrem z pravé strany, Douglas boxuje na další rohový kop.

28

Hezký centr na malé vápno, kde se k hlavičce dostal Bruno Nascimento, ovšem branku přestřelil.

27

Velmi slabý centr, který na rohový kop tečoval Welthon.

26

Hosté díky dobrému napadání získali míč ve středovém kruhu, následně byl Luis Machado nedovoleně zastaven.

25

Parádně si zaběhl za hostující obranu Wakaso, zpětnou přihrávkou na hranici vápna nikoho nenašel.

22

Centr do šestnáctky, kde hlavičkoval Edinho, ovšem branku o dobrý kus netrefil.

21

Žlutou kartu dostává Vítor Bruno (CD Feirense).

20

Máme za sebou prvních dvacet minut hry. Zatím jsme neviděli ani na jedné straně žádnou nebezpečnou situaci.

17

Centr do pokutového území hostů, tam se zaskvěl obranným zákrokem kapitán Babanco.

16

Welthon si nepohlídal moment přihrávky, praporek pomezního rozhodčího okamžitě vyletěl vzhůru – ofsajd.

15

Davidson tvrdým skluzem zajel na kotníky Fábia Sturgeona, hosté zůstanou u balonu.

14

Tiago Silva vyslal rychlou přihrávku za obranu, nejrychleji u míče byl domácí brankář Douglas.

13

Bruno Nascimento už je na nohou, vypadá v pořádku.

12

Tyler Boyd hrál nohou hodně vysoko, domácímu hráči byl odpískán útočný faul.

11

Hosté získali na půli hřiště zadarmo míč, avšak jak snadno ho získali, tak rychle o něj přišli.

10

Domácí Vitória kombinuje ve středu hřiště, nicméně zatím se k průnikové přihrávce za obranu nedostali.

8

Pád v pokutovém území domácích, píšťalka rozhodčího zůstala němá.

5

Luís Machado byl podél postranní čáry zastaven v rámci pravidel, hostům nepomohli ani mohutné protesty.

4

V prvních minutách jsou aktivnější hosté, kteří zatím drží balon.

2

Hlavní rozhodčí nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání může odstartovat, pojďme na něj! Výkop měli na starosti domácí fotbalisté.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória SC Guimarães: Douglas – Hanin, Pedro Henrique, João Afonso, Dodô – A. André, Wakaso – Davidson, Celis, Boyd – Welthon.
Náhradníci: M. Silva – Rafa Soares, J. C. Teixeira, Tozé, Osorio, John, Tallo.

CD Feirense: Secco – V. Bruno, Briseňo, Nascimento, Farias – Tiago Silva, Crivellaro, Babanco, L. Machado – Edinho, Sturgeon.
Náhradníci: Brigido – T. Gomes, Cris, João Silva, Valencia, Mesquita, Soares.

Rozhodčí: Hugo Miguel – Álvaro Mesquita, Ricardo Santos.

feirense CD Feirense
Hostující tým se v minulé sezóně umístil hned nad sestupovou hranicí, když ve 34 zápasech uhrál pouze devět výher, čtyři remízy a hned v jednadvaceti případech odešli jak poražení. Od sestupu je nakonec dělil pouhý jeden bod. Tým pod taktovkou Nuna Santose v letní přípravě uhrál jednu výhru, jednu remízu a tři porážky proti nikterak slavným soupeřům. V rámci prvního kola přivítali na svém stadionu Rio Ave, proti kterému nebyli favoriti, ale Feirense na úvod překvapili a připsali si výhru 2:0, kterou zařídili svými brankami Tiago Silva a Edinho.
1511 Vitória SC Guimarães
Domácí prožili loni klidnou sezónu, kterou zakončili ve středu tabulky. Konkrétně na deváté příčce se ziskem 43 bodů za 13 výher, 4 remízy a 17 proher. Letošní rok by postavení v tabulce rádi vylepšili. Vitória má za sebou celkem povedenou přípravu, z pěti zápasů odešli čtyřikrát jako vítězové a jedno utkání skončilo remízou. Los jim na úvod určil jednoho z největších adeptů na titul – Lisabonskou Benficu a Vitória rozhodně nepropadla. Po poločase, který prohráli 0:3, se ve druhém poločase zvedli a nakonec málem ukopali ještě remízu.
Vítám všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu druhého kola Portugalské Primeira ligy. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Vitória SC Guimarães a CD Feirense. Utkáním vás provede Jakub Štěrba, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.