Statistiky:
Postupující do finále hodu oštěpem žen
1. Christin Hussongová (GER) 67,29 m (PB)
2. Martina Ratejová (SLO) 61,69
3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,61 (=PB)
4. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,27
5. Taciana Chaladovičová (BLR) 61,21
6. Madara Palameikaová (LAT) 60,21
7. Marija Vucenovićová (SRB) 59,98
8. Jenni Kangasová (FIN) 59,96 (SB)
9. Sofi Flinková (SWE) 59,58
10. Sigrid Borgeová (NOR) 59,55
11. Irena Šedivá (CZE) 59,34
12.Alexie Alaisová (FRA) 59,29
Průběžné pořadí sedmiboje po 2 disciplínách
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2193 b.
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 2142
3. Kateřina Cachová (CZE) 2122
4. Louisa Grauvogelová (GER) 2057
5. Carolin Schäferová (GER) 2041
6. Ivona Dadicová (AUT) 2030
7. Esther Turpinová (FRA) 2024
8. Maria Huntingtonová (FIN) 2000
9. Xénia Krizsánová (HUN) 1996
10. Rimma Hordijenková (UKR) 1990
...
28. Lucia Vadlejch (SVK) 1799
Konečné pořadí skoku do výšky, sedmiboj žen
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 191 cm (=SB)
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 191
3. Kateřina Cachová (CZE) 185 (=PB)
4. Bianca Salmingová (SWE) 182
5. Ivona Dadicová (AUT) 182 (SB)
6. Xénia Krizsánová (HUN) 179 (=SB)
6. Carolin Schäferová (GER) 179
8. Rimma Hordijenková (UKR) 179
9. Lisa Linnellová (SWE) 179 (PB)
10. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 179 (SB)
...
27. Lucia Vadlejch (SVK) 167
Postupující do semifinále 800 m mužů
1. Adam Kszczot (POL) 1:46,31 min
2. Mateusz Borkowski (POL) 1:46,41
3. Amel Tuka (BIH) 1:46,47
4. Álvaro de Aribba (ESP) 1:46,48
5. Lukáš Hodboď (CZE) 1:46,50 (PB)
Daniel Rowden (GBR) 1:46,59
7. Thomas Roth (NOR) 1:46,70
8. Guy Learmonth (GBR) 1:46,75
9. Jevhen Hutsol (UKR) 1:46,97
10. Daniel Andújar (ESP) 1:46,99
11. Andreas Kramer (SWE) 1:47,87
12. Andreas Bube (DEN) 1:47,94
13. Saul Ordóñez (ESP) 1:47,95
14. Michal Rozmys (POL) 1:48,01
15. Elliot Giles (GBR) 1:48,05
16. Pierre-Ambroise Bosse (FRA) 1:48,14
...
Filip Šnejdr (CZE) 1:48,70 nepostoupil
Postupující do semifinále 110 m překážek mužů
1. Paolo Dal Molin (ITA) 13,40 s (PB)
2. Hassane Fofana (ITA) 13,50 (PB)
3. Erik Balnuweit (GER) 13,55
4. Koen Smet (NED) 13,61
5. Garfield Darien (FRA) 13,62
6. David King (GBR) 13,65
7. Lorenzo Perini (ITA) 13,65
8. Vladimir Vukicevic (NOR) 13,67
9. Konstadínos Douvalídis (GRE) 13,68
10. Alexander John (GER) 13,69
11. Artur Noga (POL) 13,71
12. Elmo Lakka (FIN) 13,75
Postupující do finále skoku dalekého žen
1. Ivana Španovićová (SRB) 684 cm
2. Shara Proctorová (GBR) 675
3. Malaika Mihambová (GER) 671
4. Lorraine Ugenová (GBR) 670
5. Khaddi Sagniaová (SWE) 669 (SB)
6. Nastassia Mirončiková-Ivanovová (BLR) 668
7. Juliet Itoyaová (ESP) 665
8. Marina Bechová (UKR) 664 (=SB)
9. Jazmin Sawyersová (GBR) 664
10. Ksenija Baltaová (EST) 663 (=SB)
11. Nektaria Panagiová (CYP) 662
12. Evelise Veigaová (POR) 661 (=NU23R)
Postupující do finále hodu diskem žen
1. Sandra Perkovićová (CRO) 64,54 m
2. Shanice Craftová (GER) 61,13
3. Nadine Müllerová (GER) 60,64
4. Irina Rodriguesová (POR) 59,22
5. Claudine Vitaová (GER) 59,18
6. Alexandra Emilianovová (MDA) 58,83
7. Daisy Osakueová (ITA) 58,73
8. Liliana Cáová (POR) 58,37
9. Eliška Staňková (CZE) 57,81
10. Dragana Tomaševićová (SRB) 57,77
11. Jade Lallyová (GBR) 57,71
12. Hrisoúla Anagnostopoúlouová (GRE) 56,52
Konečné pořadí 100 m překážek, sedmiboj žen
1. Louisa Grauvogelová (GER) 12,97 s
2. Kateřina Cachová (CZE) 13,29 (=SB)
3. Carolin Schäferová (GER) 13,33
4. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 13,34 (SB)
5. Grit Šadeiková (EST) 13,37 (SB)
6. Esther Turpinová (FRA) 13,45
7. Anouk Vetterová (NED) 13,55
8. Verena Preinerová (AUT) 13,58
9. Maria Huntingtonová (FIN) 13,61
10. Mareike Arndtová (GER) 13,64
10. Xénia Krizsánová (HUN) 13,64 (SB)
...
18. Lucia Vadlejch (SVK) 13,98 (SB)
ČASOVÝ POŘAD
9:30 - hod diskem žen, kvalifikace
10:00 - sedmiboj žen, 100m překážek
10:30 - skok daleký žen, kvalifikace
10:55 - 110m překážek mužů, kvalifikace
11:05 - sedmiboj žen, skok vysoký
11:30 - 800m muži, kvalifikace
12:30 - hod oštěpem ženy, kvalifikace
V disku žen postoupila do finále Eliška Staňková, jež sice nesplnila kvalifikační limit, výkon 57,81 m ale na postup stačil.
Svůj desetiboj zahájila Kateřina Cachová, po vyrovnaném nejlepší letošním výkonu na překážkách a vyrovnaném osobáku ve výšce (185) se nachází po dvou disciplínách na třetí pozici. Lucia Vadlejch je zatím předposlední.
V rozbězích na 800 metrů nám udělal obrovskou radost Lukáš Hodboď, který díky novému osobáku postoupil do semifinálových bojů. To se nepovedlo Filipu Šnejdrovi, který skončil ve svém rozběhu šestý.
Na závěr se představily oštěpařky, kde suverénně postoupila jedna z favoritek Nikola Ogrodníková, a poté ve druhé skupině nezklamala ani Irena Šedivá. Ve finále oštěpu tedy budeme mít dvojnásobné zastoupení.
1. Christin Hussongová (GER) 67,29 m (PB)
2. Martina Ratejová (SLO) 61,69
3. Liveta Jasiunaiteová (LTU) 61,61 (=PB)
4. Nikola Ogrodníková (CZE) 61,27
5. Taciana Chaladovičová (BLR) 61,21
6. Madara Palameikaová (LAT) 60,21
7. Marija Vucenovićová (SRB) 59,98
8. Jenni Kangasová (FIN) 59,96 (SB)
9. Sofi Flinková (SWE) 59,58
10. Sigrid Borgeová (NOR) 59,55
11. Irena Šedivá (CZE) 59,34
12.Alexie Alaisová (FRA) 59,29
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
Irena Šedivá se druhým pokusem výrazně přiblížila postupu do finále, 59,34 m!
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
První pokus Ireny Šedivé, který skončil přešlapem
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
oštěpŽ
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 2193 b.
2. Nafissatou Thiamová (BEL) 2142
3. Kateřina Cachová (CZE) 2122
4. Louisa Grauvogelová (GER) 2057
5. Carolin Schäferová (GER) 2041
6. Ivona Dadicová (AUT) 2030
7. Esther Turpinová (FRA) 2024
8. Maria Huntingtonová (FIN) 2000
9. Xénia Krizsánová (HUN) 1996
10. Rimma Hordijenková (UKR) 1990
...
28. Lucia Vadlejch (SVK) 1799
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 191 cm (=SB)
1. Nafissatou Thiamová (BEL) 191
3. Kateřina Cachová (CZE) 185 (=PB)
4. Bianca Salmingová (SWE) 182
5. Ivona Dadicová (AUT) 182 (SB)
6. Xénia Krizsánová (HUN) 179 (=SB)
6. Carolin Schäferová (GER) 179
8. Rimma Hordijenková (UKR) 179
9. Lisa Linnellová (SWE) 179 (PB)
10. Géraldine Ruckstuhlová (SUI) 179 (SB)
...
27. Lucia Vadlejch (SVK) 167
oštěpŽ
oštěpŽ