4:0

konec (3:0)

08.08.2018, 16:30 • Skupina A • Jan Prošek

Tipsport: 1.27 6.29 8.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nizozemsko hrálo v tomto zápase velmi dobře, od úvodních minut kontrolovalo hru a důležitý krok k výhře udělalo v prvním poločase. Trefily se Nouwenová a dvakrát Kalmaová. Ve druhé části hry Nizozemky ještě přidaly jeden gól, technicky dobře provedenou střelou se prosadila Pelovaová. Ghana v tomto zápase nedokázala proměnit ani jednu ze čtyř střel na branku. (18:28:12)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:14.

90+2

90+1

Eva Van Deursenová vypálila z hranice velkého vápna. Její rána končí nad brankou.

90

Nastavovat se budou dvě minuty.

90

Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

87

Mnoho šancí k vidění není, pokus McCarthyové byl obranou zblokovaný

85

Ghaňanky se snaží hrát dál svůj styl hry a hledají cestu k nizozemské bráně.

83

Nizozemské hráčky kombinují na útočné polovině a se zakončením vůbec nespěchají. Mají nahráno.

81

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Pattwaelová, přichází Smitsová.

81

dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, Nizozemsko navýšilo své vedení.

80

80. Victoria PELOVAOVÁ - 4:0

80

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Po pěkné kombinaci se dostal míč do míst, kde byla VICTORIA PELOVAOVÁ. Brankářka se pokoušela míč zachytit, ale nedosáhla na něj. Balon končí v brance.

77

Abambilaová vypálila v velké dálky, její rána byla hodně nepřesná. Rozehrávat bude brankářka.

76

Autové vhazování pro Ghanu. Nouwenová a dvakrát Kalmaová. To jsou střelkyně třech branek z tohoto zápasu.

74

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Waterhamová, přichází Van Schooonhovenová.

72

Animaová absolvovala velmi tvrdý souboj se soupeřkou, o míč přišla.

71

Pokud jde o střely na branku, tak je v tomto ohledu aktivnější Nizozemsko. Vede 6:4.

70

Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, akci Nizozemska končí pro postavení mimo hru.

68

Waterhamová se propracovala do střelecké pozice, její pokus byl zblokovaný, Ghana měla nyní štěstí.

65

Rohový kop pro Nizozemsko. Centr se snesl před branku, gólmanka jej vyboxovala.

64

Van Weerdenová dvakrát velmi dobře vypálila, první její rána bla zblokovaná, druhá rána mířila do středu branky, kde byla brankářka Anannová.

62

Ghana sice dokázala ve druhém poločase mírně zlepšit hru, ale na dobrou střeleckou pozici stále čeká. Nyní se jedna z hráček dopustila útočného faulu.

61

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Duppenová, přichází Waterhamová.

59

Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Obengová, přichází Kulchirieová.

57

Zdá se, že bude Ghana střídat, pohyb Obengové není úplně optimální.

56

Rohový kop rozehrávala Ghana, centr se snesl před branku, ale byl zblokovaný. Následně nepřesně zakončovala Adu Agyemangová.

54

Ghana se musí bránit aktivní hře, Nizozemsko již vede o tři góly, ale stále útočí a hraje aktivně.

53

Van Deursenová bojovala o míč, nakonec jej získala, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázala.

50

Doornová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale její rána na vzdálenější tyč končí mimo.

49

Hraje se na polovině hrací plochy, mírnou převahu v osobních soubojích mají Nizozemky.

47

Ani jeden celek nezměnil sestavu, zatím jsme viděli jen jedno střídání.

46

Nizozemské hráčky vstoupily do zápasu jak favoritky. Svou pozici potvrdily a již po prvním poločase vedou o tři branky. Ghana si žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázala.

45+3

45+2

Annannová po střele soupeřek musela zasahovat, poradila si poměrně snadno.

45+1

Volný kop pro Nizozemky. Centre se snesl před branku, ale byl hodně přetažený. Annanová bude vykopávat.

45+1

Nastavovat se budou tři minuty.

45

V poklidném tempo se dohrává závěr poločasu, převahu mají Nizozemky.

43

Askuaová se dopustila na útočné polovině faulu, směr hry se tedy otáčí.

42

Nouwenová kombinuje se svými spoluhráčkami na obranné polovině, hra se přesunula do středového kruhu, kde Ghana faulovala.

40

Pět minut hry zbývá do konce prvního poločasu, Ghana se nemůže stabilněji dostat na útočnou polovinu a už vůbec ne do střeleckých pozic. Nizozemská obrana hraje zodpovědně.

39

Nizozemsko pokračuje v aktivní hře, vybojovalo autové vhazování na útočné polovině. Doornová dobře napadala, ale nedokázala při rozehrávce soupeřek zachytit míč.

37

Střídání v týmu Ghana: ze hřiště odchází Ruth Aminaová, přichází Grace Acheampongová.

37

Asantewaaová faulovala, rozehrávat bude na polovině hrací plochy Nizozemsko.

35

Další akce Nizozemska, hodně podobná té, po které padl třetí gól, končí postavením mimo hru.

35

Ghana má velké problémy s přechodem na útočnou polovinu.

32

32. Fenna KALMAOVÁ - 3:0

32

Hráčky v oranžovém dominují dál. Po centru ze strany se před brankou prosazuje osamocená FENNA KALMAOVÁ. Na její pokus nemohla brankářka zareagovat.

30

Půlhodina hry je minulostí, Nizozemsko má jednoznačně více ze hry. Brankářka Ghany musí být pozorná.

28

V pohodě hrající Nizozemsko navyšuje své vedení. Pohlednou akci zakončila povedenou střelou FENNA KALMAOVÁ.

27

Rohový kop pro Ghanu. Cente se snesl před branku, s následnou hlavičkou si poradila brankářka Kopová.

24

Od vstřeleného gólu jsme mnoho šancí neviděli, sledujeme klidnější pasáž hry. Hraje se na půlce.

21

21. Aniek NOUWENOVÁ - 1:0

21

Po rohovém kopu se k míči dostala ANIEK NOUWENOVÁ, která překonala brankářku Ghany. Annaová nedokázal míč zastavit, a tak Nizozemsko vede.

19

Pelovaová proskotačila do střelecké pozice a její ránu výborně vytáhla Annanová na roh.

18

Ghana měla velkou šanci, do střelecké pozice se dostala Obengová, jejíž rána byla zblokovaná.

15

Patnáct minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, převahu má tým vedený jako domácí.

14

Hráčky v oranžovém mají převahu, snaží se hrát aktivně, ale nesmí zapomínat na obranu.

12

12. Kalmaová pálí mimo.

12

Obrovskou šanci mělo Nizozemsko. První ránu brankářka Annanová vyrazila, na dorážku Kalmaové by byla pravděpodobně krátké, ale útočnice minula branku ve vyložené pozici.

11

Žlutou kartu dostává Hagaová (Ghana).

10

Kopová rozehrává od své branky, následně přišel faul, a tak hrají její spoluhráčky.

8

Haganová byla faulovala, rozehrávat bude Ghana. Právě tato hráčka centrovala před branku a míč kryje Kopová.

5

Nizozemská brankářka rozehrává od své branky, následně se její spoluhráčky do střelecké pozice nedostaly, dobře zapracovala Askuaová.

4

Grace Asantewaaová se propracovala do střelecké pozice. Její rána ale končí výrazně mimo branku.

2

Tweneboaová vybojovala autové vhazování. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

1

Zápas v poklidném tempu začal, Nizozemky hrají v oranžovém, Ghana v bílém.

1

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního ženského fotbalu. V tomto zápase MS do dvaceti let proti sobě nastoupí Nizozemsko a Ghana.

Jedná se o zápas skupiny A, kde kromě Nizozemska a Ghany je také Francie a Nový Zéland.

Oba celky již odehrály úvodní zápas na šampionátu.

Ghana hrála proti v této skupině favorizované Francii. Zápas výrazně ovlivnil první poločas, který po dvou brankách Laurentové a jedné trefě Ferococqové vyhrála Francie 3:0. Pak Ghana snížila, trefila se Owusuová-Ansahová. Na konečných 4:1 pro Francii v nastaveném čase upravila Baltimoreová.

Nizozemsko v prvním zápase nastoupilo proti Novému Zélandu. Nizozemky se prosadily jako první, trefila se Kalmaová, následně ale ještě před koncem prvního poločasu vyrovnala Blakeová. Rozhodující moment zápasu se odehrál v 78. minutě, kdy výhru Nizozemsku zajistila přesně zakončující Van Duersenová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.