ME do 20 let – muži (divize B)

Finsko – Česko

87:72

konec (23:14, 40:38, 65:53)

22.07.2018, 15:00 • Univerisada Hall, Sofia, Bulharsko • O 5. - 6. místo • Martin Dvořák

Tipsport: 1.5 16.0 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:33:46)
Je konec, Češi prohrávají podruhé za sebou po čtvrtfinálové prohře s Polskem dnes nestačili na Finsko, které tak končí páté, Česko obsadilo konečné šesté místo na ME U20 divize B.

Konec zápasu. (87:72)

39:23

Lukáš Bukovjan dává koš a tím zřejmě odvrací hrozbu dvacetibodového rozdílu v konečném skóre. (84:72)

38:14

Další neúspěšný střelecký pokus českého výběru. (84:70)

38:03

Někdy je střelba českého výběru hodně zmatečná a chaotická, tím se Češi připravují o spoustu míčů. (84:70)

37:04

Jakub Tůma měl na vrcholu čas, tak to zkusil za tři body a trefuje se. (84:70)

36:54

Nyní technická chyba Finů, kteří tak lehce přichází o míč. (84:67)

36:48

Lukáš Bukovjan proměňuje oba trestné hody, ale vzhledem k tomu, jak Finové dokáží procházet českou obranou, je dvacetibodový rozdíl opravdu otázkou času. (84:67)

36:40

Andre Gustavson a poté i Robert Barlund úspěšní a dvacítka na sebe nenechá čekat. (84:65)

35:23

Stejně si ale vede na druhé straně i Vili Nyman. (80:65)

35:02

Jakub Slavík to zkouší z pravé strany za tři body... a není úspěšný. (80:65)

34:17

Osmdesátku pokořil Andre Gustavson, Finové vedou o patnáct bodů. (80:65)

34:15

Finové reagují timeoutem. (78:65)

34:15

Češi dvacetibodovému rozdílu zatím vzdorují, trojkou Karlovského se dostávají na rozdíl třinácti bodů. (78:65)

33:01

Byť Jan Karlovský dává nyní za dva body, zanedlouho bude rozdíl, s největší pravděpodobností, již dvacetibodový... (76:60)

32:43

Andre Gustavson opět trestá dalším košem, Češi v útoku podruhé za sebou chybují. (75:58)

32:18

Andre Gustavson přidává další koš a nyní to již s ambicemi českého výběru nevypadá dobře. (73:58)

31:57

Na druhé straně Finové skvěle ubránili Františka Váňu, jmenovitě Hannes Polla, který předvedl parádní blok. (71:58)

31:42

Edon Maxhuni z levé strany přidává další trojku Finů. (71:58)

30:48

Martin Kolář úspěšný za dva body a Češi zatím v úvodu poslední čtvrtiny drží se soupeřem krok, na rozdíl od předchozích čtvrtin. (68:58)

30:29

Nicméně stejně si vede na druhé straně i Severi Kaukiainen. (68:56)

30:10

Jan Karlovský dává hned v úvodu poslední čtvrtiny trojku! (65:56)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (65:53)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (65:53)

29:57

Mrzutý závěr pro český výběr... nejprve Severi Kaukiainen proměnil oba trestné hody a tři vteřiny před závěrečným hvizdem dali Finové trojku... (65:53)

29:27

Tuukka Jaakkola opět proměňuje jeden ze dvou trestných hodů. (60:53)

28:46

A další úspěšná trojka Františka Váni, tak opět vydařený závěr Čechů, jen škoda těch promeškaných úvodů, kdy si soupeř vypracovává dostatečný náskok. (59:53)

28:25

Tuukka Jaakkola proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (59:50)

28:10

Bravo, na druhé straně úspěšný tříbodový pokus Františka Váni. (58:50)

27:54

A chybu Čechů trestá drzým průnikem pod koš Tuukka Jaakkola. (58:47)

27:38

Škoda, Češi nyní nestihli zakončit a přichází lacino o míč. (56:47)

26:59

Nyní to padalo na obou stranách, na koš Finů odpověděli Češi úspěšným pokusem Františka Váni. (56:47)

26:37

Martin Nábělek střelcem českého výběru v této čtvrtině, nyní zaznamenává tříbodový úspěšný pokus. (54:45)

26:05

Severi Kaukiainen potrestal chybu soupeře dalším košem. (54:42)

25:10

Martin Nábělek se trefuje z levé strany a poté, co na druhé straně fauluje soupeř, mohou Češi živit naději na další snížení ztráty. (52:42)

24:57

Elias Valtonen se prosazuje z rychlého protiútoku, Češi za pět minut třetí čtvrtiny dali pouze jeden koš... to je hodně málo. (52:40)

23:44

Po faulu Štafla proměňuje oba trestné hody Edon Maxhuni a náskok Finů je opět desetibodový. (50:40)

23:20

Na druhé straně se z pod koše prosazuje Andre Gustavson. (48:40)

23:00

Po třech minutách třetí čtvrtiny dávají Češi první koš, trefuje se Martin Kolář. (46:40)

22:35

Ne, Čechům se opět v úvodu poločasu nedaří, další neúspěšná střelba. (46:38)

21:57

Ricky Waxlax proměňuje oba trestné hody a zvyšuje náskok Finů. (45:38)

20:26

Škoda, Češi ubránili první finskou akci, pak ale také nedali koš a soupeř je potrestal tříbodovým pokusem Ricky Waxlaxe. (43:38)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (40:38)
Druhý poločas začne přibližně v 15:50
Je za námi první poločas utkání ME o konečné 5. místo a Češi se, díky povedenému závěru druhé čtvrtiny, dostali poprvé v zápase na přijatelnou ztrátu dvou bodů na Finsko! Zásluhu na tom má nepřesnost Finů, kteří to stále zkouší za tři body, což již tolik nevychází, jako v úvodu zápasu, Češi jdou naopak koš od koše a i díky trojce Kozáka v posledních vteřinách druhé čtvrtiny zadělali na pořádné drama!

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (40:38)

19:53

Sedm vteřin před koncem poločasu dává Michal Kozák z pravého křídla trojku! (40:38)

19:24

David Žikla proměnil oba trestné hody, náskok Finů je tak již pouze pětibodový. (40:35)

19:07

Elias Valtonen ale dává z levé strany trojku. (40:33)

18:54

Finům se v útoku přestalo dařit a Češi se dostávají na dostřel! (37:33)

18:13

Finové ale přišli o míč, Češi šli do protiútoku a ten parádním košem završil Martin Kolář, parádička! (37:31)

18:09

Tuukka Jaakkola to zkusil za tři body, ale netrefuje, nicméně byl faulován, takže Finové zůstanou u míče. (37:29)

17:49

Jakub Tůma úspěšný za dva body, kdy si troufl na průnik obranou a vyšlo to. (37:29)

16:59

To již neplatí, protože v defenzivě Čechů byla opět vrátka dokořán, čehož využil Ricky Waxlax. (37:27)

16:43

Michael Hartig proměnil oba trestné hody a náskok Finů se tak smrskl na osm bodů. (35:27)

16:26

Edon Maxhuni také prošel českou obranu a dává za dva body. (35:25)

16:01

Eduard Kotásek opět úspěšný, tentokrát z levé strany! (33:25)

15:18

Češi nyní neuhlídali Vili Nymana, který se dostal pod koš a dává za dva body. (33:23)

14:34

A ti jsou úspěšní, jmenovitě Eduard Kotásek, který se dokonce trefuje za tři body! (31:23)

14:28

Již přes dvě minuty jsme nezaznamenali změnu skóre, v útoku jsou Češi. (31:20)

13:37

Nyní k vidění spousta technických chyb na obou stranách, Finové přichází o míč a hrát tak mohou čeští hráči. (31:20)

12:25

Michal Kozák snižuje na jedenáctibodový rozdíl. (31:20)

12:03

Timeout českého výběru. (31:16)

12:03

A jsou úspěšní, na rozdíl od soupeře, trefuje se Robert Barlund. (31:16)

11:53

Další neúspěšný pokus Nábělka a Finové jdou do protiútoku. (29:16)

11:38

Pozor, náskok Finů narůstá, nejprve tři trestné hody proměnil Edon Maxhuni, Martin Nábělek netrefil koš a z protiútoku se trefil za tři body Edon Maxhuni... (29:16)

10:23

Češi dávají první koše druhé čtvrtiny, trefuje se František Váňa. (23:16)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (23:14)

10:00

První čtvrtina skončila. (23:14)

09:16

Eero Innamaa je úspěšný a náskok Finů je již devítibodový. (23:14)

08:55

Jakub Tůma alespoň jeden ze dvou trestných hodů proměnil. (21:14)

08:55

Teemu Knihtinen měl nyní dostatek času a prostoru na to, aby to zkusil za tři body a je úspěšný, náskok Finů opět narůstá. (21:13)

07:54

Tuukka Jaakkola nyní doskočil a dává koš, chyba české defenzivy. (18:13)

06:41

Další dva body na stranu českého týmu přidává Michal Kozák a Češi se tak dostávají na dostřel, poprvé v zápase. (16:13)

05:38

A po oddechovém čase dává svůj první koš v zápase David Žikla. (16:11)

05:17

A na to již česká lavička reaguje a bere si time-out. (16:9)

05:16

Finům to tam zatím náramně padá, další úspěšný tříbodový pokus si připisuje Elias Valtonen. (16:9)

04:02

A registrujeme vůbec první trojku českého výběru, prosazuje se Miroslav Štafl. (13:9)

03:16

Tak Finům se trojky v úvodu zápasu daří náramně, dalším úspěšným Elias Valtonen. (13:6)

03:02

Michal Kozák se prosazuje z podkošového prostoru. (10:6)

02:49

Na koš Martina Koláře odpovídají Finové košem Andre Gustavsona. (10:4)

01:47

Jenže Finové přidávají další úspěšný tříbodový pokus, trefuje se Ricky Waxlax. (8:2)

01:20

Michal Kozák prvním českým střelcem v utkání. (5:2)

01:07

Hannes Polla proměnil oba trestné hody a náskok Finů je již pětibodový. (5:0)

00:24

Finové vstupují do zápasu úspěšným tříbodovým pokusem, prosadil se Edon Maxhuni. (3:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Utkání za malý okamžik začne.

Finsko: Gustavson, Maxhuni, Polla, Valtonen, Waxlax, Airenne, Barlund, Innamaa, Jaakkola, Kaukiainen, Knihtinen, Nyman

Česko: Bukovjan, Kolář, Kotásek, Štafl, Hartig, Karlovský, Nábělek, Slavík, Tůma, Váňa, Žikla

Rozhodčí: Karakatsunis (GRE), Van Looy (BEL) a Davidov (MKD).
Oba týmy jsou již na palubovce, po finské hymně hraje i ta česká.
Čeští basketbalisté nezvládli čtvrtfinále s Polskem, které bylo favoritem a svou roli také potvrdilo. Na letošním ME tak Češi podlehli pouze vysokým favoritům, jakým bylo kromě Polska ještě Rusko. Ostatní své duely mladí Češi vyhráli, bude to platit i pro poslední duel šampionátu?
Vítejte u dnešního online přenosu basketbalového utkání ME hráčů do 20 let, v němž se o konečné páté místo v divizi B utká FINSKO a ČESKO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.