konec (14:15, 34:32, 59:53)

17.07.2018, 15:00 • Triaditza Hall, Sofie • Skupina C • Vendula Zdražilová

Tipsport: 1.45 16.0 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního odpoledne a u dalších online přenosů z basketbalu se budu těšit zase na shledanou. (16:45:27)
Je dobojováno. V souboji o první místo v tabulce zvítězili Rusové a posouvají se na první příčku, Češi naopak padají na místo druhé. Už ve středu je čeká další duel, a sice s Nizozemskem.

Konec zápasu. (85:76)

39:53

Martin Nábělek ještě zaskóroval za tři body. Už jen ale kosmeticky upravil celkové skóre utkání, které je tak už u samého konce. (85:76)

39:39

Další dva trestné hody pro Rusy, které proměnil Motovilov. (85:73)

39:28

Na druhé straně proměnil dva trestné hody Andrjanov a udržuje tak dobrý náskok Rusů. (83:73)

39:25

Jakub Tůma ještě koriguje stav dvěma úspěšnými trestnými hody, ale pro český celek to už nic znamenat nebude. (81:73)

39:21

Ovšem Lopatin oplácel stejnou měrou a zase vrací Rusku bezpečný náskok. (81:71)

39:09

Po něm se prosadil za dva body Martin Kolář a s Čechy to vypadá zase o něco lépe. (79:71)

39:06

Češi si vybírají další oddechový čas. (79:69)

39:06

Andrjanov měl k dispozici dva trestné hody a proměnil pouze jeden z nich. Rusové ale mají čtyřiapadesát vteřiny před koncem čtvrté čtvrtiny náskok deseti bodů. (79:69)

38:37

František Váňa nyní minul koš za dva body a vypadá to vypadá, že Češi dnes poprvé na turnaji odejdou jako poražený tým. Zatím ale ještě samozřejmě nepředbíhejme. (78:69)

38:26

Ovšem ještě jiskru naděje vykřesal Nábělek, jenž se prosadil za tři body. (78:69)

38:16

Alexandr Chomenko se prosazuje za tři body a Rusové tak mají skvěle nakročeno k výhře v dnešním utkání. (78:66)

37:50

Oddechový čas si bere lavička českého týmu. (75:66)

37:42

Váňa ale proměnil jen jeden pokus. (75:66)

37:42

František Váňa byl faulován a následovat tak budou dva trestné hody. (75:65)

37:10

Dva rychlé body na obou stranách jen navýšily průběh utkání. Rusové mají stále bezpečný desetibodový náskok necelé tři minuty do konce čtvrté čtvrtiny. (75:65)

36:49

Alexandr Chomenko byl faulován při svém pokusu a následovaly dva trestné hody. V obou případech byl ruský hráč úspěšný. Je to zase o deset bodů. (73:63)

36:33

Za tři body to zkoušel František Váňa, ovšem jeho pokus do obroučky nezamířil. Navíc budou Češi čelit dalšímu ruskému útoku. (71:63)

35:42

Jakub Tůma to vzal na sebe a dokázal se trefit za dva body. Češi ale stále ztrácejí osm bodů. (71:63)

34:53

Michail Andrjanov proměnil dva trestné hody a ruský celek vede rozdílem deseti bodů. (71:61)

33:50

Martin Nábělek ovšem odpověděl stejnou měrou. Také on se prosadil za tři body a Češi zmírňují svou ztrátu. (69:61)

33:28

A ten je zase o něco vyšší a poprvé v utkání jde jeden z týmů do dvojciferného náskoku. Mark Tichoněnko se nemýlil za tři body a dává na ruskou stranu klid. (69:58)

32:19

A tak se také děje. Kirill Popov se trefil ze střední vzdálenosti a navýšil zase vedení Ruska na osmibodový rozdíl. (66:58)

32:05

Martin Nábělek se prosadil za dva body a Rusové tak budou v dalším útoku chtít odpovědět stejně. (64:58)

31:51

Agasij Tonojan přidal další dva body na ruskou stranu a donutil tak českou lavičku k dalšímu oddechovému času. Češi ztrácejí osm bodů. (64:56)

31:13

Jenže Motovilov se prosadil také za tři body a opět tak zvyšuje ruský náskok. Přetahovaná tak pokračuje i nadále. (62:56)

30:50

Martin Nábělek začíná čtvrtou čtvrtinu třemi body a Češi jsou tak díky němu Rusům na dostřel. Je to už jen o jeden tříbodový pokus. (59:56)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (59:53)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (59:53)

29:53

Sedm vteřin před vypršením třetí části hry se za tři body prosadil Daniil Karvanen a opět navyšuje vedení ruského celku. (59:53)

29:34

Michal Kozák se dostal na hranici tří bodů a poté byl neomylný. Je znovu sníženo. (56:53)

29:21

A ten proměnil ještě jeden trestný hod, jelikož byl při svém úspěšném pokusu faulován. (56:50)

29:21

Naopak na druhé straně se dokázal prosadit za dva body Daniil Karvanen a Rusko vede v závěru třetí čtvrtiny o pět bodů. (55:50)

28:57

David Žikla se snažil prosadit za tři body, ale míč ho neposlechl a zamířil jen vedle obroučky. (53:50)

27:42

Chomenko to vzal nyní na sebe a skóruje z hranice tří bodů. (53:50)

27:27

Jakub Tůma odpověděl rovněž dvěma body a je znovu srovnáno. Neuvěřitelně vyrovnaný basketbal se hraje mezi oběma celky prakticky celý zápas. (50:50)

27:10

Daniil Karvanen dostal přihrávku do blízkosti českého koše a hned na to se dokázal prosadit. Rusko tak po delší době strhává vedení zase na svou stranu. (50:48)

26:07

Chomenko byl faulován a házel dva trestné hody. Do koše poslal pouze jeden pokus. Ale aspoň dokázal srovnat stav. (48:48)

25:17

Andrej Lopatin se krátce po oddechovém čase prosadil střelou za tři body a Rusové jsou Čechům na dostřel jednoho jediného bodu! (47:48)

24:35

Tentokráte si oddechový čas bere lavička ruského týmu. (44:48)

24:27

Martin Kolář však z dalšího českého útoku dokázal skórovat a další dva body přidal svým barvám. (44:48)

23:41

Už to ale znovu neplatí, Tonojan se dokázal prosadit za dva body střelou ze střední vzdálenosti a Rusové šlapou Čechům na paty. (44:46)

23:17

Karlovský ale odpovídá rovnou střelou za tři body a dává tak českému týmu náskok o čtyři body. (42:46)

23:02

Tonojan to vzal na sebe a dává pro ruský tým další veledůležité dva body. (42:43)

22:39

Stejný hráč pak při dalším střeleckém pokusu byl faulován. Poté proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (40:43)

21:57

Martin Kolář ovšem odpověděl stejnou měrou a misky vah tak přiklání zase českému týmu. (40:42)

21:45

Andrjanov byl neudržitelný a poté se dokázal prosadit volnou střelou za další tři body. Rusko strhává vedení na svou stranu. (40:39)

21:25

Tůma se znovu opřel do střely a přidal další dvojku na českou stranu. (37:39)

21:11

A neubránili Tichoněnka, jenž se dokázal prosadit za tři body. Je tedy zase vyrovnáno! (37:37)

20:49

Po něm to za dva body zkusil Jakub Tůma a také on byl úspěšný. V první minutě druhého poločasu tak Češi dali pět bodů. Nyní ale budou bránit nebezpečný ruský útok. (34:37)

20:22

Češi začínají třetí čtvrtinu nejlépe, jak můžou. Kozák se totiž prosadil za tři body a posílá Čechy zase do vedení. (34:35)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (34:32)
Nejvíce bodů na ruské straně naházel Agasij Tonojan, jenž si připsal osm bodů. Na české straně se pak o sedm bodů dělí Michal Kozák a Martin Nábělek.
Je za námi první poločas tohoto utkání. Zápas je po celou dobu prakticky vyrovnaný, oba celky se střídají ve vedení. Nikdo nemá výraznější převahu. Uvidíme, co nám přinese další část hry a kdo nakonec bude v tomto utkání úspěšný. Máme se ještě na co těšit. Třetí čtvrtina začne přibližně v 15:55.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (34:32)

19:58

František Váňa minul koš ze tříbodové vzdálenosti. To je škoda, protože kdyby se dokázal trefit, Češi by zakončili první poločas výhrou. (34:32)

19:37

Češi ubránili Kljujeva a jeho pokus a hned na to se dostali do útoku. Pod ruským košem se ovšem nikdo z nich nedokázal prosadit. (34:32)

19:16

Martin Kolár se trefuje za tři body a rázem je to už o jediný koš. Český tým je tak Rusům už zase na dostřel. (34:32)

18:57

Další oddechový čas si bere česká lavička. (34:29)

18:55

A Lopatin získal balón na svou stranu a z dalšího útoku se dokázal prosadit za dva body. (34:29)

18:16

Toho hned využil Andrjanov, který z následné rychlé akce posílá míč do českého koše. (32:29)

17:58

Tůma měl k dispozici dva trestné hody, proměnit dokázal pouze jediný. (30:29)

17:50

Chomenko dokázal odpovědět dvěma body a misky vah se tak přiklání zase na ruskou stranu. (30:28)

17:33

Ovšem to zase neplatí. Michal Kozák dostal přihrávku a měl volnou střelu za tři body a nemýlil se. Je opět vyrovnáno a přetahovaná mezi oběma celky tak pokračuje nadále. (28:28)

17:12

Andrjanov se prosazuje za dva body. (28:25)

16:46

Motovilov byl faulován při střele za tři body a následovaly tak tři trestné hody. Ruský hráč oba proměnil a strhává tak vedení opět na vlastní stranu. Donutil tak českou lavičku vzít si oddechový čas. (26:25)

16:30

Nic z toho ovšem nebylo, Kotásek minul zařízení a dává tak zase šanci Rusům, kteří získávají míč a míří dopředu. (23:25)

16:18

Na opačné straně hřiště se za tři body nedokázal prosadit Lopatin. Češi tak získávají míč na svou stranu a jdou do útočné akce. (23:25)

15:41

A Karlovský byl při svém úspěšném pokusu faulován a následoval tak ještě jeden trestný hod, který také proměnil. (23:25)

15:41

Už to zase neplatí. Karlovský se dokázal uvolnit a zasadil tak do ruského koše další dva body. (23:24)

15:26

Jeho spoluhráč Andrjanov to ovšem vzal na sebe a trefuje se za tři body. Rusové se tak po delší době opět ujímají těsného vedení. (23:22)

15:08

Ovšem nestalo se tak. Chomenko svou střelu poslal pouze na desku, která drží zařízení a dva body nepřidal. (20:22)

14:49

Na druhé straně se nedokázal prosadit Karlovský a Rusové tak mohou z dalšího rychlého protiútoku srovnat. (20:22)

14:33

Ovšem Motovilov se dokázal hned prosadit v útoku a snižuje na rozdíl jediného koše. (20:22)

14:24

Jakub Tůma přidává další dva body, když se prosadil v trestných hodech po tom, co byl faulován. (18:22)

13:32

Češi znovu vedou. Martin Nábělek se dokázal prosadit zblízka za dva body a dává tak českým barvám znovu těsný náskok. (18:20)

12:50

Jakub Tůma si došel pro faul a následně pak házel dva trestné hody, přičemž proměnil pouze jediný. Je srovnáno. (18:18)

12:21

Na druhé straně byl úspěšný Michal Kozák a snižuje tak českou ztrátu na rozdíl jednoho jediného bodu. (18:17)

12:15

Achmedov z dalšího rychlého protiútoku nezavěsil do českého koše a o další body náskok ruského týmu nenavýšil. (18:15)

11:22

Kljujev napodruhé míří přesně do obroučky a Rusové mají náskok tří bodů. (18:15)

10:48

Po nepřesné střele českého týmu šli do další útočné akce Rusové, ale dobrý blok jednoho z Čechů mu nedovolil skórovat. (16:15)

10:22

Tonojan otevírá bodový účet druhé čtvrtiny a posílá Rusy do vedení. (16:15)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (14:15)

10:00

První čtvrtina skončila. (14:15)

09:54

Michal Kozák si to ovšem za malý okamžik vynahradil a úspěšnou střelou za dva body strhává vedení zpět na českou stranu. Stanovil tak konečné skóre první části hry. (14:15)

09:12

Michal Kozák byl v poslední minutě první čtvrtiny faulován a mohl poslat Čechy opět do vedení. Nedokázal však proměnit ani jeden trestný hod. (14:13)

08:29

Ovšem na druhé straně oplácel úplně stejnou měrou Tonojan a také on dává další přesnou trojku. (14:13)

08:00

Stejný hráč pak zaúřadoval znovu a to rovnou za tři body. Také český celek se poprvé dostal na úspěšný trojkový pokus. (11:13)

07:38

Už to ale neplatí a znovu vedou Češi. Nábělek dostal dobrou přihrávku pod ruský koš a poté se už za dva body nemýlil. (11:10)

07:20

Jeden bod přidal Lopatin, jenž měl k dispozici dva trestné hody, úspěšný byl jen v jednom případě. (11:8)

06:40

A je tu první trojka utkání a Rusové se tak konečně prosadili. Tonojan byl neomylný a Rusové jdou do dvoubodového vedení. (10:8)

06:18

Hned na to ale skóruje Tůma a znovu dává českým barvám vedení. V posledních chvílích se tak s body roztrhl pytel. (7:8)

06:03

Kljujev ale odpověděl také dvojkou a jeho tým opět strhává vedení na ruskou stranu. (7:6)

05:24

Až nyní se to povedlo Kotáskovi, jenž si seběhl z levé strany ke koši a poté, ač byl tísněn, poslal svůj pokus přesně, kam měl. Český tým tak jde poprvé v zápase do vedení. (5:6)

05:03

Rusové napotřetí zkusili trojku, konkrétně Andrjanov, ovšem znovu z toho tři body nebyly. Znovu se skóre delší dobu nepohnulo ani na jedné straně. (5:4)

04:43

David Žikla byl faulován Lopatinem a Češi tak nadále zůstávají u míče a v útoku. (5:4)

04:15

O střelu za tři body se pokusil Lopatin, jenž ale také v této disciplíně selhal. Nyní jdou do další útočné akce čeští reprezentanti. (5:4)

03:49

Stejný hráč byl pak při dvojkovém pokusu faulován a také on měl k dispozici dvě šestky. Do české obroučky poslal ale jen jeden přesný pokus. (5:4)

03:23

Motovilov dostal míč na hranici trojkové vzdálenosti, ovšem tuto nepokořil. Jeho střela minula český koš. Stále je tak stav nerozhodný. (4:4)

02:34

A tak se také stalo. David Žikla se dostal na hranici trestných hodů a svou střelu z výskoku pak trefuje koš ruského celku. (4:4)

01:55

Na sebe to nyní vzal Chomenko, jenž opět dává svým barvám vedení. Češi tak mohou odpovědět z následného protiútoku. (4:2)

01:26

Dlouho jsme čekali na další body, do útoku šel Martin Kolář, byl faulován a následovaly dva trestné hody, které hned na to dokázal bezpečně proměnit. Je srovnáno. (2:2)

00:33

Poté se uvolnil Kirill Popov, jenž byl za dva body úspěšný a otevírá tak účet tohoto zápasu. (2:0)

00:14

Kotásek si naběhl k ruskému koši, z dálky ovšem cíl minul. Do útoku jdou tak rychle Rusové. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Hráči obou celků mají za sebou předzápasové rozcvičení a utkání tak bude moci za malý okamžik začít.

Rusko: Tonojan, Andrjanov, Chomenko, Toure, Motovilov, Achmedov, Lopatin, Tichoněnko, Michejev, Popov, Karvanen, Kljujev

Česko: Nábělek, Kolář, Kotásek, Kozák, Hartig, Žikla, Váňa, Štafl, Slavík, Karlovský, Bukovjan, Tůma

Rozhodčí: Mačiulaitis (Litva), Negron (Čile), Van Looy (Belgie).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v roce 2015 také v rámci Mistrovství Evropy skupiny B. A tehdy Češi zvítězili 72:53. Budou se i dnes radovat z výhry nebo naopak Rusové svému soupeři prohru vrátí?
Česko

Češi jsou na tom totiž úplně stejně. Také oni vyhráli předchozí tři zápasy a díky lepšímu skóre jsou na prvním místě. Mají tak zatím skvěle nakročeno k postupu do vyřazovacích bojů a bojů o postup do elitní skupiny Mistrovství Evropy. Český tým si v prvním zápase poradil s Maďarskem 63:50. Poté také rozdílem třídy srazili Arménii poměrem 99:46. S Lucemburskem se zrodila výhra 63:53. V duelu s Ruskem by tak chtěli bodově odskočit a udržet si svou první pozici. Uvidíme, zda se jim to podaří.
Rusko

Rusové jsou po třech odehraných duelech na druhém místě s plním počtem bodů. Na své konto jich tedy zapsali šest. Nejprve porazili 73:63 Nizozemsko, poté o jeden jediný bod udolali Maďarsko – 69:68 a naposledy pak velkým rozdílem smetli Arménii 97:54. Dnes by rádi uspěli proti české reprezentaci, ovšem nic lehkého je nečeká.
Hezké úterní odpoledne přeji všem příznivcům basketbalu. Dnes jsou na programu další zápasy Mistrovství Evropy do dvaceti let, skupiny B. My prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Ruska a Česka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.