1:2 2:6, 6:3, 3:6

14.07.2018, 15:55 • Finále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.68 2.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jozef tak nezavŕšil svoje vynikajúce výkony na tomto podujatí celkovým prvenstvom, ale zanechal dobrý dojem a určite sa posunie v rebríčku ATP vyššie.

S týmto konštatovaním sa teda lúčim a prajem pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (18:00:03)

Koniec zápasu

3:6

GEM, SET, ZÁPAS Yannick Hanfmann! Nemecký tenista sa prezentuje presným forhendom na čiaru a tak vyhráva rozhodujúci tretí set pomerom 6:3 a stáva sa celkovým víťazom domáceho podujatia Challenger Braunschweig, keď zdolal nášho slovenského tenistu Jozefa Kovalíka 2:1 na sety po hrách 6:2, 3:6 a 6:3!

15-40

Yannick Hanfmann získava dva mečbaly!

15-30

Loptu získava Kovalík.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

0-15

Hanfmann začína priamym bodom z podania a získava tak fiftín.

3:5

Druhý už áno a tak znižuje stav v treťom sete na 3:5! Yannick Hanfmann však ide podávať na víťazstvo na tomto turnaji.

40-30

Prvý pokus mu nevyšiel.

40-15

Dva gembaly na udržanie sa v zápase pre slovenského tenistu.

30-15

Od siete prichádza skrátený úder domáceho tenistu, ktorým znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0

Au z rakety nemeckého tenistu, Jozef vyhráva o dve loptičky.

15-0

Jojo začína kvalitným podaním a získava tak fiftín na svoje konto.

2:5

Koniec prestávky, podávať bude Jozef Kovalík.

2:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5

Po druhom ese v rade sa mu to aj podarilo a ide v treťom sete do vedenia 5:2! Jozef Kovalík tak po prestávke pôjde podávať na udržanie sa vo finálovom zápase.

0-40

Esom získava Hanfmann šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Hanfmann zvládol ísť cez druhé podanie a získava fiftín na svoje konto.

2:4

Ten sa mu už podarilo využiť a tak znižuje stav v rozhodujúcom treťom sete na 2:4!

40-40

Výborný forhendový winner domáceho tenistu, presúvame sa na zhodu 40:40!

40-30

Hanfmannovi nevyšiel prechod na sieť a tak tu je gembal pre nášho tenistu.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15

Po 15 na oboch stranách.

0-15

Úvod podania nášmu tenistovi nevyšiel, fiftín pre jeho súpera.

1:4

Hneď ten prvý aj využíva a tak po potvrdení brejku ide do vedenia 4:1!

15-40

Yannick Hanfmann získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

15-15

15-0

1:3

Koniec prestávky, podávať bude Yannick Hanfmann.

1:3

1:3

Krásnym úderom do siete sa prezentoval domáci tenista, ktorý tak využíva druhý brejkbal a dostáva sa v treťom sete do vedenia 3:1! Jozef Kovalík sa tak dostáva už do menších problémov.

40-A

Hanfmann obhodil nášho tenistu a získava tak druhý brejkbal.

40-40

Túto hrozbu sa podarilo Jojovi odvrátiť a tak v dramatickom geme pokračujeme ďalej.

40-A

Yannick Hanfmann získava brejkbal!

40-40

Je tu dvojchyba nášho tenistu a tak sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30

Prvý gembal odvracia domáci tenista po forhendovom returne.

40-15

Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

30-15

Slovenský tenista si pomohol kvalitným podaním a znova vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0

Jozef umiestnil svoj forhend presne na čiaru a tak získava fiftín.

1:2

1:2

1:2

Ten je už využitý a tak sa Yannick Hanfmann dostáva v treťom sete do vedenia 2:1! Zatiaľ čakáme na prvé zaváhanie v podobe straty setu v rozhodujúcom dejstve.

40-A

Štvrtý gembal pre domáceho tenistu.

40-40

Ani tú však nevyužíva, presúvame sa na zhodu 40:40!

30-40

Posledná loptička ostáva domácemu tenistovi, aby získal tento gem.

15-40

Čistá hrá to už nebude, Jozef odvrátil prvý gembal úspešným returnom.

0-40

Nemecký tenista má šancu na čistú hru.

0-30

Loptu získava Hanfmann.

0-15

Hanfmann začína servis priamym bodom z podania.

1:1

Tretí pokus je už úspešný a Jozef vyrovnáva stav v rozhodujúcom treťom sete na 1:1!

A-40

Slovenský tenista krásne obhodil svojho súpera a získava tretí gembal v tejto hre.

40-40

Hanfmann odvracia ďalší gembal.

A-40

Jozef predviedol úspešný prechod na sieť a získava tak gembal.

40-40

Ten sa mu však nepodarilo využiť a tak tu je ďalšia zhoda.

A-40

40-40

Jozef odvrátil aj druhý brejkbal, dostávame sa na zhodu 40:40!

30-40

Druhým esom v zápase náš tenista odvracia prvú hrozbu.

15-40

Yannick Hanfmann získava hneď v úvode tretieho setu dva brejkbaly!

15-30

Chyba nášho tenistu a tak jeho súper získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Jozef zahajuje svoje podanie úspešne a získava fiftín.

0:1

Ten je už využitý a tak sa dostáva v treťom sete do vedenia 1:0!

40-A

Ďalší gembal pre podávajúceho hráča.

40-40

Ten však nevyužíva, čiže sa presúvame na zhodu 40:40!

30-40

Zatiaľ nie, je tu gembal pre nemeckého tenistu.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Žeby sa hneď v úvode tretieho setu zrodil brejkbal?

15-30

Hanfmann predvieol úspešný prechod na sieť a vyhráva znova o jeden fiftín.

15-15

0-15

Hanfmann začína prvé podanie v treťom sete esom.

0:0

0:0

6:3

Druhý pokus už nášmu tenistovi vyšiel a tak vyhráva druhý set pomerom 6:3 a o víťazovi tohto turnaja bude musieť rozhodnúť tretí set!

40-30

Prvú hrozbu dokázal domáci tenista odvrátiť.

40-15

Dva setbaly pre podávajúceho hráča!

30-15

Jozef získava druhý fiftín v rade a vyhráva tak o jednu loptičku.

15-15

Po 15.

0-15

Jozef však nezačína úspešne a fiftín patrí jeho súperovi.

5:3

Ktorý aj využíva a tak stav v druhom sete znižuje na 3:5! Jozef Kovalík však pôjde podávať na víťazstvo v druhom sete.

40-A

40-40

Túto hrozbu však po kvalitnom podaní nemecký tenista odvracia, zhoda 40:40.

40-30

Napokon tu je setbal pre nášho tenistu!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Príde gembal či setbal?

30-15

Druhý fiftín v rade pre nášho tenistu.

15-15

0-15

Hanfmann zahajuje dôležité podanie smečom na sieti a tak získava fiftín.

5:2

5:2

5:2

Ktorý aj využíva a dostáva sa v druhom sete do vedenia 5:2! Yannick Hanfmann teda pôjde podávať na udržanie sa v tejto sade hry, zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že o víťazovi tohto turnaja bude musieť rozhodnúť tretí set.

40-30

Jozef musel ísť cez druhé podanie, čo však zvládol a následne poslal úder do protipohybu súpera, čím získava gembal.

30-30

15-30

Hanfmann získava po chybe nášho hráča druhý fiftín v rade.

15-15

Slovenský tenista sa pokúšal o forhendový winner po čiare, čo mu však nevyšlo a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Jozef začína podanie priamym bodom.

4:2

Hneď ten prvý aj využíva a znižuje stav v druhom sete na 2:4!

15-40

Yannick Hanfmann po chybe súpera získava dva gembaly.

15-30

Dlhý úder nášho tenistu končí v aute a tak ide fiftín na konto podávajúceho hráča.

15-15

0-15

4:1

4:1

4:1

Prvým esom v zápase ukončil náš tenista tento gem a dostáva sa v prvom sete do vedenia 4:1!

40-15

Jozef po úspešnom prechode na sieť získava dva gembaly.

30-15

30-0

Bekhend domáceho tenistu zastavuje páska, Jojo vyhráva o dve loptičky.

15-0

Jozef začína kvalitným podaním a ziskom fiftínu.

3:1

Hneď ten prvý aj využíva a prvým gemom v druhom sete znižuje jeho stav na 1:3!

15-40

V zápätí získava dva gembaly.

15-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča, dostáva sa tak do lepšej pozície.

15-15

Situácia sa zopakovala aj na druhej strane a tak to je po 15 na oboch stranách.

15-0

Return domáceho tenistu zastavuje páska a tak fiftín ide na konto nášho tenistu.

3:0

3:0

Druhý pokus nášho tenistu je už úspešný a dostáva sa po potvrdení brejku do vedenia 3:0 v druhom sete! Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že budeme svedkami trojsetovej drámy, ale ešte nepredbiehajme.

40-30

Prvý gembal domáci tenista odvrátil po prechode na sieť.

40-15

Po chybe súpera získava náš hráč dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

30-0

Pokračuje kvalitným podaním a vyhráva o dve loptičky.

15-0

Úvod podania mu vychádza a pripisuje si tak fiftín.

2:0

A ten sa mu už podarilo využiť a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 2:0, čo mu ešte vracia nádej v tomto zápase! Podstatné však bude, aby potvrdil teraz brejk.

A-40

Je tu však ďalší brejkbal pre nášho tenistu!

40-40

Nemecký tenista odvracia štvrtý brejkbal v zápase a dostávame sa na zhodu 40:40!

40-30

Prvú hrozbu po kvalitnom podaní Hanfmann odvracia.

40-15

Dva brejkbaly pre nášho tenistu!

30-15

Teraz získava priamy bod z podania a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0

Hanfmann s problémami na podaní a prehráva o dva fiftíny.

15-0

Forhendový return domáceho tenistu nebol úspešný, fiftín pre Jozefa.

1:0

Ten sa mu úspešne podarilo využiť a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 1:0!

40-30

Po chybe súpera získava náš tenista gembal.

30-30

30-15

Prvý bod v druhom sete pre nemeckého tenistu.

30-0

Získava priamy bod z podania a dostáva sa do vedenia o dva fiftíny.

15-0

Slovenský tenista zahájil prvé podanie v druhom sete úspešne.

0:0

0:0

2:6

Jozef Kovalík sa na sieti pokúsil o smeč, ale ten doputoval len do autu a tak Yannick Hanfmann vyhráva prvý set pomerom 6:2! Zrejme aj samotné skóre hovorí jasnou rečou, náš tenista stratil dva podania a tak len ťažko mohol pomýšľať na víťazstvo. Yannick Hanfmann ide v zápase do vedenia 1:0 a v druhom sete bude v lepšej pozícii.

40-A

Forhendový volej domáceho tenistu a tak tu je setbal!

40-40

Tento prechod na sieť bol už úspešný a tak sa dostávame na zhodu 40:40!

40-30

Prvý brejkbal podávajúci hráč odvracia, Jozef Kovalík má však ešte jeden k dispozícii.

40-15

Hanfmann nebol na sieti úspešný a tak získava Jojo dva brejkbaly na udržanie sa v prvom sete!

30-15

Aut z rakety podávajúceho hráča, fiftín získava náš tenista.

15-15

Hanfmann ukázal kvalitný servis a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Úvod podania mu však nevychádza, Jojo sa prezentoval úspešným returnom.

2:5

2:5

2:5

Ani úder nášho tenistu sa nedostal cez pásku a tak stráca ďalšie svoje podanie! Yannick Hanfmann pôjde za stavu 5:2 podávať na víťazstvo v prvom sete.

30-40

Return domáceho tenistu končí na sieti, prvý brejkbal je teda minulosťou.

15-40

Bekhend slovenského tenistu končí v aute a tak Jozef bude čeliť dvom brejkbalovým hrozbám!

15-30

0-30

Aj v tomto prípade sa Hanfmannovi vydaril prechod na sieť a pri servise nášho tenistu vyhráva o dve lotpičky.

0-15

Výborný smeč na sieti od nemeckého tenistu, Jojovi tak nevychádza úvod podania.

2:4

Yannick Hanfmann si pomohol kvalitným podaním a po priamom bode z podania potvrdil brejk, čím sa dostáva v prvom sete do vedenia 4:2!

30-40

Slovenskému tenistovi padla loptička na bekhend, ale jeho úder zastavila páska. Gembal na potvrdenie brejku.

30-30

Jozef predviedol úspešný prechod na sieť a následne obhodil súpera. Po 30 na oboch stranách.

15-30

Škoda! Tento úder mohol dopadnúť presne na čiaru, ale proti nášmu tenistovi zahrala páska a fiftín sa pripisuje na konto Hanfmanna.

15-15

0-15

Vestu za potvrdením brejku začína Hanfmann úspešne a po presnom prechode na sieť získava fiftín.

2:3

2:3

2:3

Po úspešnom returne z forhendu však už Hanfmann druhý brejkbal využíva a tak sa dostáva do vedenia 3:2! Domáci tenista po krátkej pauze pôjde podávať na potvrdenie brejku.

30-40

Prvú hrozbu dokázal Jozef odvrátiť priamym bodom z podania.

15-40

Dlhý úder slovenského tenistu končí v aute a tak Hanfmann získava dva brejkbaly!

15-30

0-30

Aj tento fiftín pripisujeme na konto domáceho tenistu, ktorý má pochopiteľne v hľadisku veľkú podporu. Jozef sa pri svojom podaní dostáva do prvých problémov.

0-15

Hanfmann predviedol úspešný kraťas, na ktorý ešte dokázal náš tenista odpovedať, ale potom nemecký tenista od siete vytiahol forhendový volej a získava prvý fiftín tejto hry.

2:2

Nemecký tenista bol aj v tomto prípade úspešný na sieti a tak vyrovnáva stav prvého setu na 2:2!

30-40

Hanfmann po voleje z bekhendu získava gembal.

30-30

Hanfmann bol neúspešný na sieti a je to po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

0-30

Jozef úder zastavuje páska a tak podávajúci hráč vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Forhendový return nášho tenistu končí v aute, Hanfmann zahájil podanie úspešne.

2:1

2:1

2:1

Aut z rakety nemeckého tenistu a tak Jozef získava prvú čistú hru v tomto zápase, čím ide do vedenia v prvom sete 2:1!

40-0

Slovenský tenista má šancu na čistú hru.

30-0

Bekhendový winner putuje do autu, postaral sa o to Hanfmann a tak náš tenista vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Jozef začína podanie úspešným prechodom na sieť a tak získava fiftín.

1:1

Ktorý však dokázal využiť a tak zrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

30-40

Forhendový winner po čiare od nášho tenistu, Hanfmann ostáva posledný gembal.

15-40

Nemecký tenista pripisuje na svoje konto aj dvojchybu, takže stráca možnosť na čistú hru.

0-40

A po ďalšom kvalitnom servise získava Yannick Hanfmann šancu na čistú hru.

0-30

Po ese to je aj priamy bod z podania.

0-15

Hanfmann začína svoj prvý servis v zápase esom.

1:0

Toto bol však už dlhý úder nemeckého tenistu do autu a tak sa Jozef ujíma vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30

Yannick Hanfmann predviedol úspešný prechod na sieť a forhendovým volejom odvracia prvý gembal nášho tenistu.

40-15

Úder domáceho tenistu neprešiel cez pásku, dva gembaly pre Jozefa.

30-15

Teraz však nášmu tenistovi nevyšiel pokus o víťazný forhend po čiare a tak tu je prvý fiftín pre Hanfmanna.

30-0

Znova priamy bod z podania, Jozef sa tak na úvod prezentuje kvalitným servisom.

15-0

Jojo začína priamym bodom z podania a získava prvý fiftín v tomto zápase.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke. Po nej sa tak už toto finálové stretnutie môže začať, ako prvý pôjde na podanie slovenský tenista Jozef Kovalík.

Pri sledovaní nášho online textového prenosu vám praje príjemný športový zážitok Miroslav Revaj.
Prajem príjemné tenisové popoludnie všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Tenisové podujatie Challenger Braunschweig dnes čaká posledné stretnutie, vo finále sa proti sebe postavia slovenský tenista Jozef Kovalík a domáci tenista Yannick Hanfmann.

Jozef Kovalík po úspechu na domácom turnaji v Poprade môže v krátkej dobe získať ďalší challengerový titul, ale v podobnej situácii je aj Yannick Hanfmann, ktorý sa z podobného úspechu môže tešiť doma. Proti sebe sa ešte nikdy v histórii títo dvaja tenisti nepostavili, takže ťažko niečo predpovedať. My však držme palce, aby sa po konci stretnutia mohol radovať Jojo Kovalík.

Začiatok zápasu sa pochopiteľne trocha natiahne, znova sa vám prihlásime, keď obaja tenisti budú na kurte.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Jozef Kovalík a Yannick Hanfmann. Predbežný začiatok zápasu je naplánovaný na 15:30.

Challenger Braunschweig, ktorý sa koná v Nemecku na antuke , má na programe svoj posledný zápas, vo finále tohto podujatia sa na našu veľkú radosť predstaví aj slovenský tenista Jozef Kovalík, ktorý bude čeliť domácemu tenistovi Yannickovi Hanfmannovi.

Jozef Kovalík:
Slovenský tenista momentálne predvádza výborné výkony a tie ho doniesli až do finále na tomto turnaji. Deviatka turnaja sa do finále prebojovala bez straty setu a vo štvrťfinále dokonca Jozef vyradil nasadenú jednotku Cuavesa. V semifinále si poradil s belgickým tenistom De Greefom, ktorého dokázal nedávno zdolať aj na domácom turnaji, vo finálovom zápase popradského challengeru a tak v krátkej dobe môže slovenský tenista vyhrať dva challengere po sebe, keďže po úspešnom turnaji v Poprade sa zúčastnil len neúspešnej kvalifikácie na Wimbledon. Už teraz je však jasné, že sa v rebríčku ATP posunie vyššie, zatiaľ mu patrí 117. miesto a v prípade prvenstva na tomto turnaji by mu patrilo 103. miesto, čo by bolo jeho kariérne maximum.

Yannick Hanfmann:
Nemecký tenista teda takisto podáva na domácom turnaji výborné výkony, ktoré môže korunovať celkovým víťazstvom na domácej pôde, čo by bolo určite výnimočné. Yannick Hanfmann sa v rebríčku ATP nachádza na 111. mieste a v nedávnej dobe takisto vyhral challengerový turnaj v Kazachstane. Potom sa v tejto krajine zúčastnil ešte jedného turnaja, na ktorom to dotiahol do semifinále a potom sa takisto neúspešne pokúšal dostať na Wimbledon. Hanfmann na ceste do finále stratil dva sety, ale to určite nieje až tak podstatný faktor, vyhrať doma je určite silná motivácia.

Vo finálovom stretnutí sa ťažko určuje pozícia favorita, navyše sa proti sebe stretávajú v rámci rebríčka vyrovnaní tenisti. Nám tak ostáva veriť, že Jozef bude korunovať výborné výkony ziskom ďalšieho challengerového titulu.

Z miesta komentátora sa na vás teší Miroslav Revaj.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.