Tenis

Wimbledon - muži (tráva)

Roger Federer – Lukáš Lacko

3:0 6:4, 6:4, 6:1

04.07.2018, 15:39 • Center Court, All England Club, Londýn (GBR) • 2. kolo • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.03 14.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Lukáš Lacko sa však určite nemusí hanbiť, v prvých dvoch setoch bol dôstojným súperom, škoda len že sa nedostal náš hráč k brejkbalu, určite by ešte viac potrápil svojho súpera.

Tohtoročný Wimbledon tak opúšťa ďalší slovenský tenista a v mužskom singli tak už nemáme žiadneho zástupcu. V tom ženskom sa však v druhom kole predstaví Dominika Cibulková, ktorú čaká zajtra náročný súboj s Johannou Kontaovou. Zástupcu však ešte budeme mať aj v ženskej štvorhre, kde sa zajtra predstaví Magdaléna Rybáriková so svojou partnerkou Petrou Martičoviovou z Chorvátska proti dvojici Lesley Kerkhová a Lidziya Marozavová.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:20:35)

Koniec zápasu

6:1

GEM, SET, ZÁPAS Roger Federer! Ako ináč, švajčiarsky tenista ukončil zápas víťazným úderom a tretí set napokon získava jednoznačným pomerom 6:1! Toto bol teda jednoznačne najslabší set v podaní slovenského tenistu, už nedokázal tak vzdorovať veľkému favoritovi ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch a po prehre 0:3 na sety už aj on opúšťa tohtoročný Wimbledon.

40-30

Sledovali sme peknú výmenu na oboch stranách, Roger Federer sa však prezentuje ďalší úspešným skráteným úderom a získava tak mečbal!

30-30

Tak predsa len ešte slovenský tenista bojuje, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo však bude nasledovať ďalej.

30-15

Loptu získava Lacko.

30-0

Lukáš pokračuje dvojchybou a tak sa už zrejme môže pomaly lúčiť s Wimbledonom.

15-0

Úvod podania mu však nevychádza.

5:1

Ten druhý už nie a tak Roger Federer potvrdzuje brejk a vyhráva v treťom sete 5:1! To už zrejme bude nad sily nášho tenistu toto zvrátiť, ale aspoň si ešte vychutná posledné chvíle s tenisovou legendou.

40-30

Prvý gembal sa víťazným úderom podarilo nášmu tenistovi odvrátiť.

40-15

Dva gembaly na potvrdenie brejku pre Federera.

30-15

30-0

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho hráča.

15-0

Cestu za potvrdením brejku začína Federer úspešne.

4:1

Koniec prestávky, podávať bude Roger Federer.

4:1

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:1

A ten aj využíva, takže berie druhé podanie nášmu tenistovi v treťom sete a vyhráva už 4:1! Už to teda vyzerá, že sa stretnutie dohrá len z povinnosti.