Kvalifikace ME do 20 let

Česko – Řecko

3:0

konec (25:15, 25:22, 25:22)

29.06.2018, 18:00 • Sportovní hala Bouchalky, Žďár nad Sázavou • Skupina J • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.25 3.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Družina trenéra Jana Svoboda zahájila kvalifikační skupinu ve velkém stylu. ve třech setech porazila nepříjemný celek Řecka.

Úvodní set byl z českého pohledu nejlepší. Češi dokázali soupeře rychle dostat daleko pod sebe, drželi se v luxusním vedení a nakonec set dohráli při náskoku o deset bodů. To druhá sada nebyla nejpovedenější. Tým okolo kapitána Ondřeje Piskáčka musel po celý průběh setu dotahovat. Až v závěru pomohly dvě série na servisu, nejprve úřadoval za koncovou lajnou Marek Šotola a následně otočil stav na českou stranu Lukáš Vašina. Třetí set byl dlouho vyrovnaný, ale jeden z týmů se nemohl dostat do většího náskoku, ale to Čechům vyhovovalo. V závěru znovu zafungoval servis Lukáše Vašiny a bylo rozhodnuto.

Pro český výběr bude třetí fáze kvalifikace pokračovat v sobotu zápasem proti Rumunsku. Na závěr následně v neděli čeká vyvrcholení proti silnému Srbsku. (19:24:17)

25:22

Třetí set skončil.

25:22

Lukáš Vašina na podání. Češi měli snadnou bodovku, na zkrácenou nahrávku Piskáčka si naskočil Svoboda a ulívkou hned za blok zakončil celý zápas.

24:22

Po servisu Kapetanidise přihrával opět Svoboda. Vašina bod sice u hlavního kůlu nedal, ale poté fantasticky zabodoval na středu sítě Pavel Horák. Dva mečboly.

23:22

Svoboda si poradil s přihrávkou, ale následně selhal v útoku Marek Šotola. Češi si v koncovce třetí sady berou oddechový čas.

23:21

Marek Šotola na podání. Balon však z ruky českého univerzála skončil v autu.

23:20

Piskáček měl složitou pozici na nahrávku. Češi se ale dokázali ještě ubránit a poté už smečoval Andreopoulos daleko do zámezí.

22:20

Josef Polák za koncovou lajnou. Řekové kontrují útokem středem sítě kolem bloku Pavla Horáka.

22:19

Český tým si ale jde pro důležité tři body na úvod kvalifikace. Řekové pomáhají nepřesným servisem do sítě.

21:19

Řekové snižuje ztrátu v koncovce třetí sady útokem z hlavního kůlu.

21:18

Jan Svoboda pokračuje na podání. Češi berou již o tři body, řecký pipe se totiž do kurtu nevešel.

20:18

Právě Jan Svoboda se postavil na servis. Polák zablokoval na středu sítě, ale ještě se pokračovalo ve hře. Nakonec to byl právě Polák, kdo zakončil výměnu útokem.

19:18

Svoboda opět bez bodu v útoku, ale Češi dostali druhou šanci a tu již proměnil Polák.

18:18

Ondřej Piskáček na podání. Balon ale vyletěl daleko do autu.

18:17

Svoboda nepřihrál dokonale, ale poté si pochutnal blokem na útoku řeckého univerzála.

17:17

Pavel Horák za koncovou lajnou. Ale Řekové se nevzdávají a srovnávají stav třetí sady útokem z hlavního kůlu.

17:16

Český celek se vrací do vedení po útoku Svobody, který vytloukl jednoblok Řecka.