Kristýna Plíšková (Q) – Harriet Dartová (WC)

1:2 5:7, 6:3, 3:6

25.06.2018, 20:15 • 1. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.31 3.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kristýna Plíšková nepotvrdila v prvním kole turnaje v Eastbourne roli favoritky, když prohrála ve třech setech s tenistkou až z konce druhé stovky světového žebříčku Harriet Dartovou.

První sada byla velmi vyrovnaná, až do stavu 5:5 nebyl k vidění ani jeden brejk. Ten přišel velmi rychle poté, Harriet Dartová odskočila a při vlastním servisu dokráčela k zisku prvního setu. To druhé dějství bylo v režii české hráčky. Ta získala brzký brejk, vedla 3:0 a i přes komplikace, odvrácení hned čtyř brejkbolů získala druhý set.

Po druhém setu se netradičně musely hráčky přesunout na jiný kurt a tam se zápas dohrál. Změna místa utkání prospěla více domácí tenistce, která získala jediný brejk třetí sady a postoupila senzačně do druhého kola.

Ve třetím kole narazí Harriet Dartová na Anastasiji Sevastovovou z Lotyšska. (22:21:11)

Konec zápasu

3:6

Je konec! Dartová byť teprve jednadvacetiletá hráčka si počínala velmi zkušeně. Jakoby bez emocí zakončila třísetový zápas přímý bodem ze servisu.

15-40

Dva mečboly! Jednadvacetiletá Britka si opět pomohla přesným prvním servisem.

15-30

Harriet Dartová napálila první podání plnou silou do středu kurtu a je z toho přímý bod.

15-15

Teď už musela domácí tenistka hrát jen přes druhý servis. Ten byl výrazně pomalejší a toho využila Plíšková ke srovnání stavu.

0-15

Harriet Dartová může při vlastním servisu ukončit zápas. Na úvod se Britce podařilo trefit první podání a Plíšková odpověď nenašla.

3:5

Na závěr důležitého gemu vytáhla rodačka z Loun přímý bod po prvním servisu do středu kurtu.

A-40

Mečbol Plíšková nedovolila. Ke kratšímu returnu si přiběhla česká tenistka a jistě zakončila forhendem.

40-40

Harriet Dartová se dostává dokonce do shody po dvojchybě české tenistky.

40-30

Ale ten první neproměnila. Kristýna Plíšková měla nahranou situaci ve středu kurtu, ale míček dopadl jen do deblového území.

40-15

Plíšková si ale hlídá při vlastním servisu vedení. Tvrdým podáním do středu kurtu si zajistila dva gemboly.

30-15

Harriet Dartová se dostala do výměny a od základní lajny znovu českou tenistku přetlačila.

30-0

I teď první podání české hráčce sedlo na raketu. Dartová byla na returnu bez šance.

15-0

Kristýna Plíšková zahájila gem naděje povedeným prvním servisem ven z kurtu.

2:5

Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.

2:5

Následuje přestávka a výměna stran.

2:5

Ani v tomto gemu Plíšková příliš soupeřku nepotrápila. Harriet Dartová se dostává pouhý gem od překvapivého postupu do druhého kola.