4:0

konec (2:0)

20.06.2018, 18:02 • Športový futbalový štadión Sereď • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 2.3 3.6 2.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Maximálna dominancia Serede v úvodnom dueli prípravy. Štyri góly do siete Zlatých Moraviec sú toho dôkazom. Hráči od rieky Žitavy tak budú mať na čom pracovať, keď už v druhom stretnutí od začiatku tréningového procesu nestrelili gól a zároveň v treťom meraní síl nezvíťazili. (19:47:31)
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 14:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:15.

90+1

90

Nachádzame sa už v poslednej minúte riadnej hracej doby. Možno očakávať, že sa nadstaví maximálne obligátna minútka.

89

V krátkom časovom slede prišla aj štrnásta zlá koncovka, v druhom polčase domáci navyše vyprodukovali až deväť faulov.

88

Zlaté Moravce boli dnes v ofenzíve totálne bezzubé. Jediná strela na bránu je toho živým dôkazom.

87

Do štatistík pribudlo trináste nepresné zakončenie futbalistov nováčika Fortuna ligy.

85

Sereď maximálne kontroluje posledné minúty, zápas sa iba dohráva.

82

Šťastie skúsili aj hostia, no ich koncovka nemierila do priestoru brány.

81

Načali sme záverečnú desaťminútovku. Vionisti budú určite radi, keď hlavný arbiter oznámi koniec merania síl.

80

Sme svedkami množstva striel na bránu hostí, domáci ale zakaždým v posledných okamihoch mierili vedľa, respektíve nad.

79

Center dopadol na hlavu útočiaceho hráča, ktorý poslal loptu nad bránu...

78

Po dlhom čase zahráva ŠKF rohový kop, iba druhý v tomto zápase.

76

Mužstvo domácich postupovalo dopredu cez os ihriska. Škoda len, že hostia prečítali tento úmysel, je po šanci.

75

Po štvrtom zásahu domácich sa upustilo z tempa, Zlaté Moravce pri lopte na útočnej polovici.

73

Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

72

Postup hostí bol zastavený nedovoleným zákrokom na polovici ihriska.

71

Dvadsať minút do konca duelu, Sereď jasne kontroluje držanie lopty.

70

Zakončenie od domáceho futbalistu smerovalo mimo bránu.

69

V príprave je predsa len podstatné zohranie a skúšanie nových hráčov. Napriek tomu je momentálny výsledok výstražným prstom pre dlhoročného účastníka Fortuna ligy.

68

Presúvame sa do druhej polovice druhého polčasu, voľný kop pre Vion.

66

O víťazovi je tak definitívne rozhodnuté, poďme sa ale pozrieť na aktuálne štatistiky.

64

Sereď dala gól!
Avšak demolácia protivníka pokračuje. Fanúšik, ktorý meral cestu na štadión, rozhodne nemôže banovať! Nigérijčan UDA WISDOM KANU navyšuje vedenie domácich.

63

Nuž, po remíze a prehre so Znojmom sa črtá ďalší negatívny výsledok pre Zlaté Moravce. Pred nami je ešte záverečná polhodina, počas ktorej je možné niečo s aktuálnym stavom urobiť.

61

A je z toho tretí presný zásah do siete súpera, o víťazovi by malo byť rozhodnuté, ak domáci neprestanú úplne hrať. Do streleckej listiny sa zapísal aj hráč na skúške, ktorý hrával minulý rok za Komárno. Je ním GORAN MATIĆ.

61

Hodina stretnutia za nami, Sereď sa chystá zaútočiť.

60

Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Domáci prečkali tento center do šestnástky.

59

Po zmene strán je k dispozícii prvý rohový kop, zahrávať ho budú hostia.

57

Vionisti by mali začať zvyšovať obrátky, ak nechcú odísť zo Serede bez gólu. Jedno zakončenie do priestoru brány je za uplynulý čas veľmi málo.

56

Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

55

Sereď bude odkopávať od vlastnej brány, desať minút z druhého polčasu je za nami.

54

Domáci sa nevedia dostať do pohody, väčšina ich kombinácii končí buď mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

53

Hosťujúci hráč získal loptu v stredovom kruhu a ihneď zakladá akciu cez os ihriska.

51

Ďalšie previnenie futbalistu hostí, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

50

Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

49

Akcia hostí už pokračovať nebude, dôvodom je útočný faul na pravom krídle.

45+1

Straty lopty prišli vhod domácim, ktorí síce Reichla neohrozili, no nebezpečne vypálili mimo jeho svätyne.

45

Ešte je tu priestor na jednu akciu pred odchodom do kabín.

44

Nachádzame sa už v predposlednej minúte tejto časti hry, ŠKF má loptu pevne pod kontrolou.

42

Absolútne zaslúžené vedenie nováčika Fortuna ligy. Sereď iba potvrdzuje skvelú ofenzívnu silu z minulej sezóny. Na svoje útočné chúťky z uplynulého ročníka nedáva zabudnúť ani ADAM MORONG.

40

Sereď kombinuje na vlastnej polovici a vyčkáva na napádanie protivníka.

39

Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

38

Po jednom zo súbojov sa píska faul. Hostia iba nechápavo krútia hlavami a nechápu, prečo sa toto pískalo.

37

Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

36

Desať minút do konca úvodného dejstva, po inkasovanom góle sa hostia zdvihli a útočia častejšie, ako ich súper.

34

Do štatistík zaznamenávame prvé postavenie mimo hru Zlatých Moraviec.

33

Napádanie domácich neslávi úspech, FC rozvíja nový atak.

32

Teraz to hostia nemysleli vôbec zle. Stredom poľa sa vybrali do útoku, akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

31

Sereď ale bráni na jednotku, v jej svätyni sa objavil Pavol Penksa, ktorý by mal nahradiť Matúša Ružinského, ktorý prestúpil do Slovana Bratislava.

30

Štvrtá štandardka spoza rohového polkruhu pre desiate mužstvo uplynulej sezóny Fortuna ligy.

29

Vion sa márne snaží niečo vymyslieť, hoci je teraz pri lopte.

27

Svoj tlak domáci pretavili do gólu, tretia strela na bránu už znamená presný zásah. Presadil sa kapitán Serede MARTIN MEČIAR!

26

Reichl musel opäť zakročiť po strele z hranice šestnástky, Sereď o niečo lepším celkom.

24

Faul hráča hostí v okolí deliacej čiary. Voľný kop bude zahrávať jeden z domácich futbalistov.

23

Reichl v pohotovosti, domáci si pripísali prvú koncovku do priestoru troch žrdí.

21

Rýchly brejk hostí, zakončenie nemalo šancu skončiť v bráne.

20

Sereď má oproti minulej sezóne v základnej jedenástke až štyroch nových hráčov, slovenským fanúšikom najviac hovorí meno Filip Serečin. Ten bol v minulej sezóne kmeňovým hráčom Ružomberka, taktiež ale hosťoval v Lokomotíve Košice.

19

Stále však čakáme na zákrok Penksu, respektíve Reichla.

18

Hrá sa zo strany na stranu, domáci majú na konte tri strely mimo bránu, Zlaté Moravce iba jednu.

16

Vionisti pri lopte, no rozohrávka bola príliš zbrklá. Vhadzovanie pre ŠKF.

15

Sereď sa ubránila. Rovnako, ako pred jedenástimi minútami, nastal z brejku ofsajd.

14

Skvelá výmena lopty medzi hosťami pri okolí bránkovej čiary znamená vybojovanie rohového kopu.

13

Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

12

Nákop do pokutového územia to nebol zlý, hostia sa ale ubránili a loptu odkopli do stredu poľa.

11

ŠKF zahráva priamy kop takmer z hranice šestnástky, Vion v problémoch.

10

Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom domáceho obrancu. Je po šanci.

8

Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

7

Štandardku spoza rohovej zástavky si vyskúša aj nováčik Fortuna ligy.

6

Exekútor priameho kopu poslal loptu iba mimo bránu, rozohráva hosťujúci gólman.

6

Nasleduje priamy kop pre ŠKF z nádejnej pozície.

5

Obrovská šanca Serede ukončená faulom pred pokutovým územím. Faulujúci futbalista vidí za svoj zákrok aj žltú kartu.

4

Z útočného snaženia je iba postavenie mimo hru, obrana Vionu si dala pozor.

3

Ani prvý, ani následne druhý roh Zlatým Moravciam gól nepriniesol. Do útoku už mieria domáci.

2

Už na konci úvodnej minúty si vybojovali hostia rohový kop po zrazenej strele.

1

Stretnutie sa práve začalo.
ŠKF Sereď

Nováčik najvyššej slovenskej futbalovej súťaže začal prípravu na premiérový ročník medzi elitou 14. júna. ŠKF by rozhodne nechcelo byť len do počtu, aj preto vedenie poctivo zháňa nové tváre.

Až s tridsatimi hráčmi môžu v predsezóne narábať tréneri Serede, na skusoch je viac ako desať futbalistov, so žiadnym však klub zmluvu ešte nepodpísal. Po odchodoch gólmana Ružinského do Slovana, podpísal útočník Popin zmluvu v Nitre. Hosťovanie skončilo Lukášovi Mihálikovi, ktorý sa vrátil do Trnavy.

Pre Sereď bude stret so Zlatými Moravcami prvý v tejto predsezóne, o dva dni neskôr preverí ŠKF české Slovácko.
FC ViOn Zlaté Moravce

Celkové desiate miesto vo Fortuna lige bolo v Zlatých Moravciach sklamaním. Klub sa síce vyhol baráži, avšak na deviatu Podbrezovú stratil až sedem bodov. Pri Žitave sa budú snažiť na uplynulý ročník rýchlo zabudnúť.

Prvý letný tréning ViOnu prebiehal už 11. júna. Hlavný tréner Juraj Jarábek konštatoval, že na odchode je sedem hráčov: Kováč, Horník, Šašinka, Bartolomeu, Kotula, Rigo a Harba. Viacerým z nich sa skončilo hosťovanie, respektíve zmluva.

Zlaté Moravce ešte nikoho nepodpísali, na skúške majú viaceré zaujímavé mená. Medzi ne určite patrí Luka Dzirdziguri. Gruzínec s rakúskym pasom sa zaskvel proti Znojmu pekným gólom. Šťastie prišli vyskúšať aj Tomáš Košút, Patrik Banovič, dvojica zo Slovana Masulovič – Németh a ďalší. Šancu dostanú aj hráči z vlastnej liahne.

ViOn už odohral prípravný dvojzápas. Minulý týždeň čelil českému Znojmu. V prvom dueli sa zrodila bezgólová remíza, v tom druhom ťahal za dlhší koniec povrazu hosťujúci tím, ktorý zvíťazil pomerom 3:2.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi ŠKF Sereď a FC ViOn Zlaté Moravce.

Stretnutie sa začne o 18:00.