1:2

konec (0:1)

20.06.2018, 16:05 • Michalovce • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 1.45 4.5 5.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michalovce si ani v druhom prípravnom zápase nedokázali pripísať výhru, čo je však možno horšie, opäť prehrali o gól. Nad ich sily bol Liptovský Mikuláš, pre ktorý to bolo otváracie stretnutie letnej prípravy. (17:52:18)
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:19.

90+2

90+1

Predsa len je tu posledná štandardka pre mužstvo z Fortuna ligy. Dočkáme sa aj vyrovnania?

90

Center sa však domácim nevydaril a my už čakáme len na záverečný hvizd.

89

Zemplínčania stíhajú zahrať ešte jeden roh.

89

Michalovce strácajú loptu na deliacej čiare a je jasné, že dnes rozhodne nevyhrajú.

87

Hosťujúci futbalisti založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov domáceho mužstva.

86

Hostia pália mimo domácu bránu, budeme svedkami ešte možno dvoch-troch akcií.

85

Čas plynie veľmi rýchlo, hlavný arbiter píska nedovolený zákrok jedného zo Zemplínčanov.

84

Liptáci podržali loptu na polovici Michaloviec, avšak po strate guľatého nezmyslu sa musia vrátiť.

83

Stredoslovenské MFK so ziskom štvrtého rohového kopu. Druhého v tomto polčase.

81

Za posledných trinásť minút Liptáci nevyprodukovali ani jeden faul. Momentálne hostia vhadzujú na úrovni pokutového územia súpera.

80

Tento center však využitý nebol, hostia sa s odkopom od vlastnej svätyne neponáhľajú.

79

Tím z Fortuna ligy ide aj za druhým gólom v sieti Liptákov. Nasleduje ôsmy roh.

78

Koncovka zvnútra veľkého vápna mala byť o niečo presnejšia, hostí to môže mrzieť. Škoda.

76

Michalovce dali gól!
Naozaj sa tak deje, štvrťhodinu pred koncom prichádza skorigovanie v podaní STANISLAVA DANKA. Máme sa tak na čo tešiť.

75

Bude siedmy roh Zemplínčanov šťastný? Podarí sa domácim konečne znížiť?

73

Vidíme však aj množstvo nepresností, ktoré viac vyhovujú hosťom z druhej ligy.

72

Do konca duelu zostáva približne dvadsať minút, Zemplínčania by mali začať dôkladnejšie tlačiť na svojho súpera.

71

Domáci teraz nesúhlasia s výrokom rozhodcu, no píska sa proti ich bráne.

70

Zisk lopty v strede poľa, domáci futbalisti sa z obrannej fázy prehupli do útočnej.

69

Futbalista hostí bol netrpezlivý, postranný rozhodca odmával ofsajd.

67

Nič zaujímavé však nevymysleli, my sa presúvame do druhej polovice druhého polčasu. Rýchly pohľad padne aj na štatistiky.

66

Aspoň na chvíľu si môže Tatran vydýchnuť. Hostia získali štandardku spoza rohovej zástavky.

64

Omyl pri záverečnej prihrávke, domáci útočník už mohol ísť sám na bránu. Nuž, nestalo sa tak.

63

Liptovský Mikuláš sa stále bráni na jednotku, no je pod čoraz väčším tlakom.

62

V poradí už šiesty roh bude zahrávať domáci celok.

61

Hodina zápasu za nami, Michalovce stále bez zakončenia na bránu.

60

Akcia domáceho mužstva po ľavej strane úspech neslávila. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

59

Druholigista zo stredného Slovenska hrá veľmi skúsene. Musíme povedať, že Zemplínčania nenastupujú v najsilnejšej zostave, na ich strane sa predstavuje viacero hráčov, ktorí pôsobili v minulom ročníku najmä v Trebišove.

58

Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

57

V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

56

Teraz však prichádza strata a dopredu už mieria Michalovce s veľkým počtom hráčov.

54

Hostia kombinujú na vlastnej polovici a nepúšťajú protivníka k lopte.

53

Roh sa im príliš nevydaril, gólman hosťujúceho celku vykopáva od vlastnej brány.

52

Nebol to roh pre hosťujúce MFK, tak ho bude kopať to domáce.

51

Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

50

Center zrazený, Liptáci si žiadali roh. Najprv to tak aj vyzeralo, že sa bude kopať, no hlavný arbiter v poslednej chvíli zmenil svoje stanovisko a nasleduje iba odkop od brány.

49

Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

48

Michalovciam sa nedarí brániť súpera, navyše domáci nevystrelili do priestoru brány ani raz.

Liptovský Mikuláš dal gól!
Perfektný štart do druhej časti stretnutia, hostia odskakujú na rozdiel dvoch gólov! Postarala sa o to nová tvár Liptákov, legionár TROTCENKO.

46

Začal sa druhý polčas.

45

Prvý polčas sa skončil.

44

Futbalista domáceho tímu teraz poťahal protihráča za dres, hostia budú zahrávať voľný kop.

43

Domáci hráči založili rýchly protiútok, ktorý však skončil už v strede ihriska po skvelom zákroku jedného z obrancov hostí.

42

Úvodné dejstvo sa nám chýli ku koncu, previnenie voči pravidlám vyprodukovali aj Michalovce.

40

Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

39

Vrece s rohmi sa nám roztrhlo, prichádza tretí pre Zemplínčanov.

38

Liptovský Mikuláš ale nezahral túto situáciu ideálne a karty sa razom menia.

37

Michalovce prečkali nákop do šestnástky, loptu však nezískali. Vhadzuje ich súper.

36

Druhá štandardka spoza rohového polkruhu aj pre hostí.

35

Druholigista si začína častejšie pomáhať aj faulami, tento bol konkrétne deviaty.

34

Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

33

Ani z tohoto ale vyrovnávajúci gól nebude, Liptáci sa ubránili dlhým odkopom až na polovicu súpera.

32

Favorit sa akoby prebral a získava druhý roh v krátkom časovom slede.

31

Hostia s taktickým faulom v strede poľa, voľný kop pre Michalovce.

30

Gólman Liptákov nemal najmenší problém s centrom protivníka a už ukrýva loptu v náručí.

29

Zrazená strela domáceho hráča, rohový kop pre Zemplín.

27

Strelenému gólu prechádzali minúty, v ktorých sa domáci výrazne trápili. Trochu neočakávaný vývoj zápasu.

26

Po nej však hostia zabrali naplno a využívajú svoje kvality! Bieszczada prekonal MILAN MILOŠEVIĆ.

25

Chvíľu sa nehralo, dôvodom bola občerstvovacia prestávka.

22

Postranný rozhodca máva zástavkou, keď signalizuje ofsajd Michaloviec.

21

Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa hostia nemuseli obávať. Lopta končí za bránou.

20

Liptovský Mikuláš s druhou koncovkou smerom na bránu, ani tá ale sieť nerozvlnila. Druhý úspešný zásah domáceho ochrancu svätyne.

19

Píska sa faul jedného z Liptovčanov, sledujeme dosť nezáživný futbal. Vzhľadom na to, že sa ale jedná o druhé, respektíve prvé stretnutie letnej prípravy, tak sa to dá pochopiť.

17

Center prešiel až do šestnástky, tam sa ho však ujali futbalisti zemplínskeho družstva.

16

Prvý rohový kop duelu zahrá Tatran.

15

Štvrťhodina zápasu za nami a my stále čakáme na akúkoľvek strelu celku z Fortuna ligy.

14

Michalovce vhadzujú na vlastnej polovici.

13

Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

12

Hrá sa prevažne strede poľa, držanie lopty sa postupne vyrovnáva.

10

Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

9

Po výbornej defenzívnej činnosti prechádzajú do útoku domáci hráči.

8

Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

7

Hostia sa po vlažných piatich minútach prebrali a už druhú minútu okupujú územie súpera.

6

Z ničoho nič však prichádza úspešný zákrok domáceho gólmana. Michalovce sa predsa len musia mať na pozore.

5

Nie, nie. Zemplín bráni veľmi dobre a nedovoľuje protivníkovi vážnejšie zaútočiť.

4

Liptáci prakticky ešte neboli dlhšie pri lopte, možno sa tak udeje teraz.

3

Atak po ľavom krídle bol neúspešný, vhadzovanie pre hostí.

2

Michalovčania držia loptu na svojich kopačkách, zakladajú postupný atak.

1

Stretnutie sa práve začalo.
MFK Zemplín Michalovce

Zemplínčania odštartovali začiatok letnej prípravy o deň skôr ako Tatran, a teda 11. júna. Po celkovom ôsmom mieste v uplynulej sezóne Fortuna ligy sú pred novým ročníkom na východe Slovenska minimálne rovnaké nádeje.

Tréner Anton Šoltis a jeho hráči už majú za sebou úvodný prípravný zápas s Trebišovom, ktorý druholigista vyhral 1:0. Michalovčania ale skúšali viacero hráčov, stretnutie prebiehalo skôr v tréningovom tempe.

Hneď po sezóne v tíme skončili Sergei Shumeiko, Tsubasa Nishi, Eligijus Jankauskas a Tin Matič. Pred pár dňami prestúpili Milan Šimčák do Dunajskej Stredy a Martin Koscelník do Liberca, na odchode je aj Martin Bednár.

Novými tvárami sú Llazaros Rota z Trebišova, Hector Carrasco z Mallorcy, dorastenci Peter Vojtovič a Roman Begala i navrátilci z hosťovaní Jozef Vajs a Pavol Bellás. Postupne sa do tréningového procesu zapoja José Carrillo Mancilla, Hovhannes Harutyunyan a Sadam Sulley, v riešení je aj návrat Róberta Kovaľa. Na hosťovaní do konca roka zostane aj Dawid Kurminowski z Lechu Poznaň.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Pod vedením trénera Štefana Zaťka odštartovali Liptáci 12. júna prípravu na nový ročník druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. V tom minulom skončil Tatran na jedenástom mieste a iba o štyri body sa vyhol zostupu do regionálnej súťaže.

V Liptovskom Mikuláši už nebudú pokračovať Halgoš, Bellás, a Ondrek, ktorí sa vracajú do svojich materských klubov.

Na druhej strane budú šťastie na strednom Slovensku skúšať Samuel Kuc, Kristián Lukačik, Patrik Gábriš a dvojica zo Srbska Milan Miloševič – Dušan Milanovič. Kvôli operácii si na svoj návrat na trávniky musí počkať Patrik Laco.

Príprava Liptákov bude prebiehať výlučne v domácich podmienkach. Duel s Michalovcami načne osemzápasovú šnúru priateľských zápasov.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z priateľského zápasu medzi MFK Zemplín Michalovce a MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Stretnutie sa začne o 16:00.

1:2

konec (0:1)

Branky: 76. Danko – 26. Milošević, 46. Trotcenko

MFK Zemplín Michalovce: I. polčas: Bieszczad – Vojtovič, Kavka, Špak, Dima, Rota, Danko, P. Kolesár, Hector, Vajs, Bellás II. polčas: Bieszczad – Carrillo, Kavka, Šosták, Vojtko, R. Begala, Danko, Turík, P. Kolesár, Vajs, Kurminowski

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš (46. Mikušiak) – Šimun (46. Čery), I. Očenáš (60. I. Lišivka), Kuc, Janec – S. Andrič (60. T. Staš) – Ivan Kotora, Otruba (46. Trotcenko), Gerát (60. Poremba), Káčerík (68. Milanovič) – Miloševič (60. D. Andrič)