20.06.2018, 11:08 • Osmifinále • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.43 2.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (12:27:38)

Ve čtvrtfinále Zdeněk Kolář narazí na dalšího Rakušana, kterým je sedmý nasazený Dennis Novak.
Zdeněk Kolář odehrál s favorizovaným Rakušanem podařený první set, v jehož úvodu sice promarnil vedení 3:1, nicméně od stavu 3:3 ztratil proti velice často chybujícímu soupeři už jenom jediný gem a přiblížil se cennému vítězství. To vzápětí přišlo nečekaně brzy, Gerald Melzer se oděl do nového trička a po dvou ztracených fiftýnech se jako první nasazený rozhodl zápas předčasně ukončit. Český tenista tak nezvyklým způsobem dokráčel k postupu a v Popradu se může těšit na čtvrtfinále!

Utkání tedy končí skrečí nasazené jedničky.

0-30

Tak to je hodně nečekané! Dobíhaný forhend rakouského tenisty skončil v síti. Melzer poté zamířil k umpiru a zápas zničehonic vzdal!

0-15

Melzer se před druhým setem oblékl do bílého trička, se kterým hned na startu vyprodukoval dvojchybu.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Gerald Melzer.

4:6

První sada je u konce! Po sedmačtyřiceti minutách ji překvapivě získává Zdeněk Kolář, který o tom rozhodl vítězným forhendem.

40-A

Ta ale netrvala dlouho, Kolář vytasil z rukávu své první eso a má další možnost k ukončení setu.

40-40

Kolář si oběhl míček k forhendu po lajně, jenže ho nezahrál vůbec přesně. Melzer díky soupeřově chybě srovnává na shodu.

30-40

Přímým bodem se Zdeněk Kolář dostal k prvnímu setbolu!

30-30

Opět chtěl český tenista rychle rozhodnout, jenže forhend mu tentokrát dopadl do koridoru určeného výhradně pro čtyřhru.

15-30

Melzerův return byl hodně pomalý a Kolář vzápětí přikoval svůj bekhend k boční lajně.

15-15

Kolář se stihl postavit k bekhendu, ale nedal mu dostatek výšky k tomu, aby mohl přeletět pásku.

0-15

Zdeněk Kolář podává na vítězství v první sadě a začíná přímým bodem. Melzer poslal return druhého podání do sítě.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Zdeněk Kolář.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Melzer po servisu hrál několik úderů ze stejného místa, Kolář se naopak musel hodně naběhat, přičemž na Rakušanům kraťas nenašel odpověď.

40-15

Kolář ale reaguje vítězným forhendem k levé autové čáře. Melzer během něj zůstal přikovaný na ose.