Mistrovství světa

Kolumbie A – Japonsko

1:2

konec (1:1)

19.06.2018, 14:00 • Mordovia Arena (Saransk) • Skupina H • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.91 3.34 4.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany dnes vše. Na shledanou! (16:04:01)
Statistiky:
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:9.
Je konec! Podceňovaní Japonci poráží Kolumbii 2:1 a po závěrečném hvizdu tak mohla propuknout jejich velká radost. Zatímco v první půli se Asiaté proti deseti Kolumbijcům spíše trápili, tak po změně stran se hodně zlepšili, šli za vítězstvím a nakonec se vítězného gólu i dočkali. Pojďme si to ale shrnout od začátku...

Po přestávce už to ale byl jiný příběh. Japonci totiž hráli přesilovku mnohem lépe a měli už více ze hry. Šance Inuje nebo Sakaje ještě zůstaly nevyužité, ale v 73. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Juja Osako. Kolumbii už nepomohl ani James Rodríguez, jenž přišel na trávník v průběhu druhé půle. Právě on měl největší příležitost na vyrovnání, jeho zakončení však srazil na roh Osako.

90+5

90+4

Japonský brankář Ejdži Kawašima obdržel žlutou kartu za zdržování hry.

90+3

Santiago Arias fauloval Takašiho Inuje, který si před ním tělem pokryl míč. Čas utíká a Japonci rozehrávají.

90+2

Dlouhý nákop brankáře Ospiny skončil na hlavě Juty Nagatoma. Ten balón odehrál do autu.

90+1

Japonci se zase snaží držet míč a připravit tak soupeře o co nejvíce času.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o pět minut!

90

Centrovaný míč se snášel před bránu na Falcaa, ale Gen Šódži svou práci zvládl! Následně Kolumbii překazil další plány ofsajd.

89

Johan Mojica na levé straně parádně vykoupal Haragučiho. Ke smůle Kolumbijců to ale nemělo pokračování v podobě přesného centru.

88

Rychle se blíží závěr zápasu. Japonci se drží na útočné polovině. O deseti hrající Kolumbijci to mají hodně složité a běhají spíše bez míče.

87

Hiroki Sakaj hezky pronikl po pravé straně a odcentroval. Kolumbijská obrana odvrací.

86

James Rodríguez fauloval nově příchozího Okazakiho. Záložník Bayernu dostává žlutou kartu.

85

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Šindži Okazaki.

85

Japonci zatím Kolumbii nepouštějí do závěrečného náporu. Míč se snaží co nejvíce držet na svých kopačkách.

83

Juja Osako měl po zákroku Davinsona Sáncheze drobný zdravotní problém a hra byla na chvíli přerušena. Nemělo by se ale jedna o nic, co by japonskému útočníkovi znemožnilo dohrát zápas.

83

Dopředu se opět řítil Juja Osako. Postaral se o něj Davinson Sánchez.

82

Na centr Sakaje v šestnáctce skákal Juja Osako. Míč jen lízl a nenasměroval ho tak mezi tyče.

81

Japonci uklidňují hru přihrávkami na své polovině. Od vítězství je dělá deset minut + nějaké nastavení.

80

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Hotaru Jamaguči.

79

Japonce uklidnil brankář Kawašima, který lapil do rukavic míč po hlavičce Murilla.

78

78. James Rodríguez měl na noze vyrovnání, Japonce zachránil dobrý obranným zákrokem Osako

78

James Rodríguez mohl vyrovnat! Lerma ho našel krásnou patičkou, ale Rodríguezova střela byla sražena nad!

77

Radamel Falcao v souboji s Jošidou. Tomu ještě přiběhl pomoci Juto Nagamoto a společně Falcaa obrali o míč.

76

S balónem do šestnáctky postupoval Gaku Šibasaki. Nakonec byl o něj obrán.

75

A Kolumbie zase musí začít hrát. Uvidíme, zda si hráči Trikolóry vzpomenou na to, co předváděli v první půli.

73

73. Juja OSAKO - 1:2

73

Japonsko právě vstřelilo branku!
Střela Sakaje byla ještě tečována bránícím hráčem a tak následoval rohový kop. Ten zahrál Honda do středu malého vápna, kam asi mohl jít pro balón David Ospina, ale zůstal někde na půli cesty a JUJA OSAKO hlavou posílá Japonsko do vedení!

73

73. Sakajova střela se otřela o jednoho z bránících kolumbijských hráčů

73

Velká šance Japonců! Osaka přebral míč u malého vápna zády k bráně a tak ho ještě přistrčil proti noze Hirokimu Sakajovi. Jeho střela končí těsně vedle vzdálenější tyče!

71

Poprvé na sebe upozornil Kejsuke Honda. Ten si z pravé strany navedl míč na střelu levačkou. Mířil k bližší tyči, ale přeci jen jeho ráně scházela větší razance a Ospina si tak poměrně snadno poradil.

71

Balón vyvezl Wílmar Barrios, který následně zapojil do hry novice na trávníku Carlose Baccu. Ten se ale dostal s míčem za postranní čáru.

70

Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází José Izquierdo, přichází Carlos Bacca.

70

Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Kejsuke Honda.

68

Radamel Falcao na hrotu jen sleduje, jak mu míče létají nad hlavou. Má to ve druhé půli hodně složité.

67

Davinson Sánchez jen odkopl balón na polovinu soupeře. Tohle je zcela jiný fotbal než v prvním poločase.

67

Nic z toho. Centr Šibasakiho na bližší tyč byl odvrácen.

67

Japonci budou zahrávat pátý rohový kop.

66

Nyní to zkoušel na levém křídle individuálně Takaši Inuj. Jeho střela skončila na hlavě Davinsona Sáncheze.

65

Haraguči si před šestnáctkou neporozuměl s Takašim Inujem. Kolumbie se tak ubránila.

64

Na trávníku zůstává ležet Šindži Kagawa, kterého fauloval Wílmar Barrios. Ten za svůj šlapák vidí žlutou kartu.

63

Japonce nerozhodila ani snaha Josého Izquierda. Jeho náběh si pohlídal Maja Jošida.

63

Pokračuje tlak japonských samurajů, který sledujeme prakticky po celý dosavadní průběh druhého poločasu.

61

Takaši Inuj rozehrál standardní situaci bleskově na Hirokiho Sakaje. Ten střílel z pravé strany šestnáctky po zemi na zadní tyč, ale bránu netrefil. Ospina by navíc v případě potřeby asi byl schopen zakročit.

60

Nagamota teď prohnal napadající Radamel Fancao. Japonský levý bek raději odehrál míč do autu.

59

Šibasaki našel svým centrem hlavu Maji Jošidy, kterého neuhlídal Davinson Sánchez, Jošida hlavičkoval nad.

59

Ještě před jejím rozehrání přichází střídání Kolumbie. Odchází Juan Fernando Quintero, kterého nahrazuje hvězdný James Rodríguez.

58

Nyní budou Japonci zahrávat standardní situaci z pravé strany hřiště.

57

57. Ospina musel vytáhnout další výborný zákrok, tentokrát pálil Inuj

57

Množí se příležitosti Japonska! Juja Osako přihrál do strany Takašimu Inujovi, který technickou střelou ke vzdálenější tyči protáhl Ospinu. Brankář londýnského Arsenalu dokázal balón vyrazit zpět do pole.

56

Výborná defenzivní práce Ariase, který zpacifikoval snahu Inuje a Nagamota.

56

Kolumbijci vyčkávají na své polovině a brání nerozhodný výsledek. V první půli přitom hráli i v deseti velmi aktivně.

55

Následoval rohový kop, který rozehrál Gaku Šibasaki. Pro jeho centr si došel Ospina.

54

54. Osakův průnik do pokutového území, Ospina byl na místě

54

Juja Osaka přebral míč v pokutovém území a uvolnil se přes bránícího Davinsona Sáncheze. Jeho přízemní zakončení z úhlu pokryl David Ospina!

53

Johan Mojica nasadil jesličky Haragučimu, ale jeho spoluhráči následně zase ztratili míč. Japonci ve druhém poločase hodně zlepšili napadání.

51

Kolumbijci už zdaleka nemají takový prostor pro kombinaci jako v první půli. Japonci získali míč po výkopu Ospiny a mohou zase útočit.

50

Po rohu Kagawy se míč snesl k nohám Maji Jošidy. Ten se s ním ale nedokázal otočit kolem bránícího hráče a neohrozil tak gólmana Ospinu.

50

Centr Juji Osaky byl odvrácen do zámezí. Rohový kop pro Japonsko.

49

Vypadá to, že Japonci ve druhé půli vysunuli defenzivní linii výše a budou chtít hrát aktivněji.

48

Juto Nagatomo centroval z levé strany. Míč odehrál do bezpečí stoper Murillo.

48

Takaši Inuj byl terčem poměrně ostrého zákroku protihráče. Japonci rozehrávají ze středu hřiště.

47

Mojica směrem dopředu nic nevymyslel. Balón odehrál jen k brankáři Japonska Ejdžimu Kawašimovi.

46

Nagatomo si na levé straně neporozuměl s Inujem. Ten jen přihlížel, jak míč končí v autu.

46

Druhý poločas oba týmy zahájily ve stejných sestavách, v nichž ukončily první dějství.

46

Statistiky:
Držení míče – 49 % : 51 %
Střely na bránu – 3:2
Střely mimo – 0:2
Rohy – 1:2
Po úvodním dějství hraje Japonsko s Kolumbií nerozhodně 1:1. První důležitý moment nastal už ve 3. minutě, kdy Carlos Sánchez zablokoval v šestnáctce střelu Kagawy rukou a kromě penalty byl kolumbijský hráč potrestán také červenou kartou. Pokutový kop navíc proměnil Šindži Kagawa a zdálo se, že Kolumbijci to budou mít hodně těžké. Jihoamerický celek se však v deseti nepoložil a troufám si říci, že byl i lepší než Japonci. Ve 39. minutě tak přišlo zasloužené vyrovnání, které zařídil chytře zahraným přímým kopem Juan Fernando Quintero. Ten ho totiž zahrál po zemi, míč prošel pod nadskakující zdí a gólman Kawašima ho lapil až za brankovou čarou.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Kolumbie dohrává poločas opět na polovině Japonska.

45+1

Rozhodčí Skomina nastaví ještě minutu.

45

Japonci jen nakopávají míč na polovinu soupeře, kde se ho zmocňují hráči ve žlutých dresech. Ti hrají i v deseti velmi dobrý fotbal.

44

Dlouho jim to ale nevydrželo. Kolumbijci dostali výhodu po faulu na Falcaa a už vymýšlejí u šestnáctky soupeře.

43

Fotbalisté Japonska teď uklidňují hru kombinací na útočné polovině.

42

Hiroki Sakaj chtěl na pravé straně rozběhnout Genkiho Haragučiho. Balónu dal ale příliš velkou rychlost a jeho spoluhráč ho už nestihl na trávníku.

42

Fanoušci Kolumbie, kteří mají v hledišti výraznou převahu, ožili a ženou svůj tým opět dopředu.

40

Gól potvrdila i technologie, která hlídá brankovou čáru. Je tedy srovnáno!

39

39. Juan Fernando Quintero - 1:1

39

Kolumbie právě vstřelila branku!
Japonská zeď totálně selhala! Zatímco JUAN FERNANDO QUINTERO vypálil po zemi, tak hráči ve zdi nadskočili a míč prošel pod nimi. Kawašima tak reagoval příliš pozdě a zastavil balón až za brankovou čarou. Gólam Japonska ještě reklamuje, že míč čáru nepřešel, ale myslím, že pravdu nemá. I sudí Skomina vypadá, že si je jist.

37

Makoto Hasebe a Radamel Falcao se ocitli v souboji tělo na tělo. Rozhodčí Skomina píská faul japonského hráče. Ten se diví, ale každopádně bude následovat přímý kop z nadějné vzdálenosti pro Kolumbii.

37

Právě Jošida ve vzduchu uskákal Falcaa. To byl důležitý zákrok japonského obránce.

36

Radamela Falcaa poslal na trávník stoper Southamptonu Maja Jošida. Standardní situace pro Kolumbii.

36

Arias narážel míč Quinterovi, který byl včas dostoupen bránícím Japoncem. Vhazuje Kolumbie.

34

Juan Fernando Quintero posílal míč za obranu, kde se nacházel Radamel Falcao. Ten balón stačil jen líznout špičkou kopačky a Kawašima si tedy poradil. Takových míčů Falcao potřebuje co nejvíce.

33

Centr Nagamota byl sražen na roh. Ten rozehrával Kagawa, jenž našel jen bránícího Falcaa.

32

32. Osako si vypracoval střeleckou pozici, míč se mu ale při zakončení svezl a zamířil do autu

32

Davinson Sánchez se nechal trestuhodně obrat o míč Jujou Osakem, který zleva postupoval na kolumbijskou bránu. Tu však nedokázal trefit!

31

Ke střídání opravdu došlo. Překvapivě odchází z trávníku aktivní Juan Cuadrado, jehož nahradil Wílmar Barrios.

30

U kolumbijské střídačky je rušno. Zdá se, že José Pékerman bude střídat už v prvním poločase.

29

Japonci zaútočili po pravé straně a Mojica míč odehrál jen do autu. Asiatům se pomalu daří získávat kontrolu nad utkáním.

28

Johan Mojica zajel do Genkiho Haragučiho. Rozhodčí Skomina přerušuje hru.

26

Po rohu Quintera se dostával k zakončení Óscar Murillo. Balón ale neprošel až na Kawašimu. Podobně skončila i střela Juana Cuadrada, kterou zablokoval Osako.

25

Na centr z levé strany si nabíhal do šestnáctky Cuadrado. Před ním odehrál balón na roh Juto Nagatomo.

24

Po rozehrávce nakrátko centroval míč do šestnáctky Šibasaki. Rozhodčí však viděl útočný faul Maji Jošidy a rozehrávat tak bude Kolumbie.

24

Teď ale získali rohový kop.

23

Japonci působí bezradně. Jako by nevěděli, zda mají v početní výhodě hrát aktivně a nebo bránit náskok.

22

Ve středu hřiště vybojoval míč Makoto Hasebe. Následně ale nahrával Inujovi na paty.

21

Po dvaceti minutách drží Japonsko možná trochu nečekaně nejtěsnější náskok. Vše podstatné se událo už v úvodu, kdy Carlos Sánchez zastavil střelu Kagawy rukou a tak následovala penalta a také vyloučení hráče Kolumbie.

20

Santiago Arias neprocpal centr do šestnáctky, kde už číhal Radamel Falcao.

19

Na obrazu hry není vidět, že Kolumbie hraje o deseti. La Tricolor drží míč na svých kopačkách častěji než Japonci.

18

Juan Cuadrado se snažil na pravé straně ukličkovat Juta Nagatoma. Odcentrovat přes něho nedokázal, dokonce se bude kopat od Kawašimovy brány.

17

Balónu se teď ujal celek ze země vycházejícího slunce, jehož hráči pomalými přihrávkami zklidňují hru.

17

Jihoameričané jsou opět na míči a snaží se kombinovat. Hodně využívají křídelní prostory.

16

Kolumbie i v deseti útočí. Nyní japonská defenziva zablokovala střelu Juana Fernanda Quintera.

15

15. Inuj netrefil z dobré pozice kolumbijskou bránu

15

Dopředu se řítil středem hřiště Kagawa. Ten pak našel přesnou přihrávkou Takašiho Inuje, kterému nesedlo zakončení z levé strany šestnáctky a míč minul vzdálenější tyč!

14

Johan Mojica si došel pro další nedovolený zákrok od japonského hráče a zůstává ležet na trávníku. Kolumbijci jsou i velcí herci a snaží se dostat sudího, který jim vyloučil Carlose Sáncheze, pod tlak.

12

Po následné standardní situaci lízl letící balón levou nohou Radamel Falcao. Míč ale směřoval do středu brány a Kawašima byl připraven.

11

Kolumbijci se snaží hrát i v deseti aktivně. Hasebe poslal na trávník opět Juana Cuadrada.

11

Z levé strany hřiště centroval Santiago Arias. Japonská obrana jeho centr odvrátila.

10

Juto Nagatomo srazil k zemi Cuadrada. Kolumbie bude rozehrávat.

8

Kolumbie to teď bude mít hodně složité. Většinu zápasu bude hrát v oslabení. Uvidíme, jak se s tím Johoameričané srovnají.

6

6. Šindži KAGAWA - 0:1

6

ŠINDŽI KAGAWA sice svou střelu neumístil daleko od středu brány, ale brankář Ospina zvolil opačnou stranu a Japonci se tedy ujímají vedení!

3

Carlos Sánchez navíc dostává i červenou kartu! Kolumbie bude čelit penaltě a ještě bude dohrávat v deseti!

3

3. Penaltový zákrok

3

Penalta pro Japonsko! Juja Osako se řítil sám na Ospinu, který ho vychytal. Následovala ale dorážka Šindžiho Kagawy, kterou zastavil rukou bránící Carlos Sánchez!

2

Kolumbijci se zahnali s míčem do autu. Japonci vhazují na své pravé straně.

1

Juan Cuadrado už nabíral rychlost na pravém křídle. Faulem ho zastavil Takaši Inuj.

1

Japonci nastoupili v modrém, Kolumbie zvolila žluté dresy a bílé trenky.

1

Úvodní výkop se trochu opozdil kvůli zmatkům, který následoval po losu. Kolumbijci si totiž ještě vyžádali výměnu stran.

1

Aktéři úvodního úterního zápasu už jsou na trávníku. Zazní národní hymny obou států.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Kolumbie: Ospina – Arias, D. Sánchez, Murillo, Mojica – Ca. Sánchez, Lerma – Cuadrado, Quintero, Izquierdo – Falcao (C).
Náhradníci: Cuadrado, C. Vargas – C. Zapata, Barrios, Bacca, Aguilar, James Rodríguez, Y. Mina, Muriel, Uribe, F. Díaz, Borja.

Japonsko: Kawašima – Sakaj, Jošida, Šódži, Nagatomo – Hasebe (C), Šibasaki – Haraguči, Kagawa, Inuj – Osako.
Náhradníci: Higašiguči, Nakamura – Ueda, Honda, Endo, Okazaki, Usami, Muto, Jamaguči, Ošima, Makino, Sakaj.

Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan.
Obě reprezentace se utkaly i na MS před čtyřmi lety v Brazílii. Kolumbie tehdy hladce zvítězila 4:1.
V základní jedenáctce Kolumbie schází James Rodríguez. Největší hvězda týmu se zřejmě nestačila stoprocentně zotavit z nedávných zdravotních problémů a není tak připravena naskočit do úvodního zápasu MS od začátku.
Zápas bude řídit zkušený slovinský sudí Damir Skomina. Asistovat u budou krajané Jure Praprotnik a Robert Vukan.
Dějiště utkání – Mordovia Arena:
V Saransku vyrostl mezi lety 2010 až 2018 další stadion, který byl vybudován pro účely světového šampionátu. Po skončení turnaje ho bude využívat místní klub FC Mordovia Saransk, který si letos zajistil postup do druhé nejvyšší soutěže. Kapacita pro MS byla nastavena na 41 685 diváků.

Kolumbie:
Kolumbie se na minulém MS prezentovala velmi dobrým fotbalem. James Rodríguez a spol. bavili diváky a ve čtvrtfinále velmi potrápili i domácí Brazilce, s nimiž vypadli až v penaltové loterii.

Velké věci se od nich čekají i letos, byť to v kvalifikaci neměli vůbec jednoduché. O postup se totiž klepali až do konce, když z posledních čtyř utkání nasbírali jen tři body. Nakonec skončili na postupovém čtvrtém místě, o pouhý bod za sebou nechali přes baráž nakonec postoupivší Peru a kontinentální šampióny z Chile.

V březové přípravě se Kolumbie blýskla výhrou 3:2 ve Francii. Její poslední dva zápasy před šampionátem s Austrálií a Egyptem ale skončily bezgólovými remízami.

Argentinský trenér José Pékerman bude samozřejmě hodně spoléhat na záložníka Bayernu Jamese Rodrígueze. Góly se pak čekají od kanonýra Monaka Radamela Falcaa, jenž před čtyřmi lety v Brazílii pro zranění scházel. Brankářskou jedničkou je David Ospina, ten kryje v Arsenalu záda Petrovi Čechovi.

Nominace Kolumbie:

Brankáři: David Ospina (Arsenal/Angl.), Camilo Vargas (Cali), José Fernando Cuadrado (Caldás).
Obránci: Cristián Zapata (AC Milán/It.), Davinson Sánchez (Tottenham/Angl.), Santiago Arias (Eindhoven/Niz.), Óscar Murillo (Pachuca/Mex.), Farid Díaz (Atlético Nacional), Johan Mojica (Girona/Šp.), Yerry Mina (Barcelona/Šp.).
Záložníci: Wilmar Barrios (Boca Juniors/Arg.), Carlos Sánchez (Espaňol Barcelona/Šp.), Jefferson Lerma (Levante/Šp.), José Izquierdo (Brighton/Angl.), James Rodríguez (Bayern Mnichov/Něm.), Abel Aguilar (Cali), Mateus Uribe (América/Mex.), Juan Fernando Quintero (River Plate/Arg.), Juan Guillermo Cuadrado (Juventus/It.).
Útočníci: Radamel Falcao (Monako/Fr.), Miguel Borja (Palmeiras/Braz.), Carlos Bacca (Villarreal/Šp.), Luis Fernando Muriel (Sevilla/Šp.).

Japonsko:
Japonci jsou již tradičním účastníkem světových šampionátů. Na fotbalový svátek postoupili pošesté v řadě. Nejdále se dosud dostali v letech 2002 a 2010, kdy prošli ze skupiny, aby byli následně vyřazeni v osmifinále.

Při cestě na MS musel tým ze země vycházejícího slunce projít dvěma fázemi kvalifikace. V té první snadno vyhrál svou skupinu, když v osmi zápasech ztratil pouze dva body za jedinou remízu. Ve druhé fázi už to mělo Japonsko mnohem složitější. Sice skupinu také vyhrálo, ale na druhou Saúdskou Arábii a třetí Austrálii mělo k dobru jediný bod.

I přes úspěch v kvalifikaci museli Japonci v dubnu řešit pozici trenéra. Po výbuchu na Východoasijském poháru a nepodařených přípravných zápasech byl totiž od mužstva odvolán u některých hráčů nepopulární Bosňan Vahid Halilhodžić. Toho nakonec nahradil Akira Nišino, který působil jako technický vedoucí japonské asociace. Pod vedením Nišina mužstvo absolvovalo před MS tři přípravné zápasy. Japonsko nejprve podlehlo 0:2 Ghaně a Švýcarsku, aby v generálce přehrálo 4:2 Paraguay.

Japonci mají v kádru několik známých hráčů. Keisuke Honda působil i v AC Milan a v poslední sezóně zkoušel štěstí v mexické Pachuce. Útočník Šindži Okazaki (Leicester) je s 50 reprezentačními góly nejlepším střelcem současného kádru. Šindži Kagawa působí v Borussii Dortmund, ale zkoušel se prosadit i v Manchesteru United.

Nominace Japonska:

Brankáři: Eidži Kawašima (Mety/Fr.), Masaaki Higašiguči (Gamba Ósaka), Kosuke Nakamura (Kašiwa).
Obránci: Juto Nagatomo (Galatasaray/Tur.), Tomoaki Makino, Wataru Endo (oba Urawa), Maja Jošida (Southampton/Angl.), Hiroki Sakai (Marseille/Fr.), Gotoku Sakai (Hamburk/Něm.), Gen Šodži, Naomiči Ueda (oba Kašima).
Záložníci: Makoto Hasebe (Frankfurt/Něm.), Keisuke Honda (Pachuca/Mex.), Takaši Inui (Eibar/Šp.), Šindži Kagawa (Dortmund/Něm.), Hotaru Jamaguči (Cerezo Ósaka), Genki Haraguči, Takaši Usami (oba Düsseldorf/Něm.), Gaku Šibasaki (Getafe/Šp.), Rjota Ošima (Kawasaki).
Útočníci: Šindži Okazaki (Leicester/Angl.), Juja Osako (Brémy/Něm.), Jošinori Muto (Mohuč/Něm.).
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Jako poslední ze skupin na MS v Rusku bude v úterý rozehráno Háčko. V něm se nejprve utkají výběry Kolumbie a Japonska. Už úvodní duel na turnaji samozřejmě může o ambicích obou týmů mnohé napovědět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.