Kirsten Flipkensová – Viktória Hrunčáková

2:1 7:5, 6:7 (7), 6:4

16.06.2018, 14:05 • Semifinále • Miroslav Revaj sk

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Kirsten Flipkensová! Veľmi dramatický tretí set tak lepšie zvládla belgická tenistka, ktorá sa však ako favoritka semifinálového stretnutia veľmi natrápila a s veľkými ťažkosťami porazila našu tenistku. Viki si určite zaslúži veľkú pochvalu, žiaľ do finále na WTA Hertogenbosch sa nedostala.

40-30

Mečbal pre belgickú tenistku!

5:4

Ktorý sa jej aj podarilo využiť, takže berie veľmi dôležité podanie našej tenistke a tak pôjde Kirsten Flipkensová podávať na víťazstvo v tomto zápase!

40-30

Napokon tu je brejkbal pre Flipkensovú!

4:4

Ten sa jej aj podarilo využiť, takže je stav v rozhodujúcom treťom sete vyrovnaný 4:4!

3:4

Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak berie našej tenistke podanie, čím znižuje stav v treťom sete na 3:4!

40-30

Napokon tu je brejkbal pre belgickú tenistku.

2:4

Belgická tenistka úspešne skrátila hru a tak znižuje čistou hru stav v treťom sete na 2:4!

1:4

Výborne! Viki čistou hrou potvrdila brejk a dostáva sa v rozhodujúcom treťom sete do vedenia 4:1! Kirsten Flipkensová, ktorá je favoritkou tohto semifinálového stretnutia sa už dostáva pod tlak.

1:3

Presným úderom na čiaru využíva naša tenistka druhý brejkbal a tak prvýkrát v treťom sete berie svojej súperke podanie a dostáva sa do vedenia 3:1!

0-40

Viki získava tri brejkbaly!

1:2

Aj sa tak stáva, Viki čistou hrou ide v treťom sete do vedenia 2:1!

1:1

Ktorý sa jej aj podarilo využiť a tak vyrovnáva stav tretieho setu na 1:1!

0:1

Aj sa tak stáva, Viki si čistou hrou udržala úvodné podanie v treťom sete a dostáva sa tak do vedenia 1:0!

6:7

Úder belgickej tenistky putoval do siete a tak Viki po neskutočnej bojovnosti na kurte vyhráva druhý set v tajbrejku a tak o osude tohto zápasu rozhodne tretí set! Naša mladá nádej predvádza skvelý výkony aj naďalej, snáď jej to vydrží aj do tretieho setu.

6:6

Nasledoval krížny forhend od belgickej tenistky a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 6:6! O osude tohto dejstva tak rozhodne tajbrejk. Škoda pre našu tenistku, že nevyužila setbal.

A-40

Brejkbal pre belgickú tenistku!

40-A

Forhend belgickej tenistky putoval von z dvorca, Viki získava setbal!

40-15

Dva brejkbaly pre Flipkensovú!

5:6

Výborne! Hneď ten prvý Viki využíva a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 6:5! Slovenská tenistka tak získava servis na víťazstvo v tomto sete a vynútenie si rozhodujúceho tretieho setu.

15-40

Dva brejkbaly pre slovenskú tenistku!

5:5

Situácia sa zopakovala a tak Viki vyrovnáva stav v druhom sete na 5:5 a ešte sa tak udržala v tomto zápase!

40-30

Úder našej tenistky zastavila páska, je to tak mečbal pre Flipkensovú!

5:4

Ten sa jej už podarilo využiť a tak ide v druhom sete do vedenia 5:4! To teda znamená, že Viktória Kužmová pôjde podávať na udržanie sa v tomto zápase.

4:4

Ten vak už úspešne premieňa a tak aj s ťažkosťami vyrovnáva na 4:4 v druhom sete.

40-30

Prišiel winner z rakety belgickej tenistky, ktorá teda získava brejkbal!

4:3

Hneď ten prvý aj využíva a tak sa dostáva v druhom sete do vedenia 4:3!

3:3

Výborne! Viktória Kužmová čistou hrou vyrovnáva stav druhého setu na 3:3! Slovenská tenistka tak ustala problémy z úvodu tohto dejstva a vracia sa tak späť do hry.

3:2

Aj sa tak stáva, po chybe našej tenistky Flipkensová ide čistou hrou do vedenia 3:2 v druhom sete!

2:2

Osemnástym winnerom ukončila Viki tento gem a po potvrdení brejku vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

2:1

Posledná možnosť jej však už po chybe súperky vyšla a tak si berie späť svoje stratené podanie, čím znižuje stav v druhom sete na 1:2!

0-40

Flipkensovej úder putoval von z dvorca a tak Viki získava tri brejkbaly!

2:0

Úder našej tenistky zastavila páska, takže Viki stráca hneď svoje úvodné podanie v druhom sete a tak Kirsten Flipkensová ide za stavu 2:0 podávať na potvrdenie brejku.

40-30

Je tu brejkbal pre Flipkensovú!

1:0

Priamym bodom z podania ukončila Flipkensová úvodné podanie druhého setu a tak sa dostáva do vedenia 1:0!

7:5

Forhend našej tenistky zastavila páska a tak Kirsten Flipkensová využíva druhý setbal a tak vyhráva prvý set pomerom 7:5! Viki však dokázala získať tri gemy za sebou za stavu 2:5, ale toto podanie na udržanie sa už nezvládla a tak sa belgická tenistka ujíma vedenia 1:0 v tomto zápase a do druhého setu bude vstupovať v lepšej pozícii.

40-0

Kirsten Flipkensová získava tri setbaly!

6:5

Aj sa tak stáva, čistou hrou sa Flipkensová dostáva v prvom sete do vedenia 6:5! Viktória Kužmová tak ide znova podávať na udržanie sa v tomto sete a vynútenie si tajbrejku.

5:5

Ten sa jej už podarilo využiť a tak vyrovnáva stav v prvom sete 5:5! Mladá nádej slovenského tenisu predviedla famózny výkon v posledných gemoch a tak sa udržala ešte v prvom sete. To jej môže dodať psychickú pohodu.

15-40

Viki prešla na sieť, kde vytiahla presný úder na čiaru a tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

5:4

Výborne! Viktória Kužmová už druhý brejkbal využíva, takže berie prvýkrát v tomto zápase podanie svojej súperke a znižuje stav prvého setu na 4:5! Viki tak teraz pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

40-A

Aut z rakety Flipkensovej, Viki tak získava druhý brejkbal.

5:3

Eso na záver od našej tenistky, ktorá tak znižuje stav prvého setu na 3:5! Kirsten Flipkensová však pôjde podávať na jeho víťazstvo.

5:2

Flipkensová si následne pomohla kvalitným podaním a tak sa ujíma vedenia 5:2 v prvom sete! To znamená, že Viktória Kužmová pôjde podávať na udržanie sa v prvom sete.

4:2

Flipkensová bekhend putoval do siete, takže Viki využíva hneď prvý gembal a znižuje stav prvého setu na 2:4!

4:1

Úder slovenskej tenistky putoval do siete a tak Flipkensová po potvrdení brejku ide do vedenia 4:1! To už sú teda problémy pre našu hráčku v prvom sete, ale ešte určite nieje nič stratené.

3:1

Drop shot našej tenistky nebol úspešný a tak Viki stráca prvé podanie v tomto zápase. Jej súperka sa tak ujíma vedenia 3:1 a pôjde podávať na potvrdenie brejku.

40-15

Flipkensová predviedla úspešný prechod na sieť a tak získava dva brejkbaly!

2:1

Aj sa tak stáva, Kirsten Flipkensová ide čistou hrou do vedenia 2:1 v prvom sete!

1:1

Výborne! Viki Kužmová si svoje prvé podanie udržala čistou hrou a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1!

1:0

Ktorý sa jej aj podarilo premeniť, takže aj s menšími problémami si udržala svoje prvé podanie v tomto zápase a dostáva sa tak do vedenia 1:0!