2:1 4:6, 6:2, 7:5

04.06.2018, 13:49 • Osmifinále • Radek Štohl

Tipsport: 1.31 3.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tento okamžik vše, děkuji za pozornost. (15:51:10)
Květa Peschkeová na French Open končí v osmifinále čtyřhry. Dvaačtyřicetiletá tenistka společně s Nicole Melicharovou nestačily na první nasazený debl turnaje Babosová, Mladenovicová, ačkoliv úvodní sadu vyhrály 6:4. Od druhého setu však favoritky začaly hrát lépe, především Mladenovicová se dostala na úroveň skvělého tenisu. Po jednoznačném druhém setu se Peschkeové s Melicharovou nevydařil ani nástup do třetího setu, ve kterém prohrávaly 1:3. Česko-americká dvojice ale dokázala srovnat na 3:3 a v sedmé hře měla také brejkbol, ten ovšem nevyužila. Naopak Mladenovicová s Melicharovou se prodraly k vedení 5:3, konec zápasu ale nakonec přišel až ve dvanácté hře, kdy využily třetí mečbol v utkání.

Konec zápasu

7:5

Konec zápasu! Květa Peschkeová závěrečný balónek utkání pokazila do sítě, předtím však favoritkám hrála ve prospěch páska!

A-40

Třetí mečbol v gemu! Peschkeová se po servisu vydala na síť, kde se spoluhráčkou odolávaly tlaku soupeřek, favoritky ale nakonec pro mečbol přeci jen došly!

40-40

I druhá hrozba na konec zápasu je pryč! Mladenovicová přebíhala a měla na raketě vítězný bekhendový volej, jenom těsně se však míček nedostal do kurtu!

40-30

První mečbol odvrácený. Kristina Mladenovicová po svém returnu hrála po lajně, zde ale stála připravená Melicharová.

40-15

Dva mečboly! Babosová returnovala křížem, následně zahrála balónek po lajně. Melicharová na rychlý úder reagovala úhybem, to však dělat neměla. Míček skončil v kurtu!

30-15

Květa Peschkeová se chvíli po servisu dostala k síti, kde postupně přenechala práci na Melicharové, která i přes velkou obranu soupeřek nakonec zasmečovala na střed kurtu.

30-0

Nicole Melicharová po returnu Babosové po lajně měla míček na raketě, na rychlý úder soupeřky ale překvapivě zareagovala jen do autu.

15-0

Květa Peschkeová na return Mladenovicové zareagovala těsně před základní lajnou a míček vytáhla do vzduchu. Babosová neměla problém balónek zasmečovat.

6:5

Posledních třicet fiftýnů zvládly oba páry shodně (15:15).

6:5

Konec přestávky, podávat bude Květa Peschkeová. Jestli Peschkeová, která nezvládla své předchozí čtyři servisy, podání neudrží, je po čtvrtfinálových nadějích.