Play-off 2. Ligy - Čechy Sever

HBC Dandy Malé Březno – HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

6:7

po prodl. (1:4, 5:0, 0:2 - 0:1) Stav série: 1:1

03.06.2018, 17:00 • Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov • Finále • Marcel Holl (@69Maca)

Ještěři bojovným výkonem porážejí chomutovské Dandy. Jsou tak prvním týmem, kterému se to v letošních vyřazovacích bojích podařilo. Série se tak stěhuje na příští víkend do Ústí nad Labem, kde se bude pokračovat za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Tímto se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek neděle. (19:07:17)

49:07

Ještěři právě vstřelili branku!
Ještěři dokonali obrat! Sedmou branku a svou druhou v utkání vstřelil JAN ŠILINEK. Těsně po gólu propukla obrovská radost ještěřího tábora, který srovnal ve finálové sérii krok s favoritem soutěže. Asistence: Ondřej Čejka.

48:50

Patzeltovu střelu zápěstím zpoza útočné modré čáry vyrazil Homolka nad ochrannou síť a následně míček skončil mimo hřiště.

48:01

Oddechový čas pro domácí.

47:47

Čejka zavezl míček do pásma a předložil ho Šilinkovi, který okamžitě střílel. Kostovič ale předvedl zákrok jako washingtonský brankář Holtby v play-off zámořské NHL.

47:17

Homolka přerušuje hru. Bude se vhazovat po pravici ještěřího brankáře.

46:55

Kučera minul chomutovskou klec, ale Ještěři kombinují v pásmu.

46:08

Homolka nyní předvedl skvělý zákrok a udržel svůj tým ve hře o druhý bod v sérii.

45:28

Tomášovu střelu zblokoval Paul, i přesto Ještěři zůstali v útočné třetině.

45:01

Ještěrům se podařilo ve třetí třetině srovnat stav zápasu a poslat ho do prodloužení. Kontaktní gól vstřelil David Haas a krok srovnal v oslabení Jan Šilinek. Který tým uzme druhý bod v sérii?

43:30

Ještěři vzduchem vyhazují míček přes celé hřiště.

43:07

Homolka podržel míček ve své moci.

42:50

Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Vítko – 2 min., vysoká hůl).

41:40

41:33

Ještěři se osvobozují vyhozením až ke Kostovičovi.

40:06

Straka rozehrál zpoza branky na JANA ŠILINKA, který jen nahodil míček na Kostoviče a od domácího beka se dostal do sítě. Ještěři vstřelili již čtvrtou branku v oslabení ve finálové sérii. Asistence: Miroslav Straka.

39:40

Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (O. Čejka – 2 min., vysoká hůl).

39:33

Ondřej Čejka prověřil pozornost Kostoviče střelou od hrazení. Chomutovský brankář poslal míček mimo hrací plochu.

38:25

Tomáš se snažil obhodit Marka Tauše a dostat se do brankové příležitosti, avšak to se ještěřímu útočníkovi nepodařilo.

36:35

DAVID HAAS využívá vyloučení domácího Mály kontaktní brankou z mezikruží. Asistence: Ondřej Čejka.

36:01

Hrdlička vystihl ústeckou rozehrávku a prověřil pozornost brankáře Homolky, který míček ztlumil.

35:13

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Mála – 2 min., podražení).

35:00

Ofsajd přerušuje útočné snažení ústeckého celku.

34:12

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Kostovič – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Řežábek – 2 min., sekání).

33:05

Kučera nabil na střelu Šilinkovi, který ale jen prověřil pozornost Kostoviče.

32:22

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Chyba – 2 min., vysoká hůl).

32:03

Kučerova střela byla nepřesná, přesto Ještěři zůstanou u domácí branky.

31:17

Zakázané uvolnění nastěhuje hru před branku Kostoviče.

30:01

Druhá třetina vyšla perfektně domácím hokejbalistům, kteří jí naprosto ovládli a vyhráli ji 5:0. Na obratu se podílel Jiří Trnka, který zaznamenal dvě branky a na jedné se podílel.

Střely ve druhé třetině: 18:7.
Střely po dvou třetinách: 29:20.

30:00

29:10

Kučerova střela byla velmi nepřesná a skončila mimo hrací plochu v chomutovském areálu.

27:57

Po Vaňkově střele dorážel Vítko a následně střílel Ludvík Schwarzjirg. Kostovič byl ale pozorný a šanci zneškodnil.

27:05

Domácí i hosté jsou v plném počtu.

26:15

Dandy Chomutov právě vstřelil branku!
Mála nabil TOMÁŠI CHYBOVI, který dělovkou překonal brankáře Aleše Homolku v ještěří brance. Asistence: František Mála.

25:05

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (S. Tauš – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Vaněk – 2 min., sekání).

24:31

Tato třetina Dandy vychází. Pátou branku má na svědomí produktivní útočník MARTIN PATZELT. Asistence: Stanislav Tauš a Marek Tauš.

23:00

Wágner dostal nahrávku ale místo střely akci úplně zazdil. Možná zbytečně moc si hrál s míčkem a chvilku pro překvapení ztratil a nebylo kudy poslat oranžádu za Kostoviče.

21:30

Oddechový čas pro hosty.

21:30

Máme srovnáno! Jiří Trnka je v této třetině produktivní. Ke dvěma brankám přidává nahrávku na gól VLADIMÍRA OPELTA. Asistence: Jiří Trnka a Lukáš Pešek.

21:07

Dandy snižuje na jednobrankový rozdíl. Podruhé ve druhé třetině se prosazuje JIŘÍ TRNKA. Asistence: Martin Patzelt a Lukáš Pešek.

19:27

Jiří Tomáš se dostal do úniku za chomutovskou branku, ale svým zakončením nechal vyniknout brankáře Kostoviče.

17:56

JIŘÍ TRNKA chtěl nahrávat, ale míček se mu odrazil zpátky na hokejku a chomutovský útočník ho pohotově uklidil za Homolkova záda. Asistence: Tomáš Chyba.

17:18

Hra se nastěhuje před brankáře Homolku.

16:10

Ondřej Čejka se snažil obhodit Marka Tauše, ale nepřišel si na něj a ještě schytal tělo od chomutovského obránce.

15:01

Máme za sebou zajímavou třetinu, kterou vyhráli hosté z Ústí nad Labem 1:4. Uvidíme, zda se podaří Dandy srovnat krok.

Střely v první třetině: 11:13.

15:00

14:36

Nebezpečnou střelu vyslal domácí kapitán Jan Kníže. Homolka ale míček podržel.

14:25

Müller střelou zápěstím zkoušel štěstí, ale Homolka ani zasahovat nemusel, protože míček ztečoval do rohu clonící Jiří Paul.

13:21

Patzelt podržel míček a hledal nahrávkou na zadní tyčce Stanislava Tauše, který se ale před bránícího beka neprosadil.

12:31

Vítko hledal před brankou Tomáše Klímu, který ale na Kostoviče nevyzrál.

10:57

A už je to opět o tři branky. Střídajícího Kostoviče v chomutovské brance překonává RADOMÍR VANĚK. Asistence: Jiří Tomáš.

10:00

Střídání v týmu HBC Dandy Chomutov: ze hřiště odchází Buřval, přichází Kostovič.

10:00

Dandy prostřelilo Homolku. Šťastným střelcem je VLADIMÍR OPELT. Asistence: Jiří Trnka a Marek Tauš.

09:44

Už je to o tři branky. Po vyhraném buly Schwarzjirga prostřelil JÍŘÍ VÍTKO. Asistence: Ludvík Schwarzjirg.

09:43

Buřval skvělým zákrokem podržel svůj celek!

09:30

Müllerovu střelu vyráží Homolka do rohu hrací plochy.

09:02

Zakázané uvolnění Ještěrek vrací hru před ústeckou branku.

07:41

Panocha nabil nabíhajícímu DAVIDU HAASOVI, který neskutečně vymetl pavučinku v pravém hornímu rohu Buřvalovy branky. Asistence: Miroslav Panocha.

06:46

Chyba střelou po zemi prověřil pozornost ústeckého brankáře Homolky.

06:03

Tomáš předběhl beka a zakombinoval s Vaňkem, který ale zpětnou přihrávku nemířil přesně.

05:10

Ještěrky jsou nastěhované před brankou Chomutova a kombinují.

03:45

Tomáš nabil Vaňkovi, který prověřil Buřvala. Ještěři začali dnešní finále velmi dobře.

02:44

Tauš hledal Netušila, ale hostující obránce míček vypíchl a poslal svůj tým do protiútoku.

02:19

Stejně jako včera se Ústečtí dostávají do vedení. Řežábkovu střelu zápěstím šikovně tečoval před Buřvalem LUKÁŠ WÁGNER. Asistence: Tomáš Řežábek.

01:30

Schwarjirgova střelu Buřval tečoval hokejkou a jen tak tak, že míček neskončil v chomutovské brance. Velmi nenápadný pokus mohl znamenat první branku dnešního finále.

00:26

Tomáš hledal v mezikruží nabíhajícího Vaňka, který v podstatě nezakončil, ale Buřval volný míček stejně raději skryl do své moci.

00:01

HBC Dandy Chomutov: Buřval (Kostovič) – M. Tauš, Videv, Chyba, Kníže "C", Patzelt, Netušil, S. Tauš, Müller, Hrdlička, Mála, Opelt, Trnka, Paul, Pešek, Gröger, Labuta.

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem: Homolka (Matějka) – Vaněk, Wágner, Tomáš, Kučera, Řežábek, O. Čejka, Šilinek, Myška, Haas, Panocha, Klíma, Schwarjirg, Vítko, P. Čejka, Straka, Hladík.

Rozhodčí: Žák – Ferbas.
PRVNÍ ZÁPAS FINÁLE

Jako první otevřeli brankový účet včerejšího finále hosté z Ústí. Kostoviče překonal v polovině sedmé minuty Wágner. Dandy srovnalo krok o půl minuty později zásluhou Františka Mály. Ve dvanácté minutě odskočili krokodýli do dvoubrankového náskoku díky trefě Chyby. Potřetí skončil míček za zády Homolky v šestadvacáté minutě, kdy Trnkovu střelu tečoval Pešek. Závěr druhé části přinesl snížení z hole hostujícího kapitána Kučery. Vstup do třetích patnácti minut Chomutovu vyšel. Během 32. a 33. minuty zatížil ještěrčí konto dvěma zásahy Martin Patzelt. Po polovině třetiny navýšil náskok vítěze základní části Lukáš Hrdlička. Poslední pětiminutovka ale přinesla ještě drama. Během jedné minuty vykřesali hosté naději. Prosadili se totiž Wágner s Vaňkem. V dvaačtyřicáté minutě vrátil Dandy tříbrankový náskok Mála. Skóre uzavřel brankou ve čtyřiačtyřicáté minutě Jiří Tomáš. Ještěři tak otevřeli a uzavřeli brankový součet prvního finálového klání.
Dobrý den z chomutovského areálu všem příznivcům hokejbalu! Srdečně Vás vítám u hokejbalového zápasu finále 2.ligy Sever mezi celkem HBC Dandy Chomutov a hostujícím týmem HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem. Po včerejším souboji vede Chomutov 1:0 na zápasy.
Utkáním Vás prostřednictvím textového komentáře bude provázet Marcel Holl.
Přeji příjemný hokejbalový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

6:7

Branky a nahrávky: 10. Opelt (Trnka, M. Tauš), 18. Trnka (Chyba), 22. Trnka (Patzelt, Pešek), 22. Opelt (Trnka, Pešek), 25. Patzelt (S. Tauš, M. Tauš), 27. Chyba (Mála) – 3. Wágner (Řežábek), 8. Haas (Panocha), 10. Vítko (Schwarzjirg), 11. Vaněk (Tomáš), 37. Haas (O. Čejka), 41. Šilinek (Straka), 50. Šilinek (O. Čejka)

HBC Dandy Malé Březno: Buřval (od 10. Kostovič) – M. Tauš, Videv, Chyba, Kníže "C", Patzelt, Netušil, S. Tauš, Müller, Hrdlička, Mála, Opelt, Trnka, Paul, Pešek, Gröger, Labuta.

Rozhodčí: Žák – Ferbas

02:19 JES 0:1 Wágner (Řežábek)
07:41 JES 0:2 Haas (Panocha)
09:44 JES 0:3 Vítko (Schwarzjirg)
10:00 DCH 1:3 Opelt (Trnka, M. Tauš)
10:00 DCH -Kostovič +Buřval (Střídání)
10:57 JES 1:4 Vaněk (Tomáš)