Vegas Golden Knights – Washington Capitals

2:3

konec (1:1, 1:2, 0:0) Stav série: 1:1

31.05.2018, 02:25 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Finále • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost a přeji příjemné ráno. (05:11:42)
3. James Neal (VEG) 1+0
Washington to dokázal, ubránil těsné vedení a po vítězství 3:2 srovnává finálovou sérii na 1:1. Vegas přitom mělo lepší vstup do utkání a dostalo se do vedení, když se trefil z levého kruhu James Neal. Washington ještě před koncem první části srovnal, zasloužil se o to Lars Eller po krásné Kempného přihrávce. Ve druhé třetině udělali hosté nejdůležitější kroky ke dnešnímu vítězství. Nejprve je do vedení poslal z přesilovky Alexandr Ovečkin a poté se tečovanou střelou prosadil obránce Brooks Orpik. Jeho gól byl nakonec tím vítězným, protože za Vegas už jen dokázal na konci druhé třetiny Shea Theodore a ve třetí třetině už žádný gól nepadl, hosté velkému tlaku domácích odolali.

59:50

Další zakázané uvolnění Washingtonu. Hostům už stačí ubránit je 10,8 sekundy.

59:25

Jay Beagle pak znovu vybojoval puk a vyhodil, tentokrát už na icing.

59:14

Hostům se povedlo vybojovat puk a dostat ho do střední třetiny.

59:06

Washington vyhrál vhazování a poté puk vyhodil na zakázané uvolnění.

58:58

Střela Vegas od modré čáry byla zablokovaná Orpikem a poté puk skončil mimo hrací plochu.

58:27

Washingtonu se povedlo dostat puk ven z obranného pásma.

58:21

Braden Holtby drží kotouč ve své lapačce. Svými zákroky dnes dodává spoluhráčům klid.

58:01

Marc-Andre Fleury zůstal na střídačce, domácí zkouší power play.

58:01

Oddechový čas pro domácí.

58:01

58:01 Holtby neskutečně vychytal Tucha.

58:01

Neuvěřitelnou šanci právě domácí nevyužili. Alex Tuch měl před sebou už skoro prázdnou branku, ale nedal, protože mu do rány vložil hokejku Holtby.

57:46

Washingtonu se povedlo vyhodit puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

57:31

Vrána z levé strany střílel, ale neměl moc prostoru a Fleuryho nepřekonal.

2:3

Branky a nahrávky: 8. Neal (Sbisa, C. Miller), 38. Theodore (R. Smith, W. Karlsson) – 18. Eller (Kempný, Burakovsky), 26. Ovečkin (Eller, Bäckström), 30. Orpik (Eller, Burakovsky)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – Schmidt (A), McNabb, Engelland, Theodore, C. Miller, Sbisa – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal (A), Haula, Tuch – Carpenter, Eakin, Perron – Reaves, Bellemare (A), Nosek.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Amell, Devorski

07:58 VEG 1:0 Neal (Sbisa, C. Miller)
16:43 VEG 2 Engelland, hrubost