Mistrovství světa

USA – Kanada

4:1

konec (0:0, 1:1, 3:0)

20.05.2018, 15:45 • Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 490 míst) • Utkání o bronz • Daniel Kinc

: 2.95 5.32 2.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

52:29

Další vyloučení, Kanada přichází o možnost přesilovky. O'Reilly před brankou vysekl obránce hůl a jde si odpočinout na trestnou lavici.

50:50

Síly na ledě se srovnají. Anders Lee je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, kterého se dopustil ve svém obranném pásmu.

49:12

Další americká přesilovka, vyloučen je za podražení Gaudreaua Aaron Ekblad.

32:31

Ten sice Kanaďané přestáli, ale znovu budou v oslabení. Anthony Beauvillier vzal svého soupeře v souboji u mantinelu zápasnickým chvatem, a jde pykat na dvě minuty za hrubost.

25:14

Další početní převaha USA. Vyloučen je tentokrát obránce Edmundson na dvě minuty za hrubost.

22:41

Další početní převaha pro Spojené státy. Murray krosčkoval soupeře u vlastní střídačky ve snaze udržet pásmo, a je po zásluze vyloučen.

19:59

Nakonec ale vybojovali alespoň přesilovku. Kanadský kapitán Connor McDavid si jde odpočinou na lavici hamby za podražení.

16:01

První přesilovka pro Ameriku, Jost si půjde odpočinout na dvě minuty za sekání.

09:25

První přesilovka zápasu, zahraje si ji Kanada. Murphy před brankou vysekl hokejku právě Barzalovi a odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.

4:1

Branky a nahrávky: 27. Kreider (DeBrincat, D. Larkin), 54. Bonino (P. Kane), 58. Lee (McAvoy), 59. Kreider – 39. Vlasic (Horvat, Turris)

USA: Kinkaid (Darling) – Martinez, McAvoy, Butcher, C. Murphy (A), Pionk, Jensen, Hughes – DeBrincat, White, P. Kane (C) – J. Gaudreau, Bonino, Atkinson – Kreider, D. Larkin (A), Lee – Milano, Coleman, D. Ryan – T. Thompson.

Kanada: McElhinney (Kuemper) – Vlasic, Parayko, Edmundson, Ekblad, R. Murray, Nurse, Chabot – Nugent-Hopkins, McDavid (C), B. Schenn (A) – Beauvillier, Barzal, R. O'Reilly (A) – Horvat, Turris, Pageau – Jost, Jo. Bailey, Dubois – Eberle.

Rozhodčí: Mikko Kaukokari (FIN), Jozef Kubuš (SVK) – Miroslav Lhotský (CZE), Sakari Suominen (FIN)

Diváci: 12111

09:25 USA 2 C. Murphy, nedovolené bránění
16:01 CAN 2 Jost, sekání
19:59 CAN 2 McDavid, podražení
22:41 CAN 2 R. Murray, krosček
25:14 CAN 2 Edmundson, hrubost
26:40 USA 1:0 Kreider (DeBrincat, D. Larkin)
32:31 CAN 2 Beauvillier, hrubost