12.05.2018, 02:20 • Amalie Arena, Tampa • Finále V. konference • Vít Muzikář

53:03

53:03 Ondřej PALÁT - 2:4

53:03

Tampa právě vstřelila branku!
Johnson posunul kotouč na levou stranu. ONDŘEJ PALÁT poté musel střílet zápěstím z levého kruhu na přední tyč proti ležícímu Carlsonovi a u své brankové konstrukce neuspěl připravenou vyrážečkou Holtby. Bude to ještě pořádné drama! Asistence: Tyler Johnson, Anton Stralman.

52:28

Rozhodčí si ještě vyžádali poradu u videa, ale o gól se nejednalo!

52:28

Wow! Jak to dokázal? Tohle může ještě Tampu nakopnout. Chiasson přihrával zleva přes Sergačjova na pravou stranu, kde Eller neprocpal kotouč po ledě přes levý beton brankáře! Domingue drží naděje Blesků!

50:52

Stephenson měl skvělou rychlost na pravé straně a kolem Killorn projel přes celé útočné pásmo, až z pravého kruhu vypálil Carlson přes Sergačjova do břevna směrem do delšího horního rohu branky.

48:59

Chiasson (WSH) putuje opět na trestnou lavici. Tampa bude hrát přesilovku pět na čtyři. Dvě minuty za hrubost v souboji s Kučerovem.

44:09

Paquette a Wilson sice jasně vyměnili názory před brankou Tampy až se do všeho vložil Kunitz (TBL) a poslal zmiňovaného hostujícího hráče zezadu k ledu. Zároveň si však řekl o dvě minuty za nesportovní chování.

43:45

43:45 Steven STAMKOS - 1:4

43:45

Ještě není zdaleka hotovo! Domácí celek využil přesilovku. Kučerov poslal kotouč na levý kruh, kde šel do kolen STEVEN STAMKOS, ale střelou po ledě k první tyči překonal přesouvajícího se Holtbyho. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.

43:23

Hosté jdou do čtyř po sekání Chiassona.

40:01

Tampa střídá gólmany. Vasilevskij nenastoupil do třetí třetiny, nahradil jej Domingue.

34:16

Kunitz (TBL) je vyloučen, když zprava ve středním pásmu hákoval Ellera.

26:42

26:42 Lars ELLER - 0:4

26:42

Washington právě vstřelil branku!
Rychlá souhra Caps. Ovečkin s Oshiem se postarali o zakončení z levého kruhu a před LARSEM ELLEREM byla poté prázdná branka! Asistence: T. J. Oshie, Alexandr Ovečkin.

26:01

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Nikita Kučerov – 2 min., hrubost).

22:40

22:40 Jay BEAGLE - 0:3

22:40

Vše začalo tím, že Burakovsky přes dva hráče dostal ze středního pásma kotouč na útočné třetiny. Následně dostal strašně místa na středu Orlova a nahrával na levý kruh, kde se do kotouče opřel Connolly. Celá akce skončila tím, že JAY BEAGLE natáhl hokejkou a dorážkou po ledě mezi nohy gólmana skóroval. Asistence: Brett Connolly, Dmitrij Orlov.

19:57

19:57 Alexandr OVEČKIN - 0:2

19:57

Tak to jsou věci! Místo 1:1 je to 2:0 pro Caps. Využitá přesilovka. Hosté vyhráli buly na pravém kruhu. Následně napřáhl ALEXANDR OVEČKIN a zakončil na přední tyč pod levou rukou Vasilevského do pravého dolního rohu branky z pohledu střelce. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, T. J. Oshie.

19:53

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (2 min. – příliš mnoho hráčů).

19:53

19:53

19:53

Tak teď se budou dít věci! Kučerov skóroval v pádu, ale bylo dávno pískáno předtím, když ruský útočník převzal kotouč na útočné modré čáře. Ale zkrátka v hale byl takový hukot, že nebylo slyšet hvizdu kohokoliv v pruhovaném...To vše při signalizované výhodě Washingtonu.

A další nepříjemná zpráva pro Tampu je ta, že domácí hráli v šesti a půjdou do čtyř.

17:34

Stamkos se pustil mezi Orlova a Niskanena (WSH), který jej držel před Holtbym. Přesilovka pro Tampu.

07:28

07:28 Michal KEMPNÝ - 0:1

07:28

MICHAL KEMPNÝ je prvním střelcem této série! Český obránce využil nahrávky pod sebe a zakončoval z pozice levého beka zápěstím na zadní tyč, kde marně natahoval Vasilevskij lapačku. Před brankou dobře clonil Ovečkin. 0:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov, John Carlson.

2:4

Branky a nahrávky: 44. Stamkos (Kučerov, Hedman), 54. Palát (T. Johnson, Strålman) – 8. Kempný (Kuzněcov, Carlson), 20. Ovečkin (Kuzněcov, Oshie), 23. Beagle (Connolly, Orlov), 27. Eller (Oshie, Ovečkin)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (41. Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – J. Vrána, Eller, Oshie (A) – Connolly, Stephenson, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: McCauley, Joannette – MacPherson, Murray

Diváci: 19 092

07:28 WSH 0:1 Kempný (Kuzněcov, Carlson)
17:34 WSH 2 Niskanen, držení
19:53 TBL 2 příliš mnoho hráčů
19:57 WSH 0:2 Ovečkin (Kuzněcov, Oshie)