Belgická liga

Royal Antverpy – KAS Eupen

2:1

konec (1:0)

09.05.2018, 20:30 • Het Bosuilstadion, Antverpy • O Evropskou ligu • Ladislav Pospíchal (@Pospa_3)

Tipsport: 1.42 4.88 6.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše a někdy příště zase na počtenou! (22:29:44)
Antverpy slaví! Po prvním poločase vedly Antverpy 1:0, ale od druhého poločase Eupen byl aktivnějším týmem a po zásluze v 80. minutě vyrovnal, konkrétně Yuta Tojokawa dorazil do prázdné branky míč po pěkné kombinaci. Hosté se po gólu zatáhli a zákonitě přišel trest v podobě inkasovaného gólu. V 90+2. minutě domácím hlavou vystřelil tři body Owusu Acheampong.

Antverpy právě vstřelily branku!
Domácí se dvě minuty před koncem přece jenom prosazují! Centr z levé strany si našel OWUSU ACHEAMPONG a hlavičkou na vzdálenější tyč rozradostnil domácí fanoušky.

90

Žlutou kartu za zdržování dostává Valiente.

90

Dobrá střela z hranice vápna, kterou vyslal Owusu Acheampong. Střela ale jen o kousek minula hostující svatyni.

88

Dobrá šance hostů, Diallo dostal balón na pravou stranu od Tojokawy, ale střelou z vápna nepřekonal Teunckense.

88

Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Joaquín Ardaiz, přichází Laurent Mendy.

86

Hosté se po vstřeleném gólu hodně zatáhli do bloku a spíše vyčkávají na brejky, které zatím nepřicházejí.

84

Domácí jsou stále na balónu, ale spíše drží míč na polovině hřiště a nemohou se dostat do větší šance.

83

Domácí po obdrženém gólu snaží o rychlou odpověď, ta se jim ale zatím nedaří. Hosté dobře brání.

82

Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Romain Habran, přichází Reda Jaadi.

80

80. Juta TOJOKAWA - 1:1

80

Eupen právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Hosté si za svojí aktivitu zasloužili vyrovnat. Po levé straně to dobře vykombinovali a nakonec i odcentrovali, přízemní centr přesně našel YUTU TOJOKAWU a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

79

Ale hosté posledních deset, patnáct minut jsou aktivnějším týmem, ale nedaří se jim koncová fáze, hodně akcí končí před vápnem domácích.

78

Na stadionu panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci se fotbalem evidentně skvěle baví.

77

Přízemní centr hostů domácí obrana odkopla na roh, ten se však domácím hrubě nepovedl.

76

Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Diawandou Diagné, přichází Alessio Castro-Montes.

75

Hosté se po centru k hlavičce dostali, ale hlavička šla mimo branku.

74

A další střela, která je zablokovaná domácími obránci pouze na roh.

74

Střela Dialloa z dobré pozice šla mimo branku.

72

Hosté drží míč na polovině hřiště, ale domácí borci dobře vykrývají volné prostory a Eupen se nemůže dostat k lepší příležitosti.

71

K hlavičce se dostal Habran, ale hlavička šla mimo branku.

71

Faul Blodelleho za žlutou kartu. Volný přímý kop pro Antverpy.

69

Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Geoffry Hairemans, přichází Sébastien Siani.

68

A hosté se málem dostali ke střele. Z levé strany odcentroval Lazare Amani, ale Tojokovy z vápna v poslední chvíli míč utekl a zakončit nedokázal.

67

Faul Owusu Acheamponga na útočné polovině, míč pro hosty.

65

Následně se ale hosté dostali znova k míči, z pravé strany za hranicí vápna se do toho opřel Tojokawa a jeho střela jen o kousek minula domácí branku.

64

Hosté se taky připomněli po dlouhé době, nově příchozí Diallo dostal přihrávku do vápna, ale jeho střelu domácí obránci zvládli zablokovat.

63

K hlavičce se dostal Matheus, ale trefil přesně prostor, kde se nacházel brankář Niasse Mbaye.

62

Domácí po kombinaci na pravé straně získali rohový kop.

61

Owusu Acheampong se dostal ke střele za vápnem, ale jeho střela šla vysoko nad branku hostů.

60

Nepřesnosti teď provázejí oba týmy, nejprve hostující obránce nepřesně přihrál a následně i domácí Habran nenahrál přesně svému spoluhráči.

59

Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Florian Raspentino, přichází Moussa Diallo.

57

Ale s centrem neměli hosté příliš mnoho práce, hned první hráč centr odhlavičkoval do bezpečí.

56

První žlutou kartu dostává za ostrý faul Lotiés, zároveň Antverpy budou zahrávat zajímavý přímý kop.

55

Nebezpečnou střelu z dálky vyslal Niangadou, střela ale těsně minula hostující svatyni.

54

Domácí stále obléhají branku Eupenu, ale k žádné větší šanci se zatím nedostali.

53

Domácí se dostali k vápnu, ale přízemní centr z levé strany se jim nepovedl, přes to zůstávají u balónu.

52

Domácí drží míč na polovině hřiště a nikam nepospíchají, ve své kombinaci si pomáhají i s brankářem Teunckensem.

50

Po ostrém zákroku od Lotiese zůstal jeden z hráčů Antverp ležet na trávníku, ale vypadá to, že bude moct pokračovat ve hře.

49

Ale z rohového kopu nezapršelo, domácí obrana míč odhlavičkovala do bezpečí.

48

Po centru hostů z pravé strany domácí obrana odhlavičkovala pouze na rohový kop.

47

Nepřesná přihrávka Harouna končí na kopačkách hostů.

47

Hráči Antverp od začátku druhého poločasu drží míč a pokoušejí se o postupný útok.

46

Střídání v týmu KAS Eupen: ze hřiště odchází Nils Schouterden, přichází Jean Thierry Lazare Amani.

46

Hráči již přicházejí na trávník. Druhý poločas za chvíli začne.
V prvním poločase byli hráči Antverp lepším celkem na hřišti, lépe drželi balón a hlavně skvěle bránili. Po rychlém protiútoku se také radovali z branky, ve 33. minutě po individuální akci se střelou na bližší tyč prosadil Joaquin Ardaiz, o deset minut později mohlo být ještě veseleji, ale Habran trefil pouze bližší tyč Niasse Mbayeho branky. Stav po prvním poločase je tedy 1:0 pro Antverpy.

45

45

Jednu minutu rozhodčí nastavuje nad rámec stanovené doby.

44

Hráči Antverp měli k dispozicí přímý kop po faulu Valienteho, ale střela Harouna šla vysoko nad branku hostujícího týmu.

43

Tyčku teď trefil Habran střelou na bližší tyč z vápna.

42

Centr z levé strany, který poslal do pokutového území Hairemans byl špatně kopnutý a domácí obrana s ním neměla problém.

40

Nepřesná přihrávka Harouna, kterou zachytil Diagne, následně se ale i on nepředvedl dobrou přihrávkou. U míče tak jsou zase domácí.

39

Hosté ale přeci jenom zahrozili, střelu za vápnem vyslal Raspentino, ale rána šla doprostřed branky a nenadělala Teunckensovi příliš mnoho problémů.

38

Dobrý obranný zákrok teď předvedl domácí De Laet, který skluzem nepustil ke střele Schouterdena.

36

K centru se dostal Nazaryna, ovšem jeho střela neměla potřebné parametry, zvlášť jí chyběla přesnost, a tak hosté mohou odkopávat od branky.

35

Střelu Hairemanse vyrazil Niasse Mbaye na rohový kop.

33

33. Joaquín ARDAIZ - 1:0

33

Ale jsou to domácí, kteří jdou do vedení! Hostům se přímý kop vůbec nepovedl, domácí obrana míč odhlavičkovala a volný balón převzal JOAQUIN ARDAIZ, který předběhl všechny hráče, obhodil si posledního obránce a střelou na vzdálenější tyč z vápna se nemýlil.

32

Nebezpečný přímý kop pro Eupen, po faulu od De Laeta.

31

Hodně akcí obou týmů končí před vápnem, po třiceti minutách jsme velkou šanci zatím neviděli.

30

Faul Ardaize na útočné polovině, míč pro hosty.

28

Další ránu domácích z velké dálky, která šla vysoko nad branku měl na svědomí Niangadou.

27

Roh se domácím ale vůbec nepovedl a hostující obrana neměla problém míč odkopnout pryč.

26

Po pravé straně míč dobře zatáhl do vápna Adriaz, po jeho kličce se míč dostal až za čáru. Rohový kop pro domácí.

26

Hra je teď plná nepřesností na jedné nebo druhé straně.

24

Střela z velké dálky od Owusu Acheamponga skončila nad brankou Niasse Mbayeho.

23

Ta se jim ale moc nevyvedla, Blondelleho zradil první dotek a k míči se lacino dostali domácí.

22

Nepřesná přiihrávka Habrana končí u hostů, ti zakládají na polovině hřiště další útočnou akci.

21

Owusu Acheampong se teď dožadoval faulu na hranici vápna, ten mu ale hlavní arbitr nezapískal.

20

Dalekonosná střela Schouterdena šla vysoko nad branku domácích. Odkop od brány Antverp.

19

Hned dva centry za sebou teď vyslali domácí hráči do vápna Eupenu, ale ani jeden se neuchytil, míč teď na středu hřiště mají hosté.

18

Ale nic kloudného nevymysleli, s centrem si v poklidu poradila domácí obrana.

17

Faul na polovině hřiště od Batubinsika, rozehrávat tak mohou hosté.

16

Hosté teď centrovali z pravé strany, ale pro míč si došel Teunckens a v klidu míč ze vzduchu ukryl ve svých rukavicích.

14

Po centru se k míči dostal Loites, ale jeho hlavička netrefila domácí svatyni.

13

Teď už to vyšlo. Dlouhou přihrávku Tojokowa zpracoval, ale ještě ho domácí obránce stihl zakřižovat a míč odkopnout za postranní čáru. Roh pro Eupen.

12

Ale ta znovu končí pouze ofsajdovým postavením Tojokowa.

11

Po delší době také hosté chvíli drží míč a snaží se vymyslet útočnou akci.

10

Centr si našel Owusu Acheampong, ale jeho hlavička mířila jen do prostoru, kde se nacházel brankář Niasse Mbaye.

10

První rohový kop pro domácí.

9

Domácí hráči jsou ale od začátku aktivnějším týmem a více drží balón, tak jako teď, kdy se pokouší se o postupný útok

8

V ofsajdu se teď nacházel hostující hráč Tojokowa.

7

Po centru z levé strany si míč našel Adraiz, ale ze vzduchu balón nedokázal ideálně trefit, a tak míč skončil v zámezí.

5

Na trávníku teď leží po střetu se svým spoluhráčem jeden z domácích borců, zdá se ale, že bude v pořádku.

4

U míče jsou ale stále domácí, kteří teď kombinují na polovině hřiště a nebojí si pomoct i s brankářem.

3

Z dalším centrem z pravé strany si hráči Eupenu v pohodě poradili a odhlavičkovali ho do bezpečí.

2

Nepřesná přihrávka hostujícího Valienteho, hrát tak mohou znovu domácí.

1

Hráči Antverp hned po výkopu měli dobrou šanci. Z pravé strany centroval Nazaryna, ale na jeho přízemní centr nikdo nedosáhl.

1

Hráči obou týmů jsou již na trávníku, zápas za malou chvíli začíná.

Royal Antverpy FC: Teunckens – Matheus, Batubinsika, De Laet, Nazaryna – Haroun, Habran, Hairemans – Owusu Acheampong, Niangadou, Ardaiz.
Náhradníci: Bolat – Ghandri, Jaadi, Limbombe, L. Mendy, Siani, T.-S. Sušić.

KAS Eupen: Niasse Mbaye – Wagué, Diagné, Lotiès, Peybernes – Valiente, Blondelle, Schouterden – Ocansey, Raspentino, Tojokawa.
Náhradníci: Castro-Montes, Lazare Amani, Ahmed, Jamabo, Diallo, Gnaka.

Rozhodčí: J. Lardot – F. Godelaine, F. Lemaire.

KAS Eupen: Niasse Mbaye – Wagué, Diagné, Lotiès, Peybernes – Valiente, Blondelle, Schouterden, Ocansey – Raspentino, Tojokawa.

Royal Antverpy FC

To Antverpy si vedou podstatně lépe, než jejich dnešní soupeř. V základní části belgické ligy skončily na osmém místě se ztrátou pouhých tří bodů na šesté místo, které by jim zaručilo skupinu o titul. Ve skupině o Evropskou ligu jsou domácí tři body za vedoucím Lokerenem. V minulém kole si Antverpy poradily právě s Lokerenem, kde gólem v 90+3. minutě vyhrály 2:1. Nejlepším střelcem týmu je se dvanácti góly William Owusu .
KAS Eupen

Hostům se v téhle sezóně vůbec nedaří v základní části skončili na předposledním, tedy patnáctém místě a to jen díky lepšímu skóre před posledním KV Mechelen. Ve skupině o Evropskou ligu si Eupen vede podobně, nachází se na pátém místě a na první Lokeren ztrácí šest bodů. Minulé kolo se ale fotbalistům Eupenu povedlo, kdy doma po výsledku 3:1 porazili St. Truiden. Nejlepším střelcem Eupenu je s devíti góly M'Baye Leye, který ovšem poslední čtyři zápasy vynechal kvůli zranění.
Vítám všechny fanynky a fanoušky. Dnes spolu se mnou můžete sledovat belgickou ligu a na programu máme 8. kolo skupiny o Evropskou ligu konkrétně zápas mezi Antverpám a Eupenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.