08.05.2018, 20:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Skupina B • Michal Raška

Tipsport: 1.07 16.0 27.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku: 34:10
Vyloučení: 4:4
Vyhrané buly: 27:25
Je konec této exhibice, kterou Finové vyhráli vysoce 7:0.
Od prvního buly byli Finové aktivnější a už v 5. minutě se dostali do vedení, když Sebastian Aho přihrál na levou stranu, kde vypálil Veli-Matti Savinainen a trefil se přesně k pravé tyči. O tři minuty později udělal Niklas Roest velkou chybu, když kotouč doslova daroval Marku Anttilovi a ten ho z bezprostřední blízkosti dostal za záda Haugena.
Šedesát jedna vteřin po začátku druhé periody poslal Mikael Granlund přihrávku před bránu, kde přesně zakončil Teuvo Teräväinen. O dvě minuty později Kasperi Kapanen se skvěle dostal mezi dvěma hráči a následně nekompromisně zakončil pod horní tyč. Dvě minuty před koncem se Markus Nutivaara dostal k dorážce a zakončil přes beton hostujícího brankáře. A nakonec patnáct vteřin před koncem třetiny si Mikael Granlund najel až k bráně a poté zavěsil do levé šibenice.
Třetí třetina ztratila na atraktivitě, ale nakonec padla ještě jedna branka a to v 58. minutě, když Stefan Espeland udělal velkou chybu, po které si Saku Mäenalanen vyměnil přihrávku se spoluhráčem a zavěsil do norské brány. Finové si tak po dvou výhrách 8:1 připisují další debakl soupeře.

Dnešní utkání sleduje 4617 diváků.

59:35

Střela Juusa Riikoly byla zblokována a neohrozila tak bránu Norska.

58:45

58:37

Norové ani v tomto oslabení nevstřelí branku a Finsko tak začátek turnaje začalo naprosto skvěle, ovšem nutno říct, že na úvodu chytili slabší soupeře.

57:45

57:45 Saku MÄENALANEN - 7:0

57:45

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové dávají už pátou branku na tomto turnaji v oslabení! Stefan Espeland udělal velkou chybu, když se vracel s pukem, ovšem SAKU MÄENALANEN mu odebral kotouč, následně si vyměnil přihrávku se Sakari Manninenem a zakončil pod betony Haukelanda! Finsko tak vede už 7:0. Asistence: Sakari Manninen.

57:20

Stefan Espeland vystřelil od modré čáry, ale i přes teč neskončil puk v bráně.

56:45

Vyloučení v týmu Finsko (Mikko Rantanen – 2 min., držení hole).

55:55

Olli Palola skvěle prokličkoval mezi dvěma hráči a následně vystřelil, ovšem Henrik Haukeland jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

55:35

55:04

Následně ale Finové získali puk a šli 2 na 1, ovšem následná přihrávka nebyla přesná.

54:30

Nyní se Norové usadili v útočné třetině a kombinují u mantinelu.

53:53

Nyní může Norsko vstřelil alespoň jednu branku, jelikož hraje přesilovou hru.

53:35

Vyloučení v týmu Finsko (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podražení).

53:15

Hra nyní připomíná souboj dvou horších týmů KHL. Finové šetří síly na příští souboj, zatímco Norové působí unaveným dojmem.

7:0

Branky a nahrávky: 5. Savinainen (Aho, Nutivaara), 8. Anttila, 22. T. Teräväinen (Mikael Granlund, Koivisto), 24. Kapanen (Heiskanen, Rantanen), 39. Nutivaara (Rantanen, Mikael Granlund), 40. Mikael Granlund (T. Teräväinen), 58. Mäenalanen (Manninen)

Finsko: Säteri (Husso) – Pokka, Heiskanen, Nutivaara, Koivisto, Honka, Kivistö, Riikola – Rantanen (A), Mikael Granlund (C), Kapanen – T. Teräväinen, Aho (A), Savinainen – Manninen, Suomela, Jormakka – Anttila, Pesonen, Mäenalanen – Palola.

Norsko: Haugen (41. Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum – K. A. Olimb, M. Olimb (A), Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen (A), Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Kristiansen, Roest, Röymark – Trettenes.

Rozhodčí: Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Rene Jensen, Brian Oliver