01.05.2018, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Semifinále V. konference • Jiří Sameš

Tampa Bay Lightning vs Boston Bruins 1:1

59:34

59:34 Brayden POINT - 4:2

59:34

Tampa právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto! Opuštěnou branku trefuje ze střední třetiny BRAYDEN POINT. Pro kanadského forvarda čtvrtý bod v utkání, 4:2! Asistence: Victor Hedman.

58:17

Rask na střídačce, Bruins hrají v šesti!

57:45

Neskutečná šance pro J. T. Millera! Stamkos využil zaváhání Raska a ihned přihrál před branku. Miller ale netrefil prázdnou branku.

55:58

55:58 Torey KRUG - 3:2

55:58

Bruins právě vstřelili branku!
Hosté snižují na 2:3! Bergeron vyhrál buly a následnou střelou od pravého mantinelu se prosazuje TOREY KRUG. Vasilevskému prošel kotouč mezi lapačkou a betonem. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.

55:13

Cirelliho bekhend mohl tečovat ještě Gourde. Rask ale zažehnal nebezpečí.

54:08

54:08 Ondřej PALÁT - 3:1

54:08

Bolts jdou do dvoubrankového vedení! Po nepřesnosti Marchanda a přihrávce Pointa se trefuje pěknou střelou pod horní tyč ONDŘEJ PALÁT. Český útočník zaznamenává druhý gól a šestý bod v bojích o Stanley Cup, 3:1! Asistence: Brayden Point.

50:27

50:27 Nikita Kučerov nedokázal prostřelit Tuukku Raska!

50:27

Kučerov měl obrovskou příležitost navýšit vedení, Rask jej ovšem vychytal!

47:31

Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2+2 min, vysoká hůl).

43:18

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Kevan Miller – 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anton Strålman – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., hrubost).

41:24

Na opačné straně zahrozil DeBrusk, Vasilevskij ale na výbornou.

40:35

Lightning se hned vrhli do útoku. Po střele Strålmana mohl ještě dorážet Johnson, Rask ale podržel své mužstvo.

34:30

Johnsonovo nahození před branku tečoval McDonagh, Rask se musel mít na pozoru.

30:45

Marchand nabil rychle Bergeronovi, Vasilevskij ale stačil vyrazit vyrážečkou.

30:31

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., držení).

30:14

30:14 Tyler JOHNSON - 2:1

30:14

Už to ale neplatí a domácí podruhé vedou! Palát zachytil přihrávku soupeře a poslal puk po mantinelu Pointovi. Po jeho pasu z levé strany se poté prosadil TYLER JOHNSON. Rodák ze Spokane zapisuje třetí trefu v letošním play-off, 2:1! Asistence: Brayden Point, Ondřej Palát.

25:19

25:19 Vasilevskij v rychlém sledu předvedl dva skvělé zákroky

25:19

Krejčí nabil na druhé straně Backesovi, Vasilevskij se ale blýskl skvělým zákrokem!

18:30

18:30 Charlie MCAVOY - 1:1

18:30

Devatenáctá minuta utkání, máme srovnáno! Marchand zavezl kotouč do útočného pásma. Po následné Bergeronově přihrávce se prosadil z mezikruží CHARLIE MCAVOY. U mladého amerického beka se jedná o premiérový gól ve vyřazovacích bojích, 1:1! Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.

15:53

15:53 Z podobného místa jako Pasta pálil i David Krejčí

15:53

Krejčí střílel znovu z první, Vasilevskij se ale stačil bleskurychle přesunout. Hra je přerušena.

14:52

14:52 David Pastrňák jednou střelou orazítkoval obě tyče!

14:52

Prudká rána od Pastrňáka končí na brankové konstrukci!

14:17

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hrubost).

14:16

14:16 Velká šance Bostonu a faul na Brada Marchanda

14:16

Prudkou střelu Bergerona ještě dorážel Rick Nash. Vasilevskij v obou případech na jedničku.

14:02

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Tyler Johnson – 2 min., hrubost).

11:47

11:47 Yanni GOURDE - 1:0

11:47

Lightning využívají početní výhodu a dostávají se tak na konci dvanácté minuty do vedení! Po přihrávce od Pointa se trefuje z levé strany YANNI GOURDE. Rask na puk jen těsně nedosáhl. Pro šestadvacetiletého útočníka druhá branka v play-off, 1:0! Asistence: Brayden Point, Michail Sergačjov.

10:00

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Torey Krug – 2 min., sekání).

05:30

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2+2 min, hrubost).

04:43

Střelecký pokus Johnsona z pravé strany byl tečován bránícím hráčem. Rask měl plné ruce práce!

01:11

01:11 Anthony Cirelli se ocitl sám před bránou, ale neuspěl!

01:11

Velká šance pro Cirelliho, který se náhle ocitl sám před Raskem! Bekhendem však neuspěl.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Gourde (B. Point, Sergačjov), 31. T. Johnson (B. Point, Palát), 55. Palát (B. Point), 60. B. Point (Hedman) – 19. McAvoy (Bergeron, Marchand), 56. Krug (Pastrňák, Marchand)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát (A), B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Rick Nash – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt – David Brisebois, Brad Kovachik

Diváci: 19 092

05:30 TBL 2 Paquette, hrubost