Francouzská Ligue 1 McDonald’s

Olympique Lyon – FC Nantes

2:0

konec (1:0)

28.04.2018, 17:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • 35. kolo • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.26 6.66 11.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 10:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:14. (18:54:18)
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas Lyonu s Nantes končí výhrou domácího celku 2:0.

Domácí se pustili do útoku od samotného úvodu. Nabil Fékir rychle hledal Depaye i Traorého, ale ani jeden se nedokázal v šancích prosadit. Zlom přišel až pět minut před koncem první půle, kdy znovu po přihrávce Fékira pálil přesně k tyči Memphis Depay. Ve druhém poločase měli v úvodu více ze hry hosté, ale k vážnější šance se nedostali. Naopak na druhé straně přidal druhou branku po přistrčení Depaye Bertrand Traoré. Lyon si již závěr zápasu s klidem pohlídal a minimálně do večera se tak posouvá tabulkou na druhou příčku a bude čekat na odpověď Monaka.

90+3

90+2

Do kombinace Lyonu se zapojil také střídající Maxwel Cornet. Po jeho přihrávce se ale zmocnil míče hostující Touré.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90

Hosté měli k dispozici ještě jednu rozehrávku z volného přímého kopu, ale tu si pohlídal v pokutovém území hlavičkující Lucas Tousart.

89

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Maxwel Cornet.

88

Na druhé straně se pokusil překvapit Lopese střelou z pětatřiceti metrů Valentin Rongier, ale domácímu brankáři stačilo stát ve středu branky.

87

Lyon s přehledem dohrává druhý poločas na útočné polovině. Houssem Aouar se dokázal uvolnit na pravém kraji, ale poté neměl komu nahrát dopředu a tak raději zpomalil.

86

Nyní stál na hranici ofsajdu další střídající hráč a to Jordan Ferri. V důležitý okamžik ale zůstal stát a tak přihrávka Fékira prolétla jen k hostům.

85

Depay nyní chyboval při rozehrávce ve středu pole a toho málem využil Kalifa Coulibaly. Ani tentokrát se ale střídající hráč Nantes mezi tři tyče netrefil.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Nyní už to vypadalo, že by se Aouar mohl dostat ke střele z vápna, ale ještě před tím je pískán faul Fékirovi.

82

Lucas Lima se opět protlačil k centru do vápna, v něm se pohyboval také Coulibaly, ale hlavička střídajícího útočníka Nantes šla jen dva metry vedle pravé tyče.

81

Mendy si výborně narazil s Fékirem, dostal míč zpět přesně do běhu, ale poté přihrával po trávníku do vápna jen na obsazeného Depaye.

80

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Jordan Ferri.

80

Nantes si vytvořilo tlak na útočné polovině. Limův centr ale dokázal zblokovat hned Ferland Mendy a je po akci Nantes.

79

El Ghanassy zcela zbytečně ve středu pole poslal k zemi Rafaela a je za to odměněn žlutou kartou.

78

Nantes se ještě pokouší něco se zápasem udělat. Tourého střela ze střední vzdálenosti ale Lopese ohrozit nemohla.

77

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Mariano Díaz.