26.04.2018, 03:30 • BMO Field, Toronto • Finále • Jan Prošek

Předání poháru pro vítěze.

CONCACAF Champions League 2017-2018 má svého šampiona, tým Chivas Guadalajara. (05:48:07)
Pohár je na stadionu, za malý moment dojde k jeho předání.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 13:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:16.

Dnes se tu bude slavit dlouho.

stadio Akron slaví, domácí fotbalisté dokázali to, o čem příliš nemluvili, nechtěli nic zakřiknout. Naopak Toronto smutní a skončilo těsně pod vrcholem.
Dnes bude dlouhá noc v Mexiku, k těžko popsatelné radosti domácích fanoušků poráží mexický tým svého soupeře. V táboru fanoušků a hráčů Toronta zavládl velký smutek.
Zkušený Michael Bradley neproměňuje, což znamená, že domácí celek CD Guadalajara slaví triumf v CONCACAF Lize mistrů.

Střílení penalt začíná.
Jako první bude kopat domácí fotbalista.
V prvním zápase dokázal vyhrát tým Guadalajary 2:1, nyní stejným poměrem vyhrálo Toronto, a tak je průběžný stav 3:3. Během hry se tedy nerozhodlo, uvidíme pokutové kopy.

90+2

Druhý poločas skončil.

90+2

Domácí celek si vyprodukoval další šanci, střelecký pokus Alana Pulida neprostřelil obranu soupeře.

90+1

Marco Delgado se propracoval do střelecké pozice a mohl rozhodnout. Jeho rána však končí mimo branku.

90+1

Dvě minuty uvidíme nad rámec poločasu.

90

Probíhá poslední minuta druhého poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90

Guadalajara má znovu k dispozici rohový kop.

88

Oswaldo Alanís hlavičkoval z předbrankového prostoru. Jeho zakončení nebylo špatné, nicméně brankář byl pozorný.

88

Další rohový kop pro domácí celek, ten má momentálně převahu.

87

Sebastian Giovinco vedl rychlou hostující protiakci a jeho rána jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho.

86

Z dobré střelecké pozice to zkoušel Oswaldo Alanís, jehož rána končí mimo branku.

86

Jednu z posledních šancí ve druhém poločase mají domácí fotbalisté. Rozehrávat budou rohový kop.

85

Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Jozy Altidore, přichází Ager Aketxe.

84

Auro fauloval, rozehrávat budou na útočné polovině domácí.

83

Žlutou kartu dostává Auro (Toronto FC).

82

Pro zranění hostujícího Jozy Altidore je hra přerušená.

80

Dostáváme se do poslední desetiminutovky druhého poločasu. Momentálně se hraje ve středu hrací plochy. Optickou převahu mají domácí, ale nedaří se jim vstřelit další branku.

79

Torontský gólman bude vykopávat od své branky.

78

Ángel Zaldívar měl na kopačce rozhodnutí. Jeho rána levou nohou však končí ve středu branky, kde byl připravený Bono. Domácí hráči se pokouší rozhodnout zápas. Do prodloužení se jim nechce.

77

Rodolfo Pizarro vybojoval volný kop na útočné polovině po faulu Aura. Domácí fotbalisté se pokouší rozhodnout.

76

Ángel Zaldívar vypálil levou nohou. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí mimo branku. Nechybělo mnoho.

75

Mnoho času už ze druhého poločasu nezbývá, brankář Toronta bude vykopávat od své branky. Za tohoto stavu by se prodlužovalo.

74

Stejný hrč se znovu dostal do zakončení. Po rohovém kopu hlavičkoval nad branku. Bono zasahovat nemusel.

72

Domácí celek si vyprodukoval střeleckou příležitost, rána Jaira Pereiry končí nad brankou. Vykopávat bude gólman Toronta.

71

Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Víctor Vázquez, přichází Jay Chapman.

69

Orbelín Pineda zastavil akci soupeře jen za cenu rohového kopu. Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu.

68

Střídání v týmu CD Guadalajara: ze hřiště odchází Michael Pérez, přichází Ángel Zaldívar.
Střídání v týmu CD Guadalajara: ze hřiště odchází Isaác Brizuela, přichází Javier López.

68

Hra pokračuje dál.

66

Michael Pérez je faulovaný, zůstává ležet na hrací ploše. Zdá se, že má nějaké problémy.

65

Domácí fanoušci ženou své spoluhráče ve pravděpodobně rozhodujícím gólem.

63

V tomto zápase sice vede o jednu branku Toronto, nicméně v celkovém součtu je platný stav 3:3.

62

Guadalajara si vypracovala další výbornou střeleckou pozici, José de Jesús Godínez zakončoval levou nohou a trefil ránou z první brankovou konstrukci. Následovat bude po zblokované akci rohový kop.

60

Domácí fotbalisté se dostali do střelecké pozice, jejich rána byla zblokovaná. Isaác Brizuela to vzal na sebe, jeho rána byla zbloková. Obrana Toronta si dokázala poradit.

60

Po krátkém přerušení hra pokračuje dál.

59

Sebastian Giovinco, hráč hostujícího celku, zůstává ležet na hrací ploše. Zdá se, že je zraněný.

57

Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Nicolas Hasler, přichází Jordan Hamilton.

56

Zdá se, že bude za malý moment střídat také hostující celek.

55

Střídání v týmu CD Guadalajara: ze hřiště odchází Carlos Salcido, přichází José de Jesús Godínez.

54

Mnoho šancí momentálně k vidění není.

53

Pizarro vyslal do šance Penedu, který podobně jako jeho protihráč nedokázal přesněji trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

52

V celkovém součtu se nyní mohlo Toronto dostat do vedení, to by ovšem musel Víctor Vázquez trefit z výborné střelecké pozice branku.

50

Sebastian Giovinco se propracoval do střelecké pozice, jeho rána pravou nohou končí mimo branku. Následně rozehrávalo Toronto rohový kop.

49

Auro fauloval, rozehrávat tak budou domácí na své obranné polovině.

48

Autor první branky zápasu, Orbelín Pineda, se nyní propracoval do střelecké pozice. Jeho rána byla příliš vysoká. Gólman Toronta jen kontroloval hru.

46

Oba týmy pokračují v nezměněných sestavách.

46

45+1

45+1

Isaác Brizuela mohl vyrovnat, nicméně jeho ránu kryje brankář Toronta.

45+1

Nastavovat se bude jedna minuta.

44

44. Sebastian GIOVINCO - 1:2

44

Toronto právě vstřelilo branku!
A najednou je všechno jinak. Toronto v závěru poločasu dává gól a v celkovém součtu je skóre vyrovnané. Nebyla to žádná nechytatelná střela, nicméně zakončení na první tyč poněkud překvapilo domácího gólmana. Prosazuje se SEBASTIAN GIOVINCO.

43

Žlutou kartu dostává Sebastian Giovinco (Toronto FC).

43

Po faulu Aura rozehrává domácí Alan Pulido na útočné polovině.

42

Jeden z hráčů domácího celku má křeče, na malý moment je hra tak přerušená.

41

Torontský Sebastian Giovinco se dopustil faulu, rozehrávat tak bude domácí tým.

39

Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, sledujeme aktivní fotbal, který musí zejména nestranné diváky bavit.

38

Carlos Salcido to zkoušel ze střední vzdálenosti levou nohou, jeho rána však končí mimo branku. Gólman proti této střele zasahovat nemusel.

37

Jozy Altidore, který dal zatím jediný gól Toronta v tomto zápase, hraje dnes stý zápas za svůj klub.

36

tým Guadalajara dlouhou dobu kombinoval na útočné polovině, následně se ale dostal do postavení mimo hru. Orbelín Pineda byl nachytaný ve špatném postavení.

35

Hra se nyní bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže propracovat stabilněji do předbrankového prostoru.

32

Domácí přišli o míč, a tak se směr hry rychle otáčí. Hostující celek se snaží hrát aktivně, což dělá ve středu hrací plochy domácím problémy.

31

Domácí celek se snaží hrát aktivně, ale obrana Toronta zatím hraje zodpovědně a mnoho prostoru soupeři nedává.

30

Půlhodina hry je minulostí, v tomto zápase se již dokázaly prosadit oba týmy.

29

Jozy Altidore, autor vyrovnávající branky, fauloval soupeře. Jair Pereira má problémy, nicméně se zdá, že bude ve hře pokračovat.

28

Edwin Hernández mohl rychle přispěchat s odpovědí, jeho rána pravou nohou však končí příliš vysoko.

26

Tento zápas je vyrovnaný, v celkovém součtu však stále vede domácí celek 3:2.

25

25. Jozy ALTIDORE - 1:1

25

Domácí hráči nedokázali po rohovém kopu soupeře odehrát míč do bezpečí, což se ukázalo jako velký problém. Nicolas Hasler navázal na sebe několik hráčů soupeře i brankáře, a pak přihrál na zcela volného spoluhráče. Tím byl JOZY ALTIDORE, který už zakončoval do prázdné branky.

24

Michael Bradley vedl akci Toronta, následně si obrana dokázala poradit jen za cenu rohového kopu.

23

Výborně hraje domácí obrana, která nedává soupeřovým hráčům příliš mnoho prostoru před brankou.

22

Fotbalisté v červeném, tedy Toronto, se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, zatím ale marně.

21

Toronto má velké problémy s přechodem na útočnou polovinu, jednu z prvních velkých šancí dokázal domácí tým proměnit.

19

19. Orbelín PINEDA - 1:0

19

Guadalajara právě vstřelila branku!
Toronto přišlo na své polovině o míč. Získal ho Rodolfo Pizarro, který následně uvolnil do šance ORBELÍNA PINEDU. Jeho rána do protipohybu brankáře byla povedená. Domácí celek vede.

17

Domácí kombinovali na útočné polovině, ale do výraznější šance se propracovat nedokázali. Hraje se hodně takticky.

15

Patnáct minut hry je pryč. Na výraznější příležitost v tomto zápase čekáme. Úvodní zápas vyhráli fotbalisté Guadalajary v Torontu 2:1.

13

Drobné šance jsou k vidění na obou stranách, na nějakou výraznější příležitost čekáme.

12

Další zajímavá šance Toronta, Marco Delgado pravou nohou nedokázal přesněji trefit horní růžek domácí branky, míč končí mimo branku. Cota bude rozehrávat od své branky.

11

Po bleskové akci vybojoval domácí celek rohový kop. Jair Pereira si po centru před branku v pokutovém území vyskočil na balon, který hlavou usměrnil do míst, kde byl gólman.

10

Jozy Altidore vedl akci Toronta. Jeho rána levou nohou z levé strany byla snadným soustem pro brankáře Guadalajary, který si poradil.

7

Hostující celek zlepšil hru, výsledkem je vybojovaný rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

6

Úvod zápasu ukázal, že důležitou roli hraje výsledek prvního zápasu. Mnoho šancí k vidění není. Hraje se hodně takticky.

5

Michael Pérez vybojoval po faulu soupeře rozehrávku na polovině hrací plochy.

4

Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho velkých šancí k vidění není.

2

Fanoušci vytváří na stadionu velmi dobrou atmosféru, jejich oblíbenci se jim odvděčili první výraznější šancí. Pereira centroval před branku, Rodolfo Pizarro hlavičkoval mimo branku. Gólman ani zasahovat nemusel.

1

Domácí celek se dopustil faulu hned v první minutě, a tak hrají hosté, jmenovitě Morgan.

1

CD Guadalajara: Cota — Pereira, Salcido, Alanís, Hermández – Pineda, Pérez – Carlos, Cisneros, Brizuela, Pizarro – Pulido
Náhradníci: Jiménez – Basulto, López, Sandoval, Beltrán, Zaldívar, Jesús Godínez

Toronto FC: Bono — van der Wiel, Hasler, Válquez – Auro, Delgado, Bradley, Osorio, Morgan – Giovinco, Altidore
Náhradníci: Irwin – Zavaleta, Chapman, Aketxe, Ricketts, Hamilton, Telfer.
Mexický celek dokázal v prvním finálovém zápase CONCACAF Ligy mistrů porazit svého soupeře 2:1. První branku hned ve druhé minutě vstřelil Pizarro. Dlouhou dobu se Toronto vzpamatovávalo z inkasované branky. Odpovědět dokázalo v 19. minutě, kdy na přihrávku Delgoda brankář Jimenez nedosáhl, a tak mohl pohodlně zakončovat Osorio. Rozhodující moment se narodil v 72. minutě, kdy skvěle vypálil z volného kopu Pulido, jehož rána zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Toronto bylo ve druhém poločase lepším týmem, ale nedokázalo skórovat. Guadalajara si domů vede cennou výhru z prvního klání.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky CONCACAF Ligy mistrů. V tomto druhém finálovém zápase proti sobě nastoupí CD Guadalajara a Toronto FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.