24.04.2018, 12:30 • Skupina B • Michal Toman (@michal_toman99)

57:44

57:44 Vojtěch STŘONDALA - 4:2

57:44

Česko právě vstřelilo branku!
Tak přece se povedlo Čechům snížit! VOJTĚCH STŘONDALA napřáhl na pravém kruhu k tvrdé ráně, která propadla Annunenovi mezi rukou a tělem na brankovou čáru a puk se po závaru před brankou dostal až do sítě. Asistence: František Klejna.

56:55

56:55 Pláška opět vyhytal Annunen

56:55

Výborná česká kombinace na jeden dotek, na jejímž konci byl Plášek! Ten na mezikruží pálil z první po ledě, jenže Annunen sklapl mezírku mezi betony včas.

55:44

Anttoni Honka (FIN) si půjde odsedět menší trest za podražení a Češi budou mít možnost snížit.

55:44

55:44 Ani Plášek svůj průnik v gól neproměnil

55:32

Plášek se dostal do samostatného úniku! V tom zkoušel forhendový blafák, ale neuspěl.

51:52

51:52 Velká šance Lauka

51:52

Obrovská šance Lauka! Ten dorážel z pravé strany do odkryté klece, ale Annunen se proti jeho střele fantasticky přesunul a zakročil lapačkou.

51:05

Jeník nastřelil z pravé strany tyč!

50:56

Gajarský se dvakrát dostal ke střele z levého kruhu, jenže Annunen jeho pokusy vychytal!

50:10

Peetro Sepälä (FIN) dostává menší trest za držení protihráčovy hole a Finové jdou do tří!

47:18

František Klejna (CZE) zbavuje český tým přesilovky, protože dostává dvě minuty za podražení.

46:18

Jesperi Kotkaniemi (FIN) sestřelil u mantinelu v českém obranném pásmu Blümela a za svůj zákrok dostává pět minut plus osobní trest do konce utkání.

46:02

46:02 Jakub LAUKO - 4:1

46:02

Češi nakonec v přesilovce snižují! JAKUB LAUKO se podél levého hrazení protáhl do útočné třetiny, najel si s pukem až na vrchol kruhu, nic nevymýšlel a tvrdou ranou zápěstím vymetl bližší šibenici. Asistence: Martin Haš a Libor Zábranský.

45:19

Finové hráli v šesti a dostávají dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Arttu Nevasaari.

44:25

Kupari nabral rychlost na levém křídle a následně z vrcholu kruhu nastřelil vzdálenější tyč!

38:50

Konsta Hirvonen (FIN) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění a Češi si budou moci zaútočit.

37:03

37:03 Niklas NORDGREN - 4:0

37:03

Finsko právě vstřelilo branku!
Dvojnásobnou přesilovku Finové bleskově využívají! Kakko nabil zpoza branky na vrchol pravého kruhu NIKLASU NORDGRENOVI, jehož přízemní střela prošla Dvořákovi mezi betony až do sítě. Asistence: Kaapo Kakko a Kristian Tanus.

36:46

Dominik Sklenář (CZE) inkasuje menší trest za sekání a Češi jdou do tří!

36:09

Matěj Pekař (CZE) si půjde sednout na trestnou lavici za hákování. Čechy čekají perné chvilky.

29:56

29:56 Jesperi KOTKANIEMI - 3:0

29:56

Parádní akce v podání hokejistů Suomi a Finsko vede 3:0. Kakko prošel z pravého útočného rohu po Honkově nahrávce až na hranici brankoviště, odkud předložil kotouč k levé tyčce volnému JESPERIMU KOTKANIEMIMU, jenž už měl snadnou práci. Asistence: Kaapo Kakko a Anttoni Honka.

26:57

Jesperi Kotkaniemi (FIN) si půjde odpykat dvouminutový trest za krosček a Češi mají možnost dostat se na dostřel.

21:11

21:11 Rasmus KUPARI - 2:0

21:11

Dvořák loví puk ze sítě znovu! Ranta posunul puk na pravou stranu přesně na hůl RASMUSE KUPARIHO, jehož rána na vzdálenější tyč poslala Finy do dvoubrankového vedení. Asistence: Sampo Ranta a Kim Nousiainen.

20:35

20:35 Niklas NORDGREN - 1:0

20:35

Tak to je vstup do třetiny v podání Finů! Kotkaniemi zpoza branky nahrál na levý kruh Kakkovi, jenž z první našel u pravé tyče úplně volného NIKLASE NORDGRENA. Ten potom neměl problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Kaapo Kakko a Jesperi Kotkaniemi.

17:02

Zack Malík (CZE) však vzápětí dostává menší trest za hákování a Česko jde opět do čtyř.

16:37

Kotkaniemi z levého kruhu nastřelil bližší tyč!

14:50

Jan Jeník (CZE) si půjde odsedět dvě minuty za hákování a Češi se budou muset bránit.

13:48

13:48 Po Pekařově střele zazvonilo břevno

13:48

Pekař obdržel v přečíslení výbornou přihrávku na pravém kruhu a jeho pumelice málem rozlomila břevno!

11:50

11:50 Šance Jeníka

11:50

Jeník se v obrovské šanci zkoušel obtočit kolem branky a zakončit do odkryté klece, jenže puk mu v rozhodující moment sjel z hole.

10:23

10:23 Pekař s Kvasnicou ujeli do přečíslení

10:23

Pekař s Kvasnicou ujeli do přečíslení! První jmenovaný našel skvělým pasem druhého na pravém kruhu, ale jeho rána z první trefila pouze Annunenovy betony.

06:26

Anttoni Honka (FIN) si u hrazení nedal v souboji pozor na hokejku, o kterou zakopl český hráč. Dostává tedy dvouminutový trest za podražení.

02:49

Jan Jeník (CZE) ovšem půjde pykat na dvě minuty za hákování. Bude se hrát ve čtyřech.

01:33

Češi si zahrají přesilovku. Kim Nousiainen (FIN) dostává menší trest za hákování.

4:2

Branky a nahrávky: 21. Nordgren (Kakko, Kotkaniemi), 22. Kupari (Ranta, Nousiainen), 30. Kotkaniemi (Kakko, Honka), 38. Nordgren (Kakko, Tanus) – 47. Lauko (Haš, Zábranský), 58. Střondala (Klejna)

Finsko: Annunen (Patrikainen) – Kokkonen, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Seppälä, Honka, Thomson – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Kupari, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Killinen, Lundell – Hirvonen, Moilanen, Petman – Nevasaari.

Česko: Dvořák (Kolář) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Lauko (A), Kvasnica (A) – Jeník, Blümel, Kropáček – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Čajka – Teplý.

Rozhodčí: Barcelo (FRA), Naumov (RUS) – O'Connor (USA), Shalagin (RUS)