konec (2:0, 5:0, 1:0)

24.04.2018, 12:40 • Skupina A • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:54:39)
Dnešní utkání sledovalo 4876 diváků.
Nejlepším hráčem Běloruska byl zvolen obránce Ilja Solovjov. Nejlepším hráčem Spojených států se stal střelec vítězné branky Alexander Turcotte, který zakončil duel s bilancí 1+2. Hráčem zápasu, co se statistik týče, byl však Cole Caufield s třemi brankami a jednou asistencí.
Spojené státy vítězí ve svém posledním duelu v základní skupině nad Běloruskem 8:0 a zajistili si třetí místo ve skupině. To pro ně znamená, že si ve čtvrtfinále zahrají proti lepšímu z dvojice Rusko/Slovensko. Bělorusko naopak čeká duel s Finskem, které na turnaji ještě neprohrálo.

59:58

Poslední střelu zápasu vyrazil Deridder ramenem.

58:34

Oksenťjukovi nesedla střela a puk líně zajel za Deridderovu branku.

58:12

Vyloučení v týmu USA (Jonathan Gruden – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

57:45

Bude se vylučovat na straně Američanů. Bělorusové mají výhodu.

57:03

Protasova střela byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Deridderem.

55:45

Hra je přerušena po zákroku Veremejčika. Komerční přestávka.

54:59

Výborný pohyb americké obrany nakonec znamená vytlačení soupeře do středního pásma.

54:30

Bělorusové touží alespoň po čestné brance, ale nedaří se jim i přes kombinaci v útočném pásmu najít střeleckou pozici.

53:39

53:39 Cole CAUFIELD - 8:0

53:39

Spojené státy právě vstřelily branku!
Dlouhý tlak se nakonec vyplácí. Po střele od modré se k odraženému puku dostal Turcotte, který přihrál na levou stranu brankoviště volnému COLEU CAUFIELDOVI, který střelou do odkryté klece kompletuje hattrick! Asistence: Alexander Turcotte.

53:31

Hraje se dlouho bez přerušení. Američané okupují útočné pásmo.

52:43

Do velké šance se dostal na pravé straně osamocený Gruden, který také dostal přihrávku, ale vůbec netrefil Veremejčikovu branku z nějakých tří metrů. Rána z první byla hodně nepřesná.

52:27

Ani útok Běloruska se nesetkal s úspěchem v podobě střely na branku.

51:44

Pivonka místo střely chtěl ještě posunout na Janickeho, kterému ale puk sjel z hole.

51:01

DeBoer s Gilesem dělají u levého mantinelu v útočném pásmu pořádné problémy svému soupeři. Od hrazení se ale nedokáží odpoutat a nakonec přichází o puk.

50:00

Nepřesná přihrávka na Wahlstroma končí zakázaným uvolněním.

49:27

Nepříliš povedená přesilovka Američanů. Škrabov je na ledě.

49:03

Bělorusko opět vyhazuje.

48:18

Caufield šel do útoku společně s Turcottem, jenž si najížděl mezi kruhy. Caufield chtěl přihrát svému spoluhráči, ale jeho pas byl hodně nepřesný a puk odletěl až k bočnímu mantinelu.

47:51

Bělorusové dvakrát v krátkém sledu vyhazují puk přes všechny čáry.

47:27

Komerční přestávka. Po ní si přesilovku zahrají Američané. Za držení je potrestán opět Škrabov.

47:06

Škrabov sice zavezl puk do útočného pásma, ale byl tvrdě naražen na mantinel a těžce se zvedá na nohy.

46:44

Hraje se v pěti na obou stranách.

46:38

Američané vyhazují.

46:22

Bělorusko je v plném počtu a začíná jejich 23 vteřin dlouhá přesilovka.

45:42

Američané aktivním napadáním se hned třikrát málem dostali v útočném pásmu k puku, ale ve všech případech se jim kotouč prapodivně zamotal mezi brusle a bylo po šanci.

45:22

Ránu Kazjanina ukrývá Deridder do lapačky.

44:44

Ale zároveň je tu vyloučení na straně Američanů. Za nedovolené bránění je potrestán Joel Farabee. Hrát se tak bude ve čtyřech.

44:44

Hughes s pukem vjel do ofsajdu.

44:28

Bělorusko rychle vyhazuje puk.

44:21

Vylučovat se tentokrát bude na straně Běloruska. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Škrabov.

43:35

Rychlý brejk Američanů nevyřešil dobře Giles, který po přijetí přihrávky na osu vypálil hodně mimo.

43:22

Spojené státy hrají v plném počtu.

43:04

Kotouč dokázal Janicke opět vytěsnit do středního pásma.

42:27

Ale ne na dlouho. Američané se opět osvobozují.

42:13

Protasovi se podařilo konečně usadit svůj tým v útočné třetině a rozvinou přesilovkovou kombinaci.

41:41

Pivonka dostal puk z vlastního pásma. Američané se pokusili ve dvou zaútočit, ale dopustili se postavení mimo hru.

41:22

Adam Samuelsson si v útočném pásmu pomohl hákováním a putuje na trestnou lavici.

40:47

Nová tvář v brance Běloruska si připisuje první ostrý zákrok v utkání.

40:00

Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Kirill Andrejev, přichází Daniil Veremejčik.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:20.
Převaha Spojených států ve druhé třetině ještě zesílila. Na brankáře Andrejeva vyslali Američané hned 21 střel a pětkrát se radovali ze vstřelené branky. S vedením 7:0 mají už prakticky definitivní jistotu, že skončí v základní skupině třetí. Naopak Bělorusko čeká poslední postupová příčka do čtvrtfinále.

40:00

39:53

Alistrov, zatím nejaktivnější Bělorus v utkání, opět narazil na Deriddera, který nedovolil soupeři radost z první branky v zápase.

39:02

39:02 Gavin HAIN - 7:0

39:02

Giles se dostal ze střeleckého úhlu, ale zpoza branky přihrál na najíždějícího GAVINA HAINA, jemuž se podařilo najít malý prostor u levé tyčky a kolem přibližujícího se betonu poslal puk do branky. Asistence: Patrick Giles.

38:23

Američanům se nedaří přechod středního pásma. Po trochu utrápeném zápolení byl kotouč odražen mezi střídačky.

37:57

Americký útok byl hned za modrou čárou odražen.

Skutečně se jde kontrolovat video kvůli situaci z 36. minuty. Záběry ale ukázaly, že kotouč zastavila horní tyčka.

37:22

Deridder skočil po puku a zastavil hru.

37:10

Andrejev musel z branky, ale od zadního mantinelu úspěšně zasáhl.

36:36

Stále se hraje, mělo by se ale posléze kontrolovat video.

35:52

Američané se radují ze vstřeleného gólu, ale hra pokračuje!

35:20

Gotovec přišel ve středním pásmu o puk, ale Američané rychlého protiútoku nevyužili ani ke střele.

34:28

Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.

34:11

Závar také před Deridderem, ale Solovjov ani nadvakrát neprotlačil puk až k americkému brankáři.

33:13

33:13 Cole CAUFIELD - 6:0

33:13

Obrovský závar před Andrejevem, který dělal, co mohl, ale dalšímu gólu ve své síti nezabránil. Chytil hned tři puky, ale poté se ke kotouči dostal COLE CAUFIELD, mírně se vybruslil do strany a našel skulinu mezi ramenem běloruského brankáře a tyčkou. Bez asistence.

32:46

Bělorusko hraje ve čtyřech a vyhazuje puk.

32:28

Wildeho střela od modré neprošla. Američané dál kombinují před Andrejevem.

32:12

Andrejev drží puk ve své výstroji a přerušuje hru.

31:55

Bělorusko musí jít do tří. Dvě minuty za sekání vyfasoval Arťom Boršjov.

31:10

Zakázané uvolnění Američanů. Farabee nedosáhl na prudký kotouč.

30:58

Bělorusům se daří vyhodit puk až k Deridderovi.

30:46

Bude se poprvé ve druhé třetině vylučovat. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Oksenťjuk.

30:44

Otevřené obrany se pokusil využít Samuelsson, jemuž se ale nepodařilo z levého kruhu obstřelit rameno Andrejeva.

30:27

Až nyní se jim podařilo dostat puk alespoň do středního pásma a mohou prostřídat.

30:15

Bělorusové jsou dál uzavřeni ve svém pásmu.

29:50

Tlak Američanů pokračuje. Ani Wahlstrom ale nevyzrál na Andrejeva.

29:22

Andrejev v leže vyrazil zakončení Embersona. Těžké chvíle pro brankáře Běloruska.

28:47

Velká šance Grudena, který z pravé strany mezi brankovištěm a kruhem pro vhazování těsně minul běloruskou klec!

28:25

Dělovka od modré, ke které se napřáhl Samuelsson, skončila pouze na zadním mantinelu. Bělorusové následně vyhazují na zakázané uvolnění.

27:31

DeBoer bojoval dlouho u mantinelu v útočném pásmu, ale puk nakonec ztratil.

26:45

Stěpanov prudkou střelou pouze orazítkoval zadní mantinel za Deridderem.

26:30

26:16

26:16 Joel FARABEE - 5:0

26:16

Nápor Američanů nese kýžené ovoce. Jen o minutu a půl později přidává pátou branku svého týmu JOEL FARABEE, který si sjel blíž ke kruhům, dostal přihrávku od Hughese a propálil Andrejeva. Asistence: Jack Hugher, Ty Emberson.

24:26

24:26 Cole CAUFIELD - 4:0

24:26

Přečíslení dvou proti jednomu končí dalším pukem v běloruské brance! COLE CAUFIELD se rozhodl nepřihrávat a vystřelil na bližší tyč nad vyrážečku Andrejeva. Asistence: Jacob Wise.

23:47

Eichwede-Wilde se ke své střele nakonec dostal po vhazování v útočném pásmu, ale jeho pokus byl zastaven.

23:02

Weiss zkoušel přihrát přes mezikruží na Eichwedeho, ale ten byl tísněn obráncem a puk se mu jen odrazil od brusle do Andrejevova betonu.

22:47

Icing Běloruska.

22:13

22:13 Oliver WAHLSTROM - 3:0

22:13

A je z toho gól! Rychlý protiútok vyřešil Hughes přesnou přihrávkou přes střed na OLIVERA WAHLSTROMA, který poslal puk do poloodkryté klece! Asistence: Jack Hughes, Joel Farabee.

22:02

Američané se až po téměř minutě dostávají ze svého pásma.

21:33

Boršjov na modré uhájil svému týmu útočné pásmu. Deridder následně musel znovu na led při střele Protase.

21:14

Naopak na druhé straně si první zákrok připisuje Deridder.

20:50

Miller s Caufieldem se vydali do rychlého kontru, ale ani jejich kombinace nevedla k ohrožení Andrejeva.

20:22

Po chybné přihrávce Bělorusů se k pohotové střele od modré dostal Stastney, ale minul branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:31.
Američané v první třetině přestřileli soupeře 13-6, ale především dosáhli dvou branek, díky kterým se přiblížili konečnému třetímu místu ve své skupině. Skóre otevřel už ve třetí minutě během přesilovky Turcotte, který měl další obrovskou šanci dvě minuty před přestávkou. Na gól Millera ale navázat nakonec nedokázal a tak je stav utkání 2:0 ve prospěch Spojených států.

20:00

19:18

Ztráta na vlastní modré málem stála Bělorusko další inkasovaný gól, ale Miller minul klec.

18:04

18:04

18:04

Běloruská obrana propadla a pustila za svá záda Turcotta, který se řítil sám na Andrejeva. Tomu se podařilo svým pohybem vytlačit soupeře více do boku a Turcottovi se při bekhendovém zakončení nepodařilo trefit branku.

17:47

York našel Hughese u levého mantinelu, jeho střela ale trefila jen Andrejeva.

17:31

Američané jsou znovu v útočném pásmu a zkouší navýšit své vedení.

17:05

Bělorusko se dopouští zakázaného uvolnění.

16:57

16:57 K'Andrew MILLER - 2:0

16:57

Krásnou individuální akci se prezentoval K'ANDREE MILLER, který po pravém křídle povyjel blíž k brance a z pravého kruhu vyslal střelu nad vyrážečku Andrejeva. Asistence: Cameron York.

16:47

Protas napřed byl v útočném pásmu zblokován a následně sám ve své třetině blokoval.

16:00

Přihrávka Caufielda přišla až příliš pozdě, Farabee už byl v útočném pásmu a je odpískáno postavení mimo hru.

15:27

Pokus o brejk Američanům nevyšel. Je to pouze zakázané uvolnění.

15:04

Bělorusko drží útočné pásmo, Boršjov zvládl souboj u mantinelu.

14:44

Už mnohem povedenější akci předvedl Gotovec, který se podél pravého mantinelu dostal až do kruhu pro vhazování a vynutil si na Deridderovi přerušení hry.

14:25

Bělorusové vyrazili do útoku ve dvou, ale nedostali se přes modrou čáru. Nahozený puk sbírá americká obrana.

14:07

Okamžitě po vhazování vyslal prudkou střelu na Andrejeva Weiss, ale běloruský brankář ukryl puk ve výstroji. Další komerční přestávka.

14:03

Nepovedená přihrávka Bělorusů ústí v zakázané uvolnění.

13:06

Američané po průniku do útočného pásma předvedli parádní přenesení hry od levého mantinelu přes osu na najíždějícího Haina, který ale z pravé strany brankoviště nepřehodil Andrejevův beton.

12:50

Američany zastavuje postavení mimo hru. Komerční pauza.

12:04

Oksenťjuk na vlastním mantinelu vybojoval puk a našel ve středním pásmu Alistrova, který si sjel až do levého kruhu, ale nepříliš razantní střelou nedokázal Deriddera ohrozit.

11:35

Hraje se dlouho bez přerušení a oba týmy se pravidelně střídají v útočném snažení.

10:56

Samuelsson na poslední chvíli zabránil střele Masileviče a obral ho o puk. Rychle rozehrává další výpad svého týmu.

10:20

Wahlstrom se snažil operovat mezi kruhy, ale přišel o kotouč.

09:43

Kotouč vylétl mezi diváky. Vhazovat se bude v běloruské obranné třetině.

09:26

Miller dlouhou přihrávkou z vlastního pásma našel na útočné modré Hughese, který s pukem zajel za branku a pokusil se po jejím obkroužení rychle vystřelit. Andrejev se ale nalepil na svou pravou tyč a puk nepropustil.

08:45

Aktivní Alistrov se snažil vybojovat puk v pravém rohu v americkém pásmu, ale proti přesile dvou mužů byl krátký.

08:01

Práce také pro Deriddera na druhé straně. Rychlý kontr Bělorusů se pokusil po přihrávce na pravé křídlo zakončit Koljačonok, ale dal pouze vyniknout lapačce amerického gólmana.

07:31

Další postavení mimo hru Američanů. Tentokrát je na vině York, jenž na modré s pukem příliš zpomalil.

07:00

Hughes byl rychlejší než puk a zastavil ho ofsajd.

06:27

Hra je přerušena. Komerční přestávka.

06:06

DeBoer hledal na modré čáře spoluhráče, ale prudkou přihrávkou vyhodil svůj tým z útočného pásma.

05:14

Obrovská šance Američanů, kteří se dostali do úniku! Andrejev se ale blýskl výtečným zákrokem a betonem poslal střelu Weisse do rohu kluziště.

05:05

A následně v plném počtu.

04:40

Weisse je na ledě a Američané hrají ve čtyřech.

04:19

Protas pálil z první na levé straně za kruhy. Puk však proletěl jen na zadní mantinel a následně vyletěl z útočného pásma.

04:00

Solovjov si sjel od modré blíže ke kruhům a svižnou střelou přinutil Deriddera k těžkému zákroku.

03:37

Američanům se podařilo vytěsnit puk do středního pásma.

03:05

Hodně zbytečný faul, který po vyhození puku přes všechny čáry předvedl forčekující Joel Farabee. Za podražení odchází na dvě minuty a Američané budou hrát ve třech.

02:40

Úvodní minuty zápasu jsou hodně divoké. Dvě minuty za podražení odpyká Tyler Weiss a přesilovku bude mít pro změnu Bělorusko.

02:19

02:19 Alexander TURCOTTE - 1:0

02:19

Spojené státy hodně rychle využívají přesilovku. Zpoza branky si vyjel Gruden, jehož střelu Andrejev dokázal vyrazit, ale pouze vedle sebe, kde už na dorážku do prázdné branky číhal ALEXANDER TURCOTTE. Asistence: Jonathan Gruden, Cole Caufield.

01:43

Samuelsson nahodil puk do útočného pásma a ten sebral na zadním mantinelu Levšunov. Jenže při snaze o vyhození podél mantinelu poslal kotouč přes plexi a Američané si zahrají přesilovku.

01:09

Po vhazování v útočném pásmu se Američané sami vyhodili do vlastní třetiny.

00:26

Andrejev musel poprvé sáhnout k zákroku, letící puk ale bez obtíží vyrazil.

00:01

Oba týmy jsou připraveny k úvodnímu vhazování.
Čeká se na zahájení utkání.

USA: Deridder (Knight) – Eichwede-Wilde, M. Samuelsson (C), Miller, Stastney, York, Emberson, A. Samuelsson – Hughes, Gruden (A), Wahlstrom – Wise, Caufield, Farabee – Hain, Turcotte, Giles – Janicke, Weiss, DeBoer – Pivonka (A).

Bělorusko: Andrejev (Veremejčik) – Koljačonok, Solovjov (A), Škrabov, Boršjov (C), Barkovskij, Levšunov, Kosnickij – Masilevič (A), Piškajlo, Oksenťjuk – Protas, Kazjanin, Alistrov – Štěpanov, Gotovec, Ažgirej – Mežejnikov, Krylovič, Usov – Sergeňja..
Bělorusko má stejnou bilanci jako Spojené státy. S jednou výhrou nad Švýcarskem a dvěma porážkami s Kanadou a Švédskem se zatím krčí na čtvrtém místě (kvůli horšímu skóre) a v duelu s Američany si zahrají o konečné třetí místo ve skupině.
Spojené státy zatím nepředvádějí ani zdaleka takové výkony, kterých by chtěly dosahovat. Američané v základní skupině porazili pouze Švýcarsko a naopak prohráli v duelech se Švédskem a Kanadou. Ačkoliv postup do čtvrtfinále mají zajištěn, další porážka by pro ně znamenala s největší pravděpodobností zápas proti zatím suverénnímu Finsku.
V Rusku pokračuje mistrovství světa do 18 let svým posledním hracím dnem v základních skupinách. V tomto přenosu se budeme věnovat střetnutí mezi juniory Spojených států a Běloruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

8:0

Branky a nahrávky: 3. Turcotte (Gruden, Caufield), 17. Miller (York), 23. Wahlstrom (Hughes, Farabee), 25. Caufield (Wise), 27. Farabee (Hughes, Emberson), 34. Caufield, 40. Hain (Giles, Turcotte), 54. Caufield (Turcotte)

Bělorusko: Andrejev (40. Veremejčik) – Koljačonok, Solovjov (A), Škrabov, Boršjov (C), Barkovskij, Levšunov, Kosnickij – Masilevič (A), Piškajlo, Oksenťjuk – Protas, Kazjanin, Alistrov – Štěpanov, Gotovec, Ažgirej – Mežejnikov, Krylovič, Usov – Sergeňja.